Informacje z dróg

23.07.2020

15:44

Cierpliwość kierowcom przyda się na krajowej szóstce na trasie między Wejherowem i Lęborkiem, kolejka samochodów ustawia się od Gościcina. Podobnie spokój i opanowanie przyda się na ulicy Zamostnej w Bolszewie. Sporo samochodów i to w żółwim tempie zmierza ulicą Pucką w Redzie w stronę Półwyspu, taka sama sytuacja na ulicy Gdańskiej. Kilkaset metrów korka napotkamy jadąc z obu stron w kierunku wiaduktu na drodze krajowej nr 6 w Rumi. W Gdyni lepiej nie planować przejazdu ulicą Hutniczą, a na postój w podróży trzeba przygotować się na Estakadzie Kwiatkowskiego w kierunku Obłuża. W Kosakowie również – niewesoło, stoi ulica Żeromskiego w kierunku Pierwoszyna.

09:20

Wzmożony ruch o poranku widać już tylko w niektórych miejscach. Mowa o ulicy Puckiej w kierunku nadmorskich tras, która stoi w obie strony czy o zjeździe z Obwodnicy na Morską w Gdyni, to już mowa o Trójmieście. Poza tym w Redzie widać już spokój na drogach. Uspokoiła się też sytuacja w Rumi gdzie nogę z gazu ściągniemy jedynie na wiadukcie. Powracając do Gdyni to widać jeszcze poranne poruszenie na Hutniczej, chociaż korki zdają się powoli odpuszczać. W Wejherowie sporo samochodów znów kręci się w okolic Górki Gościcińskiej i Zamostnej w Bolszewie, ale poza tym na DK6 zwalniać będziemy jedynie na światłach. W centrum miasta redukujemy biegi na Strzeleckiej i Rzeźnickiej. W powiecie puckim wolniej na 215-stce od Władysławowa po Jastrzębią Górę i na 216-stce w Chałupach.

08:18

Korkuje się ekspresówka przed Karwinami w kierunku Gdańska. Korek jednak jest niewielki i po minięciu zjazdów z obwodnicy na węźle, ruch na trasie odbywa się płynnie. Gęstnieje ruch na Hutniczej, poza tym dość płynnie przejedziemy Morska w kierunku Gdyni. Rumia: nieco gęściej na wiadukcie, ale będziemy mogli tam swobodnie przejechać. Więcej samochodów widać tez po większych skrzyżowaniach. Po godzinie 8:00 wolniej przejedziemy też główną krzyżówkę. Pucka w kierunku nadmorskich tras będzie przejezdna. W Wejherowie dość spokojnie, podobnie jak przed godziną, Nie stracimy zbyt dużo czasu na DK6, zarówno w mieście jak i w okolicach Górki Gościcińskiej. 216-stka całkowiecie przejezdna, podobnie jak 218-stka przez Piaśnicę.

07:32

Do piątku (24 lipca) w godzinach 8:30 – 14:30 będzie zamknięty jeden pas ruchu na ul. Unruga (kierunek ul. Pucka), na wysokości Estakady Kwiatkowskiego w Gdyni. Będą tam prowadzone prace naprawcze uszkodzonego spodu konstrukcji Estakady.

07:26

Zaczynamy od Trójmiasta gdzie widać małe spowolnienia samochodów na Owocnicę w kierunku Gdyni na wysokości Chwarzna. Przytykać się też będzie zjazd z obwodnicy na Morską. Poza tym kilka mniejszych przystanków czeka nas już o poranku na Hutniczej i Starym Obłużu na Dąbka. W Rumi w miarę spokojnie, po godzinie 7:00 zwiększoną ilość samochodów widać jedynie na Starowiejskiej, a trasa między Redą a Rumią pozwoli nam delikatnie przycisnąć nogę na gaz. Nie spóźnimy się także jadąc główną krzyżówka w Redzie i Pucką od strony nadmorskich tras. W Wejherowie w czwartkowy poranek nie będzie dużego ruchu na DK6, jedynie w okolicach Górki Gościcińskiej. W centrum nieco więcej samochodów na Sobieskiego, 12 Marca czy Przemysłowej.

22.07.2020

09:24

Widać większe zamieszanie nad morzem. Ruch widoczny już na 215-stce we Władysławowie i też w Chałupach na 216-stce. W Redzie w miarę spokojnie wygląda Pucka i Gdańska choc nieco przytyka się przy krzyżówce z Łąkową. W Rumi widać wciąż poruszenie na wiadukcie, ale także na Ceynowy i Dębogórskiej. Gdynia: Spore zamieszenia na wysokości Cisowej w kierunku Gdyni Głównej. Pucka w Gdyni też zakorkowana, ale poza tym, poranne poruszenie powoli się kończy w okolicach Trójmiasta. W Wejherowie, jak przez cały poranek, cisza i spokój. Zarówno n a DK6 w mieście i w kierunku Lęborka, ale też w centrum, gdzie jedynym spowolnieniem dla kierowców będzie 12 Marca, Sikorskiego czy Roszczynialskiego.

08:26

Większe zamieszanie w Gdyni, gdzie podobnie jak przed godziną, korkuje się nam zjazd z Obwodnicy Trójmiasta. Widać już większe poruszenie na Hutniczej, zwłaszcza pod estakadą. Punktowe przystanki czekają kierowców też na wysokości Cisowej. Po godzinie 8:00 gęsto w centrum Rumi na Kosynierów, Starowiejskiej i Partyzantów. Między Redą a Rumią przybyło nam samochodów, ale powinniśmy punktualnie mimo wszystko dojechać na czas. Nogę z gazu ściągniemy na Puckiej w kierunku nadmorskich tras. Krajowa 6-stka w Wejherowie bez większego porannego poruszenia, za to w centrum miasta wolniej przejedziemy na 12 Marca, Przemysłowej i Roszczynialskiego. W powiecie puckim zdecydowanie cisza i spokój, p oki co nawet i nad samym morzem.

07:21

Poranek na Nordzie bardzo spokojny. Nie widać utrudnień w Wejherowie po godzinie 7:00, zarówno w na krajowej 6-stce jak i w centrum miasta. Nieco wolniej o poranku przejedziemy Sobieskiego – i to by było na tyle, pozostałe ulice jeszcze o tej porze świecą pustkami. Spokój panuje też na ulicach Redy, tutaj nie widać jeszcze porannego poruszenia na Puckiej czy Gdańskiej. Nieco gęściej będzie w Rumi, gdzie większa ilość samochodów napotkać można na wiadukcie i w centrum na Sobieskiego i Kościuszki. W Gdyni uważajmy na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską i na ulicę Północną. Poza tym, nie będzie korków ani problemów dla zmotoryzowanych o poranku.

21.07.2020

09:25

Wtorek na drogach zrobił się dość nerwowy. To widać zdecydowanie na Puckiej w kierunku nadmorskich tras, która dość solidnie o tej porze przytyka się w obu kierunkach. Poza tym odcinki 216-stki na wysokości Rekowa, Celbowa czy Pucka będą dla kierowców małym problemem. Na dłużej postoimy także w Rumi na wiadukcie i na Grunwaldzkiej. W centrum miasta wolniej na Dąbrowskiego i Kosynierów. Dość spokojnie zrobiło się w okolicach Gdyni, choć wciąż widać poranne poruszenie na Hutniczej czy na wysokości Cisowej. Bez większych utrudnień jest o tej porze w Wejherowie na DK6. Uspokoiła nam się też nieco sytuacja w centrum miasta. Czego nie można powiedzieć o okolicach morza. Dla tych, którzy w tamtym rejonie będą się znajdować, będą musieli uzbroić się w cierpliwość, a o ile są na wakacjach to dobrze, a jak w pracy – to będą mogli pooglądać widoki w korku we Władysławowie, Chałupach i Jastrzębiej Górze.

08:25

Gęściej na krajowej 6-stce w Wejherowie, a większy ruch widać też w centrum na Sobieskiego czy 12 Marca. W Redzie widać większą ilość samochodów na głównej krzyżówce i Puckiej w kierunku nadmorskich tras. Z kolei trasa z Redy do Rumi, bez zmian w porównaniu do sytuacji sprzed godziny, są punktowe spowolnienia. W Rumi redukujemy biegi na wiadukcie i Kosynierów, a im bliżej Gdyni tym więcej samochodów na Hutniczej, W Cisowej i na Północnej i Puckiej. Po godzinie 8:00 estakada i obwodnica będą przejezdne. W powiecie puckim nieco uspokoiła się sytuacja nad morzem. Wciąż jednak zwalniamy na 215-stce w okolicsch Karwi, Jastrzębiej i Chłapowa.

07:24

Spokój i cisza w Małym Trójmieście Kaszubskim za to już teraz widać delikatne utrudnienia nad morzem, o tym na koniec, na deser. W Gdyni korkować się będzie o poranku zjazd z Obwodnicy Trójmiasta. Poza tym delikatnie poruszenie widać już na hutniczej i Północnej. W Rumi największej ilości samochodów spodziewajmy się na krzyż,owce Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Przejezdne będą: wiadukt i dalsza cześć głównej. Na odcinku między Redą a Rumią kilka, punktowych spowolnień. Bez większych utrudnień przejedziemy za to główną krzyżówkę i Pucką w kierunku nadmorskich tras. Wejherowo – na DK6 najgęściej na wysokości Gościcina i Zamostnej w Bolszewie, poza tym w centrum miasta nogę z gazu ściągniemy na 12 Marca czy Przemysłowej. Nad wspomnianym na początku morzem Rozewie i Jastrzębie Góra – tam pojedziemy nieco wolnej na całym odcinku 215-stki.

20.07.2020

16:33

W Wejherowie nieco uspokoiło się już na ulicy 3 maja. Wolniej pojedziemy natomiast na drodze wylotowej z 3 maja, czyli Strzeleckiej. Spory ruch jest także na Henryka Sienkiewicza oraz Jana III Sobieskiego (zwłaszcza w okolicy ronda). Nie mniej spokojne jest na przejeździe kolejowym na DW nr 218. Zakorkowana jest także ulica Świętego Jana w obu kierunkach. Jeżeli będąc na Świętego Jana chcielibyśmy skręcić do tunelu i dalej ulicą Tadeusza Rejtana udać się na Fryderyka Chopina to także musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ tam też generuje się spory ruch. Duży ruch panuje obecnie na Gdańskiej oraz Ofiar Piaśnicy.

Jadąc z Wejherowa do Redy krajową 6-stką zwolnić musimy na ulicy Wejherowskiej. Jadąc w dół korek tworzy się tez na Gdańskiej ( na wysokości ul. Łąkowej) i na samej Łąkowej także. W Redzie nogę z gazu będzie trzeba zdjąć na Puckiej, w kierunku nadmorskich miejscowości oraz na Morskiej, jeśli kierujemy się w stronę Rumi. Stoi także centrum Rumi – wolniej pojedziemy Grunwaldzką, Generała Henryka Dąbrowskiego czy Jana III Sobieskiego. Korek tworzy się także na ulicy Starowiejskiej w obu kierunkach.

Jeśli chodzi o Gdynię to mnóstwo samochodów przemieszcza się Obwodnicą Trójmiasta. Do Wielkiego Kacku wzmożony ruch odbywa się na pasie w kierunku Gdańska. Natomiast ci, którzy kierują się w stronę gdyni zwolnić będą musieli na wysokości Portu Lotniczego aż do okolic Sopotu. Tradycyjnie dużo samochodów przemieszcza się teraz ulicą Hutniczą oraz Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Wzmożony ruch odbywa się teraz także w okolicach nadmorskich miejscowości. Zwolnimy w Jastarni, Kuźnicy oraz Chałupach. Wciąż nie zmienia się sytuacja na drodze nr 216 w kierunku Władysławowa. Ze względu na pogodę i burze z plaży „ucieka” teraz sporo osób, dlatego trzeba liczyć się z utrudnieniami w tych okolicach.

15:49

W Wejherowie spory ruch jest na ulicy 3 maja. Nogę z gazu będziemy musieli zdjąć również na Jana III Sobieskiego, Puckiej oraz I Brygady Pancernej Wojska Polskiego, na wysokości Centrum Handlowego. W Redzie tradycyjnie korkuje się wojewódzka 216-stka. W korku stać będziemy na ulicy Puckiej. Na nieco więcej samochodów natrafimy również na Gdańskiej, w kierunku Rumi. Na krajowej 6 w Rumi będziemy musieli zwolnić w kierunku Wejherowa oraz Gdyni. Spory ruch jest także na Generała Henryka Dąbrowskiego (w obu kierunkach). W cierpliwość musimy się również uzbroić na ulicy Kosynierów, w kierunku Wejherowa. W Gdyni tradycyjnie na największy ruch natrafimy na Obwodnicy Trójmiejskiej ( w stronę Gdańska) oraz w kierunku Wejherowa ( na wysokości Portu Lotniczego). Jeśli chodzi o nadmorskie trasy, to cierpliwość będzie nam potrzebna na strasie Chałupy – Chłapowo. Tam prawie cały odcinek drogi oznaczony jest na czerwono. W korku stoją przede wszystkim osoby, kierujące się na północ.

10:53

Bolszewo Zamostna: wypadek dwóch samochodów,. Możliwe utrudnienia.

09:26

W Małym Trójmieście Kaszubskim sporo się dzieje po godzinie 9:00. Wzmożony ruch widać na Puckiej w kierunku nadmorskich tras, a sprawdzając dalej sytuację nad morzem to 216-stka będzie co prawda przejezdna, ale w Pucku w kierunku Kaczego Winka zobaczymy już sznurek samochodów. Dalej na 216-stce nogę z gazu ściągniemy na wysokości Gnieżdżewa, a potem to już spokojnie,w korku postoimy od Władysławowa po Karwię. Jeżeli komuś o tej porze przy poniedziałku nie w głowie jeszcze plaza, to zerkamy do Rumi, tam większe korki w okolicy wiaduktu i Starowiejskiej. Dłużej zajmie nam tez trasa do Gdyni, postoimy na zjeździe z obwodnicy. Uważajmy na odcinek między Osową a Karwinami, tam po stłuczce dwóch aut możliwe utrudnienia. Wejherowie nadal gęsto, ale krajowa 6-stke w mieście będzie pozwalają na swobodny przejazd. W centrum tez nie wygląda najgorzej, uważajmy jedynie na 3 Maja czy Sobieskiego.