Informacje z dróg

13.06.2019

08:28

Nadal względny spokój panuje na drogach powiatu puckiego. Redukcja prędkości na pewno przyda się na wojewódzkiej 213-stce w okolicach Żarnowca i Krokowej. W miarę sprawnie można dotrzeć wojewódzką 216-stką w stronę Helu, chociaż niewielkie spowolnienia są możliwe w okolicach Chałup i Jastarni. Lekko może przytykać się Gdańska i Droga Chałpowska we Władysławowie. To samo dotyczy Wojska Polskiego i Wejherowskiej w Pucku. Utrzymuje się około dwukilometrowe spowolnienie na krajowej szóstce między Kębłowem a Gościcinem, w stronę Wejherowa. W Bolszewie spory ruch panuje na Zamostnej, od ronda do zjazdu na krajówkę. W Wejherowie, podobnie jak przed godziną, największe poruszenie da się dostrzec na głównych ulicach śródmieścia. Poza tym zwalniamy na Ofiar Piaśnicy i Chopina, na wysokości szpitala. W Redzie nie ma szans na płynną jazdę Gdańską, ale sporo aut przemierza też ulice Drogowców i Gniewowską. W Rumi natomiast przytyka się dojazd do wiaduktu od strony Grunwaldzkiej. W okolicach galerii handlowej możemy stracić zmianę świateł. W Gdyni utrzymuje się spowolnienie na całej długości Hutniczej w stronę estakady. Zatłoczona jest też Janka Wiśniewskiego w stronę centrum. Morska korkuje się na Cisowej, Chyloni i Grabówku. Około kilometrowy korek uformował się przy krańcowym zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Gdyni. Spowolnienie na ekspresówce obejmuje też odcinek od Karwin, przez Osową, aż do Matarni, na obu jezdniach. Podobnie jest w okolicach Kowali.

07:28

Około dwukilometrowy zator uformował się już między Kębłowem a Gościcinem na krajowej szóstce w stronę Wejherowa. W samym mieście na razie jest dość spokojnie, choć stopniowo przybywa pojazdów w obrębie centrum, zwłaszcza na Sobieskiego i na 3 Maja, w pobliżu parku. Względny spokój panuje na razie także na ulicach Redy, a jedynym wyjątkiem jest remontowana Gdańska, która przytyka się całkiem solidnie na wysokości dworca. W Rumi natomiast nieznaczne spowolnienia występują na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni całkiem spory ruch panuje już na całej długości Hutniczej. Płynna jazda jest też utrudniona na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Problematyczny może być także przejazd z Pogórza do Obłuża. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, bez poważniejszych problemów można pokonać jezdnię w stronę autostrady. W przeciwnym kierunku z niedogodnościami trzeba się liczyć na odcinku od Kowali do Szadółek. Jeśli chodzi o powiat pucki, całkiem spory ruch da się już zauważyć między Dębogórzem a Kosakowem. Punktowe utrudnienia są też możliwe w Połchowie i Mrzezinie. Przybywa także aut na ulicy Wojska Polskiego w Pucku. W miarę spokojnie jest na razie we Władysławowie, choć lekko może się przytykać ulica Starowiejska w stronę ronda.

12.06.2019

16:27

Zagęścił się ruch na krajowej szóstce między Bolszewem a Gościcinem, gdzie zator liczy obecnie już ponad kilometr. Na szczęście, inne odcinki krajówki w kierunku Lęborka są w pełni przejezdne. Jeśli chodzi o Wejherowo, sytuacja drogowa jest w miarę stabilna. Największy ruch nadal utrzymuje się w obrębie śródmieścia, czyli na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. W Redzie największe problemy może sprawić pokonanie końcowego odcinka ulicy Puckiej, przed zjazdem na krajową szóstkę. Spowolnienie jest też nieuniknione na wysokości dworca kolejowego, a większą liczbę aut można też dostrzec na Obwodowej. W Rumi, jak na tę porę dnia, ruch jest co najwyżej umiarkowany. Zwalniamy na Sobieskiego, od Janowa do wylotu Sabata, i na Dąbrowskiego. Znacznie gorsza sytuacja panuje na północy Gdyni. Co prawda, Janka Wiśniewskiego jest przejezdna, ale dotarcie do Obłuża oznacza konieczność utknięcia w korku, który rozciąga się niemal na całą estakadę. W żółwim tempie pokonamy też Hutniczą, zwłaszcza w okolicach skrzyżowań z Pucką i Północną. Utrudnienia pojawiły się na Obwodnicy Trójmiasta. Około trzykilometrowy korek uformował się przy podjeździe w stronę Chwarzna. Spowolnienie jest też nieuniknione między Wielkim Kackiem a Osową oraz w Juszkowie. W powiecie puckim lekko przytyka się skrzyżowanie w Celbowie na wojewódzkiej 216-stce. Z kolei wojewódzka 215-stka najmocniej korkuje się między Jastrzębią Górą a Chłapowem. We Władysławowie zwalniamy na Gdańskiej i Drodze Chłapowskiej.

15:28

Trudno jest przejechać krajową szóstką przez Redę, zwłaszcza od strony Rumi, gdzie zator zaczyna się od skrzyżowania z Obwodową. Wolniej pojedziemy też Pucką w kierunku Rekowa. W Rumi całkiem solidnie korkuje się już Sobieskiego, od przystanku SKM na Janowie aż do wiaduktu. Nie lepiej jest z dojazdem do północnych części Gdyni. Estakada Kwiatkowskiego stoi w korku już od terminalu kontenerowego. Przytyka się też zjazd z estakady na Obwodnicę Trójmiasta. Sama ekspresówka umożliwia względnie płynną w stronę autostrady. Wyjątkiem może być zwężenie spowodowane remontem wiaduktu w Juszkowie. Tam trzeba zwolnić i zachować ostrożność. Na razie dość dobre warunki do jazdy panują na krajowej szóstce z Wejherowa do Lęborka, choć przybywa pojazdów przy podjeździe w stronę Gościcina. Poza tym większy ruch można już zaobserwować w Strzebielinie. W Wejherowie symptomy popołudniowego szczytu komunikacyjnego najmocniej widać na ulicach Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Poza tym korkują się zjazdy na krajówkę, a więc Przemysłowa, Chopina i Ofiar Piaśnicy. Nad samym morzem utrzymuje się całkiem spory ruch na wojewódzkiej 215-stce w okolicach Karwi, Ostrowa i Jastrzębiej Góry. We Władysławowie zwalniamy na Gdańskiej przy dojeździe do ronda, a także na Starowiejskiej i Żwirowej. Jadąc wojewódzką 216-stką w stronę Helu, napotkamy na spowolnienia w Jastarni i Juracie. Z kolei w Pucku trwa popołudniowe poruszenie na ulicach Helskiej, 10 Lutego i Wejherowskiej.

09:28

Nie najgorsze warunki do podróżowania panują na drodze krajowej nr 6 między Lęborkiem a Wejherowem. Trasę można pokonać płynnie, a nieznaczne spowolnienia są możliwe tylko w Kębłowie i przy zjeździe z Górki Gościcińskiej w stronę Wejherowa. Jeśli chodzi o ruch w Wejherowie, przez miasto można sprawnie przejechać w obu kierunkach tranzytem. Wzmożony ruch może się utrzymywać w obrębie centrum, co dotyczy szczególnie ulic Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Przytyka się Pucka w Redzie, od skrzyżowania z Kazimierską do zjazdu na Gdańską. Sama Gdańska korkuje się przede wszystkim na wysokości dworca kolejowego, choć ten korek można ominąć, korzystając z przejazdu ulicami Leśną lub Obwodową. W miarę spokojnie jest na ulicach Rumi. Spowolnienia utrzymują się jeszcze na Sobieskiego, na wysokości galerii handlowej, oraz u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Stopniowo uspokaja się ruch w Gdyni, niemniej problemy może jeszcze sprawiać płynny przejazd między Pogórzem a Obłużem. Spory ruch utrzymuje się też na Hutniczej w okolicach dojazdu do estakady. Obwodnica Trójmiasta jest w pełni przejezdna w stronę autostrady. W przeciwnym kierunku, na pasie do Gdyni, można się spodziewać utrudnień między Kowalami na Szadółkami. Nad samym morzem przybyło aut na wojewódzkiej 215-stce od Karwi, przez Ostrowo, Jastrzębią Górę, Rozewie, aż do Chłapowa. We Władysławowie przytykają się nieco Starowiejska, Żwirowa i Droga Chłapowska. Trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego może się lekko korkować w Chałupach i Jastarni. Przejazd między Puckiem a Władysławowem odbywa się bez zbędnych przestojów. Te są prawdopodobne na ulicach Wojska Polskiego, Wejherowskiej i 10 Lutego w Pucku.

11.06.2019

16:30

Zakorkowana jest krajowa szóstka w Gościcinie w kierunku Lęborka. Nie ma utrudnień na drogach w Luzinie, w Bolszewie przytyka się Zamostna.

16:25

W Gdyni zakorkowana w obu kierunkach jest ulica Hutnicza, korek jest również na Estakadzie Kwiatkowskiego w kierunku Obłuża. Obwodnica Trójmiasta przytyka się do wyjazdu na ulicę Morską.

16:20

Korek na DK6 w Rumi - zator tworzy się od granicy z Gdynią i ciągnie się do skrzyżowania z ulicą Sabata. Oprócz tego tłoczno jest na Dębogórskiej i Dąbrowskiego.

16:14

Korkuje się krajowa szóstka w Redzie w obu kierunkach. Zator utworzył się na ulicy Puckiej, nie ma utrudnień na Obwodowej, Leśnej i Cegielnianej.

15:30

Z Redy do Pucka pojedziemy bez utrudnień, w Pucku duży tłok jest w centrum miasta. Nie ma utrudnień we Władysławowie. Spory ruch jest na trasie z Władysławowa do Jastrzębiej Góry.

09:28

Coraz bardziej zagęszcza się ruch na nadmorskiej 215-stce, zwłaszcza między Jastrzębią Górą a Chłapowem. Trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego jest przejezdna, choć niewielkie utrudnienia występują w Jastarni i Juracie. We Władysławowie tłoczno jest na Żwirowej i Starowiejskiej, a w Pucku – na Wojska Polskiego i 10 Lutego. Na większości dróg powiatu wejherowskiego można już zapomnieć o porannych utrudnieniach, które dzisiaj i tak nie były szczególnie uciążliwe. Większe poruszenie panuje jeszcze na Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. Natomiast krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa może się jeszcze przytykać przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W samym Wejherowie utrzymuje się jeszcze wzmożony ruch na Sobieskiego i Chopina. Krajówka w mieście może lekko się korkować u wylotu 12 Marca i w okolicach Węzła Zryw. W Redzie wolniej pojedziemy Pucką, od skrzyżowania z aleją Lipową do zjazdu na Gdańską. Gdańska korkuje się w okolicach dworca, natomiast całkiem sprawnie można pokonać ulicę Leśną. Niewielki ruch panuje też na Obwodowej. Spokojniej niż przed godziną jest też w Rumi, a większego ruchu można się spodziewać w okolicach skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. Co prawda, utrzymuje się jeszcze spory ruch na końcowym odcinku Hutniczej w Gdyni, ale pozostałe główne arterie w mieście są w pełni przejezdne. Bez problemów można też przemieszczać się Obwodnicą Trójmiasta w obu kierunkach.

08:28

Przybyło pojazdów na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, przede wszystkim na odcinku między Kębłowem a Gościcinem. Godziny porannego szczytu komunikacyjnego da się odczuć na ulicach Wilczka w Luzinie czy Zamostnej w Bolszewie. Natomiast w Wejherowie sytuacja drogowa jest dość stabilna i nie ma nadprogramowych utrudnień. Najpoważniejszego ruchu można się spodziewać na Sobieskiego, Wniebowstąpienia i Roszczynialskiego. W Redzie ruch zwalnia przy zjeździe z Puckiej na Gdańską. Sama Gdańska także jest dość mocno zatłoczona, zwłaszcza w okolicach skrzyżowania z Obwodową. Sporo aut da się dostrzec też na Gniewowskiej. Dość płynnie można przejechać przez Rumię tranzytem, a zmianę świateł można stracić tylko w pobliżu galerii handlowej na Sobieskiego. W Gdyni natomiast przytyka się Morska na Cisowej i Grabówku w stronę śródmieścia. Poranne korki nie odpuszczają też na Hutniczej, zwłaszcza od Puckiej do estakady. Podobnie jak przed godziną, nie ma większych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Gorzej wygląda sytuacja na zjazdach z ekspresówki, zwłaszcza w stronę Witomina i Oliwy, gdzie można stracić kilka dodatkowych minut. Nad samym morzem spory ruch panuje na wojewódzkiej 215-stce w okolicach Karwi i Jastrzębiej Góry. Lekko przytyka się dojazd ulicą Gdańską do ronda we Władysławowie, całkiem spore poruszenie panuje też na Drodze Chłapowskiej. W Pucku natomiast korkuje się skrzyżowanie Helskiej z Żarnowiecką oraz ulica Wojska Polskiego.

07:26

Całkiem dobre warunki do jazdy panują obecnie na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Jeśli gdzieś pojawiają się nieznaczne spowolnienia, to przede wszystkim w Kębłowie i Gościcinie. W samym Wejherowie również nie można narzekać na uciążliwe korki o poranku. Obecnie największy ruch da się odczuć na Sucharskiego, Sobieskiego i Chopina. Z kolei tranzytowa szóstka może delikatnie przytykać się w okolicach Węzła Zryw. W Redzie korkuje się nieco Pucka przy zjeździe z Górki Rekowskiej, przed przejazdem kolejowym. Problemy sprawia też płynne pokonanie remontowanej Gdańskiej. W Rumi natomiast najwięcej pojazdów przemierza ulice Kosynierów i Dębogórską. W Gdyni uformowało się spowolnienie na odcinku od Pogórza do Obłuża. Morska może się korkować na Cisowej, u wylotu Chylońskiej. Gęstniej też ruch na Hutniczej, zwłaszcza na końcowym odcinku tej ulicy, przy dojeździe do estakady. Poważniejszych problemów nie ma na Obwodnicy Trójmiasta, choć jest możliwe spowolnienie na Kowalach, na jezdni z stronę Gdyni. Stopniowo korkuje się też zjazd na wspomnianą Morską na Chyloni. W powiecie puckim sporym powodzeniem kierowców cieszą się ulice Chrzanowskiego i Żeromskiego w Kosakowie. Nieznacznie przytyka się dojazd do Jastrzębiej Góry od strony Mieroszyna. Punktowe spowolnienia są też prawdopodobne na wojewódzkiej 213-stce między Żarnowcem a Krokową.

10.06.2019

12:39

W Połczynie na wojewódzkiej drodze nr 213 samochód osobowy wjechał w płot, jedna osoba została poszkodowana. Są utrudnienia w ruchu.

09:28

Podobnie jak przez cały poranek, wszystkie główne drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne. Nad samym morzem wojewódzka 215-stka przytyka się na wysokości Cetniewa. Z kolei w Pucku poranne poruszenie da się jeszcze zauważyć na ulicach Wejherowskiej, Helskiej i Wojska Polskiego. Nieznacznie może przytykać się dojazd do skrzyżowania w Celbowie na wojewódzkiej 216-stce. Około kilometrowe spowolnienie utrzymuje się na głównej drodze powiatu wejherowskiego, czyli na krajowej szóstce. Mowa o odcinku między Kębłowem a Gościcinem. Pozostałe fragmenty trasy z Lęborka do Wejherowa są w pełni przejezdne. W samym Wejherowie utrzymuje się wzmożony ruch na Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie duże spowolnienie obejmuje ulicę Gdańską, praktycznie na całej długości. Lepszą opcją może być przejazd ulicami Leśną i Obwodową. W Rumi natomiast poważniejszego poruszenia można się spodziewać na Dąbrowskiego i Sobieskiego w pobliżu galerii handlowej. Stopniowo uspokaja się ruch w Gdyni. Hutnicza jest jeszcze zakorkowana, ale przede wszystkim na odcinku od Puckiej do estakady. Jeśli chodzi o Morską, największe problemy z płynnością ruchu występują na Cisowej, u wylotu Chylońskiej. Względny spokój panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Stabilizuje się też sytuacja na zjazdach do poszczególnych dzielnic Gdyni i Gdańska. Największy ruch panuje jeszcze na Spacerowej w Gdańsku, od Osowej do Oliwy.