Informacje z dróg

13.12.2018

09:27

Nadal utrzymują się poważne utrudnienia drogowe na Obwodnicy Trójmiasta, zwłaszcza na odcinku od Wielkiego Kacka do Matarni. Spowolnienie dotyczy obu jezdni i rozciąga się na odcinku około ośmiu kilometrów. W Gdyni nieco spokojniej jest na Morskiej, od Cisowej do wjazdu na obwodnicę. Gorzej jest już na odcinku od Chyloni do Grabówka, na pasie w stronę centrum. Przytyka się też jeszcze Hutnicza, od Puckiej do estakady. Spokojniej niż przed godziną jest już Rumi, choć nadal z utrudnieniami trzeba się liczyć na Sobieskiego w okolicach galerii handlowej. Lekko przytykają się też Dębogórska i Kosynierów. Bez większych problemów można pokonać krajową szóstkę w Redzie. Spowolnienie jest jeszcze możliwe na Puckiej, na jezdni w stronę Rekowa. Względny spokój panuje na ulicach Wejherowa, a nieco większego ruchu można się spodziewać głównie w obrębie centrum, na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i Świętego Jana. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa poważniejsze spowolnienie jest odczuwalne przede wszystkim w Gościcinie, gdzie zator liczy kilkaset metrów. W powiecie puckim również nie ma większych problemów na głównych drogach. Nieco większe natężenie ruchu jest odczuwalne na wojewódzkiej 213-stce od Celbowa, przez Połczyno, Starzyno, aż do Krokowej. Korkuje się też nieco dojazd do Pucka od strony Gnieżdżewa.

08:27

Zimowa aura zdecydowanie nie sprzyja kierującym na Obwodnicy Trójmiasta. To właśnie na tej trasie występują obecnie największe utrudnienia w ruchu. Zator w stronę Gdańska zaczyna się już praktycznie przy zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego i kończy się mniej więcej na Matarni, a więc liczy około osiem kilometrów. Spowolnienie jest odczuwalne również od Osowej do Wielkiego Kacka, w kierunku Gdyni. Jeśli chodzi o samą Gdynię, tutaj niezmiennie problemy sprawia ulica Morska, od Chyloni do Grabówka. Na płynną jazdę nie ma też szans na Hutniczej, Janka Wiśniewskiego i Płk. Dąbka na Obłużu. Problemy mogą się też pojawić przy dojeździe do miasta od strony Suchego Dworu i Pogórza. W Rumi przybyło nieco aut w okolicach węzła drogowego na wiadukcie. Poza tym tłoczno jest także na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Redzie, podobnie jak przed godziną, większy ruch jest zauważalny na Puckiej, przede wszystkim na pasie w stronę Rekowa. Niemniej poważniejsze poruszenie panuje też na Gniewowskiej. Bez większych problemów można przejechać tranzytem przez Wejherowo. Nieco tłoczniej jest na bocznych ulicach, a więc na 12 Marca, Rybackiej czy Sucharskiego. Poranne poruszenie widać też za rogatkami miasta, na krajowej szóstce w Bolszewie. Mimo wszystko, trasa do Lęborka może dość pozytywnie zaskakiwać, bo spowolnienia są głównie punktowe. Podobnie jest w powiecie puckim, gdzie także nie ma uciążliwych korków. Miejscowo zwalniamy na wojewódzkiej 213-stce od Połczyna do Starzyna. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się też liczyć przed skrzyżowaniem w Celbowie i rondem w Gnieżdżewie.

07:27

W czwartkowy poranek jazdę utrudniają kierowcom przede wszystkim opady deszczu i deszczu ze śniegiem. To musi się przekładać na płynność ruchu, bo nawierzchnia miejscami jest śliska i niebezpieczna. Spowolniony ruch obowiązuje m.in. na Obwodnicy Trójmiasta, od Dąbrowy do Matarni na obu jezdniach, a także przy wylocie Estakady Kwiatkowskiego. W Gdyni natomiast coraz gęściej jest na Morskiej, od Chyloni do Grabówka, czyli na pasach w stronę centrum. Trudności może też sprawiać pokonanie Hutniczej i Płk. Dąbka na Obłużu. W Rumi na razie ruch jest w miarę płynny, choć należy zwolnić na Sobieskiego w pobliżu galerii handlowej oraz na Żwirki i Wigury. W Redzie natomiast spowolnienie obejmuje ulicę Pucką, w pobliżu skrzyżowania z aleją Lipową. Korkuje się nieco dojazd do Wejherowa od strony Pieleszewa i wojewódzką 218-stką, od Białej. Poza tym w samym mieście zwalniamy przede wszystkim na Sobieskiego, 12 Marca, Rybackiej i Pomorskiej. Z kolei na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa większe utrudnienia mogą wystąpić w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W powiecie puckim spowolniony ruch da się dostrzec między Celbowem a Puckiem. Wolniej pokonamy też wojewódzką 213-stkę w okolicach Połczyna, Starzyna i przy dojeździe do Krokowej. Trasa do Władysławowa i Helu, a więc wojewódzka 216-stka, jest obecnie przejezdna.

12.12.2018

09:27

Powoli stabilizuje się sytuacja na drogach regionu, a korki powoli przechodzą do historii. Niestety, nie dotyczy to ulicy Morskiej w Gdyni, gdzie nadal utrzymuje się spory zator na jezdni w stronę centrum, od estakady do Grabówka. Korki nie odpuszczają na razie też na Hutniczej, na odcinku od Puckiej do estakady. W miarę spokojnie jest już na Obwodnicy Trójmiasta, gdzie w obu kierunkach można poruszać się całkiem sprawnie z maksymalną dozwoloną prędkością. Spokojniej niż przed godziną jest też w Rumi, gdzie niewielkie spowolnienia są możliwe tylko na skrzyżowaniu Sobieskiego z Sabata. W Redzie natomiast zwalniamy na Gniewowskiej i przy dojeździe Gdańską do skrzyżowania z Łąkową. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem zwalniamy przede wszystkim w Luzinie i Gościcinie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, to podobnie jak godzinę temu, największego ruchu można się spodziewać w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na Rzeźnickiej, Świętego Jana i 12 Marca. Spokojnie jest też na drogach powiatu puckiego. Wolniej pokonamy odcinek między Żelistrzewem a Puckiem. Punktowe spowolnienia są możliwe jeszcze na wojewódzkiej 213-stce w Połczynie i Starzynie. Lekko przytyka się 215-stka w Sławoszynie, podobnie jak odcinek z Łebcza do Gnieżdżewa. Bez trudu można pokonać trasę z Pucka do Władysławowa i dalej – do Helu czy Jastrzębiej Góry.

08:27

Zagęścił się ruch na krajowej szóstce, gdzie zator między Kębłowem a Gościcinem liczy obecnie ponad kilometr, na jezdni w stronę Wejherowa. Coraz więcej pojazdów można również napotkać na ulicach Bolszewa, zwłaszcza na Szkolnej i Zamostnej. W samym Wejherowie, podobnie jak przed godziną, najwięcej pojazdów przemieszcza się ulicą Sobieskiego, od Batalionu Morskiego do 3 Maja. W Redzie wolniej pojedziemy Gniewowską i Łąkową. W Rumi natomiast podobnie jest na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. Korkuje się też zjazd z Towarowej na Sobieskiego. W Gdyni nadal trudno jest dostać się z północnych dzielnic do śródmieścia. Korkuje się Hutnicza, od Puckiej do estakady. Podobnie jest na Morskiej, od Chyloni do Grabówka, gdzie nadal płynność ruchu utrudniają prace drogowe. Na Obwodnicy Trójmiasta wolniej pokonamy odcinek od Węzła Karczemki do Kowali, co dotyczy obu jezdni. Zatłoczone są też wszystkie zjazdy z ekspresówki w stronę poszczególnych dzielnic Trójmiasta. W powiecie puckim wolniej pokonamy odcinek z Rekowa przez Połchowo do Mrzezina. Spore natężenie ruchu widać też w okolicach Kosakowa i Żelistrzewa. Spowolnienia są też możliwe między Świecinem a Kłaninem, a także w pobliżu Łebcza.

07:28

O ile można dotrzeć do Wejherowa od strony Trójmiasta całkiem sprawnie, o tyle ruch w przeciwnym kierunku jest już coraz bardziej nasilony. Powoli widać to już na wiadukcie w Rumi, oczywiście na pasach w stronę Janowa. Dużo aut można już napotkać na całej długości Hutniczej w Gdyni. Na dobre korkuje się też Morska, przede wszystkim na odcinku od wylotu Kartuskiej do Grabówka. Wolniej pokonamy również dystans między Pogórzem a Obłużem. Na Obwodnicy Trójmiasta z koniecznością spowolnionej jazdy trzeba się liczyć na leśnym odcinku w Demptowie, co dotyczy obu jezdni. Zwalniamy też na wysokości Osowej i Wielkiego Kacka. Ponad kilometrowe korki utrzymują się przed rondem w Chwaszczynie. Takich zatorów, co prawda, nie ma na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, jednak ruch jest znacząco spowolniony od Luzina, przez Kębłowo do Gościcina. Korkują się nieco dojazdy do Wejherowa od strony Gowina, Białej i Piaśnicy. W samym mieście należy zwolnić na Strzeleckiej, Sobieskiego oraz na 12 Marca, od Myśliwskiej do krajówki. Bez poważniejszych trudności można na razie pokonać ulice Redy. W powiecie puckim większy ruch da się dostrzec na wojewódzkiej 218-stce w stronę Krokowej. Punktowe spowolnienia są również możliwe na 213-stce, od Celbowa, przez Połczyno, do Starzyna. Bez trudu da się pokonać trasę między Puckiem a Władysławowem. Nadmorskie drogi również nie sprawiają problemów kierującym.

11.12.2018

16:30

W towarzystwie pojedziemy ulicą Morską w Gdyni, a na gdańskim odcinku Obwodnicy Trójmiasta już zaczęły się poważne problemy. Na wysokości Matarni utworzył się korek na pasie w kierunku Gdyni.

16:22

Wciąż utrzymuje się korek na krajowej szóstce w Gościcinie przed skrzyżowaniem z ulicą Szeroką w kierunku Lęborka, również w kierunku Wejherowa postoimy zatorze. Spory ruch, ale bez większych utrudnień jest na krajowej szóstce w Wejherowie.

16:22

Gorzej sytuacja wygląda w centrum miasta. Tutaj poruszanie się samochodem może nie być takie proste. Na utrudnienia napotkamy na takich ulicach jak Sobieskiego czy 12 Marca. Nie ma większych utrudnień w Redzie, z kolei w Rumi przytyka się DK6 w Janowie i na wysokości dworca PKP w obu kierunkach. Spokojnie jest na drogach w Pucku i Władysławowie.

15:30

Na Gościcińskiej Górce ustawił się korek przed zjazdem na ulicę Szeroką w obu kierunkach. W Rumi tłoczno robi się na krajowej szóstce, szczególnie w okolicach skrzyżowania z Dąbrowskiego a także na Janowie. Nie ma utrudnień przy wyjeździe z Sabata informują nas słuchacze. W Pucku tłoczno jest na Wejherowskiej i 10 Lutego. Nie ma utrudnień na Morskiej w Gdyni, spokojnie jest także na gdyńskim odcinku Obwodnicy Trójmiasta.

15:21

Bez większych przeszkód pokonamy trasę z Wejherowa do Redy. Chwilami przytyka się ulica 12 Marca w kierunku krajowej szóstki. W centrum Wejherowa korkuje się ulica Sobieskiego w obu kierunkach, a także Sienkiewicza czy Rzeźnicka. Przejezdna jest trasa z Krokowej do Wejherowa – to informacja od naszych słuchaczy.

14:38

Zderzenie dwóch aut na krajowej szóstce w Wejherowie-Nanicach, na wysokości centrum handlowego. Korkuje się jezdnia w stronę centrum.

09:43

Zderzenie trzech samochodów osobowych na ulicy Obwodowej w Redzie. Możliwe są utrudnienia w ruchu w tym rejonie miasta.

09:27

Do kolizji dwóch samochodów osobowych doszło na krajowej szóstce w Redzie, nieopodal stacji paliw Lotos, na jezdni w stronę ulicy Puckiej. Wstępnie wiadomo o dwóch osobach poszkodowanych. W tym rejonie możliwe są zatem utrudnienia w ruchu, bo jeden pas ruchu jest zablokowany. Można już płynnie pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, a z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć głównie w Gościcinie. W miarę spokojnie jest w samym Wejherowie. Miejscowe spowolnienia mogą się pojawiać na krajowej szóstce, od wylotu Rybackiej do Chopina, a więc w stronę centrum. Poranne korki przechodzą powoli do historii w Rumi. Lekki zator jest jeszcze możliwy przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. Trochę gorzej jest na północy Gdyni. Nadal solidnie korkuje się Hutnicza na całej długości. Niewiele lepiej jest na Morskiej, zwłaszcza na odcinku od Chyloni do Grabówka, oraz na Janka Wiśniewskiego w stronę śródmieścia. Dość sprawnie można za to poruszać się Obwodnicą Trójmiasta, a większe utrudnienia mogą się pojawić w zasadzie tylko w pobliżu bramek na autostradzie A1. Nadal poranny spokój panuje na północy regionu. Większy ruch można zauważyć na odcinku z Łebcza do Strzelna. Lekko przytyka się dojazd do Pucka od strony Gnieżdżewa. W samym mieście spowolnienia są jeszcze odczuwalne na Wejherowskiej i Wojska Polskiego.

08:28

W kilku miejscach na Obwodnicy Trójmiasta ruch mocno zwalnia. Tak jest m.in. przy dojeździe do bramek na autostradzie A1, w okolicach Węzła Karczemki, a także między Matarnią a Osową. Wolniej pojedziemy też przy dojeździe do Demptowa. Poranne korki nie odpuszczają jeszcze na północy Gdyni, zwłaszcza na Morskiej, od Kartuskiej do Grabówka, a także na Hutniczej w stronę estakady i na Unruga. Spory ruch panuje na Wilczka w Luzinie i na Chłopskiej w Kębłowie. Przybyło także pojazdów na krajowej szóstce w Gościcinie, gdzie zator w stronę Wejherowa liczy kilkaset metrów. W samym Wejherowie raczej nie trzeba się obawiać niespodziewanych sytuacji na ulicach. Większy tłok może być uciążliwy głównie w śródmieściu – na Sobieskiego, Świętego Jana i 12 Marca. W Redzie większy ruch niż przed godziną jest zauważalny na Puckiej, od przejazdu kolejowego do Gdańskiej. Spokojniej za to jest w Rumi, gdzie większe nasilenie ruchu jest zauważalne w zasadzie tylko na Dąbrowskiego. Poważniejszych utrudnień nie trzeba się obawiać także na drogach powiatu puckiego. Jeśli gdzieś występują zakłócenia w ruchu, to mają one przede wszystkim charakter punktowy. Zwalniamy zatem przed skrzyżowaniami w Celbowie i Połczynie. Wolniej pokonamy też odcinek z Piaśnicy do Leśniewa czy trasę między Łebczem a Gnieżdżewem.