Informacje z dróg

13.02.2019

16:30

Od poniedziałku (11 lutego) obowiązuje zmieniona organizacja ruchu w centrum Pucka. Przyczyną jest rozpoczęcie budowy kanalizacji deszczowej i sanitarnej na ulicy Nowy Świat, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Męczenników Piaśnicy do alei Lipowej. Na czas robót wspomniany fragment drogi jest zamknięty dla ruchu. To samo dotyczy ulicy Męczenników Piaśnicy. Aby dotrzeć do ulic 1 Maja, 12 Marca, szpitala, urzędu miasta, Wydziału Ksiąg Wieczystych, rynku, fary, portu rybackiego, ulic Jana III Sobieskiego i Sambora, trzeba skorzystać z objazdu. Ten jestwytyczony ulicami Wojska Polskiego, Przebendowskiego, aleją Lipową i ulicą 1 Maja.

16:29

Na drogach jest więcej aut niż godzinę temu. Korkuje się DK6 w okolicach skrzyżowania z ulicą Wilczka na wysokości Luzina w kierunku Wejherowa oraz w Gościcinie przed zjazdem na ulicę Szeroką – tutaj w kierunku Lęborka.

16:25

Tłoczno jest na DK6 w Rumi – na wysokości ulic Sabata zatory tworzą się w obu kierunkach. W Gdyni wciąż mamy korki na Hutniczej, a także na estakadzie na wysokości BTC w kierunku Obłuża. Obwodnica korkuje się przed zjazdem na Chwarzno w kierunku Gdańska.

15:35

W Redzie dość tłoczno jest na ulicy Puckiej, nie ma utrudnień na Kazimierskiej czy Obwodowej. Z Pucka do Redy jedzie się płynnie. Z kolei w Rumi na krajowej szóstce na więcej aut napotkamy na DK6 w Janowie oraz na wysokości dworca PKP w kierunku Redy.

15:27

Bez przeszkód pokonamy trasę z Lęborka do Wejherowa, nie ma utrudnień na drogach w Bolszewie czy w Luzinie. W Wejherowie nieco większy ruch obserwujemy na ulicach Sobieskiego w kierunku centrum czy na Pomorskiej i 12 Marca. Nie ma utrudnień na trasie z miejscowości Szemud do Wejherowa, podobnie sytuacja wygląda na drodze z Krokowej do Wejherowa.

15:20

Spokojnie jest na Morskiej w Gdyni, Korkuje się natomiast Hutnicza w obu kierunkach, za to spokojnie jest na obwodnicy.

11:03

Po zderzeniu na krajowej szóstce w Rumi utrzymują się duże korki – od Janowa aż do Białej Rzeki. Kierowcy jadący w stronę Redy mogą spróbować objazdów Hutniczą, Pomorską, Gdańską, Dębogórką i Kosynierów.

09:29

Poranne korki w regionie, które i tak nie były dzisiaj szczególnie uciążliwe, powoli przechodzą do historii. Uspokoił się już ruch w Wejherowie, a nieco więcej pojazdów da się napotkać na Przemysłowej w stronę Bolszewa i na Rybackiej. Spokojnie jest także na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Nieznaczne spowolnienie jest możliwe w pobliżu stacji kolejowej w Gościcinie. Całkiem sprawnie można się też poruszać ulicami Redy. Punktowe spowolnienia są prawdopodobne na Gniewowskiej, Łąkowej i Obwodowej. Spokojnie jest także w Rumi, gdzie wolniej pojedziemy jedynie Sobieskiego na Janowie oraz na Dąbrowskiego przy dojeździe do skrzyżowania ze Starowiejską. Jeśli chodzi o północ Gdyni, spowolnienie utrzymuje się jeszcze na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Podobnie jest na Kwiatkowskiego na Obłużu i na Morskiej, przy dojeździe do Grabówka od strony Chyloni. Jedynym poważniejszym utrudnieniem na Obwodnicy Trójmiasta jest około półkilometrowy zator przy zjeździe z tej trasy na wspomnianą wcześniej Morską. Ruch zwalnia też na leśnym odcinku między Karwinami a Osową, na jezdni w stronę autostrady. Podobnie jak przez cały poranek, nadal spokojnie jest na drogach powiatu puckiego. Nieco wolniej pokonamy wojewódzką 216-stce od Rekowa do Celbowa. Większy ruch da się też zauważyć w okolicach Żelistrzewa i Połczyna. Podobnie jest na 213-stce między Krokową a Starzynem.

08:27

Przybyło nieco pojazdów przy zjeździe z Górki Gościcińskiej na krajowej szóstce. Na szczęście, jest to jedyne poważniejsze spowolnienie na trasie z Lęborka do Wejherowa. Poranne poruszenie widać dość dobrze na ulicach Luzina i Bolszewa, natomiast w Wejherowie z utrudnieniami trzeba się liczyć przede wszystkim w obrębie śródmieścia, czyli na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Może się korkować dojazd do miasta od strony Białej. W Redzie wolniej pojedziemy Pucką w stronę Gdańskiej, a także Obwodową. W Rumi natomiast redukcja prędkości jest konieczna na wiadukcie i na Dębogórskiej. W Gdyni utrzymują się jeszcze spowolnienia na Hutniczej, przede wszystkim w pobliżu skrzyżowania z Pucką. Zaburzenia w płynności ruchu mogą też wystąpić na Morskiej, od Cisowej do Chyloni i na Grabówku. Ponad półkilometrowe spowolnienie uformowało się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą wcześniej ulicę Morską. Warto jednak zaznaczyć, że jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na całej długości ekspresówki. Nadal spokojnie jest na drogach powiatu puckiego. Wolniej pokonamy odcinek między Darzlubiem a Połczynem. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się też liczyć w samym Pucku, przede wszystkim na Helskiej, 10 Lutego i Wojska Polskiego.

07:23

W środę o poranku jazdę mogą utrudniać zarówno podmuchy wiatru, jak i opady deszczu. Zalecamy zatem ostrożność na drogach. Na razie niekorzystne warunki atmosferyczne nie powodują jednak poważniejszych opóźnień w ruchu. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa trzeba się liczyć ze spowolnieniami głównie w okolicach sygnalizatorów świetlnych w Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie stopniowo przybywa pojazdów na Sucharskiego, Sobieskiego i 12 Marca. Przez miasto można sprawnie przejechać tranzytem w obu kierunkach. Podobna sytuacja panuje na ulicach Redy, gdzie ruch zwalniają przede wszystkim światła. Trochę tłoczniej jest w Rumi przy dojeździe do skrzyżowania Grunwaldzkiej z Ceynowy i na wiadukcie. Jeśli chodzi o Gdynię, to tradycyjnie już o tej porze przytyka się Hutnicza w stronę estakady. Problemy z płynnością ruchu są też możliwe na odcinku z Pogórza do Obłuża oraz na Morskiej, od granic z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Na szczęście, sama ekspresówka nie sprawia trudności kierującym. W powiecie puckim możliwe są niewielkie spowolnienia na wojewódzkiej 216-stce, od Celbowa do Rekowa. Wolniej pojedziemy również na odcinku z Darzlubia do Połczyna. Nad samym morzem większy ruch da się dostrzec na 215-stce, w pobliżu Chłapowa i Cetniewa.

12.02.2019

16:35

Jak informują nas słuchacze z Redy do Wejherowa jedzie się płynnie. W Wejherowie nieco większy ruch obserwujemy na Chopina czy Rzeźnickiej, krajowa szóstka w mieście jest przejezdna. Nie ma utrudnień na Zamostnej w Bolszewie, a także na DK6 w Gościcinie czy Kębłowie. Kierowcy poruszający się po drogach powiatu puckiego nie mogą narzekać – na drogach nie ma utrudnień.

16:30

Korkuje się w Rumi, zator ma ponad pół kilometra i ustawia się na krajowej szóstce przed skrzyżowaniem z ulicą Sabata w kierunku Redy. Spokojnie jest natomiast na Dębogórskiej, Pomorskiej czy Dąbrowskiego.

16:27

Z Pucka do Redy jedzie się bez przeszkód, podobnie sytuacja wygląda na trasie z Władysławowa do Pucka. W samej Redzie spokojnie jest na Łąkowej czy Obwodowej, a także na Puckiej.

16:23

W Gdyni dobra sytuacja dla kierowców jest na ulicy Morskiej. Korkuje się natomiast Hutnicza na wysokości Chyloni w obu kierunkach oraz Estakada Kwiatkowskiego na wysokości BTC w kierunku Obłuża. Cała obwodnica jest przejezdna.

15:33

W Redzie w towarzystwie pojedziemy ulicą Pucką, nie ma utrudnień na Obwodowej, Kazimierskiej czy Łąkowej. Z kolei w Rumi tłoczno, ale bez korków jest na DK6 w Janowie oraz na wysokości dworca PKP. Nie ma utrudnień na Dębogórskiej czy Dąbrowskiego.