Informacje z dróg

12.10.2018

08:35

Nie ma utrudnień na rondzie w Gnieżdżewie. Korkuje się ulica Zamostna w Bolszewie, tłoczno jest na ulicy Szkolnej. W Wejherowie przytyka się ulica Sobieskiego.

08:30

W Rumi tradycyjnie przytyka się ulica Sobieskiego przed zjazdem na Sabata w kierunku Gdyni.

Nie ma utrudnień na trasie z Władysławowa do Redy.

08:26

Bez większych utrudnień jest na trasie z Gościcina do Redy. Uwaga na skrzyżowaniu krajowej szóstki i Rybackiej tam przy lewoskręcie na ulicę 12 Marca pracują drogowcy. Nie ma utrudnień na skrzyżowaniu z ulicą Orzeszkowej.

11.10.2018

16:27

W Gdyni udało się już odkorkować Estakadę Kwiatkowskiego na jezdni w stronę obwodnicy. Koszmary korek uformował się za to na Janka Wiśniewskiego, już od ulicy Polskiej aż do estakady i dalej – w stronę Obłuża. Niestety, nie poprawiła się też sytuacja na Hutniczej, gdzie raczej postoimy niż pojedziemy. Nieco sprawniej da się przejechać Morską od centrum do Chyloni, choć na Grabówku nie da się uniknąć przymusowego postoju w korku. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, to podobnie jak przed godziną, nogę z gazu należy zdjąć w Demptowie. Ekspresówka korkuje się też na odcinku z Osowej do Matarni. Z kolei krajowa 20-stka stoi w korku od Dąbrowy do ronda w Chwaszczynie. W Rumi wciąż wolniej pojedziemy Sobieskiego od Janowa do wiaduktu, a także Dąbrowskiego i Dębogórską. W Redzie natomiast przytyka się Morska, Łąkowa i Gdańska w okolicach skrzyżowania z Pucką. W Wejherowie korkuje się dojazd do miasta od strony Pieleszewa. Na płynną jazdę nie ma też szans na 3 Maja, od ronda u zbiegu 10 Lutego i Świętego Jana do parku. Na krajowej szóstce tłoczno jest między Bolszewem a Gościcinem w obu kierunkach. Dość ciasno jest także w Luzinie. W powiecie puckim przytyka się lekko dojazd do ronda w Krokowej. Nadal nie odpuszczają też korki w centrum Pucka. Wolniej pokonamy również trasę z Łebcza do Gnieżdżewa.

15:26

Popołudniowy szczyt komunikacyjny zdecydowanie już nabiera rumieńców, a to, niestety, oznacza zakłócenia w ruchu. Przegląd sytuacji drogowej zaczynamy od Gdyni, gdzie po kolizji dwóch aut częściowo zablokowana jest Estakada Kwiatkowskiego w stronę obwodnicy. Największe utrudnienia są możliwe w pobliżu zjazdu z Hutniczej. Niestety, w kierunku Obłuża również czeka nas potężny korek, który zaczyna się już na Janka Wiśniewskiego. Zderzak w zderzak pojedziemy też wspomnianą Hutniczą od estakady do skrzyżowania z Pucką. Utrudnienia nie omijają również Obwodnicy Trójmiasta. Najgorsza sytuacja panuje obecnie między Matarnią a Osową. Tłoczno jest także przy dojeździe do Demptowa, na jezdni w stronę Gdańska. W Rumi wzrasta natężenie ruchu na Sobieskiego, od Janowa do wiaduktu. Ciasno jest też na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. W Redzie natomiast nie rozpędzimy się na Puckiej, od skrzyżowania z Gdańską do przejazdu kolejowego. W Wejherowie trzeba się liczyć z punktowymi spowolnieniami na krajowej szóstce, od Ronda Solidarności do Śmiechowa. Tłoczno jest także na Sobieskiego, 3 Maja i Chopina. Za granicami miasta stopniowo korkuje się dojazd do Górki Gościcińskiej, a jadąc w stronę Lęborka, zatrzymamy się na światłach w Luzinie i Strzebielinie. W powiecie puckim przytyka się dojazd do Celbowa od strony Sławutówka. Popołudniowe spowolnienie jest też możliwe w samym centrum Pucka oraz przed rondem w Gnieżdżewie.

09:35

Nie ma utrudnień w Redzie. W Rumi odpuścił korek na krajowej szóstce. Nie ma utrudnień również na trasie Leśna-Cegielniana.

W Wejherowie wciąż tłoczno jest w centrum miasta, między innymi na Rzeźnickiej i Sobieskiego.

09:27

Bez utrudnień pokonamy trasę Pucka do Redy. Na głównych drogach wojewódzkich powiatu puckiego jest spokojnie. Wszystkie trasy są tutaj w pełni przejezdne i nigdzie nie występują poważniejsze problemy z płynnością ruchu.

09:26

Ruch na wysokości Bolszewa jest umiarkowany, więcej aut można zaobserwować na krajowej szóstce na wysokości ulicy Orzeszkowej. Na skrzyżowaniu 12 Marca ruch utrudnia koparka, która prowadzi roboty drogowe.

08:35

W Wejherowie wciąż duży ruch jest na Sobieskiego, Św. Jana czy 12 Marca. Kierowcy stracą kilka minut na Chopina. Przypomnijmy, że tam wciąż trwa remont.

08:27

Korkuje się krajowa szóstka w Gościcinie w obu kierunkach. Spokojnie jest na drogach w Luzinie. W Bolszewie przytyka się ulica Zamostna i Szkolna.

08:24

W Redzie momentami przytyka się ulica Pucka w kierunku krajowej szóstki. Natomiast w Rumi mamy korek na wysokości skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego w kierunku Gdyni.

07:35

Przejezdna jest krajowa szóstka z Gościcina do Rumi, jedynie w Rumi napotkamy na utrudnienia przed skrzyżowaniem z ulicą Sabata w kierunku Gdyni. Tłoczno jest również dalej na Morskiej.

07:33

W Wejherowie kierowcom więcej czasu niż zazwyczaj zamie przejazd ulicą Sobieskiego czy 12 Marca. Spokojnie jedzie się ulicami Redy, W Rumi korkuje się ulica Dąbrowskiego i dalej Hutnicza w Gdyni.

07:26

Gęsta mgła ogranicza widoczność, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Bardzo mało widać, właśnie przejechałem przez Wejherowo i trzeba naprawdę uważać, widoczność jest dosłownie na kilkanaście metrów – poinformował nas Pan Marcin.

07:16

Zarząd dróg wojewódzkich w Gdańsku rozpoczął remont drogi nr 218

Informujemy, że rozpoczął się remont nawierzchni drogi wojewódzkiej 218 w ciągu ulic: Sienkiewicza, 3 Maja i Wybickiego. Prace potrwają do 24 października br.

Inwestycję prowadzi Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku Rejon Dróg Wojewódzkich w Pucku, a wykonawcą robót budowlanych jest firma Kruszywo Sp.z o. o. z siedzibą w Lini.

Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na nowe tymczasowe oznakowanie.