Informacje z dróg

22.01.2020

07:27

Główna arteria powiatu wejherowskiego, czyli droga krajowa nr 6, na odcinku z Lęborka do Wejherowa o poranku niemal świeci pustkami, a już na pewno nie trzeba się obawiać na niej niespodziewanych utrudnień. Nieco większe zagęszczenie ruchu trzeba już odnotować na Szkolnej i Leśnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o sytuację na ulicach Wejherowa, można ją krótko podsumować: jest spokojnie. Więcej pojazdów da się dostrzec na Sienkiewicza, 3 Maja i Rzeźnickiej. W Redzie nogę z pedału przyspieszenia warto zdjąć przed światłami na skrzyżowaniu Gdańskiej z Pucką. Wolniej pojedziemy też Leśną, w pobliżu dworca kolejowego. W Rumi stopniowo wzrasta zagęszczenie ruchu na Sobieskiego, przede wszystkim na odcinku od zjazdu z wiaduktu do wysokości przystanku SKM na Janowie. Na północy Gdyni nie ma mowy o płynnej jeździe Płk. Dąbka od Pogórza do Obłuża. Poranne utrudnienia dają się też we znaki na Bosmańskiej i Unruga. Poza tym zwalniamy na Hutniczej, Chylońskiej i Morskiej w stronę centrum. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta spowolnienie obejmuje odcinek między Matarnią a Osową, czyli jezdnię w stronę Gdyni. Poranne poruszenie da się dostrzec na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu i Kaszubskiej w Pierwoszynie. Poważniejszych utrudnień nie ma na całej długości wojewódzkiej 216-stki. Z kolei 213-stka może lekko przytykać się w Starzynie, Krokowej i Żarnowcu. Jadąc w stronę Karwi, zwalniamy na 215-stce w Sławoszynie.

21.01.2020

09:25

Całkiem sporo pojazdów można napotkać jeszcze na ulicy Wojska Polskiego w Pucku. Podobnie jest na Żeromskiego i Żwirowej we Władysławowie. Nogę z gazu warto zdjąć na odcinku z Łebcza, przez Strzelno, do Mieroszyna. Zwalniamy też na odcinku między Darzlubiem a Połczynem. Poranne poruszenie da się jeszcze odczuć między Kochanowem a Kębłowem. Krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa, podobnie jak przez cały poranek, nie sprawia poważniejszych problemów kierującym. Miejscowe spowolnienia są możliwe jeszcze w Strzebielinie i Gościcinie. W Wejherowie trudno mówić o drogowych niespodziankach o poranku. Może się przytykać dojazd do miasta od strony Białej. Nieco bardziej można odczuć natężenie ruchu w obrębie śródmieścia, co dotyczy przede wszystkim ulic 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Spokojnie jest także w Redzie. Może nieznacznie przytykać się Wejherowska u wylotu Drogowców oraz Gniewowska. W Rumi natomiast największy ruch panuje obecnie na Dąbrowskiego, Starowiejskiej i Sobieskiego w pobliżu skrzyżowania z Sabata. Bez poważniejszych przeszkód można już dotrzeć do centrum Gdyni ulicą Morską. Na Hutniczej spowolnienia trzeba się spodziewać w okolicach skrzyżowania z Pucką. Poza około półkilometrowym zatorem przy zjeździe na wspomnianą wcześniej Morską, nie ma praktycznie żadnych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta.

08:28

Więcej aut niż przed godziną pojawiło się na ulicy Chłopskiej w Kębłowie. Zwalniamy też na Młyńskiej i Wilczka w Luzinie. Spokojnie jest na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Jeśli gdzieś można się spodziewać większego nasilenia ruchu na tej arterii, to jedynie w Gościcinie. W Wejherowie zagęścił się nieco ruch na Sobieskiego, choć jak na tę porę dnia i tak jest dość spokojnie. Zwalniamy też w okolicach przejazdów kolejowych na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza i Puckiej. W Redzie wolniej pojedziemy Gdańską w okolicy dworca PKP i przy dojeździe do Łąkowej. W Rumi natomiast największe natężenie ruchu jest odczuwalne w pobliżu skrzyżowania Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Nieznacznie przytyka się też Sobieskiego w okolicach galerii handlowej. W Gdyni problemy może sprawiać pokonanie Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Tłoczno jest też na Hutniczej, zwłaszcza na odcinku od Puckiej do estakady. W śródmieściu przytykają się ulice Warszawska i Świętojańska. Niewiele za to zmieniło się na Obwodnicy Trójmiasta, gdzie nie ma praktycznie żadnych utrudnień. Te pojawiają się na krajowej 20-stce, od Chwaszczyna do Dąbrowy. Więcej pojazdów niż przed godziną da się dostrzec na ulicach Pucka, przede wszystkim na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Wojewódzka 213-stka może się nieznacznie przytykać w Połczynie i Starzynie. Redukcja prędkości przyda się też na Puckiej w Darzlubiu. Z kolei we Władysławowie większą liczbę aut da się dostrzec na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

07:26

Coraz więcej pojazdów da się dostrzec na trasie między Górą a Bolszewem. W Bolszewie poranne poruszenie da się odczuć już na ulicy Zamostnej. Ruch na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem odbywa się na razie płynnie. Może nieco przytykać się dojazd do Wejherowa od strony Gowina. Krajowa szóstka w mieście może nieznacznie się korkować w okolicach Ronda Solidarności, przy dojeździe do skrzyżowania z 12 Marca oraz przy Węźle Zryw. Znaczących utrudnień nie ma na razie na ulicach Redy. W Rumi natomiast zwalniamy przede wszystkim na skrzyżowaniu Sobieskiego z Sabata. W Gdyni stopniowo zagęszcza się ruch na całej długości Hutniczej. Morska umożliwia póki co dość płynny przejazd w stronę centrum. Z kolei na północy miasta korek może utrudniać jazdę między Pogórzem a Obłużem, czyli na Płk. Dąbka. Spokojnie jest za to na Obwodnicy Trójmiasta, gdzie można się poruszać z dozwoloną prędkością. Jeśli chodzi o ulice dojazdowe do ekspresówki, warto pamiętać o utrudnieniach na remontowanej Chwaszczyńskiej w Gdyni, która już całkiem solidnie się korkuje przy dojeździe do Wielkiego Kacka. W Kosakowie miejscowe spowolnienia są możliwe na ulicy Żeromskiego. To samo dotyczy Kaszubskiej w Pierwoszynie. Niewielkie utrudnienia są też prawdopodobne między Połchowem a Mrzezinem. Poranny spokój panuje na razie na wojewódzkiej 216-stce między Puckiem, Władysławowem i Helem.

20.01.2020

16:22

Sytuacja w Trójmieście nabrała tempa, zwłaszcza przy zjeździe na Morską, korek robi się coraz dłuższy a później redukcja prędkości przyda się na odcinku od zjazdu do krzyżówką z ulicą Chylońską w Cisowej. Podobnie zakorkowana jest Janka Wiśniewskiego od wlotu na estakadę i sama estakada od strony Obłuża. Rumia – tutaj się nieco uspokoiła sytuacja. Zjazd SKM Janowo. Spory ruch można zaobserwować na rondzie u zbiegu Kosynierów i Dębogóskiej. Im bliżej Redy tym więcej samochodów zaobserwujemy w kierunku Wejherowa przed główne krzyżówką w Redzie. Pucka o dziwo o tej porze wygląda na przejezdną, podobnie jak samo skrzyżowanie. W Wejherowie dalej bez zmian, większych korków nie należy się spodziewać, że na krajowej 6 w kierunku Lęborka. Więcej samochodów przybyło na Świętego Jana, Sobieskiego, Rzeźnickiej czy 12 Marca.

15:26

Obwodnica Trójmiasta Przytyka się w okolicy Karwin i Chwarzna, później nogą z gazu ściągniemy przy zjeździe na Morską w Gdyni. Kwiatkowskiego solidnie przytyka nam się od strony Obłuża, podobnie jak korki widać także na Hutniczej w obie strony. Do Rumi dojdziemy bez większych problemów, te sprawiać będą okolice wiaduktu od zjazdu SKM Janowo, Większej ilości aut możemy spodziewać się na Dąbrowskiego i Dębogóskiej. Dość gęsto będzie na trasie od Rumi do Redy, ale później w Wejherowie ruch nam się nieco uspokoi. Korkować się będą ulice dojazdowe, ale jak na tę porę sytuacja wygląda dosyć spokojnie. Krajowa 6 w kierunku Lęborka będzie nam się przytykać nieznacznie między Bolszewem a Gościcinem.

09:28

Podobnie jak przez cały poranek, dobre warunki do podróżowania panują na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Jeśli gdzieś trzeba się spodziewać większego zagęszczenia ruchu, to przede wszystkim w Gościcinie. W Wejherowie także nie ma poważniejszych utrudnień na ulicach. Przytyka się Chopina od strony Kąpina do szpitala. Zwalniamy też na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i Roszczynialskiego. W Redzie wolniej pokonamy Pucką, od Kazimierskiej do alei Lipowej. Miejscowe utrudnienia są też możliwe na Gdańskiej, przede wszystkim w okolicach dworca kolejowego. W Rumi zmianę świateł można stracić na Sobieskiego, przy galerii handlowej. Nogę z gazu warto też zdjąć przed skrzyżowaniem Starowiejskiej z Dąbrowskiego. Względny spokój panuje na głównych ulicach Gdyni. Miejscowe spowolnienia są możliwe na Morskiej, od Cisowej do Grabówka. Poranne utrudnienia da się jeszcze odczuć na Hutniczej, choć i tam nie ma uciążliwych korków. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, około kilometrowy zator uformował się przy zjeździe na wspomnianą Morską w Chyloni. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Przejezdność utrzymuje się też na głównych drogach powiatu puckiego. Większe nasilenie ruchu da się odczuć na ulicy Kaszubskiej w Pierwoszynie. W Pucku zwalniamy głównie na Wojska Polskiego. Redukcja prędkości będzie też konieczna na wojewódzkiej 213-stce w Połczynie i Starzynie. Spokojnie jest za to na ulicach Władysławowa i na nadmorskiej 215-stce.

08:28

Przybyło pojazdów na Puckiej w Redzie, w pobliżu przejazdu kolejowego. Zwalniamy też na Gdańskiej, w okolicach wylotu Obwodowej. W Rumi natężenie ruchu jest co najwyżej umiarkowane. Najwięcej aut można napotkać w pobliżu skrzyżowania Starowiejskiej i Dąbrowskiego, a także na Sobieskiego przy galerii handlowej. Dość sprawnie można dojechać ulicą Morską do centrum Gdyni. Miejscowe spowolnienia są prawdopodobne na Cisowej i Grabówku. W miarę płynnie można też poruszać się Hutniczą. W śródmieściu poranne korki są możliwe na Władysława IV i 10 Lutego. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, ponad kilometrowe spowolnienie uformowało się przy dojeździe do Węzła Wielki Kack od strony Osowej. Inne odcinki ekspresówki są przejezdne. Przejezdna jest również krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa. Podobnie jak przed godziną, największego ruch trzeba się spodziewać na odcinku między Kębłowem a Gościcinem. Spokojnie jest również w samym Wejherowie. Zagęścił się nieco ruch na Chopina, w okolicach szpitala. Krajówka może nieznacznie przytykać się w okolicach Ronda Solidarności. Zwalniamy też na 3 Maja, Rzeźnickiej i Roszczynialskiego. Na głównych drogach powiatu puckiego panuje niewielki ruch. Redukcja prędkości na pewno przyda się przed głównym skrzyżowaniem w Łebczu. Przybyło też pojazdów na Wojska Polskiego i Wejherowskiej w Pucku. Spokojnie na razie jest na ulicach Władysławowa.

07:27

Stopniowo zagęszcza się ruch na ulicy Chłopskiej w Kębłowie. Podobnie jest na Szkolnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, ruch odbywa się dość płynnie. Nieznacznych spowolnień można się spodziewać przed przejazdem kolejowym w Bożympolu, a także w Kębłowie i Gościcinie. Niepodziewanych utrudnień nie ma w Wejherowie. Z redukcją prędkości trzeba się liczyć na ulicach Sucharskiego, Sobieskiego i Puckiej, choć nigdzie nie ma uciążliwych korków. Podobna sytuacja panuje na większości ulic Redy, które są przejezdne. W Rumi także próżno szukać niespodzianek na drogach. W miarę sprawnie można przejechać przez miasto tranzytem. Konieczność redukcji biegów trzeba natomiast mieć na względzie na Kosynierów i Dębogórskiej. Na północy Gdyni, tradycyjnie o tej porze, największych niedogodności drogowych trzeba się spodziewać na Płk. Dąbka, Kwiatkowskiego i Unruga. Przytykać się mogą ulice prowadzące w stronę centrum, czyli Janka Wiśniewskiego i Morska, zwłaszcza na Grabówku. Coraz więcej aut da się też dostrzec na Hutniczej, przede wszystkim w pobliżu skrzyżowania z Pucką. Nadprogramowych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta, którą można sprawnie podróżować w obu kierunkach ruchu. Lokalne spowolnienia da się odczuć na odcinku między Dębogórzem a Kosakowem. Podobnie jest na trasie z Rewy, przez Mosty, do Pierowszyna. Wojewódzka 216-stka może się przytykać od Rekowa do Redy, ale na północy powiatu puckiego ta arteria jest całkowicie przejezdna. Utrudnień nie ma też na nadmorskiej 215-stce.

17.01.2020

16:25

Hutnicza jak przed godziną stoi i to w obie strony, a sytuacja na trasie do Rumi również nam się zagęściła. Spore korki widać w okolicy Grabówka i Cisowej. Zderzak w zderzak pojedziemy też przez zjazd SKM Janowo, a większej ilości samochodów możemy się też spodziewać na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. W Redzie zwalniamy za krzyżówką z Obwodową i tutaj nogę gazu ściągniemy aż do głównego skrzyżowania.  Wejherowie nie napotkamy korków na głównej krajówce. Poza tym zwalniamy w obrębie centrum – na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Za rogatkami miasta nie da się uniknąć spowolnienia między Bolszewem a Gościcinem. Jadąc w kierunku Lęborka, zwalniamy też w Kębłowie i Bożympolu.

09:28

Nie ma niespodzianek na ulicach Wejherowa, gdzie w większości utrzymuje się poranny spokój. Najpoważniejszego ruchu trzeba się spodziewać w pobliżu ronda u zbiegu Sobieskiego i 3 Maja, a także na Chopina przy szpitalu. Krajowa szóstka w mieście jest przejezdna. Jadąc z Lęborka do Wejherowa, także nie trzeba się obawiać niespodziewanych utrudnień. Największe zagęszczenie ruchu utrzymuje się między Gościcinem a Bolszewem. W Redzie niewielkie utrudnienia są możliwe na Gdańskiej, przy dojeździe do skrzyżowania z Łąkową. Inne ulice miasta są przejezdne. W Rumi największą liczbę aut można napotkać na Dębogórskiej, Dąbrowskiego i Sobieskiego przy galerii handlowej. Względny spokój panuje już na północy Gdyni. Morska w stronę centrum może się przytykać u wylotu Chylońskiej na Cisowej. Hutnicza umożliwia w miarę płynną jazdę, choć zwalniamy przy skrzyżowaniu z Pucką. W centrum na korki ponarzekać można na Świętojańskiej i Władysława IV. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta kilkusetmetrowe spowolnienia są prawdopodobne na Karwinach, Osowej, Matarni i Kowalach. Nie ma większych utrudnień na wojewódzkiej 216-stce, od Redy, przez Puck, Władysławowo, aż do Helu. Utrzymuje się poranne poruszenie między Władysławowem a Łebczem. Spory ruch da się też odczuć na Dworcowej w Gnieżdżewie.

08:26

Poranne utrudnienia dają się we znaki na ulicach Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie. Może przytykać się też trasa między Robakowem a Luzinem i z Kochanowa do Kębłowa. Dość stabilna sytuacja panuje za to na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Najpoważniejsze utrudnienia utrzymują się na odcinku od Kębłowa, przez Gościcino, do Bolszewa. W Wejherowie przybyło pojazdów na Chopina, w okolicach szpitala. Niewielkich spowolnień można się spodziewać na 3 Maja i Roszczynialskiego. Większych utrudnień nie ma na ulicach Redy, choć nogę z gazu na pewno warto zdjąć na Gniewowskiej. W Rumi, podobnie jak przed godziną, miejscowe spowolnienie utrzymuje się na Sobieskiego, w pobliżu wylotu Towarowej i Sabata. Wolniej pokonamy też okolice skrzyżowania Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Dość sprawnie można przejechać Morską w Gdyni, w stronę centrum. Wyjątkiem jest odcinek między Cisową a Chylonią. Większy ruch utrzymuje się za to na całej długości Hutniczej. Na niespodziewane utrudnienia nie można za to narzekać na Obwodnicy Trójmiasta – ekspresówka umożliwia sprawną jazdę w obu kierunkach. Wolniej pojedziemy trasą między Władysławowem a Łebczem. Redukcja prędkości może być też konieczna w Strzelnie i Mieroszynie. Miejscowe utrudnienia w płynności ruchu mogą się pojawić na wojewódzkiej 213-stce między Żarnowcem a Krokową.

07:27

Przestrzegamy przed śliskimi drogami w regionie. Po godzinie 6:00 do groźnie wyglądającego dachowania doszło na Drodze Gdyńskiej, w stronę Redłowa. Kolizja miała też miejsce na Hutniczej w Gdyni. Ta ulica jest najmocniej zatłoczona od granicy z Rumią do skrzyżowania z Pucką. Poza tym, jeśli chodzi o Gdynię, tradycyjnie o tej porze zwalniamy na Morskiej, od Cisowej do Chyloni i na Grabówku, na jezdni w kierunku centrum. Względny spokój panuje na razie na Obwodnicy Trójmiasta, choć może przytykać się dojazd do Węzła Wielki Kack od strony Osowej. Wolniej pokonamy odcinek między Częstkowem, Milwinem i Sychowem. Może lekko przytykać się dojazd do Wejherowa od strony Białej i Gowina. W samym mieście krajowa szóstka korkuje się na wysokości Węzła Zryw. Redukcja prędkości będzie też konieczna na 12 Marca i Sobieskiego. Nadprogramowych utrudnień nie ma, póki co, na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Miejscowych spowolnień trzeba się spodziewać w Bożympolu, Kębłowie i Gościcinie. W Redzie stopniowo zagęszcza się ruch na Puckiej w okolicach zjazdu na Gdańską. Sama Gdańska przytyka się w pobliżu dworca PKP. W Rumi natomiast nogę z gazu zdejmujemy na Dąbrowskiego i Sobieskiego u wylotu Sabata. Spokojnie jest na nadmorskich trasach. Wojewódzka 215-stka nieznacznie korkuje się na wysokości Cetniewa. We Władysławowie zwalniamy przede wszystkim na Drodze Chłapowskiej, a w Pucku – w okolicach skrzyżowania Helskiej i 10 Lutego. Nieco bardziej na południe regionu, może korkować się dojazd wojewódzką 218-stką do ronda w Krokowej.

16.01.2020

16:24

Przed 16 doszło do stłuczki na Obwodnicy Trójmiasta, do tej pory widać tego skutki. Zderzak w zderzak pojedziemy od Węzła Karwiny do zjazdu z Obwodnicy na Kwiatkowskiego. Podobnie jak przed godziną przytyka się Hutnicza w obie strony, nieco większe poruszenie widać też w Chyloni i Cisowej w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Sporo czasu możemy też stracić na zjeździe SKM Janowo i Dąbrowskiego i Dębogóskiej. Między Rumi a a Redą będziemy musieli ściągnąć nogę z gazu a największych utrudnień spodziewajmy się tradycyjnie o tej porze na głównej krzyżówce i Puckiej. Dla podróżujących 216 zwalniamy jedynie w Sławutówku i Celbowie. Stolica powiatu wejherowskiego o tej porze już wygląda na dość solidnie zakorkowaną. Większej ilości samochodów spodziewajmy się na ulicach dojazdowych w tym na Sienkiewicza, Świętego Jana, Puckiej i 12 Marca. Na krajowej 6 w centrum miasta spowalniać nam będą światła a redukcja prędkości przyda się jedynie na wysokości Górki Gościcicńskiej.

15:22

Po godz 15:30 ruch widać już na zjeździe z Obwodnicy na estakadę Kwiatkowskiego, która korkuje się także od strony Obłuża. Zakłócenia w płynności ruchu widać też na Hutniczej, która blokuje się o tej porze w obie strony. Dość sprawnie może zjechać z Obwodnicy na Morską, później przyda się jednak redukcja prędkości na Odcinku od zjazdu do samego Janowa. Tam gęstnieje ruch nie tylko przy zjeździe SKM Janowo ale także na Dąbroskiego i Dębogóskiej. Tradycyjnie o tej porze zwalniamy też na odcinku od krzyżówki z obwodową do głównego skrzyżowania w Redzie, które zaczyna nam się przytykać. Pucka o tej porze wygląda dość przejezdnie podobnie jak 216 w kierunku nadmorskich tras. Wejherowo – gęstnieje nam ruch na krajowej 6-stce gdzie kilkukrotnie można już stracić zmianę świateł. Jednej największego ruchu należy się spodziewać na Święto Jana, Sobieskiego, 12 Marca i Chopina. Jak na razie górka Gościcińska nie będzie nam sprawiała większych problemów ale uważajmy na Zamostna w Bolszewie.