Informacje z dróg

10.10.2018

15:35

Na krajowej szóstce w Redzie przytyka się przed zjazdem na Pucką w kierunku Rumi. Na Puckiej również mamy wzmożony ruch.

Ciasno robi się w Gościcinie przed skrzyżowaniem z ulicą Szeroką w kierunku Lęborka.

15:30

Przybywa aut na Zamostnej w Bolszewie w obu kierunkach, podobną sytuację mamy przy wyjeździe z Sucharskiego w Wejherowie na krajówkę.

15:27

W Rumi tłoczno jest na Sobieskiego na wysokości z krzyżowania z Dąbrowskiego. Na samej Dąbrowskiego również mamy już korki w obu kierunkach.

15:26

Korkuje się centrum Wejherowa, szczególnie ulice Sobieskiego, 3 Maja czy Rzeźnicka. Krajowa szóstka w mieście jest przejezdna chociaż jest bardzo tłoczno.

09:28

Utrzymuje się spory ruch na krajowej szóstce między Bożympolem a Strzebielinem, ale w stronę Wejherowa można już dotrzeć całkiem sprawnie. W samym Wejherowie najpoważniejsze natężenie ruchu da się zauważyć na 3 Maja i Sobieskiego, a więc w obrębie śródmieścia. Zwalniamy też na Chopina oraz na tranzytowej szóstce między Rybacką a Chopina. W miarę spokojnie jest na ulicach Redy, zmalał też ruch w Rumi. Tutaj z niewielkimi utrudnieniami trzeba się liczyć na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. Do zderzenia dwóch aut doszło na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Kosynierów, ale oba samochody stoją obecnie na poboczu. Spore problemy pojawiły się za to przy na Morskiej w Gdyni, gdzie z powodu stłuczki korkuje się odcinek od Cisowej do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta. Sama obwodnica przytyka się przy dojeździe do Dąbrowy, na jezdni w stronę Gdańska. Na północy regionu, podobnie jak przez cały poranek, nie ma powodu do narzekania na drogowe utrudnienia. Zwalniamy w centrum Pucka i na nadmorskiej 215-stce z Władysławowa do Jastrzębiej Góry. Nigdzie nie ma jednak uciążliwych korków.

08:27

Przybyło nieco aut na krajowej szóstce w Gościcinie, gdzie zator na jezdni w kierunku Wejherowa liczy około kilometra. Dość tłoczno jest też w Bolszewie, zwłaszcza na Szkolnej i Zamostnej. W samym Wejherowie poranne poruszenie jest widoczne głównie na Sobieskiego, 3 Maja i Chopina. W Redzie przybyło pojazdów na Puckiej, od przejazdu kolejowego do zjazdu na Gdańską, w Rumi natomiast, podobnie jak przed godziną, największe natężenie ruchu panuje wokół węzła drogowego na wiadukcie. W korku stoi też Dąbrowskiego w stronę Gdyni. I tutaj utrzymują się utrudnienia na Hutniczej, zwłaszcza w pobliżu skrzyżowania z Pucką. Z kolei Morska w kierunku śródmieścia najmocniej przytyka się w okolicach skrzyżowania z Obwodnicą Trójmiasta oraz na Grabówku. Nadal można sprawnie pokonać wspomnianą obwodnicę w obu kierunkach. Niestety, tłoczno jest na zjazdach w stronę dzielnic Gdyni i Gdańska. Taka sytuacja potrwa jeszcze co najmniej przez godzinę. To samo dotyczy dojazdu do ronda w Chwaszczynie. W powiecie puckim nadal nie ma powodów do narzekania na zwiększony ruch na drogach. Lekko zwolnić należy przy dojeździe do ronda w Krokowej. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się też liczyć na wojewódzkiej 213-stce między Starzynem a Połczynem. Bez przeszkód podróżujemy za to z Pucka do Władysławowa czy też w stronę Helu.

07:26

Poranne korki dają się już we znaki kierowcom podróżującym w kierunku Gdyni od strony Rumi. Problemy zaczynają się na wiadukcie oraz na Pomorskiej i Dąbrowskiego. Dalej, już w obrębie Gdyni, postoimy na Hutniczej do skrzyżowania z Pucką, a także na Morskiej, do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta. Wolniej pokonamy również odcinek między Pogórzem a Obłużem. Póki co, wspomniana obwodnica nie sprawia większych problemów kierujących, ale, tradycyjnie już o tej porze, korkują się ulice zjazdowe z ekspresówki, zwłaszcza Chwarznieńska w Gdyni i Spacerowa w Gdańsku. Nie ma również szans na sprawne dotarcie do ronda w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Karczemek i Miszewa. Dla odmiany, całkiem dobre warunki drogowe panują na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Jeśli gdzieś trzeba się liczyć z większymi utrudnieniami na tej trasie, to przede wszystkim w Gościcinie. W Wejherowie sporo aut można napotkać na 3 Maja, od parku do ronda u zbiegu 10 Lutego i Świętego Jana. Nie rozpędzimy się również na remontowanej ulicy Chopina i przy dojeździe do granic miasta od strony Pieleszewa. W powiecie puckim nie trzeba się obawiać porannych zatorów. Nieco bardziej wzmożony ruch da się zauważyć na wojewódzkiej 213-stce między Wierzchucinem a Żarnowcem. Wszystkie główne trasy nadmorskie są w pełni przejezdne.

09.10.2018

09:26

Przed godziną 9:00 doszło do zderzenia dwóch osobówek na prawoskręcie drogi krajowej nr 6 w Redzie, nieopodal restauracji Burger King. Na szczęście, oba auta nie tamują ruchu, więc nie ma w tym miejscu utrudnień. Uspokoiła się sytuacja drogowa w Rumi, gdzie większych utrudnień można się spodziewać jedynie w okolicach wiaduktu, na jezdni w stronę Janowa, oraz na Dąbrowskiego. W Gdyni z powodu kolizji na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni uformował się ponad kilometrowy korek. Jest to najpoważniejsze utrudnienie drogowe w tym rejonie miasta. Wolniej pojedziemy też Hutniczą, od Puckiej do estakady. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta, poza wspomnianym zjazdem w Chyloni. Stabilizuje się też sytuacja na ulicach zjazdowych z ekspresówki, niemniej w korku postoimy jeszcze na Witominie, Karwinach i w Oliwie. Całkiem nieźle wygląda też dojazd do ronda w Chwaszczynie. Bez przeszkód pokonamy też krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, z największymi spowolnieniami trzeba się liczyć na 3 Maja, od parku do Świętego Jana, oraz na Chopina. Trwa poranny spokój na drogach powiatu puckiego, choć zwiększył się nieco ruch na nadmorskiej 215-stce, zwłaszcza między Chłapowem a Jastrzębią Górą. Wolniej pojedziemy też od Dębogórza do Kosakowa. Nogę z gazu trzeba zdjąć na wojewódzkiej 213-stce w Sulicicach.

09:00

Na prawoskręcie krajowej szóstki w Redzie, przed zjazdem do Burger Kinga, doszło do stłuczki. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

08:24

Przybyło aut na ulicy Wilczka w Luzinie i na krajowej szóstce w Gościcinie, na jezdni w stronę Wejherowa. Tłoczniej niż przed godziną jest też na Leśnej i Zamostnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, nadal całkiem sporo pojazdów można napotkać w centrum, przede wszystkim na Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca, a także na Chopina. W Redzie zagęścił się ruch na Puckiej, między Kazimierską a aleją Lipową. W Rumi natomiast, podobnie jak przed godziną, największe problemy z płynnością ruchu da się odczuć na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa. W Gdyni nadal spore kłopoty może sprawiać dotarcie w stronę centrum Hutniczą i Morską. Z powodu stłuczki przytyka się też zjazd z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni, gdzie uformował się około kilometrowy zator. Sama obwodnica umożliwia sprawny przejazd w obie strony, natomiast utrzymują się zatory na ulicach zjazdowych w kierunku Witomina, Karwin, Oliwy i Wrzeszcza. Wciąż ciasno jest też przed rondem w Chwaszczynie na krajowej 20-stce. Jeśli chodzi o północ regionu, zagęścił się przede wszystkich ruch w centrum Pucka i w okolicach skrzyżowania w Połczynie. Podobnie jest w Łebczu. Za to droga na Półwysep Helski i nadmorska 215-stka raczej świecą pustkami.

07:28

Powoli rozkręca się ruch na drogach regionu, co najlepiej widać przy dojeździe do granic Trójmiasta od strony Rumi. W około półkilometrowym korku postoimy więc przy zjeździe z wiaduktu w kierunku Janowa i na Dąbrowskiego. Dalej, już w Gdyni, nie rozpędzimy się na Morskiej, od Cisowej do Chyloni, a także na Hutniczej, od ronda u zbiegu Pomorskiej i Dąbrowskiego aż do estakady. Jeśli chodzi o Gdynię, wolniej pokonamy odcinek też między Pogórzem a Obłużem. Na razie w pełni przejezdna jest Obwodnica Trójmiasta, korkują się jednak zjazdy z tej trasy zarówno w Gdyni, jak i w Gdańsku. Na brak drogowego towarzystwa nie można też narzekać przed rondem w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Miszewa i Karczemek. Bez większych problemów można pokonać krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem. W samym Wejherowie da się już zauważyć poranne poruszenie na Sobieskiego, 3 Maja, 12 Marca i Chopina. Lekko przytyka się też wyjazd z miasta wojewódzką 218-stką w stronę Piaśnicy. Korków nie ma za to na ulicach Redy. Nadmierny ruch nie doskwiera też kierującym na drogach powiatu puckiego. Punktowe spowolnienia są możliwe na wojewódzkiej 213-stce w Starzynie i Połczynie. Bez przeszkód można przejechać odcinek wojewódzkiej 216-stki między Puckiem a Władysławowem. Także nad samym morzem nie ma żadnych utrudnień w ruchu.

08.10.2018

09:28

Trwają ogromne utrudnienia na głównej arterii Trójmiasta. Po śmiertelnym wypadku, do którego doszło przed godziną 8:00 w Gdyni-Kolibkach, praktycznie nieprzejezdna jest aleja Zwycięstwa od Redłowa do Sopotu. Z tych samych powodów ogromny korek uformował się też na ulicy Wielkopolskiej w Gdyni, który sięga aż zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta. Ze względu na zator na alei Zwycięstwa, honorowane są bilety gdyńskiego ZKM od przystanku Wzgórze św. Maksymiliana do Sopotu w pociągach SKM. Na szczęście, dość sprawnie da się pokonać Obwodnicę Trójmiasta, a z niewielkim utrudnieniem trzeba się liczyć jedynie w pobliżu Osowej, na jezdni w stronę Gdyni. Niezłe warunki drogowe panują na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Niewielkie spowolnienia są możliwe tylko w Luzinie i Gościcinie. W samym Wejherowie również panuje spokój. Większe zagęszczenie ruchu da się dostrzec w obrębie centrum, czyli na Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. Nie ma również szans na płynną jazdę na Chopina. Podobnie jak przez cały poranek, spokojnie jest na ulicach Redy. Zdecydowanie mniejszy ruch niż przed godziną panuje w Rumi. Lekkie spowolnienie jest możliwe na skrzyżowaniu Sobieskiego z Sabata i na Dąbrowskiego. W Gdyni w miarę sprawnie można już pokonać Morską od granicy z Rumią do Grabówka, choć nadal trzeba się liczyć z punktowymi spowolnieniami. Około kilometrowy korek uformował się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni. Zwalniamy też przed skrzyżowaniem Hutniczej z Pucką. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego nadal są w pełni przejezdne. Wyjątkiem jest oczywiście remontowana ulica Pucka w Darzlubiu, ale inne trasy nie sprawiają problemów kierującym. Bez problemów można dotrzeć z Pucka do Władysławowa i dalej – nad morze.

08:28

Kierowcy udający się do Trójmiasta powinni mieć na uwadze fakt, że już od Redłowa można utknąć w korku na alei Zwycięstwa. Zator rozciąga się aż do Sopotu i liczy co najmniej trzy kilometry. Lepszą opcją wydaje się podróż do Gdańska Obwodnicą Trójmiasta, która nie sprawia poważniejszych problemów kierującym. Utrudnienia na tej trasie są możliwe na wysokości Matarni, ale na jezdni w stronę Gdyni. Z powodu stłuczki są możliwe duże korki na ulicy Słowackiego w Gdańsku, w stronę Wrzeszcza. Podobnie jest na Spacerowej w kierunku Oliwy. Na krajowej szóstce od Lęborka do Wejherowa największe utrudnienia, podobnie jak przed godziną, są możliwe w Gościcinie, gdzie zator liczy ponad kilometr. Poranny tłok jest odczuwalny również na ulicach Bolszewa, przede wszystkim na Szkolnej i Zamostnej. W Wejherowie przybyło nieco pojazdów na Sobieskiego od Batalionu Morskiego do 3 Maja. Nie rozpędzimy się też na Chopina i 12 Marca. Nadal dość sprawnie można pokonać ulice Redy, natomiast w Rumi tłoczno jest przede wszystkim w okolicach węzła drogowego na wiadukcie. W Gdyni korkuje się Hutnicza od granic z Rumią do estakady. Nadal ciasno jest na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Problemy może sprawiać opuszczenie Obwodnicy Trójmiasta i zjazd na Morską. Nadal spokojnie można się poruszać po drogach powiatu puckiego. Punktowe utrudnienia są możliwe na wojewódzkiej 213-stce, od Krokowej, przez Starzyno, aż do Połczyna i Celbowa. Wolniej pokonamy też odcinek między Połchowem a Mrzezinem.

07:27

Jak na poniedziałek przystało, widać już spory ruch między Słupskiem a Wejherowem oraz na ulicach dojazdowych do Trójmiasta. Jak informuje Marek, na razie w miarę sprawnie da się pokonać odcinek krajowej szóstki ze Słupska w kierunku Wejherowa, choć jest dość zimno, a droga miejscami może być śliska. Na pewno warto pamiętać o wydłużonej drodze hamowania i zachować bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. W dłuższym korku postoimy tylko w Gościcinie. Przez Wejherowo na razie da się dość płynnie przejechać tranzytem w stronę Redy, a z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć głównie na remontowanej ulicy Chopina. Nie najgorsze warunki drogowe panują też w Redzie i dopiero w Rumi trzeba się liczyć z poważniejszymi utrudnieniami. Przytykają się zatem Dąbrowskiego, Pomorska i Sobieskiego w stronę Gdyni. Jeśli chodzi o Gdynię, to najpoważniejsze utrudnienia napotkamy na Morskiej, od Cisowej do Chyloni, oraz na Unruga, Janka Wiśniewskiego w stronę centrum i miejscowo na Hutniczej. Na Obwodnicy Trójmiasta z punktowymi utrudnieniami trzeba się liczyć na odcinkach leśnych tej trasy, przede wszystkim na Osowej i Karwinach. Duży korek uformował się przy zjeździe Spacerową w stronę Oliwy. To samo trzeba powiedzieć o dojeździe do ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce. Dla odmiany, bardzo spokojnie jest na drogach powiatu puckiego. Niewielkie poruszenie da się dostrzec jedynie między Celbowem a Połczynem oraz w samym centrum Pucka.

05.10.2018

09:34

Płynnie przejedziemy z Pucka do Redy