Informacje z dróg

17.12.2018

08:26

W Rumi nie odpuszcza zator na krajowej szóstce w kierunku Gdyni. Korek zaczyna się na wysokości dworca PKP i kończy przy zjeździe na Sabata. Spokojniej niż godzinę temu jest na Morskiej w Gdyni. Nie ma utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta.

07:30

W Wejherowie krajową szóstkę przejedziemy bez większych utrudnień, ale za to towarzystwie. W centrum miasta duży ruch, szczególnie na 3 Maja czy 12 Marca. Spokojnie jets na drodze z Wejherowa do Redy i do Rumi. W Rumi wyraźnie widać godziny szczytu. Tutaj korkuje się na pasie w kierunku Gdyni korek zaczyna się na wysokości dworca PKP i kończy na Janowie. Dalej na Morskiej też jest korek, który zaczyna się w Cisowej i ciągnie się do zjazdu na obwodnicę.

07:25

W Pucku spory ruch jest na 10 Lutego, a także na Wejherowskiej. Nie ma utrudnień na drogach Władysławowa.

07:24

Tłoczno jest na krajowej szóstce na trasie z Strzebielina do Wejherowa. Zatory tworzą się przed skrzyżowaniem z ulicą Wilczka w Luzinie w stronę Wejherowa, a także na gościcińskiej górce w tym samym kierunku.

14.12.2018

16:30

Wciąż utrzymuje się korek na krajowej szóstce w Gościcinie przed skrzyżowaniem z ulicą Szeroką w kierunku Lęborka, również w kierunku Wejherowa postoimy zatorze. Spory ruch, ale bez większych utrudnień jest na krajowej szóstce w Wejherowie. Gorzej sytuacja wygląda w centrum miasta. Tutaj poruszanie się samochodem może nie być takie proste. Na utrudnienia napotkamy na takich ulicach jak Sobieskiego czy 12 Marca.

16:25

Na trasie z Wejherowa do Redy przejedziemy bez większych przeszkód, ale w towarzystwie. Jadąc trasą z Redy do Rumi można skorzystać z alternatywy czy drogi Leśna-Cegielniana – Towarowa. W Rumi spory ruch obserwujemy na krajowej szóstce na wysokości dworca PKP, a także na Dąbrowskiego w obu kierunkach oraz na Dębogórskiej.

16:25

Nie ma utrudnień na drogach w Pucku i we Władysławowie. Bez większych przeszkód przejedziemy ulicą Morską w Gdyni.

15:35

Na naszej kamerze widać zator, który tworzy się w Wejherowie na ulicy 12 Marca w kierunku krajowej szóstki. Oprócz tego w mieście korkuje się w centrum, mam tu namyśli ulice Sobieskiego, Sienkiewicza, Rzeźnicką czy Św. Jana.

15:30

Bez przeszkód pokonamy trasę z Krokowej do Wejherowa, nie ma również utrudnień na drodze z Koleczkowa do Wejherowa.

15:25

W Redzie tłoczno jest na krajowej szóstce, za to większych utrudnień nie ma na ulicach Puckiej, Kazimierskiej i Obwodowej. W Rumi przytyka się krajowa szóstka w Janowie i w okolicach skrzyżowania z Dąbrowskiego. Zakorkowana w obu kierunkach jest ulica Hutnicza w Gdyni, szczególnie w Chyloni. Nie ma utrudnień na Morskiej. Spokojnie jest także na Obwodnicy Trójmiasta.

13:46

Na trasie Zamostne–Zelewo samochód wypadł z drogi. Możliwe są utrudnienia na tym odcinku.

11:28

Po zderzeniu trzech samochodów na krajowej szóstce trasa jest zablokowana na wysokości Jeziora Lubowidzkiego. Policja kieruje na objazdy.

09:27

Odpuściły korki na Obwodnicy Trójmiasta i cała trasa jest już przejezdna w obie strony. Problemy może sprawiać jedynie opuszczenie S6-stki w Chyloni, gdzie uformował się około kilometrowy zator. Lepsza sytuacja niż przed godziną jest też na północy Gdyni. Nie oznacza to jednak, że wszędzie można już podróżował całkiem płynnie. Ze spowolnieniami nadal trzeba się liczyć na Morskiej, zwłaszcza w okolicach estakady i Grabówka, na pasie w stronę centrum. Wolniej pojedziemy też Pucką, Hutniczą i Północną. Spokojniej niż godzinę temu jest również na ulicach Rumi. Tutaj spowolnienia utrzymują się jeszcze na Dębogórskiej, Dąbrowskiego i na Sobieskiego, w okolicach galerii handlowej. Natomiast w Redzie zwalniamy na Gniewowskiej, a także na Gdańskiej w pobliżu dworca kolejowego. Przez Wejherowo da się sprawnie przejechać tranzytem w obie strony. Przytykają się natomiast Przemysłowa, Chopina w pobliżu szpitala, 12 Marca i Sobieskiego, przy dojeździe do 3 Maja. Na krajowej szóstce utrzymuje się jeszcze kilkusetmetrowy zator w Gościcinie, na jezdni w stronę Wejherowa. Warto jednak wspomnieć, że jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na trasie z Lęborka. W powiecie puckim, podobnie jak przez cały poranek, nie ma niespodziewanych sytuacji na drogach. Nieco wolniej pokonamy odcinek wojewódzkiej 213-stki z Żarnowca do Krokowej. Większy ruch panuje też w pobliżu Połchowa czy Żelistrzewa. Główne drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne.

08:28

Utrzymują się duże utrudnienia w ruchu na północy Gdyni. Tłoczno jest m.in. na Morskiej, od Chyloni do Grabówka, a także na Hutniczej, przede wszystkim na odcinku od Puckiej do estakady. Na szczęście, sprawniej niż przed godziną można się poruszać Obwodnicą Trójmiasta. Delikatne spowolnienia są jeszcze możliwe w okolicach Osowej i Kowali. Z kolei na krajowej szóstce przybyło pojazdów w Gościcinie, gdzie zator w stronę Wejherowa liczy około kilometr. Poranne poruszenie jest już na dobre widoczne na ulicach Bolszewa, zwłaszcza na Szkolnej i Zamostnej. Przez Wejherowo można w miarę sprawnie przejechać tranzytem. Nieco tłocznie jest za to w obrębie centrum, przede wszystkim na Sobieskiego, 3 Maja, 12 Marca i Przemysłowej. Przytyka się dojazd do Redy od strony Zbychowa, natomiast w samym mieście nie ma większych utrudnień w ruchu, może z wyjątkiem nieco większego nasilenia ruchu na Łąkowej. W Rumi spowolnienia są odczuwalne przede wszystkim na odcinku od Ceynowy do wiaduktu, a także na Dąbrowskiego, Dębogórskiej oraz Żwirki i Wigury. W powiecie puckim utrzymuje się całkiem spore spowolnienie od Rekowa, przez Połchowo do Mrzezina. Wolniej pokonamy też odcinek z Żelistrzewa do Pucka. Warto również zredukować prędkość przed skrzyżowaniami w Celbowie, Połczynie i Starzynie. Nieco większy ruch da się też zauważyć nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce z Władysławowa do Jastrzębiej Góry.

07:27

Po kolizji w okolicy Chwarzna korkuje się Obwodnica Trójmiasta w kierunku Gdyni. Korek na leśnym odcinku S6-stki rozciąga się już od Osowej. Poza tym wolniej pojedziemy ekspresówką na wysokości Matarni, na jezdni w stronę autostrady. Powoli zwiększa się nasilenie ruchu w stronę centrum Gdyni. Widać to najlepiej na ulicy Morskiej, która już dość solidnie korkuje się w Chyloni i na Grabówku. Przybywa także pojazdów na całej długości Hutniczej oraz na odcinku z Pogórza do Obłuża. W Rumi drogowy poranek najbardziej daje się we znaki na Żwirki i Wigury, Starowiejskiej i Dębogórskiej. Z kolei w Redzie jest możliwe spowolnienie na Puckiej, przed przejazdem kolejowym. W Wejherowie największego ruchu o poranku można się spodziewać na Sobieskiego i Rybackiej. Wolniej pojedziemy także na trasie z Kąpina do Wejherowa i wojewódzką 218-stką, od Koleczkowa, przez Bieszkowice, do Nowego Dworu Wejherowskiego. Całkiem niezłe warunki panują za to na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Na razie nie ma większych zatorów na tej trasie, a spowolnienia są odczuwalne głównie w Strzebielinie i Gościcinie. W powiecie puckim wzmożony ruch da się zauważyć w okolicach Dębogórza, Kosakowa i Pierwoszyna. To sam da się powiedzieć o odcinku z Rekowa przez Połchowo do Mrzezina. Nogę z gazu zdejmujemy między Celbowem a Puckiem, a także na wojewódzkiej 213-stce od Połczyna w stronę Krokowej.