Informacje z dróg

30.09.2019

09:28

Nie odpuszczają jeszcze utrudnienia na krajowej szóstce w Rumi. Ponad kilometrowe spowolnienie wciąż rozciąga się na odcinku od wylotu ulicy Ceynowy aż do wysokości galerii handlowej i skrzyżowania z ulicą Sabata. Równoległe ulice, czyli Cegielniana i Towarowa, umożliwiają całkiem płynną jazdę. Tego nie da się powiedzieć o Dębogórskiej, Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni uspokoił się ruch na Morskiej w stronę centrum, a niewielkie utrudnienia są jeszcze możliwe na Cisowej i Grabówku. Z kolei na Hutniczej największego natężenia ruchu wciąż trzeba się spodziewać na odcinku od Puckiej do estakady. Korków nie ma na Obwodnicy Trójmiasta, choć redukcja prędkości może być konieczna na wysokości Karwin i przed zjazdem w stronę lotniska. Niestety, nadal trudne warunki do podróżowania panują na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Na odcinku z Kębłowa aż do Bolszewa można utknąć w około dwukilometrowym zatorze. W samym Bolszewie nie odpuszcza jeszcze spowolnienie na Zamostnej, przy zjeździe na krajówkę. Natomiast w Wejherowie wolniej pokonamy ulice Sobieskiego, Sienkiewicza, Pucką i Rybacką. Ulica Pucka korkuje się także w Redzie, na wysokości przejazdu kolejowego. Poza tym utrudnień można się spodziewać w obrębie skrzyżowania Łąkowej z Obwodową. Poprawiła się sytuacja na ulicy Żeromskiego w Kosakowie, gdzie ruch odbywa się już całkiem płynnie. W Pucku największe spowolnienia są możliwe na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Przed przeszkód można za to przejechać wojewódzką 216-stką między Puckiem a Władysławowem. Trudności nie sprawia kierującym również pokonanie trasy wzdłuż Półwyspu Helskiego.

08:28

Utrzymuje się trudna sytuacja drogowa na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, co dotyczy przede wszystkim Kębłowa i zjazdu z Górki Gościcińskiej. W Luzinie zwalniamy na ulicach Młyńskiej i Wilczka, w Kębłowie – na Chłopskiej, a w Bolszewie – na Szkolnej i Zamostnej. W Wejherowie przejazd krajową szóstką może być problematyczny w okolicach Węzła Zryw. Jeśli chodzi o inne ulice, nie ma większych niespodzianek. Wzmożony ruch utrzymuje się na Sobieskiego, 3 Maja i remontowanej Przemysłowej. W Redzie zwalniamy na Puckiej i Gniewowskiej. W Rumi natomiast utrzymują się spore utrudnienia na około kilometrowym odcinku krajowej szóstki, od Białej Rzeki do zjazdu z wiaduktu w stronę Janowa. Zwalniamy też na Dębogórskiej, Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Korek na Hutniczej w Gdyni nie odpuszcza jeszcze przy dojeździe do estakady. Z kolei na Morskiej nadal nie ma szans na płynną jazdę od Cisowej do Chyloni, a także na Grabówku. Miejscowe utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta są możliwe na wysokości węzła na Karwinach. Jeśli chodzi o zjazdy z ekspresówki, lepiej omijać o poranku ulice Spacerową i Słowackiego w Gdańsku, które są najmocniej zatłoczone. Podobnie jak przed godziną, poważniejszych utrudnień w ruchu nie ma na większości głównych dróg powiatu puckiej. Nieznaczne spowolnienie jest możliwe na wojewódzkiej 216-stce w Celbowie. Niewielkie problemy może sprawiać przejazd tranzytem przez Puck. Zwalniamy też na ulicy Dworcowej w Gnieżdżewie i na Drodze Chłapowskiej we Władysławowie.

07:27

O poranku występują problemy z płynnością ruchu na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Zator między Kębłowem a Gościcinem liczy obecnie już ponad kilometr. Wolniej przejedziemy też krajówką przez Strzebielino. W Bolszewie całkiem solidnie korkuje się już ulica Zamostna – od ronda do zjazdu na krajową szóstkę. Może nieco korkować się dojazd do Wejherowa od strony Białej. Poza tym spory ruch da się odczuć już na Batalionu Morskiego, Sucharskiego, Sobieskiego i Chopina, na wysokości szpitala. W Redzie z poważniejszym spowolnieniem trzeba się liczyć w okolicach skrzyżowania Wejherowskiej i Drogowców. W Rumi natomiast sytuacja drogowa jest nie najlepsza na krajówce, na jezdni w stronę Gdyni. Zator liczy ponad kilometr i zaczyna się na wysokości wylotu ulicy Ceynowy, a kończy – dopiero za wiaduktem. Sprawniej da się przejechać w stronę centrum miasta ulicami Cegielnianą i Towarową. O sprawnej jeździe nie ma natomiast mowy na Dębogórskiej, Pomorskiej, Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Największym drogowym wyzwaniem w Gdyni może być obecnie pokonanie Hutniczej, które przytyka się na całej długości. Cierpliwości wymaga też zjazd z Płk. Dąbka na Kwiatkowskiego. Problemy na Morskiej dotyczą przede wszystkim odcinków na Cisowej i Grabówku. Natomiast Obwodnica Trójmiasta może się korkować dopiero na południowych odcinkach, w okolicy Kowali. Problemy może sprawiać pokonanie ulic Żeromskiego w Kosakowie i Kaszubskiej w Pierwoszynie. Przytykają się okolice głównego skrzyżowanie w Połczynie na wojewódzkiej 213-stce. Spowolnienie jest też odczuwalne między Łebczem a Strzelnem.

27.09.2019

16:14

Piątkowe popołudnie dzisiaj dość ruchliwe, to pewnie da się odczuć na Górce Gościcińskiej na krajowej 6 w stronę Lęborka. Zamostna w Bolszewie z wlotem na krajową też mocno zapchana. W samym Wejherowie nie wygląda tak źle, przynajmniej główna. Cierpliwym trzeba być na Jana III Sobieskiego, Dworcowej, 3 Maja, św. Jana i rzeźnickiej spory ruch na krzyżówce z 12 Marca i Pucką, tam widać, że te światła muszą się zmieniać rzadziej. Główna w Redzie bez większych trudnej, tak samo główne skrzyżowanie. Pucka jest za to przykładem jak można powoli jechać do domu, tam na pewno stracimy sporo czasu. Dalej w stronę ulic powiatu puckiego korkują nam się objazdy, czyli drogi przy Połchowie, Mrzezinie, Żelistrzewie i Smolnie, ale nie wyglądają najgorzej. Oprócz tego popołudniowy ruch odczujemy w Wielkiej Piaśnicy, Połczynie, Swarzewie. Wracając do Redy wolniej przejedziemy osiedle przy Młynie i okolice aquaparku a główna trasa do Rumi wygląda przyjaźnie. Za wiaduktem w Rumi pojawiają się utrudnienia. Na tę chwilę ciężko się przedostać przez Dąbrowskiego, delikatne utrudnienia na Kosynierów i Dębogórska, zawłaszcza przy rondzie. W trójmieście źle wygląda zjazd z Obwodnicy na Kwiatkowskiego w Leszczynkach. Postoimy też dłużej jadąc przez Grabówek czy Chylonię. Uważajmy na Hutniczą, tam zdecydowanie ciężko na szybki powrót do domu. A tego życzymy w piątek.

12:20

Zderzenie trzech aut na krajowej szóstce w Redzie

Po godzinie 12:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i auta dostawczego w Redzie, na jezdni w stronę Wejherowa, w pobliżu skrzyżowania z ul. Obwodową. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w wyniku tego zdarzenia drogowego ucierpiało dziecko. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

09:28

W Wejherowie z największymi utrudnieniami trzeba się liczyć na ulicach śródmieścia – na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i Świętego Jana. Przejazd krajową szóstką przez miasto nie sprawia obecnie już większych problemów. Uspokoiła też sytuacja na krajówce między Lęborkiem a Wejherowem. Drobne niedogodności utrzymują się jeszcze tylko w Kębłowie i Gościcinie. W Redzie lekkie problemy może sprawiać Gdańska, zwłaszcza na wysokości Łąkowej. Spokojniej niż przed godziną jest już w Rumi. Nieznaczne spowolnienie jest możliwe na Sobieskiego, u wylotu Sabata. Spory ruch nie odpuszcza też na skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Spokój powoli też ogarnia ulice Gdyni. Obecnie największego ruchu trzeba się spodziewać tylko na Hutniczej w stronę estakady. Morska umożliwia już całkiem płynną jazdę w kierunku centrum. Nieco większy ruch panuje w śródmieściu, zwłaszcza na 3 Maja, Jana z Kolna i Wójta Radtkego. Na Obwodnicy Trójmiasta uformowało się około trzykilometrowe spowolnienie, od Węzła Południe do Szadółek. Inne odcinki pomorskiej ekspresówki są w pełni przejezdne. Podobnie jak przez cały poranek, nie można narzekać na przejezdność głównych dróg w powiecie puckim. Punktowe utrudnienia są możliwe na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Bez większych przeszkód można pokonać wojewódzką 216-stkę. We Władysławowie nieco większe zagęszczenie ruchu da się zauważyć na ulicy Żwirowej, ale i tam nie ma mowy o uciążliwych korkach.

08:28

Spory ruch o poranku panuje na ulicach Młyńskiej i Wilczka w Luzinie oraz Zamostnej i Szkolnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem, sytuacja jest w miarę stabilna. Największe spowolnienie utrzymuje się przy zjeździe z Górki Gościcińskiej w stronę Wejherowa. W samym Wejherowie przybyło pojazdów na Chopina w pobliżu szpitala, a także na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie problemy z płynnością ruchu występują przede wszystkim na ulicy Puckiej, co dotyczy głównie odcinka między wylotem alei Lipowej i Kazimierskiej. W Rumi natomiast korek na wiadukcie w ciągu krajowej szóstki, w stronę Janowa liczy pół kilometra. Zatłoczone jest też skrzyżowanie Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni problemy może sprawiać opuszczenie północnych dzielnic i zjazd na Estakadę Kwiatkowskiego. Pojazdy mocno zwalniają już na Hutniczej, od wylotu Puckiej do estakady. Utrudnienia na Morskiej w kierunku centrum dotyczą przede wszystkim Cisowej, Leszczynek i Grabówka. Zmianę świateł można stracić przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni. Poza tym przytykają się okolice Osowej. Inne odcinki pomorskiej ekspresówki są w pełni przejezdne. Może lekko korkować się dojazd do Pucka od strony Celbowa. Poranne poruszenie da się odczuć przed głównym skrzyżowaniem w Połczynie. Zwiększył się też ruch między Łebczem a Władysławowem.

07:28

Póki co, praktycznie bez żadnych przeszkód można się poruszać Obwodnicą Trójmiasta w obu kierunkach. Niestety, mimo wczesnej pory, ruch jest już poważnie utrudniony na zjazdach z ekspresówki, co dotyczy przede wszystkim ulic Spacerowej w Gdańsku oraz Chwarznieńskiej i Chwaszczyńskiej w Gdyni. Jeśli chodzi o Gdynię, na razie Hutnicza umożliwia jeszcze dość płynną jazdę. Podobnie jest w przypadku Morskiej w stronę centrum, która przytyka się głównie na Cisowej i Grabówku. W Rumi nie ma szans na płynne pokonanie wiaduktu, w ciągu krajowej szóstki. Tłoczno jest też na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Przez Redę sprawnie można przejechać tranzytem w stronę Wejherowa. Spowolnienie jest natomiast możliwe na ulicy Puckiej. Może nieco przytykać się dojazd do Wejherowa od strony Pieleszewa i Białej. Poza tym najpoważniejszego nasilenia ruchu w mieście trzeba się spodziewać na ulicach Sobieskiego i 3 Maja. W Bolszewie kilka dodatkowych chwil o poranku można stracić na ulicy Zamostnej, kierując się w stronę krajowej szóstki. Sama krajówka na odcinku z Lęborka do Wejherowa korkuje się przede wszystkim w Gościcinie, gdzie zator liczy ponad kilometr. Nieznacznie spowolnienia na wojewódzkiej 216-stce są możliwe w Rekowie, Sławutówku i Celbowie. Poważniejszych utrudnień nie ma obecnie w ani w centrum Pucka, ani we Władysławowie. Zwalniamy za to przed głównym skrzyżowaniem w Łebczu.

26.09.2019

09:28

Nie ma już większych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta po kolizji dwóch pojazdów, do której doszło kilkadziesiąt minut temu między Karwinami a Chwarznem. Spowolnienie na ekspresówce jest za to odczuwalne w okolicach węzła drogowego na Osowej. Spokojniej niż przed godziną jest już na ulicach Redy. Największe spowolnienie jest możliwe tylko na Gdańskiej, przy dojeździe do skrzyżowania z Łąkową, oraz na Puckiej. W Rumi nadal występują problemy z przejazdem krajową szóstką w stronę Gdyni. Dotyczy to przede wszystkim okolic wylotu ulicy Ceynowy i wiaduktu. Wolniej pojedziemy także Starowiejską i Dąbrowskiego. W Gdyni uspokoiła się sytuacja na Morskiej, która może się korkować tylko na początkowym odcinku, na Cisowej. Z kolei Hutnicza może się jeszcze przytykać przy dojeździe do estakady. Poważniejszych utrudnień nie ma także na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Miejscowe spowolnienia są prawdopodobne jedynie z Gościcinie i Kębłowie. W miarę sprawnie można przejechać tranzytem przez Wejherowo. Nieznaczne utrudnienia utrzymują się jeszcze na ulicach śródmieścia, czyli na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Nadal duży spokój panuje na głównych drogach powiatu puckiej. Nieznacznie może się przytykać skrzyżowanie Helskiej i 10 Lutego w Pucku. Wolniej pojedziemy ulicą Dworcową w Gnieżdżewie. Dojazd do ronda w Krokowej może lekko się korkować od strony Lisewa.

08:28

Na Obwodnicy Trójmiasta pojawiło się dość duże, bo ponad dwukilometrowe spowolnienie między Karwinami a Chwarznem, na jezdni w stronę Gdyni. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Powiększył się zator na krajowej szóstce w Gościcinie, gdzie kolejka samochodów na jezdni w stronę Wejherowa liczy około kilometra. Jednak inne odcinki krajówki z Lęborka do Wejherowa są w pełni przejezdne. W Luzinie godziny porannego szczytu komunikacyjnego da się odczuć na ulicach Młyńskiej i Wilczka, w Kębłowie – na Chłopskiej, a w Bolszewie – na Szkolnej i Zamostnej. Z kolei w Wejherowie coraz bardziej zagęszcza się ruch w obrębie śródmieścia, co dotyczy przede wszystkim ulic Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i 12 Marca. Wolniej pokonamy też ulicę Chopina, w pobliżu szpitala. W Redzie spowolnienie jest możliwe w pobliżu głównego skrzyżowania, czyli Gdańskiej z Pucką. Natomiast w Rumi nie ma szans na płynne pokonanie krajowej szóstki, od skrzyżowania z Ceynowy aż do zjazdu z wiaduktu w stronę Janowa. Duże natężenie ruchu utrzymuje się także na Kosynierów, Dębogórskiej, Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Na północy Gdyni korkuje się przede wszystkim zjazd z Płk. Dąbka na Kwiatkowskiego. Poza tym utrzymują się poranne utrudnienia na końcowym odcinku Hutniczej, przy dojeździe do estakady. Z kolei Morska w stronę centrum może sprawiać problemy na Cisowej i Grabówku. Kilometrowych spowolnień na pewno nie ma na głównych drogach powiatu puckiego, a utrudnienia mają jedynie charakter miejscowy. Tak jest m.in. na ulicach Żeromskiego w Kosakowie, Pomorskiej w Dębogórzu czy Kaszubskiej w Pierwoszynie. Bez większych przeszkód można pokonać wojewódzką 216-stkę, jadąc na północ regionu. Także nadmorska 215-stka jest wolna od nadmiernego natężenia ruchu.

07:26

Drogowy poranek na dobre zaczął się już w Rumi, zwłaszcza w okolicach wiaduktu na krajowej szóstce oraz rejonu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni na razie dość dobrze sytuacja wygląda na Morskiej, którą można bez większych przestojów przedostać się do centrum. Nieco gorzej, choć też bez paraliżu drogowego, jest na Hutniczej. Tu zwalniamy przede wszystkim przy wylocie Północnej i Puckiej. Poza nieznacznym spowolnieniem przy końcowym zjeździe w Chyloni, nie ma utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli chodzi o zjazdy z ekspresówki, tradycyjnie już najgorsza sytuacja panuje na ulicy Spacerowej w Gdańsku, w stronę Oliwy. Sporo aut przemierza też Chwaszczyńską w Gdyni, w kierunku Karwin. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem największych utrudnień trzeba się spodziewać w Kębłowie i Gościcinie. Coraz tłoczniej jest na ulicach Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Natomiast w Wejherowie to samo trzeba powiedzieć o Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. Z kolei w Redzie najpoważniejsze natężenie ruchu da się zauważyć na Puckiej, przy zjeździe w stronę Gdańskiej. Dojazd do Pucka może się przytykać od strony Celbówka. Redukcja prędkości może być też konieczna przed głównymi skrzyżowaniami w Łebczu i Połczynie. Na razie pustki panują na ulicach Władysławowa. Punktowych utrudnień można się za to spodziewać na trasie z Żarnowca do Krokowej.

25.09.2019

16:16

Na krajowej 6 w stronę Lęborska mamy spory zator na Górce Gościcińskiej, dalej korkuje nam się też Zamostna z wlotem na krajówkę. W samym Wejherowie na głównej nie mamy większych utrudnień, ale tutaj przypominamy, że od jutra w godzinach 8:00-17:00 zostaną wyłączone z ruchu ulice Rogali i Graniczna. Z ulic, które do jazdy nam pozostały, to zakorkowana jest 12 Marca, Św. Jana, Henryka Sienkiewicza. Nie polecamy z pewnością podróży wokół ronda przy kościele św. Leona i rondo Mirona Łukowicza. Krzyżówka w Redzie wygląda jeszcze spokojnie, ale za to przyłączona do niej ul Pucka – już nie, tam z pewnością postoimy. Na głównej ciężko będzie o wlot na Łąkową, Spokojną i Szkolną, tam panuje spory popołudniowy ruch. Dalej względnie i spokojnie, aż do wiaduktu w Rumi, gdzie może być problem z płynnym przejazdem zwłaszcza jeżeli ktoś się śpieszy. Najtłoczniej jest na krzyżówce Dąbrowskiego ze Starowiejską i nieco wyżej w okolicach ronda na Dębogórskiej. SKM Janowo, gorzej jak na początku tygodnia stoi w korkach również a dalej w kierunku Gdyni jest dość spokojnie. Bez większy problemów dotrzemy do głównej, przez Cisowę, Chylonię a nawet Grabówek. Co pewnie szybko się zaraz zmieni. Bez niespodzianek na Hutniczej, tutaj korki to codzienność tak też jest też dzisiaj. Na koniec nadmorskie trasy w środku tygodnia. Delikatnie korkuje nam się Celbowo, okolice Sławoszyna i Połczyna – reszta czeka na kierowców.

09:44

Potrącenie pieszej na drodze wojewódzkiej nr 216 w Rekowie Górnym. Wprowadzono ruch wahadłowy.

09:28

Mniejszy ruch niż przed godziną panuje już na ulicach Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. W miarę sprawnie można się poruszać krajową szóstką między Lęborkiem a Wejherowem. Niewielkie utrudnienia są możliwe w Kębłowie i Gościcinie. W samym Wejherowie spory ruch utrzymuje się jeszcze w obrębie śródmieścia, czyli na ulicach 3 Maja, Świętego Jana, Rzeźnickiej i Roszczynialskiego. Poważniejszych utrudnień nie ma obecnie na ulicach Redy. Z kolei w Rumi o płynnej jeździe nie ma jeszcze mowy u zbiegu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Zdecydowanie spokojniej niż przed godziną jest już na ulicach Gdyni. Jeśli można gdziekolwiek ponarzekać na większe spowolnienia, to przede wszystkim na skrzyżowaniu Hutniczej z Pucką i na Morskiej, na Grabówku. W śródmieściu tłoczno jest na Jana z Kolna, Wójta Radtkego i Władysława IV. Tłoku nie ma natomiast na Obwodnicy Trójmiasta, raczej trzeba mówić w tym przypadku o pustkach. Jeśli chodzi o zjazdy z ekspresówki, największy ruch utrzymuje się jeszcze na Spacerowej w Gdańsku, na jezdni w stronę Oliwy. Wojewódzka 216-stka może lekko przytykać się w Rekowie i Celbowie. W Pucku wolniej pojedziemy ulicami Helską, Wejherowską i Wojska Polskiego. We Władysławowie to samo dotyczy Żwirowej, Żeromskiego i Drogi Chłapowskiej. Z kolei bardziej na południe, przytyka się wojewódzka 213-stka między Kłaninem a Sulicicami.

08:28

Kierowcy jadący ulicą Pucką w Redzie, w stronę ulicy Gdańskiej, muszą się uzbroić w cierpliwość, ponieważ korkują się już okolice przejazdu kolejowego. W Rumi wzmożonego ruchu trzeba się spodziewać przy dojeździe do ronda u zbiegu ulic Kosynierów, Dębogórskiej i Ceynowy. Poza tym zmianę świateł można stracić na krajowej szóstce, przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. W Gdyni kierowcom we znaki najbardziej daje się, podobnie jak przed godziną, końcowy odcinek ulicy Hutniczej, w okolicach Estakady Kwiatkowskiego. Morska w stronę śródmieścia lekko korkuje się przede wszystkim na Grabówku. W samym śródmieściu na największe utrudnienia można ponarzekać na Warszawskiej, 10 Lutego i Wójta Radtkego. Nadal pozytywnie zaskakuje kierujących Obwodnica Trójmiasta, która umożliwia płynną jazdę w obu kierunkach. Jeśli chodzi o zjazdy z ekspresówki, najgorsza sytuacja panuje na Chwarznieńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa kilkusetmetrowych utrudnień trzeba się spodziewać w Kębłowie i Gościcinie. W Bolszewie solidnie korkuje się już Zamostna, od ronda do krajówki. Natomiast w Wejherowie większej liczby pojazdów trzeba się spodziewać na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Roszczynialskiego. W Dębogórzu nieznacznie przytyka się ulica Pomorska. Podobnie jest na Żeromskiego w Kosakowie oraz Kasztanowej w Żelistrzewie. Na wojewódzkiej 216-stce nogę z gazu należy zdjąć w Celbowie i przy dojeździe do Pucka. We Władysławowie przybyło nieco aut na Drodze Chłapowskiej. Nieznaczne utrudnienia są też prawdopodobne na wojewódzkiej 213-stce między Żarnowcem a Krokową.