Informacje z dróg

14.09.2020

08:34

Przybywa samochodów na drodze krajowej nr 6 pomiędzy Lęborkiem i Wejherowem, zwalniamy na wysokości Gościcina. Nadal spore utrudnienia czekają kierowców na Jana III Sobieskiego w Rumi na pasie w kierunku Gdyni. W Wejherowie zrobiło się spokojniej, jedynie na Jana III Sobieskiego trzeba wrzucić niższe biegi. Nadal przyhamować trzeba na ulicy Starowiejskiej we Władysławowie.

07:31

Niemal całym regionalnym odcinkiem drogi krajowej nr 6 można podróżować bez przeszkód – niestety tylko niemal całym, gdyż korek ustawił się w Rumi na Jana III Sobieskiego na pasie w kierunku Trójmiasta. W Wejherowie przybywa pojazdów na Jana III Sobieskiego i 3 Maja jadąc w kierunku centrum miasta. Tłoczno też robi się w Kosakowie na dojazdach do ronda czyli na ulicach Chrzanowskiego i Żeromskiego. Spowolnienia należy się także spodziewać we Władysławowie na Starowiejskiej, czyli jadąc w stronę Helu.

11.09.2020

16:25

Spore utrudnienia napotkamy na ulicach Wejherowa. Korkują się ulice: Świętego Jana, Rzeźnicka, Sienkiewicza, 3 Maja, Jana III Sobieskiego Dworcowa, Batalionu Morskiego. Tradycyjnie hamujemy przed Gościcinem na trasie pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem na drodze krajowej nr 6, podobnie jak na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W Redzie jedynkę wrzucamy na ulicy Gdańskiej na całym jej odcinku jadąc w kierunku Półwyspu Helskiego, a na ulicy Puckiej w kierunku odwrotnym - zwalniamy jadąc w stronę Trójmiasta. Lepiej też omijać ulicę Morską. W Rumi nadal cierpliwość przyda się na Jana III Sobieskiego pomiędzy Janowem a wiaduktem nad torami kolejowymi. W Kosakowie również bez zmian - zderzak zderzak w wolnym tempie przesuwamy się ulicami Żeromskiego i Derdowskiego jadąc w kierunku Rewy.

15:35

Tłoczno robi się na ulicach Władysławowa przy dojazdach do ronda głównego. W Kosakowie stoi ulica Żeromskiego i Derdowskiego w kierunku Pierwoszyna. W Rumi nogę z gazu ściągamy na Jana III Sobieskiego pomiędzy Janowem i wiaduktem nad torami kolejowymi. Sporo samochodów jedzie też ulicą Dąbrowskiego. Sporo cierpliwości przyda się także kierowcom jadącym od Rumi ulicą Gdańską w Redzie, postoją na całej jej długości. Zderzak w zderzak suniemy też ulicą Pucką. Na luz wrzucić trzeba czekając na wjazd na rondo przy skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza, 3 Maja. Korkuje się krajowa szóstka na wysokości Gościcina i ulica Zamostna w Bolszewie.

09:21

Ruch w Małym trójmieście Kaszubskim nam się nieco rozłożył. Wciąż widać utrudnienia na wysokości wiaduktu w Rumi. Poza tym w centrum miasta panuje już spokój i cisza, nogę z gazu ściągniemy jedynie na wysokości Starowiejskiej. W redzie zaczyna się przytykać dojazd do głównej krzyżówki. Pucka w kierunku nadmorskich tras wygląda z kolei na przejezdną. Nad morzem największe utrudnienia we Władysławowie na rondzie i w Pucku. Korkuje się też Pucka w Darzlubiu. W Wejherowie nieco spokojniej po godzinie 9:00. Utrudnienia widać jedynie punktowo na DK6 i w centrum na Chopina czy Sobieskiego. W Gdyni korki powoli odpuszczają. Nieco swobodniej jest na Hutniczej. Nie widać też sznura samochodów na zjeździe z Obwodnicy.

08:20

Niestety wydłużają się korki na obwodnicy. Na ekspresówce przyczyną jest uszkodzony samochód osobowy na prawym pasie między Owczarnią a Osową w kierunku Gdyni. Korek sięga już do węzła Karczemki. Później obwodnicy będzie przejezdna, podobnie jak jej zjazd na morska w Gdyni. Nie odpuszczają z kolei korki na Hutniczej w kierunku centrum centrum Gdyni. Bez zmian jeżeli chodzi o utrudnienia w Rumi na Sobieskiego, które w tym miejscy sięga kilku kilometrów. Im bliżej w kierunku Redy tym spokojniej. Po godzinie 8:00 nie będzie utrudnień na głównej krzyżówce, ani na Łąkowej czy Puckiej . W Wejherowie bez porannego poruszenia na DK6. W centrum wolniej na Sienkiewicza i Roszczynialskiego.

07:25

Przy piątku ruch na drogach wygląda dość spokojnie o poranku, a dla niektórych o świcie. W Wejherowie bez problemów przejedziemy krajową szóstkę, w centrum też nie stracimy cennego czasu o poranku, ale redukcja biegów przyda się na Sobieskiego i 12 Marca. Główna krzyżówka w Redzie po godzinie 7:00 będzie przejezdna, punktowe spowolnienia będą nas czekały jedynie na Puckiej. Trasa do Rumi i w druga stronę, z Rumi do Redy pusta, ale zanim tam dojedziemy to uważajmy na okolice wiaduktu, te przypomnijmy korkują się na trasie do Gdyni. Podobnie jak wolniej przejedziemy Pomorską i Dąbrowskiego na krzyżówce z Hutniczą. W Gdyni piątek gęsty zwłaszcza na Hutniczej i to na całej długości. Nogę z gazu o poranku ściągniemy jezcze na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta. A dzień na obwodnicy zaczniemy od korków na  między Owczarnią a Osową. Korkuje się jezdnia w kierunku Gdyni.

10.09.2020

16:32

Nadal spore utrudnienia czekają na kierowców podróżujących pomiędzy Wejherowem a Lęborkiem – spiętrzenie pojazdów napotkamy na wysokości Gościcina na krajowej szóstce. Przytyka się także ulica Zamostna w Bolszewie na pasie w kierunku drogi krajowej. W Wejherowie bez zmian – zderzak w zderzak suniemy ulicami Jana III Sobieskiego, 3 Maja i 10 Lutego. W Redzie na luz wrzucamy na Puckiej w kierunku Trójmiasta. Nie rozpędzimy się także na ulicy Gdańskiej w kierunku Półwyspu. Nogę z gazu trzeba też ściągnąć na ulicy Morskiej. Rumi z kolei jedynkę wrzucamy pomiędzy Janowem a wiaduktem na Jana III Sobieskiego na pasie w kierunku Gdyni. W Kosakowie nadal sznur samochodów wolno jedzie ulicami Żeromskiego i Derdowskiego w kierunku Rewy.

15:26

Spora doza cierpliwości przyda się kierowcom podróżującym pomiędzy Wejherowem a Lęborkiem – spiętrzenie pojazdów napotkamy na wysokości Gościcina na krajowej szóstce. Korkuje się także ulica Zamostna w Bolszewie na pasie w kierunku drogi krajowej. W Wejherowie kto może niech omija Jana III Sobieskiego, 3 Maja i 10 Lutego. W Redzie postoimy na Puckiej w kierunku Trójmiasta, a na Gdańskiej w kierunku Pucka. W Rumi nogę z gazu ściągamy pomiędzy Janowem a wiaduktem na Jana III Sobieskiego w obu kierunkach. W Kosakowie zderzak w zderzak powoli suniemy ulicami Żeromskiego i Derdowskiego w kierunku Rewy.

09:15

Wejherowo ulica Ludowa, zderzenie drogowe. Strażacy na miejscu, prawdopodobnie jedna osoba poszkodowana.

Nieco spokojniej w Gdyni. Uspokaja nam się ruch na Hutniczej i Obłużu. Sznura samochodów nie widać już na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta. W dalszym ciągu jednak utrudnienia czekają na kierowców w Rumi na Sobieskiego. Centrum, podobnie jak przed godzina, korkuje się na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Dojazd do głównej krzyżówki w Redzie może się nieco blokować przez krzyżówką z Łąkową. Pustki z kolei widać na Puckiej w kierunku nadmorskich tras. W Wejherowie spokojnie, podobnie jak przez cały poranek, bez porannego poruszenia na DK6. Śmiało i bez opóźnień pojedziemy też po centrum, z wyjątkiem wspomnianej Ludowej niedaleko Pomorskiej.

08:26

Ruch się rozkręcił. Widać to w okolicach Trójmiasta na Puckiej W Gdyni. Więcej samochodów nie da się ukryć też na Dąbka na Starym Obłużu i na zjeździe z Obwodnicy. Korek w rumi na Sobieskiego na wysokości wiadukty rośnie. Nogę z gazu ściągniemy też w centrum. Od ronda Dąbrowskiego z Hutniczą czeka nasz sznur samochodów. Spokojnie z kolei Redzie. Tam jedynie punktowe spowolnienia na gdańskiej i Łąkowej. Nieco więcej aut robi się też na puckiej w kierunku nadmorskich tras. Bez porannego poruszenia w Wejherowie. Na DK6 większe zamieszanie na Górce Gościcińskiej i przy krzyżówce z Kochanowskiego.

07:21

Zaczynamy od niespodzianki dla kierowców. Niedziałające światła na DK6 w kierunku Wejherowa przy krzyżówce z Warzywniczą, niedaleko Orzeszkowej. To na szczęście jedynie zaskoczenie dla zmotoryzowanych o poranku. Spokój panuje w centrum – nieco dłużej pojedziemy na Sobieskiego czy 12 Marca. Nie będzie utrudnień w redzie. Gdańska, Łąkowa i Pucka, zazwyczaj najbardziej oblegane, o poranku jeszcze puste. Więcej samochodów spodziewajmy się na Sobieskiego w Rumi, podobnie jak gęsto zaczyna się robić w centrum – Pomorska, Dąbrowskiego. W Gdyni więcej samochodów widać o godzinie 7:00 na Dąbka przez wjazdem na estakadę i Unruga. Poza tym gęścieje ruch na Hutniczej i zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta. Bez korków na szczęście na trasie do i z Gdańska.

09.09.2020

16:21

Widać już wyraźnie popołudniowy paraliż na pograniczy Gdyni i Małego Trójmiasta kaszubskiego. Korek od zjazdu z Obwodnicy ciągnie się po sam wiadukt w Rumi. Nie lepiej wygląda sytuacja na Hutniczej, choć tam zdecydowanie mniej samochodów. W centrum Rumi nogę z gazu ściągniemy na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Dalej widać spore zamieszanie w Redzie – przytyka się Gdańska na wysokości Łąkowej i zjazd na Puck. Gęsto też w Wejherowie, zarówno na dk6 jak i centrum miasta. Zdecydowanie wolniej Sobieskiego, Sienkiewicza, Pucką i Chopina. Kierowcy muszą też uważać na Górce Gościcińskiej i Zamostnej w Bolszewie. Popołudniową porą jest także sporo wypadków w Gdyni: na Oksywiu na  skrzyżowaniu Bosmańskiej i Czwartaków i Stłuczka na Trakcie św. Wojciecha.

15:20

Trasa z Gdyni głównej prze Grabówek nie będzie należała do najprostszych, podobnie jak przejechanie Janka Wiśniewskiego i Hutniczej. Nogę z gazy ściągniemy też na wysokości zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta na Morską. Na trasie do Rumi zwolnimy na wiadukcie w obu kierunkach jazdy i nieco w centrum – na Dąbrowskiego. Największych utrudnień po południu spodziewajmy się w Redzie przed główną krzyżówka. Kierowcy muszą także uzbroić się w cierpliwość na Puckiej w kierunku nadmorskich tras. W Wejherowie po godzinie 15:00 zredukujemy biegi głównie w centrum miasta: Na Sienkiewicza, Rzeźnickiej, Sobieskiego. Na DK6 utrudnienia na wysokości Górki Gościcińskiej. Nad morzem nieco więcej samochodów w Pucku w kierunku Władysławowa i w samym tzw. Władku.

09:27

Nadal w cierpliwość trzeba się uzbroić w Rumi na ulicy Jana III Sobieskiego jadąc w stronę Trójmiasta. Tam jednak korek jest już mniejszy niż godzinę temu, gdyż ciągnie się od wiaduktów nad torami kolejowymi do Janowa. Zwalniamy także na dojazdach do Ronda Jana Pawła II. W Wejherowie zderzak w zderzak jedziemy ulica 3 Maja od 1 Maja aż do ronda. Tłoczno jest na Strzeleckiej w stronę centrum miasta i na ulicy Rzeźnickiej. Przybywa też samochodów na krajowej szóstce pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem w obu kierunkach.