Informacje z dróg

12.02.2019

15:28

Nie ma utrudnień na drodze z Lęborka do Wejherowa. W miarę spokojnie jest nawet w Gościcinie. Dość tłoczno jest na ulicy Zamostnej w Bolszewie w obu kierunkach. Spokojnie przejedziemy przez Wejherowa – większych utrudnień nie ma również w centrum miasta. Jak informuje nas słuchacz Sebastian spokojnie jedzie się trasą z Wejherowa do Choczewa.

15:28

W Gdyni lekko przytyka się ulica Morska przed zjazdem na Obwodnicę. Na samej obwodnicy nie ma utrudnień. Spokojnie jest na Hutniczej i na Estakadzie.

15:28

Od poniedziałku (11 lutego) obowiązuje zmieniona organizacja ruchu w centrum Pucka. Przyczyną jest rozpoczęcie budowy kanalizacji deszczowej i sanitarnej na ulicy Nowy Świat, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Męczenników Piaśnicy do alei Lipowej. Na czas robót wspomniany fragment drogi jest zamknięty dla ruchu. To samo dotyczy ulicy Męczenników Piaśnicy. Aby dotrzeć do ulic 1 Maja, 12 Marca, szpitala, urzędu miasta, Wydziału Ksiąg Wieczystych, rynku, fary, portu rybackiego, ulic Jana III Sobieskiego i Sambora, trzeba skorzystać z objazdu. Ten jestwytyczony ulicami Wojska Polskiego, Przebendowskiego, aleją Lipową i ulicą 1 Maja.

14:02

Dachowanie samochodu osobowego w Zbychowie, możliwe utrudnienia w ruchu.

09:27

Trwa spokojny poranek na drogach regionu. Nadal bez większych problemów można pokonać drogi powiatu puckiego. Nieco wolniej pojedziemy wojewódzką 215-stką na wysokości Jastrzębiej Góry. Nadal większy ruch jest też prawdopodobny między Darzlubiem a Połczynem. W powiecie wejherowskim wciąż nie ma utrudnień na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Jedyne poważniejsze spowolnienie jest możliwe przy zjeździe z Górki Gościcińskiej w stronę Wejherowa. Spokojnie jest też na ulicach samego miasta. Nieco większy ruch panuje na Przemysłowej, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie w miarę sprawnie można pokonać ulice miasta. Trochę większego natężenia ruchu można się spodziewać przy zjeździe z Gniewowskiej na Leśną. Podobnie jest na Gdańskiej przy dojeździe do Łąkowej. Z kolei w Rumi niewielkie spowolnienia są możliwe w pobliżu skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Gdyni problemy komunikacyjne nadal mogą się utrzymywać na północy miasta. Przytyka się więc Hutnicza od Puckiej do estakady. Wolniej pojedziemy również Morską na odcinku od Cisowej do Chyloni. Podobnie jak przez cały poranek pustkami świeci Obwodnica Trójmiasta, a jednym poważniejszym spowolnieniem może być zjazd na wspomnianą już wcześniej ulicę Morską.

08:27

Nadal znikomy ruch panuje na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. W samym Wejherowie także raczej nie trzeba się obawiać szczególnego zagęszczenia ruchu. Niewielkie spowolnienia są możliwe na Strzeleckiej, Przemysłowej i Pomorskiej. W Redzie przybyło nieco aut na Gniewowskiej i Gdańskiej u zbiegu Łąkowej. Bardzo spokojnie jak na tę godzinę jest w Rumi, a trochę więcej pojazdów da się dostrzec na Dąbrowskiego i Sobieskiego. W Gdyni wciąż wolniej pojedziemy Hutniczą, zwłaszcza w pobliżu skrzyżowań z Północną i Pucką. Lekkie spowolnienie jest też możliwe na Morskiej, od Cisowej do Chyloni, oraz na końcowym odcinku Janka Wiśniewskiego, w pobliżu Węzła Ofiar Grudnia 70. Podobnie jak przed godziną, nie ma najmniejszych problemów z pokonaniem Obwodnicy Trójmiasta w obu kierunkach. W powiecie puckim większy ruch jest prawdopodobny na odcinku od Darzlubia do Połczyna. Przytyka się też delikatnie dojazd do Pucka od strony Celbowa. W samym Pucku obowiązuje zmieniona organizacja ruchu, w związku z zamknięciem ulicy Nowy Świat. Poza tym na północy regionu wolniej pokonamy odcinek z Łebcza do Władysławowa. Punktowe spowolnienia są również możliwe na wojewódzkiej 213-stce między Żarnowcem a Krokową.

07:23

Ogółem na drogach regionu panuje względny spokój. Największy ruch da się dostrzec na całej długości ulicy Hutniczej, od granicy z Rumią aż do estakady. Jeśli chodzi o Gdynię, to spowolnienie da się zauważyć również przy zjeździe z Obłuża na Kwiatkowskiego i na ulicy Unruga. Bez żadnych przeszkód można podróżować w obu kierunkach Obwodnicą Trójmiasta. Całkiem nieźle jest też na zjazdach z ekspresówki, a nieco większe poruszenie jest możliwe w Gdyni na Witominie i na dolnym odcinku ulicy Spacerowej w Gdańsku. Zupełnie sprawnie można pokonać również krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Na korki nie można też narzekać o poranku w Wejherowie. Tutaj nieco więcej aut da się dostrzec na Sucharskiego, 12 Marca i Rybackiej. Problemów na razie nie sprawia pokonanie ulic Redy, a w Rumi nieznacznie zagęszcza się ruch w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie oraz przed skrzyżowaniem Kosynierów ze Żwirki i Wigury. W powiecie puckim także panuje spokój na drogach. Nieco więcej aut można napotkać na Żeromskiego w Kosakowie. Lekkie spowolnienie jest też możliwe przy dojeździe do ronda we Władysławowie od strony Swarzewa. Zwalniamy również w pobliżu Piaśnicy na wojewódzkiej 218-stce.

11.02.2019

16:24

Około godziny 16:00 doszło do kolizji dwóch aut w okolicach skrzyżowania ulic Hallera i Strzeleckiej w Wejherowie. W tym rejonie miasta występują utrudnienia w ruchu. Poza tym ze spowolnieniami w mieście, podobnie jak przed godziną, trzeba się liczyć w obrębie ulic Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Przytykają się też zjazdy na krajówkę, zwłaszcza Chopina, 12 Marca i Ofiar Piaśnicy. Z kolei za rogatkami Wejherowa korkuje się dojazd do Gościcińskiej Górki od strony Bolszewa, gdzie zator liczy już sporo ponad kilometr. Jadąc w stronę Lęborka, zwolnić należy też w Kębłowie i Strzebielinie. Duże problemy z płynnością ruchu występują na całej długości ulicy Sobieskiego w Rumi. Jadąc od strony Gdyni, postoimy w korku już od granicy miasta, aż do centrum. Niestety, nie poprawiła się sytuacja drogowa, jeśli chodzi o północ Gdyni. Wciąż trudno jest dostać się do Obłuża od strony Janka Wiśniewskiego. W żółwim tempie poruszamy się także Hutniczą w kierunku Rumi. Nieco lepiej jest na Morskiej od centrum do Chyloni, choć przestoje w tym przypadku są możliwe na Grabówku. Poważniejszych spowolnień nie trzeba się za to obawiać na Obwodnicy Trójmiasta. Wyjątkiem może być odcinek między Matarnią a Osową w stronę Gdyni. W Redzie, podobnie jak godzinę temu, najwięcej problemów kierującym może sprawiać pokonanie ulicy Puckiej, od Gdańskiej aż do Rekowa. Większych zatorów nie ma za to na drogach powiatu puckiego. Nieco większy ruch jest możliwy w centrum Pucka i Władysławowa. To samo dotyczy odcinka wojewódzkiej 213-stki między Krokową a Żarnowcem.

16:12

Kolizja dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Strzeleckiej i Hallera w Wejherowie. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

15:29

Coraz trudniej jest dostać się do północnych dzielnic Gdyni, a korek na Estakadzie Kwiatkowskiego sięga już terminalu kontenerowego. Stopniowo korkuje się także Janka Wiśniewskiego, a kompletny paraliż trwa na Hutniczej, zwłaszcza od estakady do Puckiej i Północnej. Na szczęście, nieco swobodniej da się odetchnąć na Obwodnicy Trójmiasta. W zasadzie jedynym utrudnieniem jest zator przy zjeździe na ulicę Morską w Chyloni. Nieco wolniej pojedziemy też w pobliżu Węzła Chwarzno. Korkuje się natomiast krajowa 20-stka na odcinku z Gdyni do Chwaszczyna. Zator przed rondem liczy obecnie ponad kilometr. Z kolei na krajowej szóstce przybywa aut przy dojeździe do Górki Gościcińskiej od strony Bolszewa. Pozostałą część trasy do Lęborka da się pokonać w miarę sprawnie, choć punktowe spowolnienia są możliwe w Kębłowie i Strzebielinie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, największych utrudnień można się spodziewać w obrębie centrum, a więc na ulicach 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Spowolnienie jest też możliwe na tranzytowej szóstce, w pobliżu Węzła Zryw. W Redzie tłoczno jest głównie na Puckiej, od Kazimierskiej do alei Lipowej. W Rumi wolniej pokonamy Sobieskiego na odcinku od Janowa do wiaduktu. Stopniowo przybywa też pojazdów na Dąbrowskiego. W powiecie puckim lekko przytyka się dojazd do Kosakowa od strony Suchego Dworu. Ruch zwalnia też na odcinku od Darzlubia do Połczyna, a także w samym centrum Pucka. Punktowe utrudnienia są również możliwe na wojewódzkiej 218-stce, od Piaśnicy do Krokowej.

09:35

Bezproblemowo jest w Pucku oraz w Redzie. Leśną – Cegielnianą pojedziemy bez przeszkód. W Rumi korkuje się DK6 przed zjazdem na Sabata w kierunku Gdyni. Nie ma utrudnień na Dąbrowskiego czy Pomorskiej. Zupełnie spokojnie jest już w Gdyni. Bez przeszkód pokonamy Morską, Estakadę czy Hutniczą. Odpuścił korek na obwodnicy.

09:30

Na trasie z Rybna do Bolszewa nie ma żadnych niedogodności. Spokojnie jest także na Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie przejezdna jest krajowa szóstka, w centrum miasta płynnie jedzie się ulicami Sobieskiego, Rzeźnicką czy 12 Marca, a także Partyzantów i Chopina.

09:26

Od rana na drogach powiatów wejherowskiego i puckiego jest spokojnie. Jak informują nas słuchacze nie ma utrudnień na drodze z Lęborka do Wejherowa. Spokojnie jest nawet na DK6 w Gościcinie.

08:35

Z Pucka do Redy jedzie się bez przeszkód, podobnie sytuacja wygląda na trasie z Władysławowa do Pucka. W samej Redzie spokojnie jest na Łąkowej czy Obwodowej. W Rumi w towarzystwie pojedziemy DK6 szczególnie na wysokości skrzyżowania z ulicą Sabata.

08:33

Nawet w Gdyni widać dziś spokój. Nie ma utrudnień na Morskiej, Hutniczej, Estakadzie czy Chylońskiej. Korkuje się natomiast Obwodnica Trójmiasta przy wyjeździe na Morską w Chyloni. Korek ma ponad pół kilometra.