Informacje z dróg

24.03.2020

15:18

Sytuacja na drogach powiatu wejherowskiego wygląda o tej orze dość spokojnie. W Rumi największego ruchu możemy się spodziewać na skrzyżowaniu Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Poza tym nogę z gazu ściągniemy na wysokości wiaduktu w kierunku centrum miasta. W Gdyni korkowa się może nieznacznie zjazd z Obwodnicy na Morską i Hutnicza, od strony ulicy Pomorskiej w Rumi. Większej ilości samochodów można się także spodziewać w okolicach Obłuża. Popołudniowy ruch można też zauważyć w Kosakowie czy Pierwoszynie, choć póki co odbywa on się w tym miejscu płynnie. W Redzie zwolnimy przy wlocie na Łąkową i na Puckiej w kierunku nadmorskich tras, która solidnie przytyka się w obie strony. Poza tym trasa do Wejherowa będzie wyglądała dość spokojnie, spowolnienie czekają na nas jedynie na wysokości Górki Gościńskiej i ulic dojazdowych.

10:33

Zderzenie dwóch aut na DW 216

Po godzinie 10:00 zderzyły się dwa samochody między Sławutówkiem a Widlinem, nieopodal skrzyżowania z ulicą Pucką, przy zjeździe w stronę Połchowa. Na miejscu pracują służby i występują utrudnienia w ruchu.

09:35

Po godzinie 9:00 udało się naprawić uszkodzoną sieć trakcyjną w Gdyni-Orłowie. Jak informuje SKM Trójmiasto, pociągi jeżdżą już według rozkładu jazdy. Utrzymuje się niewielki ruch na drogach powiatu puckiego. W samym Pucku największych utrudnień można się spodziewać na Wejherowskiej oraz w okolicach skrzyżowania Helskiej z 10 Lutego. We Władysławowie najwięcej pojazdów można zauważyć na Żeromskiego i Żwirowej. Nadmorska 215-stka przytyka się przede wszystkim w Jastrzębiej Górze, u wylotu Puckiej. Może nieznacznie korkować się dojazd do Karwi od strony Karwieńskiego Błota. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych spowolnień na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie opóźnienia mogą się pojawić w Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie ruch jest co najwyżej umiarkowany. Większe jego nasilenie jest możliwe w okolicach przejazdów kolejowych na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Puckiej i 12 Marca. Poza tym zwalniamy na Sobieskiego, Rzeźnickiej i Chopina. W Redzie utrzymuje się duże poruszenie na Puckiej, przy zjeździe z Górki Rekowskiej. Większych utrudnień nie ma natomiast w Rumi. Poważniejsze nasilenie ruchu da się dostrzec na Starowiejskiej. Hutnicza w Gdyni przytyka się przede wszystkim w okolicach skrzyżowania z Pucką. Ruch na Morskiej zwalnia od granicy z Rumią do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta. Samą ekspresówką można sprawnie się poruszać w obu kierunkach.

08:41

Utrzymują się kilkuminutowe utrudnienia utrudnienia na linii SKM między stacjami Gdynia-Orłowo a Gdańsk-Śródmieście. Powodem jest zerwana trakcja. Jak podają przedstawiciele przewoźnika, awaria powinna być usunięta do godziny 10:00. Przybyło pojazdów na ulicach Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem największego zagęszczenia ruchu trzeba się spodziewać w Gościcinie, gdzie uformował się około półkilometrowy zator. Inne odcinki trasy z Lęborka są w pełni przejezdne. Bez problemów można przejechać tranzytem przez Wejherowo w obu kierunkach. Jeśli chodzi o inne ulice, zwalniamy na Ofiar Piaśnicy, Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca, przy dojeździe do przejazdu kolejowego. W Redzie może się przytykać zjazd ulicą Pucką w stronę krajowej szóstki. Wolniej pojedziemy też Gniewowską. W Rumi może się korkować dojazd do skrzyżowania Starowiejskiej z Dąbrowskiego. Zmianę świateł można też stracić na Sobieskiego, w okolicach galerii handlowej. Spokojnie jest na Hutniczej w Gdyni. Problemy może sprawiać natomiast przejazd między Pogórzem a Obłużem. Na Morskiej można ponarzekać na utrudnienia między Cisową a Chylonią. Utrudnień nie ma natomiast na Obwodnicy Trójmiasta. Miejscowe utrudnienia mogą się pojawić między Kosakowem a Pogórzem. Podobnie jest na odcinku z Mostów do Pierwoszyna. W Pucku zagęścił się ruch na Helskiej i Wojska Polskiego, w Gnieżdżewie – na Dworcowej, a we Władysławowie – na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej. Na wojewódzkiej 213-stce punktowe spowolnienia są możliwe w Starzynie i Krokowej.

07:13

Jak informuje SKM Trójmiasto, ze względu na zerwanie sieci trakcyjnej, pociągi między stacjami Gdynia-Orłowo a Gdańsk Śródmieście mogą kursować nieregularnie. Nie ma utrudnień na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Punktowe spowolnienia są możliwe w Bożympolu i Gościcinie. Jeśli chodzi o sytuację na ulicach Wejherowa, również nie ma powodów do niepokoju. Może przytykać się dojazd do miasta ulicą Szkolną od strony Bolszewa. Poza tym zwalniamy na Sobieskiego, 3 Maja i Ofiar Piaśnicy. W Redzie może się przytykać Pucka u wylotu Kazimierskiej oraz Gdańska, na wysokości dworca kolejowego. Poważniejszych utrudnień nie ma również w Rumi, gdzie korkuje się nieznacznie tylko skrzyżowanie Sobieskiego z Sabata. Dość spokojnie jest na razie na północy Gdyni, choć wolniej pojedziemy ulicami Płk. Dąbka i Śmidowicza. Poważniejszych utrudnień nie ma, póki co, na Hutniczej. Natomiast Morska w stronę centrum może się przytykać przede wszystkim na odcinku między Cisową a Chylonią. Obwodnica Trójmiasta, póki co, raczej świeci pustkami. Znikomy ruch panuje też na głównych drogach powiatu puckiego. Nieco więcej pojazdów da się dostrzec na ul. Kwietniowej w Kazimierzu, Żeromskiego w Kosakowie i Gdyńskiej w Mostach. Wojewódzka 213-stka przytyka się w Połczynie oraz między Żarnowcem i Krokową. Może lekko być utrudniony przejazd przez Puck ul. Helską.

23.03.2020

16:24

Ruch zdecydowanie zagęścił się w Redzie, gdzie główne skrzyżowanie i ulica Pucka będą dla kierowców spory problemem. Poza tym ulice Małego Trójmiasta Kaszubskiego są przejezdne. Nie będzie większych problemów z płynnym przejazdem DK6 w Wejherowie, ulice dojazdowe nie będą nas zbytnio spowalniać. O korku na wysokości Gościcina nie ma już mowy. W Rumi sytuacja też wydaje się spokojna. Nogę z gazu ściągniemy na wysokości wiaduktu z kierunku centrum. Wolniej będziemy poruszać się w centrum, ale to nie będą duże utrudnienia dla zmotoryzowanych, W Gdyni Odpuszczają także spowolnienia na Hutniczej, ta będzie się przytykać jedynie przy remontowanej Pomorskiej. Obwodnica Trójmiasto jest przejezdna podobnie jak trasa z Gdyni Głównej w kierunku Rumi.

15:20

Popołudnie korki na drogach w Trójmieście nie są zbyt uciążliwe. Największy ruch można zaobserwować na Hutniczej, w obu kierunkach jezdni. Przytykać może się o tej porze zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na Morską w Gdyni. Poza tym trasa zarówno w kierunku centrum jak i Małego Trójmiasta Kaszubskiego wygląda dość spokojnie. W Rumi uważajmy na krzyżówkę Dąbrowskiego ze Starowiejską. Do Redy dojedziemy bez większych problemów, te znaczną się przed głównym skrzyżowaniem DK6 i Puckiej. Przytykać się będzie także Łąkowa w kierunku krajówki. Wejherowo - cisza i spokój. Krajowa 6-stka będzie nas blokować jedynie na światłach a dłuższą chwilę stracimy jedynie na ulicach dojazdowych: Sobieskiego czy Przemysłowej. Poza tym nogę z gazu ściągniemy także w kierunku Lęborka na wysokości Gościcina.

09:41

Podobnie jak przez cały poranek, nie sprawia problemów przejazd krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie spowolnienie jest możliwe między Kębłowem a Gościcinem. W Wejherowie największy ruch panuje obecnie na ulicach Sobieskiego, Rzeźnickiej i Ofiar Piaśnicy. W Redzie najwięcej pojazdów można zauważyć na Puckiej. W Rumi natomiast nie ma większych problemów z przejazdem krajową szóstką przez miasto. Utrzymuje się jeszcze wzmożony ruch na Starowiejskiej. W Gdyni przytyka się przede wszystkim Morska, od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Spokojnie jest na Hutniczej. Większego poruszenia można za to się spodziewać na Puckiej. Nie ma najmniejszych utrudnień w ruchu na Obwodnicy Trójmiasta, a jeśli chodzi o ulice dojazdowe do ekspresówki, najgorsza sytuacja panuje obecnie na remontowanej Chwarznieńskiej na Karwinach. Poranny spokój panuje na większości głównych dróg powiatu puckiego. Może się przytykać skrzyżowanie Rumskiej i Kaszubskiej w Pierowszynie. Miejscowe spowolnienia są możliwe na odcinku między Pochłowem a Mrzezinem. W Pucku zwalniamy na Helskiej, 10 Lutego i Wojska Polskiego, a we Władysławowie – na Żeromskiego, Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

08:47

Coraz więcej aut da się zauważyć na Chłopskiej w Kębłowie, przy dojeździe do krajowej szóstki. Podobnie jest na Zamostnej w Bolszewie. Podobnie jak przed godziną, poważniejszych utrudnień nie ma na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Nieznaczne spowolnienie jest możliwe w Gościcinie. W Wejherowie nie ma problemu z przejazdem krajową szóstką. Jeśli chodzi o inne ulice, największego ruchu można się spodziewać na Sobieskiego, 3 Maja, Ofiar Piaśnicy i Chopina. W Redzie największy ruch panuje na Puckiej, u wylotu Kazimierskiej. Zwalniamy też na Gdańskiej w okolicy urzędu miasta. W Rumi natomiast utrzymuje się największe zagęszczenie ruchu na Starowiejskiej. Na północy Gdyni największego ruchu trzeba się spodziewać na Płk. Dąbka między Pogórzem a Obłużem. Wyjątkowo spokojnie jest na Hutniczej. Przytyka się natomiast Pucka. Nie ma nadmiernie nasilonego ruchu na Morskiej. Miejscowe utrudnienia da się odczuć przede wszystkim na Grabówku. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma za to na całej długości Obwodnicy Trójmiasta. Punktowe spowolnienia są prawdopodobne na odcinku między Rewą, Mostami a Pierwoszynem. Przytyka się może zjazd z drogi przez łąki na Rumską. W Pucku zagęścił się ruch na Wejherowskiej, Helskiej i Wojska Polskiego. W Gnieżdżewie podobnie jest na Dworcowej, a we Władysławowie – na Żwirowej.

07:37

Może lekko się przytykać skrzyżowanie krajowej szóstki w Kębłowie, u wylotu ulic Chłopskiej i Wilczka. Inne odcinki trasy z Lęborka do Wejherowa są w pełni przejezdne. W Wejherowie zwalniamy przede wszystkim na Sucharskiego, Sobieskiego, 3 Maja i Ofiar Piaśnicy. W Redzie, poza spowolnieniem na ulicy Puckiej, ruch odbywa się płynnie. Na nadmierne utrudnienia w ruchu o poranku nie można też narzekać w Rumi. Wyjątkiem może być ulica Starowiejska, gdzie można dostrzec całkiem sporo pojazdów. Przytyka się też skrzyżowanie Sobieskiego z Sabata. Póki co, dość spokojnie jest na Hutniczej w Gdyni. Natomiast Morska w stronę centrum przytyka się przede wszystkim na odcinku od Cisowej do Chyloni. W śródmieściu największy ruch panuje na Piłsudskiego i Legionów. Nieplanowanych przestojów nie ma na Obwodnicy Trójmiasta. Ekspresówką można sprawnie się poruszać w obu kierunkach. Stopniowo przybywa pojazdów na ulicy Kwietniowej w Kazimierzu. Może też przytykać się odcinek między Dębogórzem a Kosakowem. Zwalniamy również na Gdyńskiej w Mostach. Wojewódzka 216-stka może lekko się korkować w Celbowie. Jeśli chodzi o przejazd przez Puck, największego ruchu trzeba się spodziewać na ulicy Helskiej. We Władysławowie zwalniamy na Żeromskiego. Korkuje się także dojazd do głównego skrzyżowania w Łebczu.

20.03.2020

16:33

Spore natężenie ruchu odczujemy w Wejherowie na ulicy Tadeusza Kościuszki i I Brygady Pancernej Wojska Polskiego. Nogę z gazu będziemy musieli zdjąć także na ulicy Rzeźnickiej oraz Przemysłowej. Nie wiele mniej samochodów spotkamy na skrzyżowaniu 12 marca i Gdańskiej. Tradycyjnie korkuje się wojewódzka 216-stka w Redzie, w kierunku nadmorskich tras. Korek ciągnie się aż do skrzyżowania z ulicą Wiejską. Duże natężenie ruchu da się zaobserwować na drodze wojewódzkiej nr 6 (Gdańska) i Łąkowej. Bez problemu dojedziemy z Redy do Rumi, natomiast w samej Rumi zwolnić trzeba na ulicy Starowiejskiej, Marszałka Józefa Piłsudskiego, jak i w centrum miasta. W Bolszewie zwolnimy na Zamostnej, u wylotu ulic Leśnej oraz Mickiewicza. Spokojnie jest także na wszystkich nadmorskich trasach, więc bez utrudnień dojedziemy do Karwi, Jastrzębiej Góry czy na Hel. Jeśli chodzi o Gdynię to największego ruchu kierowcy mogą standardowo spodziewać się na ulicy Hutniczej, w kierunku Wejherowa. Dość tłoczno jest też na Chwaszczyńskiej w kierunku obwodnicy.

15:26

W miarę spokojnie na ulicach Małego Trójmiasta Kaszubskiego. W Redzie o tej porze widać sporo samochód podróżujących ulicą Pucka w kierunku nadmorskich tras. Spowolnienie będzie także odczuwalne na Gdańskiej przy Łąkowej i głównym skrzyżowaniu. Poza tym dojazd do Rumi będzie wyglądał nieco spokojniej. W samej Rumi wolniej przejedziemy okolice wiaduktu, ale także Dąbrowskiego i Starowiejską w centrum miasta. Gdynia o tej porze wygląda dość spokojnie, największego tłoku o tej porze kierowcy powinni się spodziewać standardowo na Hutnicznej w obie strony, ale korkuje się też zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na Morską. W Wejherowie cisza i spokój. Na krajowej 6-stce wolniej przejedziemy na wysokości Gościcina w kierunku Lęborka, a w centrum miasta zwolnimy na Sobieskiego, Rzeźnickiej i 12 Marca.

09:49

Nadal spokojnie jest na drogach powiatu puckiego. Niewielkie utrudnienia mogą się pojawiać na odcinku z Mrzezina do Połchowa. Lekkie spowolnienie jest możliwe na wojewódzkiej 216-stce przed skrzyżowaniem w Celbowie. W Pucku zwalniamy na Wejherowskiej i Helskiej. Taka sama sytuacja panuje we Władysławowie – na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej. Podobnie jak przez cały poranek, praktycznie żadnych utrudnień nie ma na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. W samym Wejherowie również trudno zauważyć nieprzewidziane sytuacje drogowe. Lekko może się przytykać dojazd do Ronda Solidarności. Więcej aut da się dostrzec na 3 Maja, na wysokości parku, a także na Świętego Jana i Rzeźnickiej. Spokojnie jest również w Redzie. Miejscowe utrudnienia są możliwe jedynie na Gdańskiej i Puckiej. W Rumi natomiast przytyka się tylko Starowiejska. Na innych ulicach nie można narzekać na zakłócenia w płynności ruchu. Morska w Gdyni przytyka się tylko w pobliżu granicy z Rumią, natomiast Hutnicza – przy dojeździe do estakady. Korkuje się nieco Pucka. Spokojnie natomiast jest w śródmieściu. Utrudnień nie ma natomiast na Obwodnicy Trójmiasta, co dotyczy obu kierunków ruchu.

08:36

Podobnie jak przed godziną, praktycznie żadnych utrudnień nie ma na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Nieco większe nasilenie ruchu jest zauważalne tylko między Kębłowem a Gościcinem. W Wejherowie trwa spokojny poranek na drogach. Większego ruchu można się spodziewać w okolicach przejazdów kolejowych – na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Puckiej i 12 Marca. W Redzie utrzymuje się spore poruszenie na Puckiej, na odcinku między Kazimierską a aleją Lipową. W Rumi natomiast przytyka się zjazd z Towarowej na Sobieskiego. Nasila się też ruch w pobliżu skrzyżowania Starowiejskiej z Dąbrowskiego. Hutnicza w Gdyni może się nieznacznie korkować w pobliżu wylotu Puckiej. Wolniej pojedziemy też Morską, przede wszystkim na Cisowej i Grabówku, choć nigdzie nie ma uciążliwych korków. Podobnie jak przed godziną, nie ma opóźnień na całej długości Obwodnicy Trójmiasta, choć nieznaczne spowolnienie uformowało się przy zjeździe na wspomnianą wcześniej Morską w Chyloni. Może przytykać się odcinek z Rewy, przez Mosty do Pierwoszyna, gdzie korkuje się też skrzyżowanie Rumskiej z Kaszubską. Zwalniamy też na Dworcowej w Mrzezinie. Może nieznacznie przytykać się przejazd wojewódzką 216-stką przez Puck. Miejscowe spowolnienia są prawdopodobne na wojewódzkiej 213-stce w Starzynie i Kłaninie.

07:32

Piątek na drogach regionu rozpoczął się bardzo spokojnie. Większy ruch da się dostrzec na ulicy Wilczka w Luzinie, przede wszystkim przy dojeździe do krajowej szóstki. Sama trasa z Lęborka do Wejherowa raczej świeci pustkami. W Wejherowie również nie ma niespodziewanych utrudnień o poranku. Lekko mogą przytykać się ulice Sobieskiego i Rzeźnicka. W Redzie większego poruszenia trzeba się spodziewać na Puckiej, w okolicach wylotu alei Lipowej. W Rumi natomiast zwalniamy na Zbychowskiej i Starowiejskiej. Krajowa szóstka w mieście przytyka się na wysokości przystanku SKM Janowo. Na północy Gdyni poranne poruszenie utrzymuje się na Śmidowicza i Kwiatkowskiego. Większych utrudnień nie ma, póki co, na Hutniczej. To samo dotyczy Morskiej, która może nieznacznie się korkować tylko na Cisowej. Bez przeszkód można się przemieszczać Obwodnicą Trójmiasta w obu kierunkach. Poranny spokój panuje również na głównych drogach powiatu puckiego. Może lekko przytykać się dojazd do Pucka od strony Gnieżdżewa i skrzyżowanie Helskiej z 10 Lutego. Nogę z gazu zdejmujemy też w Celbowie. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma na wojewódzkiej 215-stce. Podobnie jest na ulicach Władysławowa.