Informacje z dróg

31.07.2019

07:24

Mimo wczesnej pory, poranne poruszenie widać już na ulicach Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie, zwłaszcza przed zjazdem na krajówkę. Sama krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa umożliwia dość płynną jazdę, a niewielki przestój jest możliwy tylko przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W Wejherowie coraz więcej pojazdów da się dostrzec na Sobieskiego, od wylotu Batalionu Morskiego do 3 Maja. Podobnie jest na Chopina, 12 Marca i remontowanej Przemysłowej. Poważniejszych utrudnień drogowych nie ma na razie w Redzie. To samo można powiedzieć o Rumi, gdzie jedynie w pobliżu wyjazdu z Towarowej na Sobieskiego nieco bardziej gęstnieje ruch. W Gdyni korkuje się początkowy odcinek Morskiej, od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Coraz większym wyzwaniem staje się też pokonanie Hutniczej, choć na razie nie ma tam zatorów uniemożliwiających jazdę. Zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą Morską korkuje się na odcinku około pół kilometra. Nieznaczne spowolnienie da się też odczuć, jadąc od Chyloni do Demptowa. Dość duży ruch, jak na tę porę dnia, panuje już na ulicy Morskiej w Rewie. Inna ulica Morska, ta w Dębkach, na razie jest całkowicie przejezdna. Nadmorska 215-stka najmocniej korkuje się na wysokości Ostrowa. We Władysławowie wolniej pojedziemy Żwirową i Drogą Chłapowską, a w Pucku – Wojska Polskiego i Wejherowską.

30.07.2019

08:28

Udało się uprzątnąć kontener, który blokował ruch na Obwodnicy Trójmiasta w Chwarznie, na jezdni w stronę Gdyni. Obecnie ekspresówką można bez przeszkód się poruszać w obu kierunkach. Jeśli chodzi o Gdynię, korkuje się dojazd Morską do miasta od strony Rumi. Sporo aut przemierza już też Hutniczą w stronę estakady. W Rumi trwa względnie spokojny poranek na drogach. Większego poruszenia można się spodziewać w pobliżu skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską, a także przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. W Redzie przybyło nieco aut na Gdańskiej w okolicach krzyżówki z Łąkową i na Puckiej. Na razie sprawnie można przejechać tranzytem przez Wejherowo. Większe poruszenie panuje jedynie w centrum, zwłaszcza na 12 Marca, Rzeźnickiej, Świętego Jana i 3 Maja. Przybyło nieco aut na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, niemniej ruch na tej arterii odbywa się dość sprawnie. Nogę z gazu należy zdjąć w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W powiecie puckim, zagęszcza się ruch między Pochłowem a Mrzezinem. Jadąc na północ wojewódzką 216-stką, zwalniamy w Sławutówku. W miarę sprawnie można przejechać przez Puck, natomiast we Władysławowie przytykają się ulice Gdańska, Żwirowa i Droga Chłapowska. Całkiem spory ruch panuje już na wojewódzkiej 215-stce, zwłaszcza w Jastrzębiej Górze, Chłapowie i Karwi. Z kolei na trasie wzdłuż Półwyspu Helskiego zwalniamy w Chałupach i Jastarni.

07:26

Mimo dość wczesnej pory, całkiem spory ruch panuje już nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, zwłaszcza na odcinku między Karwią i Ostrowem. Większe poruszenie da się też dostrzec na Drodze Chłapowskiej we Władysławowie. Trasa w kierunku Helu na razie świeci pustkami. Bez najmniejszych problemów dotrzemy też z Władysławowa do Pucka. Nieco bardziej na południe powiatu puckiego, wzrasta ruch na trasie z Żarnowca do Krokowej. Utrudnień nie ma też na głównej arterii powiatu wejherowskiego, czyli na krajowej szóstce. Odcinek z Lęborka do Wejherowa można pokonać praktycznie bez żadnych przeszkód. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, może delikatnie przytykać się dojazd do miasta od strony Bolszewa i Białej. W samym mieście panuje poranny spokój. Nieco większy ruch jest możliwy na ulicach Sobieskiego i 12 Marca. Większych utrudnień nie ma także w Redzie. Natomiast w Rumi zmianę świateł można stracić w pobliżu galerii handlowej, jadąc w kierunku Janowa. W Gdyni, tradycyjnie już o tej porze, większego nasilenia ruchu można się spodziewać na głównych ulicach prowadzących w stronę centrum, a więc na Morskiej i Janka Wiśniewskiego. Stopniowo przybywa też pojazdów na Hutniczej, zwłaszcza w okolicach Meksyku. Dość nietypowa przeszkoda utrudnia ruch na Obwodnicy Trójmiasta na wysokości Chwarzna, na jezdni w stronę Gdyni. Chodzi o kontener, który zgubił jeden z kierowców. Efektem jest ponad kilometrowy zator, który rozciąga się już od Karwin. Poza tym nie ma innych nieprzewidzianych przeszkód na pomorskiej ekspresówce.

29.07.2019

09:27

Coraz tłoczniej robi się na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w stronę Gdyni, co wskazuje, że coraz więcej osób kieruje się na północ regionu. Z około dwukilometrowym spowolnieniem trzeba się liczyć na odcinku od Węzła Południe do Szadółek. Zwalniamy też w pobliżu Węzła Matarnia, na Osowej i przy zjeździe z ekspresówki na ulicę Morską w Gdyni. Jeśli chodzi o Gdynię, na zdecydowanej większości ulic odpuściły już poranne korki. Jednak wspomniana Morska dość mocno korkuje się w stronę Cisowej. Jadąc krajową szóstką przez Rumię w stronę Redy, zwalniamy na wiadukcie, a także przed skrzyżowaniem z ulicą Ceynowy. W Redzie dość mocno korkuje się Pucka przy zjeździe z Górki Rekowskiej. Zwalniamy też w pobliżu krzyżówki Gdańskiej z Łąkową. Na wojewódzkiej 216-stce zwalniamy przed skrzyżowaniem w Celbowie. W miarę sprawnie można przejechać tranzytem przez Puck. Z kolei dojazd do Władysławowa przytyka się już od wylotu Drogi Chłapowskiej. Poza tym w mieście zwalniamy na Starowiejskiej i Żwirowej. Jadąc w stronę Helu przez półwysep, zdejmujemy nogę z gazu w Chałupach i Jastarni. Natomiast wojewódzka 215-stka jest już całkiem mocno zatłoczona od Władysławowa, przez Chałpowo, Jastrzębią Górę, Ostrowo, aż do Karwi. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma nieplanowych utrudnień na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie największej liczby pojazdów można się spodziewać na ulicach 3 Maja, Strzeleckiej, Rzeźnickiej i 12 Marca.

08:26

Przybyło pojazdów poruszających się na północ. Przed skrzyżowaniem na wojewódzkiej 216-stce w Celbowie i przy dojeździe do Pucka nie da się uniknąć redukcji prędkości. Mimo wszystko nadal dość sprawnie można się poruszać trasą między Puckiem a Władysławowem. W samym mieście dość tłoczno jest na Starowiejskiej, Żwirowej i Drodze Chłapowskiej. Trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego lekko przytyka się w Chałupach i Jastarni. Nad samym morzem, podobnie jak godzinę temu, największego ruchu trzeba się spodziewać w okolicach Jastrzębiej Góry i Karwi. Podobnie jak przed godziną, bez większych przeszkód można przejechać krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa. Nieznaczne spowolnienie jest prawdopodobne tylko przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W Wejherowie sytuacja drogowa o poranku nadal jest dość stabilna i nie występują nieprzewidziane utrudnienia. Największego natężenia ruchu można się spodziewać na Rzeźnickiej, 12 Marca i remontowanej Przemysłowej. W Redzie przybyło aut na Puckiej, zwłaszcza w okolicach przejazdu kolejowego. Poważniejszych utrudnień nie ma za to w Rumi, a wyjątkiem może być skrzyżowanie Sobieskiego z Sabata. W Gdyni zagęścił się ruch na Hutniczej, zwłaszcza w okolicach granicy z Rumią. Wolniej pojedziemy też Morską w stronę wjazdu na obwodnicę. Sama ekspresówka nie sprawia poważniejszych problemów kierującym. Wyjątkiem jest odcinek między Węzłem Południe a Szadółkami, gdzie utrzymują się utrudnienia na odcinku około dwóch kilometrów.

07:27

Poranny spokój panuje na razie na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Niewielkie spowolnienia są możliwe w Kębłowie i Gościcinie. W samym Wejherowie także nie trzeba się obawiać szczególnie nasilonego ruchu. Nieco większe poruszenie da się dostrzec na ulicach 12 Marca i remontowanej Przemysłowej. W Redzie stopniowo zagęszcza ruch w pobliżu skrzyżowania Gdańskiej i Puckiej. Natomiast w Rumi podobna sytuacja panuje przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. W Gdyni największej liczby pojazdów można się spodziewać na Morskiej, od granicy z Rumią do wjazdu na Obwodnicy. Problemy może też sprawiać sprawne dotarcie z Pogórza do Obłuża. W śródmieściu najpoważniejszy ruch panuje na Warszawskiej. Na Obwodnicy Trójmiasta przejściowych problemów w płynności ruchu można się spodziewać na odcinku od Kowali do Szadółek, w pobliżu Osowej oraz przy zjeździe na wspomnianą Morską. Jezdnia w stronę autostrady jest całkowicie przejezdna. Stopniowo zagęszcza się ruch na drodze prowadzącej do plaży w Rewie, a więc na ulicy Morskiej. Póki co, większych problemów nie sprawia pokonanie wojewódzkiej 216-stki, od Redy, przez Puck aż do Władysławowa. Może za to przytykać się odcinek między Władysławowem a Łebczem. Trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego na razie nie stwarza praktycznie żadnych problemów kierującym. Nieco większe poruszenie panuje na nadmorskiej 215-stce, zwłaszcza w Karwi i Jastrzębiej Górze.

26.07.2019

08:27

Zagęścił się ruch nad morzem na wojewódzkiej 215-stce, zwłaszcza w okolicach Karwi, a także między Jastrzębią Górą a Władysławowem. Dojazd do miasta korkuje się od wylotu Drogi Chłapowskiej. Lekko przytyka się też Starowiejska w stronę portu. Trasa w kierunku Helu może lekko się korkować w Chałupach i Jastarni. Przybyło pojazdów na ulicy Morskiej w Dębkach. Bez większych problemów dotrzemy na razie w Rewie. Na wojewódzkiej 216-stce spowolnienie panuje w Celbowie, a na 213-stce – w okolicach Połczyna. Nadal sprawnie można poruszać się krajową szóstką na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Nieco więcej aut niż przed godziną da się zauważyć w okolicach Gościcina. Na nadmierne utrudnienia o poranku nie można też narzekać w samym Wejherowie. Poważniejszy ruch da się dostrzec w obrębie centrum, zwłaszcza w okolicach skrzyżowania Puckiej z Rzeźnicką i Świętego Jana. W Redzie utrzymuje się zwiększony ruch w okolicach zjazdu z Puckiej na Gdańską, a także na Gniewowskiej. Jadąc tranzytem przez Rumię, zwolnić należy w okolicach skrzyżowania z ulicami Ceynowy i Sabata. W Gdyni utrzymuje się spowolnienie na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Spory ruch panuje także na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Podobnie jak przed godziną, nie ma poważniejszych utrudnień na obu jezdniach Obwodnicy Trójmiasta.

07:27

Poranne pustki panują na razie na drodze krajowej nr 6 między Lęborkiem a Wejherowem. Całą trasę można pokonać praktycznie bez żadnych przeszkód. Niewielki ruch panuje także, póki co, na ulicach Wejherowa. Nieco bardziej nasila się on w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na ulicach Sobieskiego czy 3 Maja. W Redzie coraz więcej pojazdów da się zauważyć przy zjeździe z Puckiej na Gdańską. Natomiast w Rumi może lekko się przytykać wylot Towarowej na Sobieskiego, ale w innych częściach miasta nie ma znaczących utrudnień. Te pojawiają się dopiero po przekroczeniu granicy z Gdynią. Ulica Morska przytyka się zatem od Cisowej do wjazdu na obwodnicę. Stopniowo zagęszcza się także ruch na końcowym odcinku Hutniczej, przy dojeździe do estakady. W śródmieściu największe poruszenie o poranku panuje na Świętojańskiej i Warszawskiej. Około kilometrowe spowolnienie da się dostrzec na leśnym odcinku Obwodnicy Trójmiasta między Karwinami a Chwarznem. Zmianę świateł można też stracić przy zjeździe na wspomnianą wcześniej Morską, niemniej inne odcinki pomorskiej ekspresówki są w pełni przejezdne. Na wojewódzkiej 215-stce panuje spory ruch między Karwieńskim Błotem a Sławoszynem. Nad samym morzem panuje jeszcze względny spokój, niemniej zagęszczenie ruchu wzrasta w okolicach Karwi i Jastrzębiej Góry. Bez zbędnych przestojów można pokonać wojewódzką 216-stkę między Puckiem a Władysławowem. Również trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego jest przejezdna w obu kierunkach.

25.07.2019

09:28

Coraz więcej aut zmierza na północ regionu, o czym może świadczyć około kilometrowy korek przy zjeździe z obwodnicy w Gdyni-Chyloni. Morska przytyka się nieco w stronę Cisowej. Z kolei przejazd tranzytem przez Rumię może być utrudniony od skrzyżowania z Ceynowy do granicy z Redą. Jeśli chodzi o samą Redę, całkiem solidnie korkuje się już Pucka w stronę Rekowa. Jadąc dalej na północ wojewódzką 216-stką, zwalniamy przed skrzyżowaniem w Celbowie. Może korkować się lekko dojazd do Pucka przed rondem u zbiegu ulicy Wejherowskiej. Dość sprawnie można dojechać do Władysławowa. Tutaj zwalniamy na Starowiejskiej, Drodze Chałpowskiej i Żwirowej. Nadmorska 215-stka najmocniej jest zatłoczona w Cetniewie i Chłapowie, jednak spory ruch panuje praktycznie wzdłuż całej linii brzegowej. Nie ma zatem szans na płynną jazdę w Jastrzębiej Górze, Ostrowie czy Karwi. Spore poruszenie panuje również na ulicy Morskiej w Dębkach. Około kilometrowe spowolnienie utworzyły się na trasie prowadzącej do Helu przez półwysep. Dotyczy to okolic Chałup i Jastarni. Jadąc z Lęborka do Wejherowa, zwalniamy w Bożympolu. Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie nie ma nieprzewidzianych utrudnień, natomiast większe natężenie ruchu jest zauważalne na Sobieskiego, Świętego Jana, Rzeźnickiej i 12 Marca. Na początkowym odcinku Estakady Kwiatkowskiego trwa naprawa uszkodzonych barierek. W tym miejscu możliwe są utrudnienia w ruchu. Obwodnica Trójmiasta jest przejezdna, jednak zwolnić należy na odcinku od Straszyna do Kowali, w stronę Gdyni.

08:28

Przybyło nieco pojazdów na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, zwłaszcza w Kębłowie i Gościcinie. Poranne poruszenie da się zauważyć na Zamostnej w Bolszewie i na Wilczka w Luzinie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, sporo pojazdów przemierza ulicę 12 Marca. Zwalniamy też na zjazdach na krajówkę, czyli na Chopina i Rybackiej. W Redzie przytyka się nieco Pucka, co dotyczy przede wszystkim zjazdu z Górki Rekowskiej. Natomiast w Rumi poważniejsze poruszenie utrzymuje się tylko w okolicach węzła drogowego na wiadukcie. Nie najgorsza sytuacja drogowa panuje w Gdyni. Podobnie jak przed godziną, spowolnienia trzeba się spodziewać na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Nogę z gazu należy też zdjąć na początkowym odcinku Estakady Kwiatkowskiego, tuż przy zjeździe z obwodnicy. Sama Obwodnica Trójmiasta jest w pełni przejezdna w obu kierunkach. W powiecie puckim nogę z gazu trzeba zdjąć na wojewódzkiej 213-stce, w okolicach skrętu w stronę Sławoszyna. Nad samym morzem coraz większy ruch panuje w Karwi, Ostrowie, Chłapowie i Jastrzębiej Górze. We Władysławowie spore zagęszczenie ruchu utrzymuje się na Drodze Chłapowskiej i Żwirowej, a w Pucku – na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Jadąc do Helu, zwalniamy przede wszystkim w Chałupach, Jastarni i Juracie.

07:27

Na razie bez większych przeszkód można dojechać do pomorskich plaż. Póki co, pustki panują na ulicy Morskiej w Dębkach. Na wojewódzkiej 215-stce poranne poruszenie widać przede wszystkim w Ostrowie i na wysokości Chłapowa. Może lekko korkować się dojazd do Władysławowa od strony Cetniewa. Trasa w stronę Helu, wzdłuż półwyspu, również jest w pełni przejezdna, a większego ruchu można się spodziewać dopiero przy drogach dojazdowych do helskich plaż. Bez przeszkód da się też pokonać trasę z Pierwoszyna do Rewy. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma obecnie na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. W samym mieście tranzytowa trasa może lekko się przytykać w okolicach wylotu ulic 12 Marca i Rybackiej. Problemy z płynnością ruchu występują też na remontowanej Przemysłowej. Na poranne utrudnienia nie można na razie narzekać na ulicach Redy. Podobnie jest w Rumi, gdzie jedynie zjazd z wiaduktu na ulicę Sobieskiego może zmuszać do większej redukcji prędkości. W Gdyni, tradycyjnie już o tej porze, przytyka się Morska od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Stopniowo gęstnieje też ruch na Hutniczej. Poważniejszych problemów komunikacyjnych nie trzeba się obawiać też w śródmieściu, gdzie największy ruch panuje obecnie na Władysława IV i Warszawskiej. Jedynym poważniejszym spowolnieniem na Obwodnicy Trójmiasta jest około półkilometrowy korek przed końcowymi światłami na Chyloni. Inne fragmenty pomorskiej ekspresówki są w pełni przejezdne.

24.07.2019

09:28

Stopniowo normalizuje się sytuacja na Estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni, gdzie policja przywróciła ruch. Nadal jednak utrzymują się około dwukilometrowe korki przy zjeździe na Morską, a sama Morska również stoi w korku, w kierunku Grabówka. Jeśli chodzi o obwodnicę, ponad kilometrowy korek doskwiera też kierowcom przy dojeździe do Karwin od strony Osowej. Nogę z gazu należy też zdjąć na wysokości Matarni i Kowali. W Rumi przytyka się zjazd z Sabata na Sobieskiego. Spore poruszenie panuje również na skrzyżowaniu Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Redzie nadal zwalniamy na Obwodowej, gdzie przed godziną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Poza tym, podobnie jak przed godziną, redukcja prędkości może być konieczna na ulicy Puckiej, od alei Lipowej do zjazdu na Gdańską. Większych problemów komunikacyjnych nie ma obecnie już w Wejherowie, choć przybyło nieco aut w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na Sobieskiego i 3 Maja. Nadal pozytywnie zaskakuje też krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa, gdzie nie ma praktycznie żadnych nieplanowanych utrudnień. Nad samym morzem spore poruszenie panuje na odcinku od Karwi, przez Ostrowo, Jastrzębią Górę, aż do Władysławowa. Jadąc w stronę Helu, redukujemy prędkość w Chałupach i Jastarni.

08:28

Dwa samochody zderzyły się w Redzie przy ulicy Obwodowej. Wstępnie wiadomo o jednej poszkodowanej osobie. Z ogromnymi problemami muszą się liczyć kierowcy, którzy zamierzają opuścić Obwodnicę Trójmiasta w Gdyni-Chyloni. Po zdarzeniu drogowym z udziałem ciężarówki policja zamknęła wjazd na Estakadę Kwiatkowskiego. W efekcie uformował się około trzykilometrowy zator – od Chwarzna aż do Chyloni. Jeśli chodzi o Gdynię, spowolniony jest przejazd Morską w kierunku Grabówka. Dość tłoczno jest też na Chylońskiej. Dla odmiany całkiem spokojnie jest na ulicach Rumi. A jeśli chodzi o Redę, zaburzeń w płynności ruchu można się spodziewać na Puckiej, przy zjeździe z Górki Rekowskiej. Poważniejszych zakłóceń w ruchu nie ma, póki co, w Wejherowie. Wyjątkiem jest remontowana Przemysłowa. Lekko może się też przytykać dojazd do miasta od strony Białej. Godziny porannego szczytu komunikacyjnego da się zauważyć na Zamostnej w Bolszewie i Wilczka w Luzinie. Natomiast krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem, podobnie jak przed godziną, nadal umożliwia całkiem płynną jazdę. Niewielkie przestoje są możliwe jedynie w Kębłowie i Gościcinie. W powiecie puckim spory ruch da się zauważyć na wojewódzkiej 215-stce między Sulicicami a Karwią. Natomiast wzdłuż linii brzegowej największe poruszenie panuje w pobliżu Jastrzębiej Góry i Chłapowa. We Władysławowie najwięcej pojazdów da się dostrzec na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

07:28

Bardzo dobre warunki do podróżowania panują obecnie na głównej drodze powiatu wejherowskiego, czyli na krajowej szóstce. Odcinek między Lęborkiem a Wejherowem można pokonać praktycznie bez żadnych przestojów. W samym Wejherowie także nie ma większych utrudnień; te mogą się pojawić jedynie na remontowanej Przemysłowej. Tranzytowa szóstka w mieście może się lekko przytykać na wysokości Węzła Zryw. W Redzie większe poruszenie da się zauważyć tylko na Puckiej, od przejazdu kolejowego do zjazdu na Gdańską. Z kolei w Rumi największy ruch panuje w okolicach węzła drogowego na wiadukcie. W Gdyni pojawiły się problemy na Estakadzie Kwiatkowskiego, od obwodnicy do zjazdu na Morską. To skutek zderzenia osobówki z autem ciężarowym. Poza tym problemy może sprawiać pokonanie Morskiej, od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Na pozostałych ulicach miasta ruch jest co najwyżej umiarkowany. Około półkilometrowy zator uformował się przy zjeździe z obwodnicy w Chyloni. Inne utrudnienie na ekspresówce dotyczy okolic Kowali i jezdni w stronę Gdyni. W powiecie puckim większy ruch da się zauważyć na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Na razie wojewódzka 216-stka z Pucka do Władysławowa jest w pełni przejezdna. Podobnie jest z drogą wzdłuż Półwyspu Helskiego. Z kolei na nadmorskiej 215-stce najpoważniejszego ruchu można się spodziewać w okolicach Karwi, Jastrzębiej Góry i Chłapowa.

23.07.2019

13:18

Zderzenie na krajówce w Wejherowie

Do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło na krajowej szóstce, tym razem w Wejherowie. U wylotu ulicy Puckiej osobówka zderzyła się z samochodem dostawczym. Jedna osoba została ranna. Tworzą się korki w stronę Redy.