Informacje z dróg

27.11.2019

16:26

Popołudniowym wyzwaniem pozostaje dotarcie ulicą Morską z centrum Gdyni do Chyloni. Korek nie odpuszcza już od dworca głównego aż do estakady. Ruch jest nieco bardziej płynny na Janka Wiśniewskiego. Natomiast sama estakada jest mocno zatłoczona w stronę Obłuża. Nie ma też szans na płynną jazdę Hutniczą, przede wszystkim na odcinku od estakady do Puckiej. Jak na tę porę dnia, dość sprawny ruch odbywa się na Obwodnicy Trójmiasta. Spowolnienia są możliwe w okolicach Chwarzna, Wielkiego Kacka i Matarni. Podobnie jak przed godziną, zatłoczona jest Sobieskiego w Rumi, od granicy z Gdynią aż do wiaduktu. Tłoczno jest także na Dąbrowskiego, Dębogórskiej i Kosynierów. W Redzie natomiast najpoważniejszego spowolnienia trzeba się spodziewać na Puckiej, co dotyczy obu kierunków ruchu. W Wejherowie korek na krajowej szóstce rozciąga się od Węzła Zryw do wylotu Rybackiej. Poza tym zwalniamy w obrębie centrum – na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Za rogatkami miasta nie da się uniknąć spowolnienia między Bolszewem a Gościcinem. Jadąc w kierunku Lęborka, zwalniamy też w Kębłowie i Bożympolu. Nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, około kilometrowe spowolnienie jest możliwe w Ostrowie. Z kolei nieco bardziej na południe, na 216-stce, nogę z gazu trzeba zdjąć przed rondem w Gnieżdżewie. W Pucku nadal tłoczno jest na Wejherowskiej, 10 Lutego i Wojska Polskiego.

15:25

Jadąc krajową szóstką z Wejherowa w stronę Lęborka, trzeba się liczyć już z około kilometrowym spowolnieniem między Bolszewem a Gościcinem. Przybywa też z każdą minutą aut na Zamostnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, największe zagęszczenie ruchu da się odczuć na ulicach Przemysłowej, Chopina, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Tranzytowa szóstka w mieście, póki co, jest przejezdna. W Redzie najwolniej pokonamy odcinek Puckiej, od wylotu Kazimierskiej do alei Lipowej. Zwalniamy też na Gdańskiej, na wysokości dworca. W Rumi natomiast stopniowo korkuje się Sobieskiego, od Janowa do centrum. Coraz większy ruch jest odczuwalny także na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. Coraz trudniej jest dotrzeć Morską w Gdyni z centrum w stronę Chyloni. Korek rozciąga się praktycznie od dworca aż do estakady. Sama estakada w stronę Obłuża jest już zakorkowana od terminalu kontenerowego. Lepsza sytuacja panuje na Janka Wiśniewskiego. Natomiast na Hutniczej auta jadą w zderzak w zderzak, przede wszystkim w okolicach skrzyżowania z Pucką. Względnie sprawnie można się poruszać Obwodnicą Trójmiasta w obu kierunkach. Nieznaczne spowolnienia są możliwe na wysokości Demptowa, Karwin i Matarni, a także przy zjeździe w Chyloni. Stopniowo korkuje się już Żeromskiego w Kosakowie, na pasie od strony Pogórza. Wojewódzką 216-stką bez większych przeszkód można dotrzeć do Pucka. W samym Pucku warto zredukować prędkość na Wojska Polskiego, 10 Lutego i Wejherowskiej. We Władysławowie to samo dotyczy Żwirowej i Drogi Chłapowskiej.

09:34

O zatorze na Górce Gościcińskiej ani śladu, podobnie jak spokojnie jest również na krajowej 6stce na wysokości Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie sytuacja na drogach też nam się uspokoiła, sporą ilość samochód widać jednak na Puckiej i Sienkiewicza. 218stka w kierunku Wielkiej Piaśnicy jest całkowicie przejezdna podobnie jak 216 w kierunku nadmorskich tras, tutaj zwolnimy jedynie w okolicach Sławutowa. Nieznaczny ruch widać na głównym skrzyżowaniu w Redzie a poranne poruszenie wciąż utrzymuje się na Puckiej. Do Rumi dojedziemy z małymi przystankami na sygnalizacji świetlnej, za to w samej Rumi korkują się najbardziej skrzyżowanie Dąbrowskiego ze Starowiejską i rondo przy MOSiRze. Zjazd SKM Janowo spokojny już o tej porze dnia podobnie jak sytuacja w Gdyni. Delikatne spowolnienie czeka nas w Cisowej w kierunku Trójmiasta, później bez większych problemów dostaniemy się do centrum. Zjazd z Obwodnicy na Morską też pusty wygląda na to, że najgorsze na drogach mamy za sobą.

08:20

Gęściej zrobiło się w okolicach Górki Gościcińskiej w kierunki Wejherowa, jeżeli ktoś jedzie właśnie tamtędy do pracy, albo po kawę to zalecamy wyjechać nieco szybciej. Zamostna w Bolszewie nieco się uspokoiła i po sporym porannym ruchu nie ma już śladu. W Wejherowie sytuacja bez zmian, krajowa 6 da się przejechać sprawnie i bez problemów. Większy opór sprawiać będą ulice dojazdowe: Przemysłowa, Sienkiewicza, Jana III Sobieskiego. Brak porannego poruszenie na głównym skrzyżowaniu w Redzie i na ulicy Puckiej też w miarę spokojnie. Obwodowa na krzyżówce z Łąkową w Redzie może, jako jedyna, sprawiać drogowe problemy. Tych na szczęście więcej do Rumi nie będzie. Sytuacja na zjeździe SKM Janowo w obu kierunkach również złagodniała, a patrząc na trójmiasto delikatnie korkuje się zjazd z Obwodnicy Trójmiasta i Cisowa w kierunku Gdyni Głównej.

07:25

Zacznijmy od Gdyni, która od Rumi będzie się przytykać delikatnie przed zjazdem z Obwodnicy i pod estakadą. O tej godzinie jednak spory ruch widać już na Hutniczej i na zjeździe SKM Janowo w kierunku Trójmiasta. Patrząc na Rumię, to tutaj bez korkowego szaleństwa, gdzieniegdzie, jak na przykład przy krzyżówce Kosynierów i Kościuszki będziemy musieli ściągnąć nogę z gazu. Podobnie jest przy rondzie na Dębogórskiej i na krzyżówce Dąbrowskiego ze Starowiejską. Do Redy śmiało pojedziemy bez większych problemów, zatrzymamy się jedynie przed krzyżówką ze spokojną i Łąkową. Pucka o tej porze przejezdna podobnie jak nadmorska 216stka, którzy przytyka się jedynie przy wlocie na Celbowo. W Wejherowie przystanki zrobimy sobie tylko na czerwone światło sygnalizatora, a oprócz tego poranny ruch widać na Jana III Sobieskiego, 12 Marca, Przemysłowej czy Chopina. Ostrożnie jedźmy przez krajową 6stkę w kierunku Lęborka, tam zwolnimy w Bolszewie przy Zamostnej i w okolicach Górki Gościcińskiej.

26.11.2019

16:35

Dalej gęsto w Kębłowie i na wysokości Górki Gościcińskiej. Zamostna w Bolszewie rozbujała się na dobre i ciężko tamtędy płynnie przejechać. Na szczęście w samym Wejherowie sytuacja wygląda lepiej, tutaj jeżeli nie wjedziemy na Przemysłową, Sienkiewicza, Świętego Jana czy Jana III Sobieskiego, to w miarę szybko dojedziemy do Redy. Tam zrobimy sobie przystanek na głównej krzyżówce, na Pucką nie wjedziemy tak szybko przez Redę i Rumie bez większych kłopotów w obie strony. Samochodów w dalszym ciągu przybywa za wiaduktem przy zjeździe SKM Janowo i na Dąbrowskiego oraz Dębogóskiej. Gdynia nadal zakorkowana, wolno jest przy krzyżówce Morskiej i Wiejskiej tam funkcjonuje jeden pas, przez co korkuje się zarówno w jedną jak i w drugą stronę. Na szczęście zjazd z Obwodnicy jest już przejezdny.

15:34

Gęsta sytuacja jest w okolicach Gorki Gościcińskiej, a patrząc dalej na krajową 6stkę w kierunku Wejherowa to Zamostna w Bolszewie jeszcze na tę chwilę nie sprawia większych problemów. W centrum Wejherowa uważajmy nie na główna, ale na ulice dojazdowe, w tym: Jana III Sobieskiego, Świętego Jana, Przemysłową. Do Redy dojedziemy bez większych kłopotów i utrudnień na drodze, uważajmy jedynie przed główna krzyżówką z Pucką. Ta z kolei o tej porze już zaczyna się korować. Przez Redę do Rumi z górki, w Rumi za wiaduktem już gorzej. Spore utrudnienia w obu kierunkach zarówno przy zjeździe SKM Janowo jak i na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Najgorzej sytuacje wygląda w Trójmieście. Sparaliżowana jest Morska od samej Cisowej po Gdynię Główną w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Stoi też Hutnicza, Chylońska i zjazd z Obwodnicy na Morską. Uważajmy i jedźmy ostrożnie.

14:51

Zderzenie w Kębłowie

Zderzenie samochodu osobowego z autem dostawczym na ulicy Wiejskiej w Kębłowie. Na miejscu pracują służby, są utrudnienia w ruchu.

13:38

Wypadek z udziałem radiowozu na ul. Morskiej w Gdyni

Do poważnego wypadku z udziałem policyjnego radiowozu doszło na ulicy Morskiej w Gdyni, na wysokości wylotu ulicy Wiejskiej. Zablokowany jest jeden z pasów ruchu.

09:28

O porannych utrudnieniach, które i tak nie były zbyt uciążliwe, można już zapomnieć na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Trasa na całej długości umożliwia płynną jazdę. Stabilizuje się też sytuacja na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie największego natężenia ruchu można się spodziewać w samym centrum – na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Może nieznacznie przytykać się dojazd do miasta od strony Białej, natomiast tranzytowa szóstka nie sprawia poważniejszych problemów kierującym. W Redzie utrzymują się jeszcze niewielkie utrudnienia na Puckiej i Gniewowskiej. Podobnie jest w Rumi na Sobieskiego, na wysokości galerii handlowej, gdzie wciąż można stracić zmianę świateł. Inne ulice miasta są już jednak przejezdne. Poważniejszych problemów z płynnością ruchu nie ma już na północy Gdyni. Z kolei Morska może się nieco korkować od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Poza tym nogę z gazu trzeba zdjąć na Puckiej i Hutniczej. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma za to na całej długości Obwodnicy Trójmiasta. Niespodzianek drogowych nie ma też na większości głównych dróg powiatu puckiego. Niewielkie spowolnienie jest prawdopodobne na wojewódzkiej 216-stce w Swarzewie. We Władysławowie nieznacznie nasilony ruch utrzymuje się na Drodze Chłapowskiej i Żwirowej. Podobnie jest na Wojska Polskiego i Wejherowskiej w Pucku.

08:28

Względny spokój utrzymuje się na ulicach Redy. W Rumi natomiast problemy może sprawiać przejazd krajową szóstką, przede wszystkim w stronę Gdyni. Spory korek utrzymuje się na wiadukcie. Szans na płynną jazdę nie ma również na Dąbrowskiego. W Gdyni w miarę płynnie można dotrzeć do centrum ulicą Morską. Korkuje się jeszcze natomiast Hutnicza na całej długości, a problemy może wiąż sprawiać płynny przejazd z Pogórza do Obłuża. Około półkilometrowy zator utrzymuje się przed końcowym zjazdem z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni. Niewielkie spowolnienia na ekspresówce są też możliwe w Demptowie i Wielkim Kacku. Poranne poruszenie można odczuć na ulicach Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. W miarę stabilna sytuacja panuje na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Największe spowolnienie jest możliwe przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W Wejherowie poranne utrudnienia są możliwe na Przemysłowej, Sobieskiego i 3 Maja. Przez miasto można za to w miarę płynnie przejechać tranzytem. Niespodziewanych utrudnień nie ma też na większości głównych dróg powiatu puckiego. Niewielkie spowolnienia są możliwe na ulicach Dworcowej w Połchowie i Puckiej w Mrzezinie. W Pucku warto zwolnić przed skrzyżowaniem Helskiej z 10 Lutego. Zagęścił się nieco ruch na Gdańskiej i Drodze Chłapowskiej we Władysławowie. Większego poruszenia można się też spodziewać na Żeromskiego w Cetniewie.

07:26

Na razie nie nastręcza większych trudności przejazd krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa. Nieznaczne spowolnienia są możliwe jedynie na odcinku z Kębłowa do Gościcina. Jeśli chodzi o sytuację drogową w Wejherowie, dość tłoczno jest już w pobliżu przejazdów kolejowych na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Puckiej i 12 Marca. Zwalniamy również na Przemysłowej, Rybackiej i Chopina. W Redzie nieznacznie może się przytykać Pucka i Gniewowska. W Rumi natomiast coraz bardziej gęstnieje ruch na Sobieskiego, od wiaduktu w stronę Janowa. Poranne poruszenie jest też widoczne na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni, tradycyjnie o tej porze, problemy może sprawiać przejazd Płk. Dąbka między Pogórzem i Obłużem. Poza tym wzrasta natężenie ruchu na Hutniczej i Morskiej w stronę centrum. W śródmieściu największych utrudnień trzeba się spodziewać na Władysława IV i Warszawskiej. Poważniejszych niedogodności nie ma za to na całej długości Obwodnicy Trójmiasta. Redukcja prędkości będzie konieczna na odcinku między Pierwoszynem a Kosakowem. Niewielkie utrudnienia są prawdopodobne na wojewódzkiej 216-stce w Celbowie. Z kolei na 213-stce warto zdjąć nogę z gazu w Kłaninie i Starzynie. Póki co, spokojnie jest na ulicach Pucka i Władysławowa. Przybywa natomiast pojazdów w pobliżu głównego skrzyżowania w Łebczu.

25.11.2019

16:20

Zepsuta ciężarówka blokuje ruch na obwodnicy w kierunku Gdańska. Problemy występują przed Chwarznem. Korek wylewa się na Trasę Kwiatkowskiego i już sięga ul. Morskiej. Hutnicza, w dalszym ciągu stoi w obie strony. W samym trójmieście przejedziemy w miarę swobodnie i w jedną i w drugą stronę. Czego nie można powiedzieć o zjeździe SKM Janowo, Dąbrowskiego i Dębogórskiej w kierunku Redy. Im bliżej jednak Redy tym sytuacja drogowa jest bardziej znośna. Krzyżówka z wlotem na Pucka jest delikatnie zakorkowana, czego z kolei nie można powiedzieć o Puckiej, na którą ciężko się o tej porze dostać. W Wejherowie krajowe 6 się zbytnio nie zmieniła. Aut też drastycznie nie przybyło. Uważajmy jedynie na krzyżówkę z Rybacką. Z ulic dojazdowych wciąż niebezpieczna jest Pucka, Świętego Jana, Jana III Sobieskiego.

15:23

Poniedziałek dzisiaj dla kierowców niezbyt łaskawy. Korkuje się już o tej godzinie Obwodnica Trójmiasta przy zjeździe na estakadę, podobnie jak sam zjazd z Obwodnicy na Morską w Gdyni. Hutnicza już o tej porze stoi w obie strony. Podobnie jak zjazd SKM Janowo, nie tylko, jak to bywa na co dzień, w kierunku Redy. Jeżeli chodzi o samą Rumię to problemem może być także płynne pokonanie Dąbrowskiego, ale już a wiaduktem w kierunku Redy sytuacja wydaje się znacznie spokojniejsza. Tak miło i przejezdnie będzie jedynie do krzyżówki z Łąkową, bo i tam i na głównej krzyżówce ściągniemy nogę z gazu. Pucka – to sano, przybyło tam znacznie samochodów. Sytuacja w Wejherowie w miarę w porządku, główna krajowa 6stka nie będzie sprawiała większych problemów. Te, będą sprawiały: Przemysłowa, Chopina, Jana III Sobieskiego czy Sienkiewicza. Uważajmy też na Górce Gościcińskiej, tam też znacznie przybyło samochodów.

09:28

Stabilizuje się powoli sytuacja na drogach regionu. Po porannych utrudnieniach nie ma już śladu na Obwodnicy Trójmiasta. Obecnie obie jezdnie tej trasy są w pełni przejezdne. W miarę sprawnie można już przedostać się z Pogórza do Obłuża. Poranne spowolnienia nie odpuszczają jeszcze na Hutniczej, przede wszystkim w okolicach dojazdu do estakady. Morska natomiast może miejscowo się przytykać na Cisowej, u wylotu Chylońskiej. Bez większych problemów można też pokonać krajową szóstkę w Rumi. Zwalniamy jeszcze za to na Dąbrowskiego. W Redzie natomiast może lekko się korkować skrzyżowanie Gdańskiej z Łąkową. Względny spokój panuje także na ulicach Wejherowa. Większego nasilenia ruchu trzeba się spodziewać przede wszystkim na ulicach Przemysłowej i Sobieskiego. Na nadmierny ruch nie można narzekać także poza granicami miasta. Krajowa szóstka na odcinku z Lęborka do Wejherowa umożliwia względnie płynną jazdę. Miejscowa spowolnienia na tym fragmencie drogi krajowej są możliwe w Kębłowie i Gościcinie. Wojewódzka 216-stka nieznacznie może się przytykać w okolicach Górki Rekowskiej i w Celbowie. W Pucku redukcja biegów przyda się przed skrzyżowaniem Helskiej i 10 Lutego. Niewielkie utrudnienia w płynności ruchu mogą wystąpić na wojewódzkiej 213-stce między Żarnowcem a Krokową.