Informacje z dróg

05.12.2019

15:24

W miarę spokojnie i na ulicach Trójmiasta i w naszych rejonach. Korkuje się jedynie Grabówek i Hutnicza w Trójmieście. Wolniej przejedziemy też estakadę Kwiatkowskiego. Jadąc w kierunku Rumi korkuje się ale nieznacznie zjazd z SKM Janowo, podobnie sytuacja wygląda na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. W Redzie nie widać jeszcze popołudniowych korków. Głowna krzyżówka i Pucku wyglądają na przejezdne, choć jak wiadomo to kwestia czasu. Wejherowo – kierowcy o słabych nerwach śmiało mogą jechać, ale lepiej żeby omijali Sienkiewicza, Jana III Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnicką. Z pewnością dla tych co się śpieszą nie będzie dobrym rozwiązaniem przejazd krajową 6 w kierunku Lęborka. Tam problemy będą na Górce Gościńskiej.

09:28

Trwają jeszcze działania służb na ulicy Robakowskiej w Luzinie, gdzie doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty. O porannych utrudnieniach nie ma już praktycznie śladu na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Stabilizuje się też sytuacja na Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie także nie ma niespodzianek na drogach. Przez miasto można sprawnie przejechać tranzytem w obu kierunkach. Większy ruch panuje jeszcze na Sobieskiego, Przemysłowej i Chopina w okolicach szpitala. W Redzie także nie ma poważniejszych utrudnień. Miejscowe spowolnienia da się odczuć na Puckiej i Wejherowskiej, u wylotu drogowców. Spokojniej niż przed godziną jest na krajowej szóstce w Rumi, jednak zmianę świateł nadal można stracić przy galerii handlowej na Sobieskiego. Na północy Gdyni nadal zwalniamy na Płk. Dąbka i Kwiatkowskiego. Większych utrudnień nie ma już za to na Morskiej w stronę centrum. Spokojnie jest także na Obwodnicy Trójmiasta, a niewielkie spowolnienie jest możliwe tylko w okolicach Wielkiego Kacka. Może lekko korkować się dojazd do Pucka od strony Celbowa. Nogę z gazu warto zdjąć na wojewódzkiej 216-stce, przed rondem w Gnieżdżewie. We Władysławowie poranne poruszenie da się jeszcze odczuć na Drodze Chłapowskiej. Spokojnie za to jest już na Żeromskiego w Kosakowie.

08:26

Do śmiertelnego potrącenia rowerzysty doszło około godziny 7:30 na ulicy Robakowskiej w Luzinie. Na miejscu nadal pracują służby i są możliwe utrudnienia w ruchu. Powiększył się korek na krajowej szóstce między Kębłowem a Gościcinem. Obecnie liczy on już ponad kilometr. Na innych odcinkach krajówki utrzymuje się względna przejezdność. W Wejherowie nie ma problemów z przejazdem przez miasto tranzytem. Utrudnień można się natomiast spodziewać na Przemysłowej, Batalionu Morskiego, Sobieskiego, 3 Maja i Roszczynialskiego. W Redzie przybyło pojazdów na Puckiej, w okolicach przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast poprawiła się nieco sytuacja na krajowej szóstce, choć nadal trzeba się spodziewać utrudnień w pobliżu wiaduktu. Wolniej pojedziemy też ulicami Dębogórską, Dąbrowskiego i Kosynierów. W Gdyni obecnie najbardziej we znaki kierującym może się dawać spowolnienie na Hutniczej, od skrzyżowania z Pucką do estakady. Morska korkuje się przede wszystkim na odcinku od Cisowej do Chyloni oraz na Grabówku. Nie najgorsza sytuacja panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli gdzieś trzeba się spodziewać spowolnień, to przede wszystkim na Karwinach i Kowalach. Utrzymuje się dobra przejezdność głównych dróg i ulic w powiecie puckim. Spowolnienia mogą utrudniać jazdę na odcinku między Dębogórzem a Kosakowem. Podobnie jest na trasie z Połchowa do Mrzezina oraz przy dojeździe do Żelistrzewa. W Pucku największy ruch panuje obecnie na Wejherowskiej, a we Władysławowie – na Żeromskiego.

07:56

Śmiertelny wypadek w Luzinie

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na ulicy Robakowskiej w Luzinie. Na miejscu pracują służby.

07:27

Stopniowo przybywa pojazdów na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie, choć na razie nie ma tam uciążliwych korków. Dość sprawnie można się też przemieszczać krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa. Punktowe spowolnienia są możliwe przed światłami w Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie również nie ma większych niespodzianek na ulicach. Największe zagęszczenie ruchu da się odczuć na Sobieskiego. Poza tym mogą się przytykać zjazdy z Przemysłowej i Ofiar Piaśnicy na krajówkę. Spokojnie na razie jest na ulicach Redy. W Rumi natomiast coraz bardziej przytyka się Sobieskiego w stronę Gdyni. Kłopoty z płynnością ruchu pojawiają się przed węzłem na wiadukcie, a kończą – dopiero na wysokości przystanku SKM na Janowie. W Gdyni obecnie najbardziej zakorkowany jest początkowy odcinek Morskiej – od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Sukcesywnie przytyka się też Hutnicza, zwłaszcza w obrębie skrzyżowania z Pucką. Na północy miasta największy ruch panuje na Płk. Dąbka, Unruga i Śmidowicza. Względny spokój panuje na Obwodnicy Trójmiasta, a większego ruchu można się spodziewać dopiero na południowym odcinku tej trasy – od Kowali do Szadółek. Wojewódzka 216-stka między Władysławowem a Puckiem na razie świeci pustkami. Nieznacznego spowolnienia trzeba się spodziewać dopiero w okolicach skrzyżowania w Celbowie. Punktowe utrudnienia są też prawdopodobne między Żarnowcem a Krokową. W Kosakowie zwalniamy na Chrzanowskiego i Żeromskiego.

04.12.2019

16:26

Sytuacja nie zmieniła się na lepsze, jeśli chodzi o dojazd do północnych dzielnic Gdyni. Janka Wiśniewskiego jest kompletnie zakorkowana w stronę estakady. Zator nie odpuszcza też na Hutniczej i na samej estakadzie w stronę Obłuża. Na płynną jazdę nie ma też szans na Morskiej, od centrum do Chyloni. W miarę stabilna sytuacja panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Lekko korkuje się podjazd w stronę Chwarzna. Podobnie jest w okolicach Karwi oraz na odcinku od Osowej do Matarni. W Rumi utrzymują się spore problemy na Sobieskiego, od Janowa do centrum. Wolniej pojedziemy też ulicami Dąbrowskiego i Dębogórską. W Redzie natomiast zakorkowany jest zjazd ulicą Pucką od Rekowa aż do Gdańskiej. Duży ruch utrzymuje się też na krajówce, zwłaszcza przy dojeździe do skrzyżowania z Łąkową. Może korkować się dojazd do Wejherowa od strony Pieleszewa. W samym mieście najwięcej pojazdów nadal można napotkać w centrum, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Wolniej pojedziemy też Przemysłową i Chopina. Za rogatkami Wejherowa zwalniamy na odcinku z Bolszewa do Gościcina. Poza tym trasa do Lęborka może nieznacznie przytykać się w Kębłowie i Strzebielinie. Popołudniowy spokój panuje na ulicach Władysławowa. Natomiast wojewódzka 216-stka może lekko się korkować przed rondem w Gnieżdżewie. W Pucku zwalniamy na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Podobnie jak przed godziną, redukcja prędkości będzie konieczna w wojewódzkiej 213-stce w Połczynie.

15:28

Około kilometrowy korek uformował się na krajowej szóstce przy podjeździe pod Górkę Gościcińską od strony Bolszewa. Inne fragmenty trasy do Lęborka są w pełni przejezdne. Największego zagęszczenia ruchu w Wejherowie można się spodziewać w obrębie śródmieścia, co dotyczy przede wszystkim ulic Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie zwalniamy głównie na Puckiej w stronę Rekowa oraz na Gdańskiej, w pobliżu skrzyżowania z Łąkową. W Rumi natomiast coraz trudniej jest pokonać krajową szóstkę, od Janowa aż do wiaduktu. W Gdyni coraz więcej problemów przysparza dotarcie do północnych dzielnic miasta. Estakada Kwiatkowskiego jest zakorkowana już od wjazdu od strony Janka Wiśniewskiego. Ta ulica stoi w korku już niemal od Węzła Ofiar Grudnia 70. Spore utrudnienia w ruchu są także na Morskiej, od centrum aż do Chyloni. Względny spokój panuje, przynajmniej na razie, na Obwodnicy Trójmiasta. Miejscowych spowolnień można się spodziewać na wysokości Chwarzna, Wielkiego Kacka, Matarni i Szadółek. Nasila się ruch na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Podobnie jest na odcinku z Rekowa, przez Połchowo, do Mrzezina. Nieznaczne utrudnienia są możliwe na wojewódzkiej 216-stce między Sławutówkiem a Celbowem oraz w Gnieżdżewie. Z kolei na 213-stce redukcja prędkości może być konieczna w Połczynie.

09:26

Swobodniej zrobiło się na naszych Nordowych trasach. Zaglądamy do Rumi, w której jeszcze przed godziną było dość gęsto. Teraz spowolnienia odczujemy jedynie w okolicach wiaduktu w kierunku Gdyni. Poza tym, przytykać się może Dębogórska w okolicach MOSiRu. Zniknęło nam sporo samochodów i na ulicach zrobił się pusto. Podobnie wygląda Reda i główne skrzyżowanie, nawet na Puckiej zmniejszył się ruch i o tej porze dnia, na pewno nie będzie potrzeby ściągania nogi z gazu, chyba,m że na światłach. Te, jako jedyne, będą nas spowalniały w Wejherowie, na głównej. Z kolei ulice dojazdowe będą nas spowalniały w okolicy Puckiej, rzeźnickiej i Jana III Sobieskiego. 218- tą śmiało możemy się kierować w stronę Morza, podobnie jak 216, na której zatrzymamy się jedynie w Pucku, Uważajmy też na okolice Połczyna na 213, które mogą nas nieco spowolnić. Patrząc na Trójmiasto, przytyka się zjazd z Obwodnicy na Morską i postać dłużej możemy też w Cisowej w kierunku Centrum.

08:26

Coraz gęściej na naszych drogach. Pucka, na 216 jest już solidnie zakorkowana. Podobnie jak krzyżówka w Redzie. Główna w dalszym ciągu jest przejezdna. W Rumi z kolei napotkamy więcej problemów. Na pewno jeden z nich pojawi się na wiadukcie, na Dąbrowskiego i rondzie przy MOSiRze. W dalszym ciągu nieprzejezdna jest Hutnicza, ale pocieszeniem jest fakt, że oprócz tego Trójmiasto nie prezentuje się najgorzej. Patrząc na Wejherowo, to widać, że jeszcze się za dobrze nie obudziliśmy, bo po porannym ruchu ani śladu. Głowna jest przejezdna, a na ulicach dojazdowych nie widać tłumów i oby one się tam nie pojawiły. Możliwe, że dlatego, że sporej ilości aut spodziewać się można w okolicy Górki Gościcinie. Patrząc na nadmorskie trasy, korkować się będzie objazd przez Żelistrzewo, Mrzezino i Smolno.

07:25

Nordowe trasy dziś będziemy pokonywać w miarę szybko i sprawnie. Tak o tej godzinie wygląda sytuacja w Redzie, gdzie zatrzymamy się jedynie na światłach czy to na głównej czy Obwodowej. Tak spokojnie będzie aż do wiaduktu w Rumi, gdzie możemy zwolnić na dłuższą chwilę. Spore spowolnienia jeżeli chodzi o dojazd do Trójmiasta. Wzmożony ruch widać także na Dywizjonu Wojska Polskiego przy rondzie w okolicach MOSiRu. Uważajmy na Hutniczą i na odcinek między Cisową i Chylonią w kierunku Centrum, który pokonamy w zwolnionym tempie. Patrząc na nadmorskie trasy, na 216, przytykać się będzie na wysokości Widlina, później poczekamy w Połczynie, Kłaninie, Sławoszynie i Goszczynie. Z kolei 218 – wygląda dość spokojnie. Zaglądamy jeszcze na krajową 6stkę w Wejherowie, która jeszcze nie wie co to poranny ruch, choć przybyła tutaj znacznie samochodów. Tych najwięcej będzie w okolicy 12 Marca, Jana III Sobieskiego, Chopina Przemysłowej.

03.12.2019

16:24

Trójmiasto, tu gorzej niż przed godziną. Stoi Chylonia Cisowa po sam zjazd SKM Janowo w Rumi. Dla tych, którzy śpieszą się w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego radzimy uzbroić się w cierpliwość. Obwodnica Trójmiasta również może się korkować przy zjeździe na morską. W Rumi wolniej pojedziemy Dąbrowskiego i Dębogórską no i w dodatku czerwone światło od dziś pojawiła na m si ę także u zbiegu ulic Starowiejskiej, Wybickiego i Roszczynialskiego, a to akurat dobra wiadomość dla kierowców. Zła na krajowej 6stce, wypadek drogowy w Gościcinie. Czekamy na komplet informacji ale zalecamy Wam baczniej uważać na drodze. O ile da się baczniej. Samo Wejherowo bez zmian, na głównej bez problemu pojedziemy w obie strony, uważajmy na ulicach dojazdowych. Na nadmorskich trasach wolniej przejedziemy Połczyno, Sławutowo i sam Puck. Ale zanim na te nadmorskie trasy wiedziemy, Pucka w Redzie nas zatrzyma na dłuższą chwilę.

15:28

Wtorek na drogach prezentuje się nie najgorzej, zwłaszcza o tej porze. Najgorzej wygląda Zjazd z Obwodnicy Trójmiasta, który zatyka się przy zjeździe na Morską. Podobnie ciężko będzie na wysokości Grabówka w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego, a skoro już przy Małym Trójmieście Kaszubskim jesteśmy to SKM Janowo wygląda niepokojąco. Przy tym zjeździe również ściągniemy na dłużej nogę z gazu. W Rumi ciężko z płynnym przejazdem Dębogórską i Dąbrowskiego, poza tym swobodnie dotrzemy do głównego skrzyżowania w Redzie. Pucka, w kierunku nadmorskich trasa wygląda jeszcze dość spokojnie, 216 przytykać się będzie w okolicy Celbowa. W powiecie Puckim uważajmy na Połczyno, gdzie panuje wzmożony ruch. Zobaczmy jeszcze co w Wejherowie. Główna – bez niespodzianek, porównując do wczorajszej sytuacji to ulice dojazdowe też nie prezentują się tak najgorzej. Uważajmy na Jana III Sobieskiego, Świętego Jana, Rzeźnicką i 12 Marca. Standardowo o tej porze dnia korkuje się także Zamostna w Bolszewie w Górka Gościcińska.

09:28

Duży ruch utrzymuje się na odcinku między Barłominem a Luzinem. Podobnie jest między Zelewem, Kochanowem a Kębłowem. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem największego spowolnienia trzeba się spodziewać w Luzinie i Gościcinie. W samym Wejherowie jest względnie spokojnie. Największą liczbę pojazdów da się dostrzec na ulicach Przemysłowej, Sobieskiego i 3 Maja, choć nigdzie nie ma uciążliwych korków. W Redzie utrzymuje się spowolnienie na Puckiej, przed dojazdem do przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast wciąż sprawia problemy płynny przejazd krajową szóstką w kierunku Gdyni. Zator na Grunwaldzkiej można ominąć, wybierając trasę ulicami Cegielnianą i Towarową. W Gdyni korkuje się jeszcze Morska w stronę centrum, co dotyczy przede wszystkim odcinka od granicy z Rumią od wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta. Zdecydowanie mniejszy ruch panuje już za to na Hutniczej. Uspokoiła się też sytuacja na północy miasta. Obwodnica Trójmiasta może się przytykać na wysokości Karwin, Matarni i Kowali. Inne odcinki ekspresówki są przejezdne. Lekko może się korkować trasa między Dębogórzem a Kosakowem. Podobnie jest na odcinku z Mrzezina, przez Smolno, do Żelistrzewa. Podobnie jak przez cały poranek, utrzymuje się spowolnienie na wojewódzkiej 213-stce w Połczynie. Nieco problemów może też sprawiać dojazd do tej miejscowości od strony Darzlubia. W Pucku natomiast utrzymuje się spore natężenie ruchu na ulicy Wojska Polskiego.

08:28

Spore natężenie ruchu utrzymuje się na odcinku między Wyszecinem, Barłominem a Luzinem. Podobnie jest na Chłopskiej w Kębłowie oraz Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie wzmożonego natężenia ruchu trzeba się spodziewać na Przemysłowej, Chopina, Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Krajowa szóstka w mieście może się przytykać na wysokości Węzła Zryw. W Redzie może nieznacznie korkuje się Pucka, na wysokości wylotu alei Lipowej. W Rumi natomiast utrzymują się problemy z płynnością ruchu na krajowej szóstce, od skrzyżowania z ulicą Ceynowy do galerii handlowej na Sobieskiego. Duży tłok panuje też u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni wciąż nie ma mowy o płynnej jeździe ulicami Hutniczą, Pucką i Morską w stronę centrum. Nie odpuszczają jeszcze problemy komunikacyjne na północy miasta, co dotyczy przede wszystkim ulicy Płk. Dąbka. Ponad trzykilometrowe spowolnienie utrudnia jazdę na obu jezdniach Obwodnicy Trójmiasta, na odcinku od Osowej do Matarni. Inne, miejscowe utrudnienia są możliwe na Karwinach i Kowalach. W Kosakowie utrzymuje się duże natężenie ruchu na Żeromskiego w kierunku Pogórza. Lokalne spowolnienia pojawiają się na trasie z Rewy, przez Mosty, do Pierwoszyna. To samo można powiedzieć o odcinku między Rekowem, Połchowem a Mrzezinem. Czujność należy zachować na wojewódzkiej 213-stce w Połczynie. W Pucku natomiast zagęścił się już na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego, a we Władysławowie – na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

07:26

Krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa całkiem solidnie korkuje się już na odcinku z Kębłowa do Gościcina. Poza tym miejscowych utrudnień trzeba się spodziewać w Strzebielinie i Charwatyni. Nogę z gazu na pewno trzeba zdjąć na leśnych odcinkach drogi wojewódzkiej nr 224 między Szemudem, Przetoczynem a Sopieszynem. Dojazd do Wejherowa może się przytykać od strony Białej i Gowina. W samym Wejherowie wolniej pokonamy ulice Przemysłową, Chopina, Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. Poważniejszych utrudnień nie ma na razie w Redzie. Natomiast w Rumi problemy sprawia przejazd przez miasto krajową szóstką, która korkuje się w stronę Gdyni od wylotu ulicy Ceynowy do Janowa. Spory ruch panuje już na północy Gdyni, co dotyczy ulic Płk. Dąbka, Unruga i Bosmańskiej. Poza tym gęstnieje ruch na Hutniczej i Morskiej w stronę centrum, zwłaszcza na odcinku od Cisowej do Chyloni oraz od Leszczynek do Grabówka. Umiarkowane nasilenie ruchu da się zauważyć na Obwodnicy Trójmiasta. Spowolnień trzeba się spodziewać w okolicach Karwin, Osowej, Szadółek i Kowali. Poranne utrudnienia mogą się dawać kierującym we znaki na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu oraz Chrzanowskiego i Żeromskiego w Kosakowie. Zwolnić trzeba też na Kaszubskiej w Pierwoszynie. Wolniej pojedziemy też trasą z Żelistrzewa do Pucka. W kolei wojewódzka 213-stka może się przytykać w Połczynie i Starzynie. Spory ruch, jak na tę porę dnia, jest odczuwalny też na 216-stce w Gnieżdżewie.