28 Styczeń 2023

Polski Chór Kameralny. Koncert karnawałowy

Koncerty Nadbałtyckie Centrum Kultury , Gdańsk Bilety: Bilety na stronie organizatora

Polski Chór Kameralny zaprasza na Koncert Karnawałowy, który odbędzie się w sobotę, 28 stycznia o godz. 18:00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Będzie to muzyczna podróż do niezwykłego świata amerykańskich filmów i musicali z lat '30 -'50 ubiegłego wieku. W programie koncertu znajdą się m.in. utwory George’a Gershwina i Leonarda Bernsteina, którzy spośród amerykańskich muzyków XX wieku osiągnęli największy międzynarodowy sukces. Obaj komponowali muzykę łączącą klasykę z jazzem i popem, obaj byli świetnymi pianistami.

czytaj więcej

Wernisaż wystawy Marka Malottkiego

Kultura GOK Luzino, Luzino Bilety: Wstęp bezpłatny

Marek Malottki to mieszkaniec gminy Luzino, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. O swojej twórczości mówi: "w rzeźbie najbardziej interesuje mnie proces twórczy, który często może być nieprzewidywalny i zaskakujący. Poszukiwanie formy staje się swojego rodzaju zagadką, którą muszę rozwiązać."

czytaj więcej

Miś Uszatek. Oryginały ilustracji Zbigniewa Rychlickiego

Kultura Nadbałtyckie Centrum Kultury , Gdańsk

Pragniemy zaprosić Państwa, w każdym wieku, od najmłodszych po seniorów, na niezwykłą, ponadczasową wystawę. Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, przygotowując się do uczczenia mijających już, 65. urodzin Misia Uszatka, zaprosiło grupę entuzjastów ilustracji dziecięcej do przygotowania ekspozycji powszechnie znanego i lubianego bohatera.

czytaj więcej