Informacje z dróg

15.04.2019

15:20

Korek ustawił się w Redzie na krajowej szóstce na wysokości dworca PKP - przypomnijmy, trwają tam roboty i jeden pas ruchu jest zamknięty.

12.04.2019

16:27

Największych korków w Wejherowie trzeba się spodziewać na ulicy 3 Maja, na wysokości parku miejskiego, a także na Świętego Jana, Rzeźnickiej i objeździe 12 Marca, czyli Wniebowstąpienia, Roszczynialskiego i Myśliwskiej. Krajową szóstką można w miarę sprawnie przejechać tranzytem przez miasto. Gorzej jest za rogatkami, bo już od Bolszewa utrzymuje się spowolnienie w stronę Górki Gościcińskiej. Jadąc w stronę Lęborka, trzeba też zwolnić w Kębłowie i Strzebielinie. W Redzie wolniej pojedziemy Pucką, od przejazdu kolejowego do zjazdu na Gdańską. Sama Gdańska przytyka się na wysokości dworca, a spory ruch panuje też na Morskiej i Obwodowej. Mocno zakorkowana jest Sobieskiego w Rumi, praktycznie już od granicy z Gdynią aż do centrum. Poza tym ciasno jest na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. Niestety, nie poprawiła się sytuacja na północy Gdyni. Nadal utkniemy w korku na estakadzie, jadąc w stronę Obłuża. Auta w żółwim tempie poruszają się też Hutniczą w obu kierunkach. Duże spowolnienie uformowało się także na Morskiej, na Grabówku, w stronę Chyloni. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta z utrudnieniami trzeba się liczyć na odcinku od Węzła Karczemki do Kowali i od Straszyna do Matarni, czyli w kierunku Gdyni. Dla odmiany, całkiem dobre warunki do podróżowania panują na drogach powiatu puckiego. Lekkie, popołudniowe spowolnienie jest prawdopodobne na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Na brak drogowego towarzystwa nie można też narzekać w Pucku, na 10 Lutego i Wojska Polskiego. Za to wojewódzka 216-stka w stronę Władysławowa i dalej, Helu, jest w pełni przejezdna.

15:28

Coraz bardziej zagęszcza się ruch na krajowej szóstce w Redzie, w pobliżu dworca kolejowego. W Rumi natomiast korkuje się krajówka od Janowa do wiaduktu. Wolniej pojedziemy też Dąbrowskiego. Znacznie poważniejszych utrudnień trzeba się spodziewać na północy Gdyni. Dojazd do Obłuża zakorkowany jest praktycznie od Janka Wiśniewskiego. Duży korek utworzył się także na Hutniczej, od estakady do skrzyżowania z Pucką. Kilometrowy zator jest uformował się na Obwodnicy Trójmiasta, przez węzłem na Karwinach, na jezdni w stronę Gdańska. Spowolnienie jest też możliwe na Matarni i przed samymi bramkami na autostradzie A1. Na krajowej szóstce najbardziej przytyka się dojazd do Górki Gościcińskiej. Problemy zaczynają się już w Bolszewie. Jednak pozostałe odcinki trasy do Lęborka są w pełni przejezdne. W samym Wejherowie największy ruch panuje w obrębie śródmieścia, ale ciasno jest też na Chopina, Rybackiej i zjeździe z Przemysłowej na krajówkę. Jeśli chodzi o powiat pucki, nie ma poważniejszych utrudnień na głównych trasach. Lekko może się korkować odcinek z Celbowa do Pucka. Podobnie jest na trasie z Połczyna do Darzlubia. Z koniecznością redukcji prędkości trzeba się też liczyć nad samym morzem, w Jastrzębiej Górze i na wysokości Rozewia.

12:56

Jak informują Czytelnicy, droga z Koleczkowa do Gdyni jest zablokowana

09:27

Udało się usunąć skutki dachowania na krajowej szóstce w Kębłowie, a jeśli chodzi o tę trasę, największego spowolnienia można się spodziewać, tradycyjnie o tej porze, przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W Wejherowie największy ruch panuje obecnie w obrębie śródmieścia, czyli na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Sporo aut można też napotkać na Ofiar Piaśnicy i Przemysłowej. Zamknięcie pasa ruchu w stronę Wejherowa skutecznie spowalnia ruch na Gdańskiej w Redzie, na wysokości dworca kolejowego. Wolniej pojedziemy też Gniewowską i Obwodową. Jeśli chodzi o Rumię, sytuacja drogowa jest całkiem niezła. Niewielkie utrudnienia utrzymują się tylko na skrzyżowaniu Sobieskiego z Sabata. O porannych utrudnieniach można też powoli zapomnieć w Gdyni. Nieco większe poruszenie utrzymuje się jeszcze tylko na krańcowym odcinku ulicy Hutniczej, czyli przy dojeździe do wjazdu na estakadę. Punktowo może też przytykać się Morska w stronę śródmieścia. Jeśli chodzi o centrum miasta, największego ruchu można się spodziewać na Władysława IV, Świętojańskiej i Warszawskiej. Utrzymuje się jeszcze półkilometrowe spowolnienie przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni, ale poza tym nie ma praktycznie żadnych utrudnień na S6-stce. Spokojnie jest także na drogach powiatu puckiego. Nogę z gazu trzeba zdjąć w Połchowie i Mrzezinie. Utrudnienia są możliwe między Darzlubiem a Połczynem oraz od Piaśnicy do Leśniewa. Główne drogi na północy, czyli drogi wojewódzkiej nr 215 i 216 są w pełni przejezdne.

07:39

Przy wjeździe do Redy od strony Rumi, mniej więcej na wysokości ulicy Obwodowej zderzyły się dwa samochody osobowy i dostawczy. Nikt nie został ranny.

07:22

Na krajowej szóstce w Kębłowie w okolicach skrzyżowania z ulicą Siewną doszło do wypadku trzech samochodów osobowych. Jedna osoba została poszkodowana. Korki tworzą się w kierunku Gościcina.

11.04.2019

16:35

Korek na Obwodnicy Trójmiasta do wyjazdu na DK6 w Chyloni ma ponad kilometr.

16:27

Korkuje się krajowa szóstka w Rumi - zator tworzy się przed skrzyżowaniem z ulicą Sabata w obu kierunkach.

16:26

przytyka się krajowa szóstka w Wejherowie przed skrzyżowaniem z ulicą Sienkiewicza w kierunku Redy. Zator utworzył się także na gościcińskiej górce.

15:23

Spokojnie jest na krajowej szóstce w Gościcinie, nie ma również utrudnień na drogach w Wejherowie.

15:23

W Redzie przytyka się krajowa szóstka na wysokości dworca PKP w obu kierunkach. Podobnie sytuacja wygląda na DK6 w Rumi, tutaj korkuje się w kierunku Redy.

11:20

Dzisiaj podczas trwania prac budowlanych związanych z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej wystąpiły komplikacje. W związku z koniecznością zamknięcia ul. Młyńskiej Wykonawca odstępuje od zamknięcia ul. 10-go Lutego na odcinku od ul. Młyńskiej do ul. Generała Józefa Hallera do czasu zakończenia prac na ul. Młyńskiej. Celem wyjazdu z miasta w stronę Władysławowa, Helu, należy kierować się ul. Zamkową do parkingu naprzeciwko Urzędu Gminy Puck. Na czas prowadzenia prac na ul. Młyńskiej, ul. 10-go Lutego zostaje przejezdna. Prosimy przewidzieć więcej czasu na dojazd do pracy i szkoły. O kolejnych etapach prac będziemy informować na bieżąco.

11:09

W niedzielę 14 kwietnia 2019 roku droga prowadząca na Stadion WKS Gryf Wejherowo będzie zamknięta dla ruchu pojazdów, poza posiadaczami identyfikatorów.

09:28

Zwalniamy na ulicy Gdańskiej w Redzie, na wysokości nowo powstającego węzła integracyjnego. Nieco większe poruszenie da się zauważyć na Leśnej, choć tą ulicą da się pojechać zdecydowanie bardziej płynnie. Spokojniej niż przed godziną jest na ulicach Rumi, niemniej zmianę świateł wciąż można stracić przy zjeździe z wiaduktu na Sobieskiego. Możliwe są też utrudnienia przy dojeździe do skrzyżowania Grunwaldzkiej z Ceynowy. Całkiem niezła sytuacja drogowa panuje na ulicach Gdyni. Punktowe spowolnienia są jeszcze możliwe na Morskiej, od Cisowej do Chyloni oraz na Grabówku. Jeśli chodzi o śródmieście, największe poruszenie utrzymuje się na Warszawskiej i Władysława IV. Podobnie jak przez cały poranek, niewielki ruch panuje na Obwodnicy Trójmiasta, a jedynym utrudnieniem może być odcinek między Kowalami a Szadółkami. Całkiem płynnie można też pokonać krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem. Poważniejsze spowolnienie jest prawdopodobne tylko w Gościcinie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo większy ruch da się jeszcze odczuć w śródmieściu, a także na Przemysłowej, przy zjeździe na krajówkę. Na północy regionu ruch z reguły odbywa się płynnie. Niewielkie utrudnienia są możliwe nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, od Jastrzębiej Góry do Władysławowa. Wolniej pojedziemy też między Piaśnicą a Leśniewem. Delikatnie może się też przytykać wojewódzka 216-stka.