Informacje z dróg

28.07.2020

15:24

Przybywa samochodów na krajowej szóstce, tłoczno jest na odcinku pomiędzy Bolszewem i Gościcinem. W Wejherowie na spowolnienia nastawić się trzeba na rondzie na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza i 3 Maja. W Redzie z kolei na zator natkniemy się na ulicy Puckiej. W Rumi redukujemy biegi w okolicach wiaduktu w ciągi drogi krajowej nr 6. Spora doza cierpliwości przyda się kierowcom powracającym z Półwyspu Helskiego na wjeździe do Władysławowa, i na ulicy Żeromskiego w tymże mieście.

09:28

Po godzinie 9:00 widać już większy ruch w Redzie, gdzie nie ma już mowy o płynnym przejeździe Pucką w kierunku morza. Dość spokojnie za to wygląda główne krzyżówka. W Rumi zagęściło nam się w okolicach wiaduktu i ulicy Dąbrowskiego. Między Redą w Rumią punktowe spowolnienia nabierają tempa i możemy się spodziewać już mały korków w tym miejscu. W Gdyni ruch nam się uspokoił na Hutniczej i na dojeździe Morską w kierunku Gdyni Głównej. Poranne poruszenie widać jeszcze na Starym Obłużu, na Śmidowicza i na ulicy Północnej. Bez poranny kłopotów na szczęście w Wejherowie, zarówno na DK6 jak i w centrum miasta.

08:27

Większy ruch panuje na Hutniczej i Puckiej w Gdyni. Widać też nieco większe zamieszanie na Strum Obłużu. W Rumi delikatne spowolnienie na wiadukcie i Dąbrowskiego. Z kolei w Redzie widać większa ilość samochodów na Gdańskiej przy głównej krzyżówce. Nogę z gazu ściągniemy na Puckiej w kierunku nadmorskich tras. Wejherowo: nieco gęściej w centru w obrębie ulic Sobieskiego, Strzeleckiej, 12 Marca czy Granicznej, choć to tylko delikatne spowolnienia. Zaczynam nam się jednak nieco przytykać 215-stka nad morzem, widać to w okolicach Cetniewa, Władysławowa i Karwi. Poza tym w powiecie puckim nie będzie korków po 8:00.

07:16

W Wejherowie poranek jest bardzo spokojny. Na krajowej 6-stce nie widać większego ruchu, a w centrum miasta możemy na chwilę ściągnąć nogę z gazu na 12 Marca, Przemysłowej od strony krajówki. Poza tym nie ma jeszcze wzmożonego ruchu w okolicach Górki Gościcińskiej. Bez większych problemów przejedziemy Redą, śmiało możemy wjechać na Pucką w kierunku 216-stki. Delikatnie niespowolnienie będzie czekało zmotoryzowanych na Gdańskiej przed główną krzyżówką. Między Redą a Rumią zwolnimy jedynie na światłach, a w centrum Rumi wolniej nieco na Gdańskiej od ronda z Pomorską. Cisza i spokój widoczne też w Gdyni. Poza delikatnym poruszeniem na Północnej i Puckiej nie będzie po godzinie 7:00 większych korków. Przejezdna będzie też obwodnica i estakada.

27.07.2020

16:53

Nie rozpędzimy się na ulicy Puckiej w Redzie. Sporych utrudnień należy się też spodziewać na ulicy Morskiej. W Rumi postoimy na krajowej szóstce od Janowa do wiaduktu. Wracający z Helu musimy jedynkę wrzucić przy wjeździe do Władysławowa, tłoczno też jest na ulicy Żeromskiego w tymże mieście. Powoli jedziemy również ulicą Rozewską w Jastrzębiej Górze.

15:59

Sporo samochodów jedzie drogą krajową nr 6 pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem, tłoczno też jest na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie zwalniamy na Sienkiewicza i Świętego Jana. W Redzie cierpliwość przyda się na ulicy Puckiej, oraz na Gdańskiej w stronę Półwyspu. Żółwim tempem jedziemy od Gdyni do Rumi, korek ciągnie się od Chylonii do wiaduktu na krajowej szóstce. Samochodów z każdą chwilą przybywa na ulicy Żeromskiego w Kosakowie w stronę Pierwoszyna. Spore utrudnienia występują też na drodze nr 216 pomiędzy Puckiem i Swarzewem.

09:26

Po godzinie 9:00 przytyka się Pucka w kierunku nadmorskich tras. Widać też punktowe spowolnienie na 216-stce na wysokości Celbowa czy Sławutówka. Potem, w sznurku samochodów utkniemy na Kaczym Winku, a od Władysławowa po Karwię na 215-stce jeden, wielki korek. W samej Redzie, wracając na moment do Małego Trójmiasta Kaszubskiego, widać spore poruszenie na Gdańskiej, zalecamy objazdy Obwodową i Kazimierską. W Rumi ruch się nieco uspokaja, choć widać jeszcze poranne poruszenie na Dąbrowskiego. W Gdyni zwalniamy i to na dłużej na zjeździe z Obwodnicy na Morską i na Puckiej. Poza tym trasa z Gdyni w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego będzie utrudniona. Na koniec jeszcze rzucamy okiem na Wejherowo, w którym nie będzie większych utrudnień na DK6 z wyjątkiem wciąż przytkanej Górki Gościcińskiej.

08:28

Więcej samochód można zaobserwować w Redzie, zwłaszcza na Puckiej czy Gdańskiej przed główną krzyżówką. Punktowe spowolnienia czekają też zmotoryzowanych na 216-stce, choć tylko punktowe. Patrząc na Wejherowo to podobnie jak przed godziną, nieco więcej samochodów zobaczymy na DK6, a na wysokości Górki Gościcińskiej i Zamostnej w Bolszewie. W centrum zdecydowanie więcej pojazdów będzie na Rzeźnickiej, Puckiej i Sienkiewicza, w okolicach wspomnianego wcześniej potrącenia rowerzysty. Zerkając na Rumię to największego ruchu można się spodziewać na Grunwaldzkiej i na wiadukcie. Gdynia po godzinie 8:00 najbardziej przytyka się na Hutniczej, korki widać na Północnej i Puckiej i widać większą ilość samochodów na zjeździe z Obwodnicy.

07:46

Potrącenie rowerzysty na Świętego Jana przy tunelu.

07:24

Poniedziałek na drogach powoli budzi nam się do życia. Niewielkiego poruszenia można się spodziewać przy wlocie na Obwodnicę na Morskiej. Poza tym, nie widać jeszcze dużego ruchu na Hutniczej czy estakadzie. Nieco więcej czasu po godzinie 7:00 możemy spędzić na wiadukcie w Rumi i, na szczęście tylko punktowo, na trasie z Rumi do Redy. Na głównej krzyżówce w Redzie nie spędzimy więcej czasu niż normalnie, podobnie jak będziemy poruszać się ulicą Pucką w kierunku nadmorskich tras. W Wejherowie widać, że o poranku znajdą się podróżujący krajową 6-stką. Ta będzie nas spowalniała jedynie punktowo. W centrum miasta najwolniej pojedziemy Przemysłową, Pucką i Chopina. Nad morzem jeszcze o tej porze cisza i spokój. Delikatnie zwolnimy na wysokości Jastrzębiej Góry i Chłapowa na 215-stce.

24.07.2020

16:26

Nadal z bardzo dużymi utrudnieniami mamy do czynienia na Obwodnicy Trójmiasta na pasie prowadzącym do Gdyni. Korek ciągnie się już od Otomina do samej Chylonii. W Redzie bez zmian - cierpliwość przyda się na ulicy Gdańskiej w stronę Półwyspu, na ulicy Morskiej, nie rozpędzimy się również na ulicy Puckiej. W Wejherowie lepiej omijać ulicę Rzeźnicka i Sienkiewicza. Jeśli chodzi o drogę krajową numer 6 to coraz więcej samochodów jedzie z Wejherowa do Lęborka, ta trasa przytyka się na wysokości Gościcina. Tłoczno jest też na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W Kosakowie nadal przybywa pojazdów na ulicy Żeromskiego jadąc w stronę Pierwoszyna. Sporo też czasu zajmie nam powrót z Półwyspu Helskiego - coraz większa kolejka ustawia się na drodze nr 216 na wjeździe do Władysławowa, dodatkowo w tym mieście postoimy na ulicy Żeromskiego.

15:27

Z bardzo dużymi utrudnieniami mamy do czynienia na Obwodnicy Trójmiasta na pasie prowadzącym do Gdyni. Sznur samochodów ustawia się już od Osowej do samej Chylonii. Nie rozpędzimy się też na drodze krajowej nr 6 od Gdyni do Rumi, tam zator sięga wiaduktu na ulicy Jana III Sobieskiego. W Redzie cierpliwość przyda się na ulicy Gdańskiej w stronę Półwyspu, na ulicy Morskiej, postoimy też na Puckiej. Jeśli chodzi o zachodni odcinek krajowej szóstki to redukcja biegów czeka nas pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem na wysokości Gościcina. W Kosakowie z kolei przybywa pojazdów na ulicy Żeromskiego jadąc w stronę Pierwoszyna. W żółwim tempie wracamy też z Półwyspu Helskiego, kolejka ustawia się na drodze nr 216 na wjeździe do Władysławowa. Wzmożony ruch napotkamy również na ulicy Rozewskiej w Jastrzębiej Górze.

08:22

Nieco gęściej w okolicach Redy na gdańskiej, choć Łąkowa i Pucka będą jeszcze przejezdne. Nie będzie problemów z płynnym przejazdem przez Rumię, choć dojazd do niej od strony Redy może nas nieco spowalniać, głównie a światłach. W centrum Rumi Dąbrowskiego, Dębogórska i Starowiejska będą pozwalały na swobodny przejazd. Zagęścił się ruch po godzinie 8:00 na Hutniczej, ale tam nie będziemy długo czekać w korkach. Odrobinę wolniej niż zazwyczaj przejdziemy Morską na wysokości Cisowej. Obwodnica może się też delikatnie przytykać, kiedy wjedziemy na nią od estakady w kierunku Gdańska. Nie utkniemy w korkach w piątkowy poranku w Wejherowie – w centrum miasta Szkolna, Rzeźnicka i Roszczynialskiego mogą się nieco przytykać. Na morzem bez szału. To dobra informacja dla tych, którzy się tam dzisiaj wybierają. Na 216- stce w kierunku morza zwolnimy na wysokości Celbowa, Pucka i Gnieżdżewa.

07:17

Piątek na drogach bardzo powoli budzi nam się do życia. Zdecydowanie swobodnie przejedziemy okolice Gdyni zarówno na odcinkach obwodnicy jak i na estakadzie czy Hutniczej. Nie inaczej o poranku jest w Rumi, gdzie problemem po godzinie 7:00 nie będzie ani wiadukt ani centrum miasta, jedynie między Redą a Rumią czeka nas tylko kilka punktowych spowolnień. W samej Redzie bez redukowania biegów przejedziemy Pucką i Łąkową. 216 w kierunku nadmorskich tras przejezdna, ale na 218 to w stronę Wielkiej Piaśnicy nieco większa ilość samochodów w kierunku Krokowej. Cisza i spokój także w samym Wejherowie, gdzie jedynie w centrum trzeba będzie na chwilę ściągnąć nogę z gazu na Sobieskiego, 12 Marca czy Rzeźnickiej.

23.07.2020

16:27

Uspokaja się sytuacja na krajowej szóstce pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem, nadal tą trasą podróżuje sporo samochodów ale już zatorów nie napotkamy. Nadal jednak korkuje się ulica Pucka w Redzie, podobnie jak Gdańska w stronę Półwyspu. Warto też omijać ulicę Morską. W Rumi hamujemy na dojazdach do wiaduktu na ulicy Jana III Sobieskiego. W Gdyni nadal stoi ulica Hutnicza i Estakada Kwiatkowskiego w stronę Obłuża. Z kolei w Kosakowie coraz większy korek tworzy się na ulicy Żeromskiego i Derdowskiego w stronę Pierwoszyna. Cierpliwość przyda się kierowcom jadącym z Helu, przy wjeździe do Władysławowa, i tym, którzy zamierzają przejechać ulicą Rozewską w Jastrzębiej Górze.