Informacje z dróg

06.08.2019

07:27

Spokojnie jest na razie na ulicach Wejherowa. Nieco większe natężenie ruchu da się dostrzec jedynie na remontowanej Przemysłowej, Sobieskiego i Chopina, w okolicach szpitala. Także dojazd do miasta od strony Lęborka nie sprawia kierującym większych trudności. Nieznaczne spowolnienia na krajowej szóstce są możliwe tylko w Kębłowie i Gościcinie. Porannego poruszenia można się za to spodziewać na ulicach Wilczka w Luzinie oraz Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Porannych utrudnień nie ma na razie w Redzie. Spokój panuje też w Rumi, choć nieco gęstnieje już ruch na Kosynierów i Dębogórskiej. W Gdyni wolniej pojedziemy ulicami Unruga, Hutniczą i Morską w stronę centrum. W samym śródmieściu całkiem duży ruch utrzymuje się na Dworcowej, Warszawskiej i Świętojańskiej. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta trzeba zwolnić w pobliżu Węzła Kowale oraz między Matarnią a Osową. Jeśli chodzi o zjazdy z ekspresówki, wszystkie ulice są w pełni przejezdne, niemniej coraz większy ścisk da się odczuć na Spacerowej w Gdańsku, na pasie w stronę Oliwy. Ścisku nie ma za to w okolicach plaż. Bez trudu można dotrzeć m.in. z Pierwoszyna do Rewy. Na razie pustkami świeci ulica Morska w Dębkach. Rośnie nieco ruch na wojewódzkiej 215-stce, od Sławoszyna w stronę Karwi, jednak wzdłuż linii brzegowej można podróżować bez zbędnych przestojów. Korków nie ma też na trasie wzdłuż Półwyspu Helskiego ani na odcinku między Puckiem a Władysławowem.

05.08.2019

09:27

Poranne poruszenie widać jeszcze na ulicach Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie, niemniej sytuacja powoli się stabilizuje. Przybyło nieco pojazdów na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, przede wszystkim w Kębłowie i Gościcinie, mimo to główną arterią powiatu wejherowskiego można się poruszać w miarę sprawnie. Jeśli chodzi o natężenie ruchu w Wejherowie, utrzymuje się korek na Ofiar Piaśnicy, od ronda u zbiegu granicznej i Lelewela do zjazdu na krajówkę. Poza tym większy ruch panuje na Świętego Jana, Rzeźnickiej i Sobieskiego. W Redzie najwięcej problemów sprawia kierującym pokonanie Puckiej, od zjazdu z Górki Rekowskiej do Gdańskiej. Zwalniamy też w okolicach skrzyżowania z Łąkową. W Rumi natomiast wzmożony ruch panuje na Dąbrowskiego, a także na Sobieskiego, od Janowa do wiaduktu. W Gdyni utrzymują się jeszcze utrudnienia na początkowym odcinku Morskiej, od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Sama obwodnica przytyka się przy końcowym zjeździe na Morską. Spowolnienie na ekspresówce dotyczy przede wszystkim odcinka od Straszyna do Szadółek. Nad samym morzem przybyło aut na 215-stce, na wysokości Cetniewa i Chłapowa. W miarę spokojnie jest za to w okolicach Jastrzębiej Góry i Karwi. Przytyka się dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa, zwłaszcza od wylotu Drogi Chłapowskiej. Jadąc w stronę Helu, zwalniamy na odcinku od Chałup do Kuźnicy.

08:27

Podobnie jak przed godziną, dotarcie do nadmorskich kurortów nie sprawia obecnie większych problemów. Nieco zagęścił się ruch na wojewódzkiej 216-stce między Puckiem a Władysławowem, zwłaszcza dojazd do ronda we Władysławowie od wylotu Drogi Chłapowskiej, niemniej tą trasą można się poruszać całkiem sprawnie. Droga wzdłuż Półwyspu Helskiego może się przytykać w Chałupach i Jastarni. Z kolei jadąc wojewódzką 215-stką, nogę z gazu zdejmujemy na wysokości Cetniewa, Chłapowa i Karwi. Póki co, bez przeszkód można dotrzeć do plaż w Dębkach czy Rewie. Zwiększył się nieco ruch na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, co dotyczy przede wszystkim Gościcina. Nadal jednak można pokonać tę arterię w przyzwoitym tempie. W miarę spokojnie jest też w samym Wejherowie. Większego natężenia ruchu można się spodziewać na remontowanej Przemysłowej, 12 Marca i Sobieskiego. W Redzie zauważalnie zwiększył się ruch na ulicy Puckiej, przede wszystkim przy zjeździe z Górki Rekowskiej w stronę Gdańskiej. W Rumi natomiast najwięcej problemów może sprawiać pokonanie Sobieskiego w okolicach skrzyżowania z ulicą Sabata. W Gdyni spore spowolnienie utrzymuje się na Janka Wiśniewskiego w stronę centrum. Korek nie odpuszcza też na początkowym odcinku Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Największe spowolnienie na Obwodnicy Trójmiasta, podobnie jak godzinę temu, dotyczy odcinka od Węzła Południe do Szadółek. Nieznacznie przytyka się też odcinek między Matarnią a Osową.

07:25

Na razie praktycznie bez większych przeszkód można pokonać krajową szóstkę na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Nieznacznie spowolnienie jest możliwe tylko w Kębłowie. Jeśli chodzi o Wejherowo, może lekko przytykać się dojazd do miasta od strony Gowina i Białej. W samym mieście na razie ruch jest co najwyżej umiarkowany. To można powiedzieć o tranzytowej szóstce, o odcinku między skrzyżowaniami z Rybacką i Chopina. Poza tym większej liczby pojazdów można się spodziewać przed przejazdami kolejowymi na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza i 12 Marca. W Redzie zaczyna lekko korkować się Pucka, od Gdańskiej do Kazimierskiej. W Rumi natomiast podobna sytuacja występuje w pobliżu wylotu Towarowej na Sobieskiego. W Gdyni trwa usuwanie porannej kolizji na Morskiej, co przekłada się na korek, od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Spory ścisk panuje też na estakadzie, od Morskiej do Janka Wiśniewskiego. Obwodnica Trójmiasta przytyka się na odcinku od Węzła Południe do Szadółek, na jezdni w stronę Gdyni. W miarę spokojnie jest na razie na drogach powiatu puckiego. Nieco większe poruszenie da się dostrzec na ulicy Helskiej w Pucku. Dość płynnie da się, póki co, pokonać nadmorską 215-stkę wzdłuż linii brzegowej. Nogę z gazu należy zdjąć w Karwi i Jastrzębiej Górze. We Władysławowie poważniejszy ruch panuje na Starowiejskiej, na wysokości portu. Większych problemów nie sprawia przejazd przez półwysep w stronę Helu.

02.08.2019

09:26

Coraz większy ruch panuje nad samym morzem, zwłaszcza na wojewódzkiej 215-stce między Władysławowem a Jastrzębią Górą. Wolniej pojedziemy przede wszystkim na wysokości Chłapowa. W samym Władysławowie zwalniamy na Żwirowej i Żeromskiego. Z kolei trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego przytyka się w okolicach Chałup, Kuźnicy i Jastarni. Tłoczno jest także na wojewódzkiej 216-stce, na trasie z Gnieżdżewa do Pucka. W Redzie nadal w cierpliwość trzeba się uzbroić na Puckiej, zwłaszcza na odcinku od Alei Lipowej do zjazdu na Gdańską. W Rumi więcej aut niż przed godziną przemierza krajową szóstkę, co widać zwłaszcza wyraźnie w okolicach wiaduktu. Przybyło też pojazdów w pobliżu skrzyżowania Starowiejskiej z Dąbrowskiego. W Gdyni nie odpuszczają jeszcze utrudnienia na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Zwalniamy też na Hutniczej w kierunku estakady. Dobra sytuacja panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Nieznaczne spowolnienie jest możliwe w pobliżu Węzła Karczemki, na jezdni w stronę Gdyni. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma problemów z płynnością ruchu na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie krajówka umożliwia płynną jazdę. Zwalniamy natomiast w śródmieściu, przede wszystkim na ulicach Sobieskiego, Świętego Jana, Rzeźnickiej i 12 Marca.

08:27

W Redzie utrzymuje się spory ruch na Puckiej, zwłaszcza w stronę Rekowa. Wolniej pojedziemy też Gdańską, w okolicach skrzyżowania z Łąkową. Całkiem sprawnie można pokonać za to ulice Rumi. Nieznaczne spowolnienie utrzymuje się jeszcze przy zjeździe z Towarowej na Sobieskiego. W Wejherowie sytuacja drogowa również jest stabilna. Nieco większe poruszenie panuje na remontowanej Przemysłowej, a także w obrębie śródmieścia, czyli na Świętego Jana, Rzeźnickiej i 12 Marca. Za rogatkami miasta, na krajowej szóstce, także nie trzeba się obawiać nieprzewidzianych utrudnień. Ze spowolnieniem trzeba się liczyć na krajowej szóstce przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Inne odcinki trasy z Lęborka do Wejherowa są w pełni przejezdne. Kierowcy mogą być mile zaskoczeni sytuacją na Obwodnicy Trójmiasta – na tej trasie nie ma praktycznie żadnych utrudnień. Z kolei w Gdyni zagęścił się nieco ruch na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Spowolnienie nie odpuszcza też jeszcze na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Nieco trudniejszy niż przed godziną może być przejazd tranzytem przez Puck. Na razie nie ma jeszcze korków między Puckiem a Władysławowem, choć może się lekko przytykać dojazd do miasta od strony Swarzewa. Nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, przybyło aut na odcinku od Karwi do Ostrowa i w pobliżu Jastrzębiej Góry. Z kolei na drodze przez Półwysep Helski utworzyło się około kilometrowe spowolnienie przy dojeździe do Chałup.

07:27

Spokojnie jest na razie na drogach prowadzących w pobliże nadmorskich plaż. Bez trudu pokonamy zatem ulicę Morską w Dębkach. Również wojewódzka 215-stka wzdłuż linii brzegowej umożliwia płynną jazdę. To samo dotyczy 216-stki od Władysławowa aż do Helu. W samym Władysławowie przytyka się dojazd do ronda u zbiegu Drogi Chłapowskiej i Żwirowej. Bez trudu można za to dotrzeć do Pucka, hamując dopiero na skrzyżowaniu Helskiej i Żarnowieckiej. Problemów nie sprawia też pokonanie odcinka z Pierwoszyna do Rewy. Poranny spokój panuje także na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie spowolnienia, które nie wpływają znacząco na płynność ruchu, są prawdopodobne jedynie w Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie poranne poruszenie widać już na Sucharskiego i Sobieskiego. Może się też przytykać Chopina w okolicach szpitala. W Redzie nieco większe zagęszczenie ruchu jest zauważalne na Puckiej, od wylotu Alei Lipowej do skrzyżowania z Kazimierską. Względnie spokojnie jest w Rumi, a większą liczbę pojazdów da się dostrzec w pobliżu skrzyżowania Sobieskiego z Sabata. W Gdyni hamujemy, tradycyjnie o tej porze, na początkowym odcinku Morskiej, czyli od Cisowej do Chyloni. Na odcinku pół kilometra przytyka się zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na Morską, ale jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na całej długości ekspresówki.

01.08.2019

13:23

Wypadek na DK 6 na wysokości Kębłowa - pas w kierunku Wejherowa zablokowany

Na DK 6, między ulicami Charwatyńską i Chłopską w Kębłowie doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych informacji wynika, że jedna osoba została poszkodowana. Pas w kierunku Wejherowa zablokowany.

12:45

Korek na wojewódzkiej '216' z Władysławowa do Pucka.

informuje Natalia

12:41

DK 6 od Rumi Janowo do zjazdu na obwodnicę zakorkowana.

informuje Alicja

09:27

Coraz więcej aut przemierza ulicę Pucką w Redzie, co jest zwłaszcza widoczne na pasie od Górki Rekowskiej do Gdańskiej. Bez większych problemów można dojechać do Pucka od strony Celbowa. Natomiast przytyka się lekko odcinek wojewódzkiej 216-stki między Puckiem a Władysławowem, zwłaszcza w Gnieżdżewie. Dość pusta o poranku wojewódzka 215-stka, obecnie całkiem solidnie korkuje się na wysokości Cetniewa i Chłapowa. Zagęścił się też ruch wzdłuż Mierzei Helskiej, co szczególnie dotyczy Kuźnicy, Jastarni i samego Helu. Podobnie jak przez cały poranek, względny spokój panuje na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Wyjątkiem może być zjazd z Górki Gościcińskiej. W samym Wejherowie krajówka może się przytykać między skrzyżowaniami z ulicami Chopina i Rybacką. Poza tym nie ma szczególnych utrudnień, a ruch w mieście odbywa się płynnie. Podobnie jest w Rumi. Tutaj zmianę świateł można stracić w okolicach galerii handlowej na Sobieskiego. Wolniej pojedziemy także ulicami Starowiejską i Dąbrowskiego. W Gdyni utrzymuje się jeszcze spowolnienie na Morskiej u wylotu Chylońskiej. Podobnie jest na Hutniczej w pobliżu skrzyżowania z Pucką i przy dojeździe do estakady. Wzmożony ruch panuje też na Węźle Ofiar Grudnia 70. Obwodnica Trójmiasta może się przytykać na odcinku od Kowali do Szadółek, a także przy podjeździe w stronę Demptowa. Około półkilometrowy zator uformował się też przy zjeździe na wspomnianą Morską w Chyloni.

08:28

Godzinę temu na drogach w pobliżu plaż panowały pustki. Obecnie nieco większe poruszenie da się zauważyć na nadmorskiej 215-stce w okolicach Karwi i Jastrzębiej Góry. Przytyka się także dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. Spowolnienia na trasie w stronę Helu są możliwe w pobliżu Chałup i Jastarni. Z kolei w Pucku większe zagęszczenie ruchu da się zauważyć na Wejherowskiej, Żarnowieckiej i Wojska Polskiego. Nieco dalej na południe regionu, przytyka się trasa między Darzlubiem a Połczynem. Podobnie jak przed godziną, całkiem sprawnie można przejechać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Przejazd tranzytem przez miasto także nie sprawia problemów. Trochę większe natężenie ruchu utrzymuje się na odcinku między skrzyżowaniem z ulicami Rybacką i Chopina. W Redzie wolniej pojedziemy Gniewowską i Łąkową. W Rumi natomiast przytyka się krzyżówka Grunwaldzkiej i Ceynowy. Możliwe są też lekkie utrudnienia na skrzyżowaniu Sobieskiego i Sabata. W Gdyni przybyło pojazdów na Hutniczej, przede wszystkim na odcinku między Pucką a estakadą. Z kolei na Morskiej nie odpuszcza jeszcze korek przy dojeździe do Obwodnicy Trójmiasta. Sama obwodnica może się lekko przytykać od Osowej do zjazdu na lotnisko.

07:26

Na razie nadmorskie odcinki dróg świecą pustkami. Bez trudu można więc dojechać do plaży w Dębkach. Utrudnień nie ma także na wojewódzkiej 215-stce, od Karwi, przez Jastrzębią Górę, aż do Władysławowa. To samo dotyczy drogi wzdłuż Półwyspu Helskiego, choć z nieznacznym spowolnieniem trzeba się liczyć w Jastarni, w pobliżu ronda. Bez większych przeszkód da się także przejechać między Władysławowem a Puckiem. Niespodziewanych utrudnień nie ma także na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Nieznaczne przestoje mogą się pojawić w Kębłowie i Gościcinie, choć o kilometrowych korkach nie ma mowy. W samym Wejherowie także panuje poranny spokój na drogach. Większe problemy są możliwe w okolicach przejazdów kolejowych, a więc na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Puckiej i 12 Marca. O poważniejszych problemach w ruchu trudno mówić zarówno w Redzie, jak i w Rumi. Tutaj zmianę świateł można stracić tylko w okolicach galerii handlowej. Z kolei w Gdyni najmocniej korkuje się dojazd ulicą Morską do Obwodnicy Trójmiasta od strony Cisowej. Sama obwodnica jest w pełni przejezdna, choć przytyka się lekko zjazd na wspomnianą Morską. Względnie spokojnie jest też na ulicach prowadzących z ekspresówki do poszczególnych dzielnic Gdyni i Gdańska. Nogę z gazu trzeba zdjąć, jadąc Chwaszczyńską w stronę Witomina.

31.07.2019

09:28

Całkiem spory tłok panuje już na wojewódzkiej 216-stce, zwłaszcza między Puckiem a Władysławowem. Dojazd do Pucka od strony Gnieżdżewa może oznaczać stratę kilku minut. Z kolei jadąc w stronę Władysławowa, zwalniamy na odcinku około 500 metrów, mniej więcej od wylotu Drogi Chłapowskiej do ronda. Całkiem sprawnie można pokonać trasę wzdłuż Półwyspu Helskiego. Niewielkie przestoje są możliwe w Chałupach, Jastarni i w samym Helu. Znacznie bardziej jest oblegana wojewódzka 215-stka. Na płynną jazdę nie ma szans na wysokości Cetniewa, Chłapowa, Jastrzębiej Góry i Karwi. Podobnie jak przez cały poranek, kierowców pozytywnie zaskakuje krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie zwalniamy na Sucharskiego, Sobieskiego i Świętego Jana. W Redzie dość mocno przytyka się Pucka, od zjazdu z Górki Rekowskiej aż do Gdańskiej. W Rumi natomiast problemy w płynności ruchu pojawiają się przede wszystkim na Sobieskiego, w okolicach galerii handlowej. Względny spokój panuje na ulicach Gdyni, choć nie odpuszcza jeszcze spowolnienie na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Podobnie jest na Hutniczej od Puckiej do estakady. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma także na Obwodnicy Trójmiasta.

08:25

Wzrasta ruch na wojewódzkiej 216-stce, w stronę północy naszego regionu. Spowolnienia są już odczuwalne między Swarzewem a Władysławowem. Dojazd do miasta najmocniej przytyka się od wylotu Drogi Chłapowskiej. Z kolei na wojewódzkiej 215-stce, na samym morzem, największe zagęszczenie pojazdów da się dostrzec między Karwią a Jastrzębią Górą. Trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego jest przejezdna, choć więcej samochodów da się już zauważyć w Chałupach i Jastarni. Poranny spokój panuje na głównej arterii powiatu wejherowskiego, czyli na drodze krajowej nr 6. Trasę z Lęborka do Wejherowa można pokonać w zasadzie bez żadnych przeszkód. W samym Wejherowie także nie ma mowy o niespodziewanych utrudnieniach. Tradycyjnie już o tej porze, wzrasta natężenie ruchu w obrębie śródmieścia, a więc na ulicach 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Bez większych problemów można się poruszać także po ulicach Redy. Z koniecznością redukcji prędkości trzeba się liczyć w pobliżu skrzyżowania Gdańskiej z Łąkową. Drogowych niespodzianek nie ma też w Rumi. Tutaj nieco większy ruch da się odczuć na Dębogórskiej i w okolicach krzyżówki Starowiejskiej z Dąbrowskiego. W Gdyni nie odpuszczają jeszcze spowolnienia na Morskiej i Hutniczej w stronę centrum. Wolniej pojedziemy także ulicą Janka Wiśniewskiego przy dojeździe do Węzła Ofiar Grudnia 70. Za to Obwodnica Trójmiasta praktycznie świeci pustkami na obu jezdniach.