Informacje z dróg

29.06.2020

08:27

Coraz większy ruch panuje na krajowej szóstce w Rumi. Ze spowolnieniem trzeba się liczyć od skrzyżowania z Ceynowy aż do zjazdu z wiaduktu w stronę Janowa. W Redzie natomiast przybyło pojazdów na Puckiej – do Gdańskiej do Ciechocina. Trwa spokojny poranek na ulicach Wejherowa. Niewielkie spowolnienia na krajowej szóstce są możliwe na wysokości Węzła Zryw. Wolniej pojedziemy też ulicami Sucharskiego i Sobieskiego. W Bolszewie spory ruch panuje na Szkolnej i Zamostnej, a w Kębłowie – na Chłopskiej. Jeśli chodzi o krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa, ruch zagęścił się przede wszystkim przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Morska w Gdyni lekko korkuje się na Cisowej, przede wszystkim przy dojeździe do obwodnicy. Hutnicza przytyka się głównie w rejonie skrzyżowania z Pucką. Wolniej pojedziemy Obwodnicą Trójmiasta, co dotyczy przede wszystkim leśnego odcinka tej trasy – od Chwarzna do Wielkiego Kacka. Korkuje się też południowy odcinek tej arterii – od Kowali do Szadółek. Miejscowych utrudnień trzeba się spodziewać na odcinku z Dębogórza do Kosakowa. Podobnie jest między Mrzezinem, Smolnem a Żelistrzewem. Wojewódzka 216-stka może się przytykać w Sławutówku, ale jadąc na północy regionu, nie trzeba się spodziewać poważniejszych utrudnień. We Władysławowie przybyło pojazdów na Drodze Chłapowskiej. Dość spokojnie jest na nadmorskiej 215-stce, choć większego poruszenia trzeba się spodziewać na wysokości Chłapowa i Jastrzębiej Góry.

07:29

W Wejherowie zwalniamy dość mocno na 12 Marca, przy dojeździe krajowej szóstki. Przybywa też aut na Sobieskiego i 3 Maja. Może lekko korkować się dojazd do miasta ulicą Szkolną, czyli od strony Bolszewa. W Bolszewie zwalniamy też na Zamostnej. A jeśli chodzi o krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem, na tej arterii nie ma większych utrudnień. Punktowe i niegroźne spowolnienia są możliwe w Bożympolu, Strzebielinie i Gościcinie. Dość spokojnie jest na ulicach Redy, choć większego natężenia ruchu trzeba się już spodziewać na Gdańskiej w okolicach skrzyżowania z Obwodową. Z kolei w Rumi może już przytykać się Starowiejska, ale też nigdzie nie ma poważniejszych korków. Na północy Gdyni rośnie ruch na ulicach Płk. Dąbka i Unruga. Podobnie jest już na całej długości Hutniczej w stronę estakady. Na razie w miarę płynnie można się poruszać Morską w stronę centrum. Z miejscowymi spowolnieniami trzeba się za to liczyć na Janka Wiśniewskiego. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, ruch odbywa się bez poważniejszych zakłóceń. Te mogą się pojawić tylko na Wielkim Kacku i Kowalach. Przytyka się nieco skrzyżowanie Kaszubskiej z Rumską w Pierwoszynie. Coraz więcej aut da się dostrzec na Wejherowskiej w Pucku. Podobnie jest na Dworcowej w Gnieżdżewie. We Władysławowie można na razie cieszyć się porannym spokojem na ulicach. Całkiem płynnie można też poruszać się wojewódzką 215-stką wzdłuż linii brzegowej, a wyjątkiem może być dojazd do Karwi od strony Karwieńskiego Błota. Trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego na razie świeci pustkami.

26.06.2020

16:34

Kierowcy jadący obwodnicą muszą przygotować się na ogromne utrudnienia. Odcinek między Karczemkami a Osową praktycznie stoi w miejscu. To efekt zderzenia czterech aut osobowych, do którego doszło przed godz. 14. Służby wciąż są obecne na miejscu, a ruch odbywa się jednym pasem. Utrudnienia widać już od estakady. W Rumi także dużo się dzieje, zwłaszcza na wiadukcie ale i w centrum miasta. Kierowcy powinni się uzbroić w cierpliwość na głównym skrzyżowaniu w Redzie, i na ulicy Puckiej. 216 – w kierunku nadmorskich tras będzie w miarę przejezdna, czego nie można powiedzieć o morskich okolicach od Władysławowa po Karwię i w drugą stronę – na półwysep. W Wejherowie na DK6 nieco uspokoiła nam się sytuacja, zwłaszcza w mieście, dłużej postoimy jeszcze w okolicach Górki Gościcińskiej.

15:47

Spore utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta od Estakady po Węzeł Matarnia. Solidnie korkuje się też wiadukt w Rumi. Poza kilka większymi przystankami na trasie od Redy do Gdyni Głównej, spore zamieszanie widać w samym centrum Rumi. Widać też napływ turystów nad morzem. najbardziej przytyka się 215- od Władysławowa po Karwię ale utrudnienia widać też na półwyspie w okolicach Chłapowa i Kuźnicy.

09:27

Coraz więcej aut da się zauważyć w okolicach Karwi, Jastrzębiej Góry i Chłapowa. We Władysławowie zwalniamy na Żeromskiego i Drodze Chłapowskiej. Droga przez półwysep w stronę Helu korkuje się w Chałupach, Kuźnicy, Jastarni i Juracie. Poranne utrudnienia w Pucku nie odpuszczają jeszcze na Wojska Polskiego, 10 Lutego i Wejherowskiej. Spory ruch utrzymuje się jeszcze na Zamostnej i Szkolnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, zwalniamy jeszcze w Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie nie odpuszczają nadal utrudnienia na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie natomiast korkuje się skrzyżowanie Puckiej i Gdańskiej. Poza tym nie ma większych utrudnień. Utrzymuje się też dobra przejezdność krajowej szóstki w Rumi. Wolniej pojedziemy za to Dąbrowskiego i Starowiejską. Powoli można już zapomnieć o korkach na Morskiej w Gdyni, które i tak nie były szczególnie uciążliwe. Hutnicza może jeszcze się przytykać od Puckiej do estakady. Poza około kilometrowym spowolnieniem w Chyloni, nie ma praktycznie żadnych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta.

08:27

Zagęścił się ruch na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Przybyło też aut na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, co dotyczy przede wszystkim Kębłowa i Gościcina. Większego poruszenia można się spodziewać już w śródmieściu. Zwalniamy zatem na 3 Maja, Rzeźnickiej i Świętego Jana. Krajówka w mieście przytyka się przede wszystkim przy dojeździe do wylotu 12 Marca. W Redzie coraz więcej aut przemieszcza się ulicą Pucką. Spory ruch panuje też na Gdańskiej, przede wszystkim w okolicach skrzyżowania z Łąkową. Bez większych problemów można przejechać krajową szóstkę przez Rumię. Duży ruch panuje za to na ulicach Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Całkiem sprawnie można dojechać ulicą Morską do centrum Gdyni. Spowolnienia są możliwe tylko na odcinku od Cisowej do Chyloni. Pozytywnie zaskakuje też Hutnicza, a jedynie okolice wylotu Puckiej zmuszają do poważniejszej redukcji prędkości. Podobnie jak przed godziną, nie ma większych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Może korkować się odcinek między Kosakowem a Pogórzem. Zwalniamy też na Gdyńskiej w Mrzezinie. Przytyka się lekko dojazd wojewódzką 216-stką do Pucka. W samym mieście zagęścił się ruch na Helskiej i Wejherowskiej. Stopniowo korkuje się też Starowiejska we Władysławowie. Podobnie jest na Morskiej w Dębkach. Wojewódzką 215-stką na razie da się w miarę sprawnie przejechać wzdłuż linii brzegowej.

07:28

Poranek drogowy rozpoczął się już na trasie między Zelewem, Kochanowem a Kębłowem, gdzie widać całkiem spore poruszenie. Podobnie jest na ulicy Leśnej w Bolszewie. Praktycznie za to żadnych utrudnień nie ma na razie na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie spory ruch panuje już na Przemysłowej, Ofiar Piaśnicy i Sobieskiego. Zwalniamy też przed przejazdami kolejowymi na 12 Marca, Puckiej, Sienkiewicza i Batalionu Morskiego. Poranny spokój panuje, póki co, na ulicach Redy, a ruch jest lekko spowolniony tylko przy światłach na Wejherowskiej. Również ulice Rumi są w pełni przejezdne i nigdzie nie trzeba się obwiać porannych korków. Te pojawiają się dopiero na Morskiej w Gdyni, na odcinku od Cisowej do Chyloni. Miejscowe utrudnienia są też prawdopodobne na Hutniczej, która jednak na razie jest przejezdna. Całkiem sprawnie można też poruszać się całą długością Obwodnicy Trójmiasta, zwalniając jedynie przed zjazdem w Chyloni. Nogę z gazu warto zdjąć na ulicach Gdyńskiej w Mostach i Kaszubskiej w Pierwoszynie. Niewielki ruch panuje, póki co, w Pucku. Utrudnień nie napotkamy też, jadąc 216-stką w stronę Władysławowa. Również w samym mieście nie ma niespodzianek drogowych. Powoli korkuje się za to dojazd do Karwi wojewódzką 215-stką. Zwalniamy też na tej trasie od Jastrzębiej Góry do Chłapowa.

25.06.2020

16:22

Dalej duży ruch na Kwiatkowskiego od strony Obłuża. Większa ilość samochodów widać tez w Kosakowie na Wiejskiej. Są jednak dobre informację płynące z Gdyni, Hutnicza będzie się jedynie przytykać pod estakadą, później wygląda na w miarę przejezdną. Nie brakuje samochodów na trasie od Cisowej przez Janowo po wiadukt. Tutaj zostaniemy na dłużej. W centrum Rumi już nieco swobodniej, podobnie jak w Redzie. Tam będzie zatrzymywać nas ulica Pucka w kierunku nadmorskich tras. A tam – jeszcze większy ruch nad morzem. Nie tylko, jak przed godziną od Władysławowa do Karwi ale tez w Chałupach i Kuźnicy. W Wejherowie krajowa 6-stka robi się nieco spokojna, a utrudnienia widać w centrum na Sienkiewicza i Sobieskiego. Na KD 6 – widać, ze samochody wolno przejeżdżają okolice Górki Gościcińskiej.

15:24

Gdynia pogrążoną jest w korkach, zarówno na Kwiatkowskiego, zwłaszcza od strony Obłuża i Hutniczej, która będzie nas bardzo spowalniać. W Rumi kilkukilometrowe korki w Janowie, które ciągną się aż do wiaduktu. W centrum Rumi najgorzej sytuacja na drogach wygląda na Dąbrowskiego i na rondzie przy Kosynierów i Dębogórskiej. Punktowe, ale dość uciążliwe utrudnienia będą między Redą a Rumią w obu kierunkach. Ulicę Pucka prowadząca na nadmorskie tereny przejedziemy o tej porze nieco później. W Wejherowie na szczęście nie widać trudnej sytuacji na krajowej 6-stce. Jest co prawda nieco więcej aut, ale nie stracimy tam zbyt wiele czasu. Korki nad morzem to już powoli codzienność. 215 – tutaj wolno przejdziemy od Władysławowa po Karwię.

09:27

Korkuje się wojewódzka 215-stka na wysokości Karwieńskiego Błota. Tłoczno jest także nad samym morzem – w Karwi i Jastrzębiej Górze. Dojeżdżając do ronda we Władysławowie, zwalniamy już w Swarzewie. Później, na trasie wzdłuż półwyspu, redukujemy biegi w Chałupach, Jastarni i Juracie. Coraz więcej pojazdów pojawia się też na Morskiej w Rewie. Podobnie jak przez cały poranek, swobodnie można się przemieszczać krajową szóstką między Lęborkiem a Wejherowem. Zwalniamy jeszcze na Zamostnej w Bolszewie, a w samym Wejherowie sytuacja drogowa jest dość stabilna. Zagęścił się nieco ruch na Ofiar Piaśnicy i 3 Maja. Może też lekko przytykać się dojazd do miasta od strony Gowina. W Redzie utrzymuje się spowolnienie na Puckiej przy dojeździe do Ciechocina. W Rumi natomiast zwalniamy na Sobieskiego u wylotu Sabata. Podobnie jest na Dąbrowskiego. W Gdyni lekko przytyka się Hutnicza w pobliżu granicy z Rumią. Nie można za to narzekać na poważniejsze utrudnienia na Morskiej, co dotyczy obu jezdni. W śródmieściu największego ruchu trzeba się spodziewać na Warszawskiej, Władysława IV i Świętojańskiej. Poza niewielkim spowolnieniem przy zjeździe na wspomnianą Morską, nie ma praktycznie żadnych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta.

08:28

Przybyło nieco aut na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, ale dotyczy to niemal wyłącznie odcinka między Gościcinem a Bolszewem. Inne fragmenty wspomnianej trasy są przejezdne. Bez większych problemów można przejechać tranzytem przez Wejherowo. Jeśli chodzi o inne ulice, zwalniamy na Sobieskiego, Przemysłowej i 12 Marca. W Redzie bez zmian, czyli spore poruszenie panuje na Gdańskiej, w okolicach dojazdu do wylotu Łąkowej. Lekko korkuje się dojazd ulicą Pucką do Ciechocina. Całkiem sprawnie nadal można się poruszać ulicami Rumi, a jedynie jadąc Sobieskiego w stronę Janowa, zwalniamy od skrzyżowania z ulicą Sabata. Podobnie jak przed godziną, całkiem pozytywnie zaskakuje kierowców Morska w Gdyni, gdzie nie tworzą się żadne poważniejsze spowolnienia. Jeśli chodzi o Hutniczą, z koniecznością redukcji prędkości trzeba się liczyć tylko w pobliżu skrzyżowań z Północą i Pucką. Na szczególnie uciążliwe utrudnienia nie można też narzekać na Obwodnicy Trójmiasta. Jedynie na wysokości Wielkiego Kacka przytyka się jezdnia w stronę Gdyni. Zagęścił się nieco ruch na wojewódzkiej 216-stce przed skrzyżowaniem w Celbowie. Zwalniamy również w okolicach stacji kolejowej w Żelistrzewie. W Pucku ze spowolnieniem trzeba się liczyć na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. We Władysławowie podobnie jest na Gdańskiej i Drodze Chłapowskiej. Nad samym morzem, na 215-stce, zwalniamy w Chłapowie i Jastrzębiej Górze.

07:27

Całkiem sporego już natężenia ruchu można się spodziewać na ulicy Chopina w Wejherowie. Korkuje się też 12 Marca przy przejeździe kolejowym oraz dojazd do ronda u zbiegu Sucharskiego i Sobieskiego. Poważniejszych utrudnień nie ma na razie na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, a miejscowe spowolnienia są możliwe jedynie przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Większych problemów z płynnością ruchu nie ma na razie w Redzie, gdzie zwalniamy przede wszystkim na Gdańskiej, u wylotu Łąkowej. W Rumi też, póki co, nie narzekamy na nadmierne korki. Redukcja prędkości przyda się przed światłami w pobliżu galerii handlowej na Sobieskiego. Na północy Gdyni poranne korki pojawiły się już na ulicach Płk. Dąbka, Unruga i Śmidowicza. Całkiem sprawnie można za to przemieszczać się ulicami Hutniczą i Morską, gdzie utrudnienia mają charakter tylko punktowy. Praktycznie żadnych niedogodności nie ma też na obu jezdniach Obwodnicy Trójmiasta. Spokojnie jest również na większości zjazdów z ekspresówki. Coraz więcej pojazdów można już napotkać na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu i Żeromskiego w Kosakowie. Niespodzianek drogowych nie ma praktycznie na całej długości wojewódzkiej 216-stki, od Redy, przez Puck, Władysławowo, aż do Helu. Spokojnie jest na nadmorskiej 215-stce, choć przytyka się już skrzyżowanie Puckiej i Rozewskiej w Jastrzębiej Górze. Nieco bardziej na południe, zdejmujemy nogę przed głównym skrzyżowaniem w Łebczu. Miejscowe spowolnienia mogą się też pojawić na odcinku od Żarnowca do Krokowej.

24.06.2020

16:22

Na drogach jak przy dobrze zapowiadającym się weekendzie, oby taki był. Korki nie odpuszczają na trasie od zjazdu z Gdynia na Morską aż po wiadukt w Rumi, dopiero później zrobi się nieco swobodniej. Hutnicza w dalszym ciągu nie będzie pozwalała nam na swobodny przejazd. Solidnie korkuje się też Estakada Kwiatkowskiego od strony Obłuża. Nieco spokojniej jest między Redą a Rumią, czego nie można powiedzieć o sytuacji panującej na głównej krzyżówce z ulicą Pucką. Nad morzem widać poruszenia na 215- Od Władysławowa po Kawię, a wracając jeszcze na moment do Wejherowa to wciąż gęściej na krajowej 6-stce, za to nieznacznie ale uspokoiła się sytuacja w centrum. Nogę z gazu na dłużej ściągniemy na Sobieskiego, przy przejeździe kolejowym na Sienkiewicza i dalej w kierunku Lęborka na Górce Gościńskiej.

15:18

Spore utrudnienia na wiadukcie w Rumi, tworzy się w tym miejscu kilkukilometrowy korek. Podobnie utrudnienia widać w Gdyni w okolicach zjazdu z Obwodnicy na Morską. Nie odpuszczają także korki na Estakadzie Kwiatkowskiego. Niestety, nie lepiej jest na Starym Obłużu czy na Wiejskiej w Kosakowie. Uważajmy także na zakorkowaną Hutniczą, na której najwięcej samochodów widać na przy Pomorskiej w Rumi. Utrudnienia odpuszczają w Redzie , gdzie w miarę swobodnie przejedziemy główną krzyżówkę i Pucką w kierunku nadmorskich tras. Gęsto z kolei na krajowej 6-stce w Wejherowie i w centrum. Nogę z gazu ściągniemy na 3 Maja, 12 Marca czy Chopina.

09:26

Niewielkie, poranne utrudnienia są jeszcze możliwe na odcinku między Kochanowem a Kębłowem oraz na Zamostnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, dość solidnie już korkuje się zjazd z Górki Gościcińskiej. Punktowych spowolnień trzeba się też spodziewać w Strzebielinie. Jeśli chodzi o ruch na ulicach Wejherowa, jest on co najwyżej umiarkowany. Więcej aut można napotkać w okolicach szpitala. Korkują się też zjazdy na krajową szóstkę, czyli końcowe fragmenty ulic Przemysłowej, Rybackiej i 12 Marca. W Redzie przybyło aut na Puckiej, w okolicach przejazdu kolejowego. Zwalniamy też na Gdańskiej w pobliżu dworca. W Rumi spory ruch utrzymuje się na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Może lekko korkować się też zjazd z Towarowej na krajową szóstkę. Korkuje się również dojazd do skrzyżowania Hutniczej i Puckiej w Gdyni. W miarę sprawnie można już dojechać Morską do centrum miasta. Niespodziewanych utrudnień nie trzeba się obawiać na Obwodnicy Trójmiasta, co dotyczy obu jezdni ekspresówki. Miejscowe spowolnienia są możliwe na odcinku między Żelistrzewem a Puckiem. W samej stolicy powiatu puckiego zwalniamy na Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Stopniowo zagęszcza się ruch przy dojeździe do ronda we Władysławowie od strony Swarzewa. Całkiem sporo pojazdów przemierza też nadmorskie trasy, przede wszystkim wojewódzką 215-stkę w Karwi, Jastrzębiej Górze i Rozewiu.