13.05.2023 22:16 5 PM/TTM

Wielki jubileusz filharmonii. 10 lat i 1,3 mln gości

Fot. Jarosław Wojciechowski

Występy chórów, zespołów tanecznych, zwiedzanie filharmonii od kuchni, widowiska, warsztaty czy happeningi. Tak wyglądał jubileusz 10-lecia powstania Filharmonii Kaszubskiej.

Przez ostatnie 10 lat 1,3 mln osób odwiedziło otwarty w 2013 roku budynek Wejherowskiego Centrum Kultury.

Wejherowska filharmonia jest wyjątkowa. Cały problem jej powstania polegał na tym, że była ona bardzo kosztowna. Mieliśmy marzenie, żeby Wejherowo, które jest znane z różnego rodzaju zespołów śpiewaczych miało też miejsce, które jest dobre akustycznie. Zależało nam, żeby zrobić obiekt, w którym muzyka będzie dobrze słyszalna. Jeżeli popatrzymy na te 10 lat, możemy powiedzieć, że było warto. Przez ten czas 1,3 mln osób odwiedziło Filharmonię Kaszubską - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szukają wolontariuszy na Opener za... 950 zł kaucji. Jest oświadczenie!

Jak mówił włodarz miasta ostatnie 10 lat pokazuje, że ten obiekt był potrzebny i bardzo dobrze wpisuje się w życie miasta.

Fot. Jarosław Wojciechowski Fot. Jarosław Wojciechowski Fot. Jarosław Wojciechowski Fot. Jarosław Wojciechowski Fot. Jarosław Wojciechowski Fot. Jarosław Wojciechowski Fot. Jarosław Wojciechowski Fot. TTM Fot. Jarosław Wojciechowski Fot. Jarosław Wojciechowski Fot. Jarosław Wojciechowski Fot. Jarosław Wojciechowski Fot. TTM Fot. Jarosław Wojciechowski Fot. TTM

Podczas jubileuszu nie zabrakło występów artystycznych, ale można było również zwiedzić filharmonijne zakamarki, które na co dzień nie są dostępne dla widzów. Wydarzenie to również wachlarz podsumowań i podziękowań. Statuetkę Jakuba Wejhera otrzymała wieloletnia dyrektor filharmonii Jolanta Rożyńska.

Bardzo mnie cieszy ta nagroda. Czas tej pracy to dla mnie czas realizacji marzeń, szansa na przeprowadzenie przeróżnych projektów i na zbudowanie tej oferty artystycznej - mówiła Jolanta Rożyńska, dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kaszubski Nobel w rękach mieszkanki Luzina

Statuetka Jakuba Wejherowa to najważniejsza i prestiżowa nagroda w Wejherowie.

Występ chóru Camerata Musicale

Filharmonia Kaszubska została oddana do użytku w maju 2013 roku. Budynek w kształcie łodzi ma nawiązywać do historii miasta, kiedy Wejherowo było stolicą powiatu morskiego. Prace budowlane zakończyły się 28 grudnia 2012. Koszt inwestycji to około 55 mln zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...