Informacje z dróg

05.06.2019

09:17

Trwa budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej na ul. Zamkowej w Pucku na odcinku od ul. Morskiej do ul. Młyńskiej. Na czas robót fragment ten zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego na okres ok. 3 tygodni.

09:15

Wciąż korkuje się krajowa szóstka w Redzie, szczególnie w kierunku Wejherowa, zator zaczyna się na wysokości skrzyżowania z ulicą Obwodową i ciągnie się do skrzyżowania z ulicą Łąkową.

07:38

Jeszcze spokojnie jest na gościcińskiej górce w obu kierunkach. Przytyka się z kolei ulica Zamostna w Bolszewie. Nie ma utrudnień na drogach w Luzinie.

07:35

Z Redy do Władysławowa pojedziemy bez większych utrudnień, nie ma też korków w Pucku czy w Jastrzębiej Górze.

07:27

Nie ma utrudnień na krajowej szóstce na trasie z Wejherowa do Redy, w Redzie natomiast DK6 przytyka się w okolicach dworca PKP w obu kierunkach - bez przeszkód przejedziemy ulicami Pucką czy Obwodową.

04.06.2019

15:36

Nie działa sygnalizacja świetlna w Rumi na wysokości dworca PKP - najprawdopodobniej samochód uderzył w sygnalizator i go uszkodził.

15:27

Nie ma utrudnień na krajowej szóstce w Wejherowie, tłoczno jest natomiast w centrum miasta, na ulicach Sobieskiego, 3 Maja czy Rzeźnickiej.

15:26

Korkuje się krajowa szóstka w Redzie w obu kierunkach. Tłoczno jest także na Puckiej i Obwodowej.

09:28

Po porannych problemach z przejazdem w stronę Gdyni, uspokoiła się wreszcie sytuacja drogowa w Rumi. Ruch na Sobieskiego jest już raczej znikomy, a większej liczby pojazdów można jeszcze się spodziewać w pobliżu skrzyżowania ulic Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Spokojniej niż przed godziną jest też w Gdyni. Co prawda, poranne poruszenie utrzymuje się jeszcze na początkowym odcinku Morskiej i Hutniczej, ale przejazd estakadą nie sprawia poważniejszych problemów kierującym. To samo można powiedzieć o Obwodnicy Trójmiasta – obie jezdnie ekspresówki są obecnie w pełni przejezdne. Na uciążliwe korki nie można też narzekać na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Co prawda, nieznaczne spowolnienie jest możliwe w Strzebielinie i Gościcinie, ale i tam da się podróżować w miarę spokojnie. W Bolszewie nie odpuszczają jeszcze spowolnienia na ulicy Szkolnej. Natomiast jeśli chodzi o Wejherowo, wolniej pokonamy ulice Sobieskiego, 3 Maja, Ofiar Piaśnicy i Roszczynialskiego. W Redzie półkilometrowe spowolnienie uformowało się przy zjeździe z Górki Rekowskiej w stronę Gdańskiej. Sama Gdańska jest zatłoczona praktycznie na całej długości. Nieco większy ruch panuje na Gniewowskiej i Obwodowej. Natomiast Leśna jest w pełni przejezdna w obu kierunkach. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma utrudnień na głównych drogach powiatu puckiego. Niemniej większe natężenie ruchu da się zauważyć nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, zwłaszcza w okolicach Karwi, Jastrzębiej Góry i Chłapowa. Droga wzdłuż Półwyspu Helskiego jest w pełni przejezdna, a nieznaczne spowolnienie da się zauważyć tylko w Jastarni. Z kolei w centrum Pucka wzmożony ruch utrzymuje się na ulicach Wojska Polskiego i Helskiej.

08:28

Poprawiła się nieco sytuacja, jeśli chodzi o przejazd ulicą Sobieskiego przez Rumię w stronę Gdyni. W tej chwili korek utrzymuje się przede wszystkim w obrębie wiaduktu. Jeśli chodzi o Gdynię, problemy z płynnością ruchu występują głównie na Morskiej, od Cisowej do Chyloni, a także na całej długości ulicy Hutniczej. Trudno jest także opuścić Obłuże i przejechać w stronę Estakady Kwiatkowskiego. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, utrudnienia pojawiają się w okolicach Kowali oraz między Matarnią a Osową, na jezdni w stronę Gdyni. Przytyka się też zjazd na wspomnianą ulicę Morską. Z kolei krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem jest w miarę przejezdna. Utrudnienia dotyczą przede wszystkim odcinka między Gościcinem a Bolszewem. Dość stabilna sytuacja drogowa utrzymuje się w Wejherowie. Największego natężenia ruchu trzeba się spodziewać w obrębie centrum, a więc na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i Roszczynialskiego. Z kolei w Redzie problemy sprawia przede wszystkim remontowana ulica Gdańska, i to praktycznie na całej długości. Poważniejszego ruchu nie ma obecnie na Leśnej ani na Obwodowej. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne. Utrzymuje się spore spowolnienie między Żelistrzewem a Puckiem. Punktowe utrudnienia są możliwe w Połchowie i Mrzezinie. Lekkie spowolnienia mogą się pojawić na wojewódzkiej 213-stce między Krokową a Starzynem.

07:28

Duże problemy mają kierowcy z przejazdem przez Rumię. Krajowa szóstka w stronę Gdyni korkuje się już przez wjazdem na wiadukt. Powodem jest remont studzienki kanalizacyjnej na granicy między Rumią a Gdynią. Na tym tle lepiej wygląda sytuacja na ulicach Dąbrowskiego i Dębogórskiej, choć i tam z każdą minutą przybywa pojazdów. W samej Gdyni na razie całkiem sprawnie można się poruszać Morską i Hutniczą. Poważniejszych utrudnień nie ma na Obwodnicy Trójmiasta w stronę autostrady, natomiast w przeciwnym kierunku około trzykilometrowe spowolnienie daje się we znaki między Kowalami a Szadółkami. Spowolnienie nie da się też uniknąć, przejeżdżając przez ulicę Gdańską w Redzie. Wprawdzie można ją ominąć, wybierając przejazd Leśną, ale tutaj z kolei trzeba mieć na uwadze lekki korek na Drogowców w okolicach ronda. Dojazd do Wejherowa może się korkować w okolicach Węzła Zryw. Poza tym spory ruch panuje na Sobieskiego i Przemysłowej w stronę Bolszewa. Tutaj z kolei poranne poruszenie widać na Szkolnej i Zamostnej. A na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa zwalniamy przede wszystkim przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Spokojnie jest na północy regionu. Lekko może się korkować odcinek między Władysławowem a Łebczem. Przytyka się także dojazd do Pucka od strony Gnieżdżewa.

03.06.2019

10:37

Informujemy, że w dniu 3 czerwca 2019 r. tj. poniedziałek, wykonawca rozpoczyna budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej na ul. Zamkowej w Pucku na odcinku od ul. Morskiej do ul. Młyńskiej. Na czas robót fragment ten zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego na okres ok. 3 tygodni.

09:28

Pogoda sprzyja plażowiczom, być może to przekłada się na zwiększony ruch na nadmorskiej 215-stce. Więcej pojazdów niż przed godziną można dostrzec na odcinku między Chłapowem a Jastrzębią Górą, a także w okolicach Karwi. Wojewódzka 216-stka wzdłuż Półwyspu Helskiego jest w pełni przejezdna, lekko korkuje się za to dojazd do ronda we Władysławowie od strony Swarzewa. Poważniejszych problemów w płynności ruchu nie ma na głównej drodze powiatu wejherowskiego, czyli na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Nieznacznych spowolnień można się spodziewać w Kębłowie i Gościcinie. Jeśli chodzi o Wejherowo, utrzymuje się wzmożony ruch w centrum, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Krajówka może się lekko przytykać od Śmiechowa do skrzyżowania z Chopina. Zdecydowanie większy ruch panuje na Gdańskiej w Redzie, która jest oblegana praktycznie na całej długości, od skrzyżowania z Pucką do Obwodowej. Przejazd Leśną nie nastręcza za to większych trudności. W Rumi jest spokojniej niż przed godziną, a największy ruch panuje w pobliżu skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. Stopniowo odpuszczają korki na północy Gdyni, choć są jeszcze możliwe utrudnienia w przejeździe z Pogórza do Obłuża. Spowolnienia na razie nie unikniemy też na Hutniczej i Morskiej w stronę centrum. Za to Obwodnica Trójmiasta, podobnie jak przez cały poranek, jest w pełni przejezdna.

08:27

W Redzie trwa poranne oblężenie zwężonego odcinka ulicy Gdańskiej, gdzie panuje spory ruch w obie strony. Poza tym spowolnienie daje się we znaki na Puckiej, przy zjeździe z Górki Rekowskiej. W miarę sprawnie można się poruszać ulicę Leśną w kierunku Rumi. W Rumi największego ruchu trzeba się spodziewać przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. Dość tłoczno jest także na Dąbrowskiego w kierunku Gdyni. Jeśli chodzi o Gdynię, coraz więcej pojazdów przemierza Hutniczą w stronę estakady. Nie odpuszcza jeszcze korek między Pogórzem a Obłużem. Morska najbardziej daje się we znaki kierującym na Cisowej, w okolicach wylotu Chylońskiej. Obwodnica Trójmiasta, podobnie jak godzinę temu, najmocniej korkuje się przy zjeździe na Morską. Poranne spowolnienia są odczuwalne na ulicach Chłopskiej w Kębłowie i Szkolnej w Bolszewie. Pozytywnie zaskakuje za to krajowa szóstka od odcinku z Lęborka do Wejherowa. Najpoważniejszego spowolnienia trzeba się spodziewać przy zjeździe z Górki Gościcińskiej, ale i tutaj nie przekracza ono pół kilometra. W samym Wejherowie również jest dość spokojnie. Tradycyjnie już o tej porze, największa liczba pojazdów przemierza ulice Sobieskiego, a także 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnicką. Nad samym morzem nadal jest względnie spokojnie, choć nieco większy ruch niż przed godziną da się dostrzec w pobliżu Karwi i Chłapowa. Sprawnie pokonamy trasę przez Półwysep Helski, z niewielkim przestojem w Jastarni. Z kolei w centrum Pucka największy ruch panuje na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego.

07:26

Sporym wyzwaniem o poranku pozostaje przejazd między Pogórzem a Obłużem. Dość spokojnie jest na Puckiej i Unruga, ale korek w stronę Obłuża na estakadzie rozciąga się już od terminalu kontenerowego. W miarę spokojnie jest jeszcze na Hutniczej, za to Morska przytyka się od Cisowej do Chyloni. Z kolei najpoważniejszym utrudnieniem na Obwodnicy Trójmiasta jest około kilometrowy zator przy zjeździe na wspomnianą już Morską. O porannym spokoju można też mówić na razie w Rumi. Nieznaczne utrudnienia są możliwe w pobliżu galerii handlowej i na Dębogórskiej. Znacznie więcej aut można napotkać w Redzie na Gdańskiej, a dodatkowo spory tłok panuje na Obwodowej. Leśna, póki co, świeci pustkami, choć może się przytykać ulica Drogowców. W Wejherowie nie ma na razie powodów do większego niepokoju, jeśli chodzi o natężenie ruchu. Zwiększone poruszenie można zauważyć na Chopina, w okolicach szpitala, a po drugiej stronie miasta – na Sobieskiego i Świętego Jana. Jeśli chodzi o krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, stopniowo formuje się spowolnienie przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Na razie jest to jednak najpoważniejsze spowolnienie na wspomnianej trasie. Godzinny porannego szczytu da się odczuć na ulicach Kosakowa, zwłaszcza na Pomorskiej i Żeromskiego. Podobnie jest na odcinku z Darzlubia do Połczyna. Trasy nad samym morzem, a więc wojewódzka 215-stka i 216-stka są w pełni przejezdne.