Wielki jubileusz filharmonii. 10 lat i 1,3 mln gości

sobota, 13 maja 2023
Fot. Jarosław Wojciechowski
Fot. Jarosław Wojciechowski

Występy chórów, zespołów tanecznych, zwiedzanie filharmonii od kuchni, widowiska, warsztaty czy happeningi. Tak wyglądał jubileusz 10-lecia powstania Filharmonii Kaszubskiej.

Przez ostatnie 10 lat 1,3 mln osób odwiedziło otwarty w 2013 roku budynek Wejherowskiego Centrum Kultury.

Wejherowska filharmonia jest wyjątkowa. Cały problem jej powstania polegał na tym, że była ona bardzo kosztowna. Mieliśmy marzenie, żeby Wejherowo, które jest znane z różnego rodzaju zespołów śpiewaczych miało też miejsce, które jest dobre akustycznie. Zależało nam, żeby zrobić obiekt, w którym muzyka będzie dobrze słyszalna. Jeżeli popatrzymy na te 10 lat, możemy powiedzieć, że było warto. Przez ten czas 1,3 mln osób odwiedziło Filharmonię Kaszubską - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szukają wolontariuszy na Opener za... 950 zł kaucji. Jest oświadczenie!

Jak mówił włodarz miasta ostatnie 10 lat pokazuje, że ten obiekt był potrzebny i bardzo dobrze wpisuje się w życie miasta.

[galeria]

Podczas jubileuszu nie zabrakło występów artystycznych, ale można było również zwiedzić filharmonijne zakamarki, które na co dzień nie są dostępne dla widzów. Wydarzenie to również wachlarz podsumowań i podziękowań. Statuetkę Jakuba Wejhera otrzymała wieloletnia dyrektor filharmonii Jolanta Rożyńska.

Bardzo mnie cieszy ta nagroda. Czas tej pracy to dla mnie czas realizacji marzeń, szansa na przeprowadzenie przeróżnych projektów i na zbudowanie tej oferty artystycznej - mówiła Jolanta Rożyńska, dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kaszubski Nobel w rękach mieszkanki Luzina

Statuetka Jakuba Wejherowa to najważniejsza i prestiżowa nagroda w Wejherowie.

Występ chóru Camerata Musicale

[movies]1[/movies]

Filharmonia Kaszubska została oddana do użytku w maju 2013 roku. Budynek w kształcie łodzi ma nawiązywać do historii miasta, kiedy Wejherowo było stolicą powiatu morskiego. Prace budowlane zakończyły się 28 grudnia 2012. Koszt inwestycji to około 55 mln zł.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Wiadomości

Wypadek na trasie nad morze. Są osoby poszkodowane
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026

Wypadek na trasie nad morze. Są osoby poszkodowane

Sportowa bitwa na plaży. Mistrzostwa Pomorza w siatkówce plażowej
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026

Sportowa bitwa na plaży. Mistrzostwa Pomorza w siatkówce plażowej

Kaszubski festiwal rękodzieła. Twórcy pokazali swoje unikatowe wyroby
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026 2

Kaszubski festiwal rękodzieła. Twórcy pokazali swoje unikatowe wyroby

Wykolejenie pociągu towarowego. Ruch wstrzymany
Ważne
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026 1

Wykolejenie pociągu towarowego. Ruch wstrzymany

Kajakarze opanowali Zatokę. Weekend szkoleń przyciągnął amatorów i ekspertów
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026 1

Kajakarze opanowali Zatokę. Weekend szkoleń przyciągnął amatorów i ekspertów

Bezcenny zabytek wrócił do sanktuarium
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026 1

Bezcenny zabytek wrócił do sanktuarium

Fischmarkt powraca. Kaszubscy rybacy ponownie przejmą miasto
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026 3

Fischmarkt powraca. Kaszubscy rybacy ponownie przejmą miasto

Ławki niszczone, śmieci pozostawiane nad stawem. Stowarzyszenie prosi o rozwagę
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026

Ławki niszczone, śmieci pozostawiane nad stawem. Stowarzyszenie prosi o rozwagę

Przechowywał w swoim domu ponad kilogram narkotyków i dopalaczy
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026 1

Przechowywał w swoim domu ponad kilogram narkotyków i dopalaczy

Powstanie pomnik upamiętniający Wojsko Polskie
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026

Powstanie pomnik upamiętniający Wojsko Polskie

Nasze kamery

Zobacz wszystkie →