Informacje z dróg

24.04.2019

07:27

Niespokojnie rozpoczął się dzień na krajowej szóstce w Redzie, gdzie mieliśmy do czynienia z dwoma zderzeniami na jezdni w kierunku Rumi. Obecnie wszystko wskazuje na to, że służby uporały się już ze skutkami tych zdarzeń drogowych. Jeśli chodzi o Redę, tłoczno jest na krajówce, od skrzyżowania z Pucką do Obwodowej, która także jest dość mocno zatłoczona. Przytyka się też ulica Drogowców przy dojeździe do Gniewowskiej. Z kolei w Rumi największe zagęszczenie ruchu panuje na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa. Przytyka się też Dębogórska i Gdańska. W Gdyni spory ruch panuje na estakadzie, od Morskiej do Janka Wiśniewskiego. Sama Morska sprawia największe problemy na odcinku od Cisowej do Chyloni. Przytyka się też Pucka w stronę centrum. Nieco więcej oddechu można złapać na Obwodnicy Trójmiasta, która jest przejezdna w obu kierunkach. Nie najgorsza sytuacja drogowa panuje też na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Największego tłoku można się spodziewać na tej trasie w Kębłowie i Gościcinie, choć i tutaj ruch odbywa się w miarę płynnie. W samym Wejherowie najwięcej pojazdów można napotkać na Sobieskiego i końcowym odcinku 12 Marca. A jeśli chodzi o krajówkę, przytykać się mogą okolice Węzła Zryw. Poważniejszych utrudnień nie ma na drogach powiatu puckiego. Zwalniamy na wojewódzkiej 218-stce przed rondem w Krokowej. Redukcja prędkości jest też konieczna na odcinku z Piaśnicy do Leśniewa.

06:36

Zderzenie na krajówce w Redzie

Z powodu kolizji dwóch pojazdów na krajowej szóstce w Redzie-Pieleszewie, korkuje się jezdnia w kierunku Rumi. Lewy pas jest zablokowany, a zator sięga przystanku SKM na Śmiechowie.

23.04.2019

09:25

Trwa spokojny poranek na zdecydowanej większości dróg powiatu puckiego. Nieco większe poruszenie da się zauważyć nad samym morzem, na nadmorskiej 215-stce. Mogą zatem lekko przytykać się okolice Karwi, Jastrzębiej Góry i Chłapowa, choć nigdzie nie ma uciążliwych korków. Zwalniamy na ulicy Starowiejskiej we Władysławowie, ale trasa w kierunku Helu jest w pełni przejezdna. Nieznacznych spowolnień można się spodziewać na wojewódzkiej 213-stce, na wysokości Połczyna. Stabilna sytuacja drogowa panuje na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Nieco większe natężenie ruchu jest odczuwalne w okolicach Gościcina. Jeśli chodzi o Wejherowo, zwalniamy, tradycyjnie o tej porze, na Sucharskiego i Sobieskiego. To samo dotyczy 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie natomiast problemy może sprawiać przejazd krajową szóstką w stronę Rumi, co wiąże się z robotami drogowymi nieopodal dworca kolejowego. Krajówka przytyka się też w Rumi, na wysokości galerii handlowej i przystanku SKM na Janowie. Jeśli chodzi o Gdynię, spowolnienia nie da się uniknąć na krańcowym odcinku estakady, na jezdni w stronę Obłuża. Spory ruch panuje także na Puckiej i Morskiej, od Owsianej do Kcyńskiej. Jedynym utrudnieniem na Obwodnicy Trójmiasta może być delikatne spowolnienie przy zjeździe na wspomnianą wcześniej Morską. Inne odcinki S6-stki są w pełni przejezdne.

08:26

W Wejherowie przybyło pojazdów na objeździe zamkniętego fragmentu ulicy 12 Marca, czyli na Wniebowstąpienia, Roszczynialskiego i Myśliwskiej. Przytykać mogą się też zjazdy na krajówkę, czyli Ofiar Piaśnicy i Chopina. Droga krajowa nr 6 między Lęborkiem a Wejherowem jest całkiem przejezdna, a niewielkie utrudnienia mogą się pojawić jedynie w Gościcinie, na wysokości dworca kolejowego. W Redzie ruch zwalnia przede wszystkim na Gdańskiej, w okolicy nowo powstającego węzła integracyjnego przy dworcu. W Rumi, podobnie jak przed godziną, największego natężenia ruchu można się spodziewać w okolicach galerii handlowej na Sobieskiego, a także na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. W Gdyni utrzymuje się spowolnienie przy zjeździe z Obłuża w stronę Estakady Kwiatkowskiego. Dość sprawnie można za to dojechać do centrum ulicą Morską. Niezła sytuacja panuje także na Hutniczej, gdzie ruch jest co najwyżej umiarkowany. Poważnych utrudnień nie trzeba się też obawiać na Obwodnicy Trójmiasta, a jedynie w okolicach Szadółek może się pojawić nieznaczne spowolnienie, na jezdni w kierunku Gdyni. Niewielki ruch panuje też na drogach powiatu puckiego. Nieco więcej pojazdów da się dostrzec na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Zwalniamy też na odcinku od Połchowa do Mrzezina. W Pucku natomiast lekko może się przytykać skrzyżowanie 10 Lutego i Helskiej.

07:26

Poranne poruszenie widać już na ulicy Wilczka w Luzinie. Niezła sytuacja panuje na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Lokalne spowolnienia są możliwe w Kębłowie i Gościcinie. Całkiem sprawnie można przejechać tranzytem przez Wejherowo w obu kierunkach. Powoli zagęszcza się ruch w śródmieściu oraz na Chopina, ale nigdzie nie ma uciążliwych korków. W Redzie nieco wolniej pojedziemy w rejonie skrzyżowania ulic Obwodowej i Łąkowej, a także Gdańską w okolicach dworca kolejowego. W Rumi natomiast najwięcej pojazdów można napotkać na Dębogórskiej i w pobliżu galerii handlowej na Sobieskiego. W Gdyni najwięcej problemów o poranku może sprawić płynny przejazd z Obłuża na Kwiatkowskiego. Stopniowo przybywa też aut na Morskiej w stronę centrum oraz na Hutniczej. Obwodnica Trójmiasta na razie świeci pustkami. Nie najgorsza sytuacja panuje także na zjazdach z ekspresówki. Największego ruchu można się spodziewać na Chwarznieńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku. Drogowy spokój panuje na większości głównych tras powiatu puckiego. Nad samym morzem lekko może się przytykać skrzyżowanie Puckiej z Rozewską w Jastrzębiej Górze. Nogę z gazu warto też zająć przed rondem w Gnieżdżewie na wojewódzkiej 216-stce, a także przy wjeździe do Pucka od strony północy.

19.04.2019

15:36

Korkuje się krajowa szóstka w Gościcinie w kierunku Lęborka

15:30

Gigantyczny korek na krajowej szóstce w Gdyni i Rumi. Zator zaczyna się na Cisowej, a kończy na wysokości skrzyżowania DK6 z ulicą Sabata.

15:19

Zakorkowana jest ulica Pucka w Redzie od krajowej szóstki w kierunku Rekowskiej Górki. Przytyka się również krajowa szóstka w mieście od granicy z Rumią do wysokości dworca PKP w kierunku Wejherowa.

10:59

Korkuje się Reda w kierunku Gdyni - drogowcy prowadzą prace na wysokości dworca PKP. Korek zaczyna się na wysokości wiaduktu.

09:37

Na trasie Jurata - Hel wyłączony jest jeden pas ruchu w kierunku Helu - drogowcy łatają w tym miejscu dziury.

08:35

Korek na krajowej szóstce w Redzie. Zator ustawia się w obu kierunkach na wysokości dworca PKP - przyczyną są prowadzone na trasie roboty drogowe.

08:34

Korkuje się krajowa szóstka w Gościcinie w kierunku Wejherowa, zator ma około pół kilometra.

07:30

Trwa budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej na ul. Nowy Świat na odcinku od skrzyżowania z Aleją Lipową do ul. Kaprów w Pucku. Na czas trwania robót dojazd do ul. Nowy Świat, Przedszkola „Pod Tęczą”, stadionu, MOKSiR, Hotelu Mercury odbywać się będzie ulicami: Aleja Lipowa (fragment od skrzyżowania z ul. Nowy Świat do skrzyżowania z ul. Przebendowskiego), Przebendowskiego, Kaprów. Objazd obowiązuje również w kierunku do centrum – nie ma przejazdu Aleją Lipową przy MOKSiR w kierunku do ul. 1 Maja. Planuje się zakończyć prace etapu pierwszego w dniu 30.04.2019 r.

18.04.2019

11:45

Na trasie Wejherowo-Szemud zderzyły się ciężarówka z samochodem osobowym. Droga jest zablokowana.

10:48

W Kębłowie na ulicy Brzechwy doszło do wypadku dwóch samochodów. Mogą być utrudnienia w ruchu.