Informacje z dróg

13.01.2020

09:28

Największe poruszenie na północy regionu da się dostrzec w Pucku, gdzie przytykają się ulice Wejherowska i Wojska Polskiego. Sporo pojazdów można też napotkać na Dworcowej w Gnieżdżewie. Trasa między Puckiem a Władysławowem jest w pełni przejezdna, choć może lekko przytykać się dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. Natomiast jadąc w stronę Helu przez półwysep, zwalniamy tylko w Jastarni. Niewiele się zmieniło na głównej arterii powiatu puckiego, czyli krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Największego nasilenia ruchu na tej trasie można się spodziewać między Gościcinem a Bolszewem. W samym Wejherowie także utrzymuje się poranny spokój. Najwięcej aut można napotkać na Chopina, na wysokości szpitala, a także na Rzeźnickiej, Wniebowstąpienia i Roszczynialskiego. W Redzie poważniejszego nasilenia ruchu można się spodziewać na ulicach Gniewowskiej, Łąkowej i Obwodowej. W Rumi natomiast może przytykać się skrzyżowanie u zbiegu Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Korkuje się też nieznacznie Sobieskiego od galerii handlowej do Janowa. W Gdyni odpuściły już poranne utrudnienia na Morskiej, a punktowe spowolnienia w stronę centrum są odczuwalne głównie na Grabówku. Poza tym największy ruch panuje na Hutniczej i Chylońskiej. Praktycznie żądnych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta.

08:28

Może nieco korkować się dojazd do Luzina od strony Barłominia. Miejscowe utrudnienia są też odczuwalne między Częstkowem a Milwinem. Więcej pojazdów da się dostrzec już na ulicach Zamostnej i Szkolnej w Bolszewie. Podobnie jak przed godziną, spokój panuje za to na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Największego natężenia ruchu na tej arterii trzeba się spodziewać w Gościcinie, u wylotu ulicy Szerokiej. Nieznaczny ruch panuje też na ulicach Wejherowa. Tranzytową szóstką można sprawnie przejechać przez miasto w obu kierunkach. Miejscowe utrudnienia da się odczuć na Ofiar Piaśnicy i Chopina, a wyjątkowo spokojnie jest dziś na Sobieskiego. W Redzie może się nieco przytykać Gniewowska, a także Gdańska u wylotu Obwodowej. W Rumi redukcja prędkości przyda się przy dojeździe do ronda u zbiegu Kosynierów, Ceynowy i Dębogórskiej. Zwalniamy też na wysokości galerii handlowej na Sobieskiego. Względny spokój panuje także na większości głównych ulic Gdyni. Morska może się przytykać na odcinku od Cisowej do wjazdu na obwodnicę. Zagęszczenie ruchu na Hutniczej widać przede wszystkim przy dojeździe do estakady. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta ruch odbywa się bez poważniejszych zakłóceń. Wyjątkiem może być dojazd do Węzła Wieki Kack, gdzie obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Niewielkie utrudnienia mogą się pojawić na odcinku między Rewą, Mostami a Pierwoszynem. Podobnie jest na trasie z Połchowa do Mrzezina. Wojewódzka 213-stka lekko korkuje się między Celbowem a Połczynem. Poranne poruszenie widać też na skrzyżowaniu Helskiej i 10 Lutego w Pucku. Podobnie jest na Starowiejskiej i Żwirowej we Władysławowie.

07:28

Może nieco korkować się leśny odcinek wojewódzkiej 218-stki między Nowym Dworem Wejherowskim a Wejherowem. W samej stolicy powiatu wejherowskiego nie trzeba się obawiać poważniejszych utrudnień na drogach. Lekko przytyka się ulica Sobieskiego. Przestoje są też możliwe w pobliżu przejazdów kolejowych na Puckiej, Sienkiewicza i 12 Marca. Praktycznie bez żadnych przeszkód można za to dotrzeć do Wejherowa krajową szóstką od strony Lęborka. Nieznaczne spowolnienia są jeszcze możliwe w Kębłowie i Gościcinie. Poważniejszych utrudnień nie ma na razie na ulicach Redy. Z kolei w Rumi zmianę świateł można stracić przy zjeździe z wiaduktu na krajowej szóstce, na jezdni w stronę Gdyni. Zwalniamy też na Gdańskiej, Pomorskiej i Dąbrowskiego. Na północy Gdyni, tradycyjnie o tej porze, przytyka się ulica Płk. Dąbka na Obłużu. Morska w stronę centrum sprawia przede wszystkim problemy na odcinku od Cisowej do Chyloni, a Hutnicza – w okolicach skrzyżowania z Pucką. Kilkusetmetrowe spowolnienie przy zjeździe na wspomnianą Morską to jedyne utrudnienie o poranku na Obwodnicy Trójmiasta. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Niewielkie utrudnienia w ruchu da się odczuć na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. W Pucku przytyka pojazdów na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Na razie pustkami świeci wojewódzka 216-stka między Puckiem a Władysławowem. Nieco większy ruch da się odczuć przed głównym skrzyżowaniem w Łebczu.

10.01.2020

16:20

Sytuacja w Trójmieście nam się nieco uspokoiła sytuacja drogowa. Dalej ciężko o płynny przejazd przez Grabówek i ciężko o swobodną jazdę Kwiatkowskiego od Obłuża, Hutnicza i Chylońska – bez zmian, w dalszym ciągu ciężko płynny przejazd. Zderzak w zderzak pojedziemy przez zjazd SKM Janowo. Uważajmy na piątkowy ruch w centrum Rumi, mowa tutaj o Starowiejskiej, Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Im bliżej Redy tym tłoczniej o czym informują już nas nasi słuchacze. Uważajmy na główna i na objazd Morską. Pucka w porównaniu do sytuacji przed godziną się nam uspokoiła. W Wejherowie na głównej krajówce, uważajmy na odcinku od Orzeszkowej do krzyżówki z Drogowców. W centrum Wejherowa uważajmy na Świętego Jana, Rzeźnicką, Sobieskiego i Partyzantów. Na górce Gościcińskiej nieco lepiej, ale korki nie odpuszczają i to w obie strony

09:27

Spokojniej niż przed godziną jest na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie spowolnienie utrzymuje się jeszcze tylko na wysokości stacji kolejowej w Gościcinie. O niespodziankach drogowych trudno też mówić w samym Wejherowie. Największy ruch panuje obecnie na ulicach Sobieskiego, Rzeźnickiej i Roszczynialskiego. Z kolei krajowa szóstka w mieście może się przytykać na wysokości Węzła Zryw. W Redzie utrudnienia mogą się pojawić na Wejherowskiej, u wylotu Drogowców, oraz na Puckiej, w pobliżu przejazdu kolejowego. Sprawniej niż przed godziną można już przejechać przez Rumię. Spowolnień można się spodziewać w okolicach skrzyżowania z ulicą Ceynowy i przy galerii handlowej na Sobieskiego. Utrudnienia na Morskiej w Gdyni mogą się jeszcze utrzymywać na początkowym odcinku tej arterii, a więc od granicy z Rumią do zjazdu na obwodnicę. Stopniowo stabilizuje się też sytuacja na Hutniczej. Bez większych przeszkód można się poruszać Obwodnicą Trójmiasta, choć warto zachować czujność na Węźle Wielki Kack, gdzie obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Lokalne utrudnienia są jeszcze możliwe na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Nieznacznie może się też korkować Morska w Rewie. W Pucku z kolei zwalniamy przy dojeździe do skrzyżowania Helskiej i 10 Lutego. Wojewódzką 216-stką można bez problemów poruszać się na północ regionu. Spokojnie jest na ulicach Władysławowa i na trasie w stronę Helu.

08:28

Poranne poruszenie na dobre jest już widoczne na ulicach Wilczka w Luzinie, Chłopskiej w Kębłowie i Zamostnej w Bolszewie. Z kolei na krajowej szóstce prawie kilometrowe spowolnienie utrzymuje się przy zjeździe z Górki Gościcińskiej w stronę Wejherowa. Na szczęście, jest to jedyne większe spowolnienie na trasie z Lęborka. W samym Wejherowie największego ruchu trzeba się spodziewać na ulicach Sobieskiego, 3 Maja na wysokości parku oraz Chopina. W Redzie przytyka się Gdańska w pobliżu wylotu Łąkowej i Pucka nieopodal przejazdu kolejowego. Natomiast w Rumi krajowa szóstka może sprawiać problemy kierującym od zjazdu z wiaduktu do wysokości przystanku SKM na Janowie. Tłoczno jest też na skrzyżowaniu Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Gdyni nadal może sprawiać problemy przejazd ulicą Płk. Dąbka z Pogórza do Obłuża. Hutnicza korkuje się przede wszystkim na odcinku od Puckiej do estakady. Morska w stronę centrum może się przytykać na Cisowej i Grabówku. Podobnie jak przed godziną, z utrudnieniami na Obwodnicy Trójmiasta trzeba się liczyć na odcinku od Matarni, przez Osową, do Wielkiego Kacka. Wojewódzka 216-stka może się korkować w Sławutówku, na pasie w stronę Rekowa. W Pucku największą liczbę pojazdów da się dostrzec na ulicy Wojska Polskiego. Wzmożonego ruchu trzeba się też spodziewać na odcinku z Mieroszyna, przez Strzelno, do Łebcza.

07:27

Zagęszcza się stopniowo ruch na krajowej szóstce w Redzie, zwłaszcza w pobliżu skrzyżowania z Pucką. Niemniej na razie przez miasto można przejechać dość płynnie. Podobnie jest w przypadku Rumi – tutaj największego ruchu trzeba się spodziewać na Sobieskiego, u wylotu Towarowej. Z kolei w Wejherowie z koniecznością redukcji prędkości należy się liczyć przede wszystkim na 12 Marca, Wniebowstąpienia i 3 Maja. Bez większego trudu można dotrzeć do Wejherowa od strony Lęborka krajową szóstką. Miejscowe spowolnienia są prawdopodobne w Bożympolu, Kębłowie i Gościcinie. Coraz więcej pojazdów da się też dostrzec na Leśnej i Zamostnej w Bolszewie. Na północy Gdyni z utrudnieniami trzeba się liczyć na ulicach Płk. Dąbka, Kwiatkowskiego i Unruga. Morska najmocniej przytyka się od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Zagęszcza się też ruch na całej długości Hutniczej. W śródmieściu nie ma szans na płynną jazdę na Warszawskiej i Władysława IV. Z kolei problemy z płynnością ruchu na Obwodnicy Trójmiasta dotyczą przede wszystkim jezdni w stronę Gdyni, od Matarni do Wielkiego Kacka. Inne odcinki ekspresówki są przejezdne. Na brak przejezdności nie można też narzekać na głównych drogach powiatu puckiego. Miejscowe spowolnienia utrudniają jazdę na Pomorskiej w Dębogórzu oraz Chrzanowskiego i Żeromskiego w Kosakowie. Wojewódzka 216-stka raczej świeci pustkami, choć niewielkie problemy może sprawiać przejazd tranzytem przez Puck. Spokojnie jest za to na ulicach Władysławowa.

09.01.2020

16:20

W Rumi utrzymują się spore problemy na Sobieskiego, od Janowa do centrum. Wolniej pojedziemy też ulicami Dąbrowskiego i Dębogórską, ale najgorzej jest od zjazdu z wiaduktu, korek w kierunku Redy rozciąga nam się aż do Osiedla przy Młynie, nici też z objazdu Kosynierów i Morską, te ulice też stoją.

15:22

Nieciekawie sytuacja wygląda w Trójmieście, korkuje się Hutnicza i to dość solidnie, podobnie jak Estakada Kwiatkowskiego od strony Obłuża, podobnie jest na Morskiej przy zjeździe SKM Janowo, więcej samochodów zobaczymy też na ulicach Dąbrowskiego i Dębogórskiej w Rumi. W drodze do Redy zwolnimy znacznie przy krzyżówce z Obwodową w kierunku głównej krzyżówki. Wolniej pokonamy też rondo przy Morskiej. Pucka w kierunku nadmorskich tras będzie nam się już przytykać w obu kierunkach, a patrząc na Wejherowo to centrum – pogrążą się w korkach. Sobieskiego, Świętego Jana, Pucka, Rzeźnicka 12 Marca Chopina, te będą z pewnością najtłoczniejsze. Na krajowej 6 zderzak w zderzak pojedziemy na Górce Gościcińskiej.

09:27

Poranny spokój utrzymuje się na drogach powiatu puckiego. Bez przeszkód można pokonać wojewódzką 215-stkę od Karwi do Władysławowa. Utrudnień nie ma też na trasie do Helu. Miejscowe spowolnienia są możliwe między Strzelnem a Łebczem. W Pucku natomiast zwalniamy przede wszystkim na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. W Gdyni mogą się jeszcze utrzymywać utrudnienia przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską. Wolniej pojedziemy też Pucką, Hutniczą i Płk. Dąbka przy dojeździe do Kwiatkowskiego. Większych niedogodności drogowych nie ma natomiast na Obwodnicy Trójmiasta. Redukcja prędkości na S6-stce może być konieczna jedynie w pobliżu modernizowanego Węzła Wielki Kack. W Luzinie większe poruszenie da się jeszcze zauważyć na Wilczka, w pobliżu przejazdu kolejowego. Płynnie natomiast można pokonać krajową szóstkę na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Jeśli gdzieś trzeba się obawiać większego zatoru, to jedynie przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W Wejherowie trwa spokojny poranek na drogach. Największy ruch panuje, tradycyjnie, w śródmieściu, na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie najwolniej pojedziemy Pucką, od Kazimierskiej do alei Lipowej. Z kolei w Rumi krajowa szóstka może się przytykać w pobliżu wylotu ulicy Ceynowy i galerii handlowej.

08:28

Spory ruch da się zauważyć na ulicach Chłopskiej w Kębłowie, Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem największego poruszenia można się spodziewać w Strzebielinie i Gościcinie. W samym Wejherowie krajówka może się przytykać w okolicach Węzła Zryw. Poza tym spore poruszenie panuje na Sobieskiego, 3 Maja i Chopina. W Redzie przybyło pojazdów na Puckiej, w pobliżu wylotu alei Lipowej. Z kolei na Gdańskiej zwalniamy na wysokości dworca PKP. W Rumi natomiast największy ruch utrzymuje się na Sobieskiego, u wylotu Towarowej, oraz na skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Względnie stabilna sytuacja panuje na głównych ulicach Gdyni. Morska w stronę centrum może się przytykać na Cisowej, Leszczynkach i Grabówku. Hutnicza jest najbardziej zatłoczona w okolicach skrzyżowania z Pucką. Obwodnica Trójmiasta przytyka się przy dojeździe do Kowali, na jezdni z stronę bramek na autostradzie. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Na przejezdność nie można też narzekać na większości głównych dróg powiatu puckiego. Miejscowe utrudnienia mogą występować na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu i Żeromskiego w Kosakowie. Wojewódzka 216-stka lekko przytyka się przed skrzyżowaniem w Celbowie. We Władysławowie wolniej pojedziemy Żwirową i Drogą Chłapowską.

07:27

Poranny przegląd sytuacji drogowej zaczynamy od Wejherowa, gdzie największą liczbę pojazdów da się dostrzec w okolicy przejazdów kolejowych na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Puckiej i 12 Marca. Spory ruch panuje też jednak już na Chopina i Sobieskiego. Póki co, dojazd do miasta od strony Lęborka krajową szóstką nie nastręcza większych trudności, choć miejscowych spowolnień trzeba się spodziewać w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. Stopniowo korkuje się też ulica Zamostna w Bolszewie. Korków nie ma na razie w Redzie, natomiast w Rumi najpoważniejsze zakłócenia w płynności ruchu dotyczą odcinka krajowej szóstki od zjazdu z wiaduktu do przystanku SKM na Janowie. Na północy Gdyni kierującym może doskwierać zator na Płk. Dąbka między Pogórzem a Obłużem. Poranne utrudnienia dają się też we znaki na Hutniczej, Janka Wiśniewskiego i Morskiej w stronę centrum. W śródmieściu największy ruch panuje na 3 Maja i Wójta Radtkego. Ruch na Obwodnicy Trójmiasta nie jest szczególnie utrudniony. Kilkusetmetrowe spowolnienia są możliwe tylko na Karwinach i w pobliżu Kowali. Miejscowe spowolnienia są możliwe na trasie między Połchowem a Mrzezinem. To samo dotyczy odcinka z Łebcza do Gnieżdżdewa. Wojewódzka 213-stka może nieznacznie korkować się w Połczynie, Kłaninie i w pobliżu Żarnowca. Z kolei we Władysławowie najwięcej pojazdów można napotkać na ulicy Żeromskiego.

08.01.2020

16:25

Popołudniowym wyzwaniem pozostaje dotarcie ulicą Morską z centrum Gdyni do Chyloni. Korek nie odpuszcza już od dworca głównego aż do estakady. Ruch jest nieco bardziej płynny na Janka Wiśniewskiego. Natomiast sama estakada jest mocno zatłoczona w stronę Obłuża. Nie ma też szans na płynną jazdę Hutniczą, przede wszystkim na odcinku od estakady do Puckiej. Jak na tę porę dnia, dość sprawny ruch odbywa się na Obwodnicy Trójmiasta. Spowolnienia są możliwe w okolicach Chwarzna, Wielkiego Kacka i Osowej. Podobnie jak przed godziną, zatłoczona jest Sobieskiego w Rumi, od granicy z Gdynią aż do wiaduktu. Tłoczno jest także na Dąbrowskiego, Dębogórskiej i Kosynierów. W Redzie natomiast najpoważniejszego spowolnienia trzeba się spodziewać na Puckiej, co dotyczy obu kierunków ruchu. W Wejherowie korek na krajowej szóstce rozciąga się od Węzła Zryw do wylotu Rybackiej. Poza tym zwalniamy w obrębie centrum – na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Za rogatkami miasta nie da się uniknąć spowolnienia między Bolszewem a Gościcinem. Jadąc w kierunku Lęborka, zwalniamy też w Kębłowie i Bożympolu.

15:50

Potrącenie na krzyżówce Sucharskiego i Kotłowskiego. Możliwe utrudnienia

15:22

Spore natężenie ruchu w Trójmieście. Zatłoczony jest Grabówek w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Dalej przytykać nam się będzie Morska przy zjeździe z Obwodnicy i obustronnie zwolnimy w Cisowej. Hutnicza o tej porze wygląda już na solidnie zakorkowaną. W Rumi uważajmy za większą ilość aut na zjeździe SKM Janowo i na Dąbrowskiego oraz Dębogórskiej. Do Redy będziemy punktowo zwalniali i dłuższy przestanek zrobimy sobie na głównej krzyżówce. W Wejherowie w miarę spokojnie jak na 15:30. Po krajowej 6-stce będziemy poruszać się bez większych problemów, te pojawią się na ulicach dojazdowych. Uważajmy na Sobieskiego, Świętego Jana, Rzeźnickiej. Dodatkowym utrudnieniem dla kierowców będzie Górka Gościcińska i ulica Zamostna w Bolszewie. Na nadmorskich trasach na 216 zrobimy sobie przystanek w Sławutowie i Widlinie.