Informacje z dróg

11.12.2018

07:28

Coraz bardziej nasila się ruch na ulicach prowadzących w stronę Trójmiasta. Co prawda, na Morskiej sytuacja jest lepsza niż wczoraj, ale poważne spowolnienie da się odczuć od zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta do estakady, na pasach w stronę śródmieścia. Stopniowo przybywa też aut na Hutniczej, już od granicy z Rumią. Niezła sytuacja drogowa panuje obecnie na obwodnicy, choć są odcinki, gdzie ruch zwalnia. Tak jest m.in. przy podjeździe w stronę Demptowa, a także w okolicach Karwin i Kowali. Stopniowo przytyka się też krajowa 20-stka przed rondem w Chwaszczynie – najbardziej od strony Miszewa. Z kolei niezłe warunki do podróżowania panują na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Jeśli gdzieś występują poważniejsze utrudnienia, to przede wszystkim w Strzebielinie i Gościcinie. W Wejherowie największe poruszenie o poranku da się zauważyć na Sobieskiego, od Batalionu Morskiego do 3 Maja, a także na 12 Marca, od Myśliwskiej do zjazdu na krajówkę, i na Pomorskiej. W Redzie spowolnienie jest zauważalne na Gdańskiej, między Obwodową i Łąkową. W Rumi natomiast przytyka się głównie Dębogórska i zjazd z Towarowej na Sobieskiego. W powiecie puckim wolniej pojedziemy ulicą Żeromskiego w Kosakowie, w stronę Pogórza. Większe nasilenie ruchu da się też zauważyć na trasie z Rekowa, przez Połchowo do Mrzezina. Punktowe spowolnienia są możliwe na wojewódzkiej 213-stce, od Żarnowca, przez Krokową, Starzyno, Połczyno, aż do Celbowa.

10.12.2018

16:35

Godziny szczytu widać w Redzie, gdzie przytyka się ulica Pucka w obu kierunkach, bez przeszkód pokonamy natomiast Obwodową. W Rumi największy ruch obserwujemy na krajowej szóstce, na wysokości dworca PKP i w Janowie, a także na Dąbrowskiego w kierunku skrzyżowania z DK6. Spokojnie jest na drogach Władysławowa. Nie ma utrudnień na ulicy Morskiej w Gdyni od Rumi do zjazdu na Obwodnice. Na samej obwodnicy również bez większych przeszkód.

16:30

Tłoczno jest na Wilczka w Luzinie. Korkuje się DK 6 w Gościcinie w kierunku Lęborka. W centrum Wejherowa lepiej nie udawać się na ulice Sobieskiego, Sienkiewicza czy Rzeźnicka. W towarzystwie pojedziemy także ulicą 12 Marca i Rybacką.

16:25

Zakorkowana jest ulica Zamostna w Bolszewie w obu kierunkach. Na szczęście lepszą sytuację mamy na krajowej szóstce na trasie z Bolszewa do Redy.

15:40

W Pucku tłoczno jest na Wejherowskiej i 10 Lutego. Nie ma utrudnień na Morskiej w Gdyni, spokojnie jest także na gdyńskim odcinku Obwodnicy Trójmiasta.

15:35

Na Gościcińskiej Górce ustawił się korek przed zjazdem na ulicę Szeroką z kierunku Wejherowa. W Rumi tłoczno robi się na krajowej szóstce, szczególnie w okolicach skrzyżowania z Dąbrowskiego a także na Janowie. Nie ma utrudnień przy wyjeździe z Sabata informują nas słuchacze.

15:30

Bez większych przeszkód pokonamy trasę z Wejherowa do Redy, jedynie przed większymi skrzyżowaniami możemy napotkać na spowolnienia. Mam tu na myśli skrzyżowania krajowej szóstki z ulicami Chopina, Orzeszkowej czy Puckiej w Redzie. Chwilami przytyka się ulica 12 Marca w kierunku krajowej szóstki. W centrum Wejherowa korkuje się ulica Sobieskiego w obu kierunkach, a także Sienkiewicza czy Rzeźnicka.

15:25

Jak informują strażacy z powiatu wejherowskiego nie ma żadnych poważniejszych zdarzeń drogowych.

09:26

Nieco poprawiła się sytuacja na Morskiej w Gdyni, od Cisowej do wjazdu na obwodnicę. Niestety, nadal w korku postoimy od wylotu Kartuskiej do Uniwersytetu Morskiego na Grabówku. Spory tłok panuje także na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Na szczęście, jednym poważniejszym utrudnieniem na Obwodnicy Trójmiasta jest około kilometrowy zator przy zjeździe na wspomnianą Morską. Stopniowo stabilizuje się sytuacja na zjazdach z S6-stki w stronę poszczególnych dzielnic Trójmiasta, a nieco dłużej trzeba jeszcze postać na Chwarznieńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku. Poważne utrudnienia nie odpuszczają jeszcze przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie, gdzie zator od strony Miszewa liczy dwa kilometry. Uspokoiła się sytuacja na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Punktowe spowolnienia są jeszcze możliwe w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. Podobnie jak przez cały poranek, spokojnie jest na ulicach Wejherowa. Niewielkie utrudnienia mogą być jeszcze odczuwalne na Sobieskiego, 12 Marca i Rybackiej. Bez większych przeszkód można również pokonać ulice Redy. Podobnie jest w Rumi, gdzie jedynie w okolicach węzła drogowego na wiadukcie trzeba się liczyć z koniecznością przymusowego postoju. W powiecie puckim większy ruch da się zauważyć w okolicach Celbowa, Swarzewa i Gnieżdżewa. Przybyło także pojazdów w samym centrum Pucka, zwłaszcza na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Nigdzie nie ma jednak poważniejszych utrudnień.

08:26

Utrzymują się duże utrudnienia na ulicy Morskiej w Gdyni, od Cisowej do wjazdu na obwodnicę i dalej – w kierunku Grabówka. Zator liczy więc około dwa kilometry i oznacza kilkanaście minut straty w kierunku centrum. Niestety, równoległa Hutnicza w kierunku estakady jest również zatłoczona już od granicy z Rumią. Pojawiły się też utrudnienia w ruchu na Obwodnicy Trójmiasta. Spowolnienia są odczuwalne na odcinku od Matarni do Osowej, na jezdni w stronę Gdyni, a także w okolicach Kowali. Przybyło również aut na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, zwłaszcza w Luzinie i Gościcinie, gdzie zator w stronę Wejherowa liczy już kilkaset metrów. W samym Wejherowie sytuacja drogowa jest dość stabilna. Spowolnienie jest odczuwalne przede wszystkim na Sobieskiego, od Batalionu Morskiego do 3 Maja, a także na 12 Marca. Nadal w miarę spokojnie jest na ulicach Redy. W Rumi natomiast zwalniamy na odcinku od skrzyżowania Grunwaldzkiej z Ceynowy do wiaduktu oraz na Dąbrowskiego. W powiecie puckim poranne poruszenie da się dostrzec w pobliżu Kosakowa, Dębogórza, Pierwoszyna i Mrzezina. W miarę sprawnie można pokonać trasę z Pucka do Władysławowa i dalej – do Helu czy Jastrzębiej Góry. Punktowe spowolnienia są możliwe na wojewódzkiej 213-stce w Krokowej, Kłaninie i Starzynie.

07:28

Wciąż nie widać końca przebudowy ulicy Morskiej w Gdyni-Grabówku, co, niestety, przekłada się na utrudnienia w tym rejonie miasta. Obecnie spowolnienie na tej ulicy utrzymuje się już od Chyloni w kierunku centrum. A jeśli chodzi o Gdynię, wolniej pokonamy też Hutniczą już od granicy z Rumią i Płk. Dąbka na Obłużu. Poranny spokój na razie panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Tego nie da się powiedzieć o zjazdach z S6-stki, które najbardziej korkują się w stronę Witomina, Karwin i Oliwy. Na płynną jazdę nie ma również szans na krajowej 20-stce w Chwaszczynie. Dojazd do ronda najmocniej przytyka się tam od strony Miszewa i Karczemek. Całkiem niezła sytuacja panuje za to na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie spowolnienia są możliwe na razie tylko w Strzebielinie i Kębłowie. W Wejherowie najwięcej pojazdów napotkamy na Sucharskiego, Sobieskiego, 12 Marca i Przemysłowej, w stronę Bolszewa. Bez większych przeszkód przejedziemy za to przez Redę. Poważniejsze problemy z płynnością ruchu można napotkać dopiero na wiadukcie w Rumi, na jezdni w stronę Janowa. Całkiem płynny ruch dominuje natomiast w powiecie puckim, choć możliwe są lokalne spowolnienia w okolicach głównych węzłów drogowych. Tak jest m.in. przed skrzyżowaniami w Celbowie i Połczynie oraz przed rondem w Gnieżdżewie. Wolniej pokonamy również odcinek z Łebcza do Starzyna. Wszystkie główne drogi na północy są jednak w pełni przejezdne.

08.12.2018

13:47

Utrzymują się duże utrudnienia drogowe na krajowej szóstce w Redzie, w stronę Wejherowa. Korek zaczyna się już od skrzyżowania Puckiej z Gdańską i odpuszcza dopiero za krzyżówką z ulicą Rzeczną. Jadąc w kierunku Wejherowa, można spróbować objazdu Pucką, 12 Marca i Orzeszkowej.

12:34

Zderzenie czołowe na DK nr 6 (ul. Wejherowska) w Redzie, na wysokości skrzyżowania z ul. Rzemieślniczą. Występują utrudnienia w ruchu na jezdni w stronę Wejherowa.

07.12.2018

16:35

Nie ma większych utrudnień w Redzie, z kolei w Rumi przytyka się DK6 w Janowie i na wysokości dworca PKP w obu kierunkach. Spokojnie jest na drogach w Pucki i Władysławowie. W towarzystwie pojedziemy ulicą Morską w Gdyni, a na Obwodnicy Trójmiasta już zaczęły się poważne problemy. Korki tworzą się za zjazdem na Karwiny w obu kierunkach.

16:26

Wciąż utrzymuje się korek na krajowej szóstce w Gościcinie przed skrzyżowaniem z ulicą Szeroką w kierunku Lęborka, również w kierunku Wejherowa postoimy zatorze. Spory ruch, ale bez większych utrudnień jest na krajowej szóstce w Wejherowie. Gorzej sytuacja wygląda w centrum miasta. Tutaj poruszanie się samochodem może nie być takie proste. Na utrudnienia napotkamy na takich ulicach jak Sobieskiego czy 12 Marca.