Informacje z dróg

16.01.2020

09:27

Przybyło nieco aut na krajowej szóstce między Gościcinem a Bolszewem, jednak pozostałe odcinki trasy z Lęborka do Wejherowa są w pełni przejezdne. Miejscowe utrudnienia są jeszcze możliwe na Leśnej i Zamostnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o Wejherowo, trudno mówić o niespodziankach drogowych. Niewielkie spowolnienia są możliwe na 3 Maja, na wysokości parku, i na Chopina, w pobliżu szpitala. Przez miasto można swobodnie przejechać tranzytem w obu kierunkach. Poważniejszych utrudnień nie ma też w Redzie, gdzie zwalniamy głównie na Łąkowej i Obwodowej. W Rumi natomiast utrzymują się niewielkie spowolnienia na Sobieskiego, w okolicach galerii handlowej. W miarę sprawnie można już dojechać ulicą Morską do centrum Gdyni. Utrudnienia na Hutniczej obejmują przede wszystkim odcinek między Północną a Pucką. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, przytyka się na odcinku kilkuset metrów zjazd na wspomnianą Morską w Chyloni. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Niewielkich utrudnień można spodziewać się na odcinku z Rewy do Mostów. Nie ma spowolnień na całej długości wojewódzkiej 216-stki. W Pucku nadal zwalniamy na Wejherowskiej, Wojska Polskiego i Żarnowieckiej, a w Gnieżdżewie – na Dworcowej. Spokojnie jest za to na ulicach Władysławowa.

08:28

Trwa spokojny poranek na ulicach Wejherowa. Przybyło pojazdów na ulicy Chopina, w pobliżu szpitala. Zwalniamy też przy dojazdach do przejazdów kolejowych na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Puckiej i 12 Marca. Może nieznacznie przytykać się odcinek między Robakowem a Luzinem. Miejscowe utrudnienia są też prawdopodobne na Chłopskiej w Kębłowie. Pozytywnie zaskakuje za to krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem, gdzie nie ma praktycznie żadnych przestojów. W Redzie może się przytykać Wejherowska u wylotu Drogowców. W Rumi natomiast miejscowe utrudnienia mogą dawać się we znaki na Sobieskiego, w pobliżu galerii handlowej. Wolniej pojedziemy też Starowiejską. W Gdyni przybyło aut na całej długości Hutniczej, przede wszystkim w stronę estakady. Morska w stronę centrum może utrudniać jazdę między Cisową a Chylonią. Obwodnica Trójmiasta może nieznacznie przytykać się przy podjeździe w stronę Demptowa, ale inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Z powodu robót drogowych utrudniony może być przejazd krajową 20-stką między Chwaszczynem a Gdynią. Punktowe utrudnienia mogą występować na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. W Pucku poranne poruszenie da się odczuć na ulicach Wojska Polskiego i Wejherowskiej, a we Władysławowie – na Gdańskiej i Żwirowej. Niewielkie utrudnienia na nadmorskiej 215-stce mogą wystąpić na wysokości Cetniewa i Rozewia.

07:27

Praktycznie żadnych niespodziewanych utrudnień nie ma obecnie na ulicach Wejherowa. Większej liczby pojazdów można się spodziewać na ulicach Sobieskiego, Roszczynialskiego i 12 Marca. Nieznacznie może też korkować się krajowa szóstka w mieście od wylotu Rybackiej do Chopina, a więc w stronę centrum. Poważniejszych problemów nie sprawia za to dojazd krajówką do miasta od strony Lęborka. Niewielkie utrudnienia mogą zmuszać do redukcji prędkości między Gościcinem a Bolszewem. W Redzie może się przytykać zjazd na Gdańską od strony Rekowa. Na razie bez większych przeszkód można przejechać krajową szóstką przez Rumię. Wzmożonego ruchu można się już spodziewać na Dąbrowskiego i Dębogórskiej, choć nigdzie nie ma uciążliwych korków. Na północy Gdyni poranne poruszenie da się odczuć przede wszystkim na Płk. Dąbka i Unruga. Niewielkie utrudnienia są możliwe przy zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego na Janka Wiśniewskiego i na Hutniczej, w pobliżu skrzyżowania z Pucką. Z kolei Morska jest najbardziej zatłoczona na Cisowej, u wylotu Chylońskiej. Obwodnica Trójmiasta umożliwia sprawną jazdę w obu kierunkach. Bez przeszkód można się poruszać po zdecydowanej większości dróg powiatu puckiego. Miejscowe utrudnienia o poranku da się odczuć na ulicy Kaszubskiej w Pierwoszynie. Sporo aut przemierza wojewódzką 213-stkę między Celbowem a Połczynem. Z kolei w Pucku może się przytykać skrzyżowanie Helskiej i 10 Lutego.

15.01.2020

15:25

W Wejherowie o tej porze nie trzeba spodziewać się dużego ruchu. Tradycyjnie o tej porze zwolnimy nieco na ulicach dojazdowych, czyli na Sobieskiego, Rzeźnickiej, Świętego Jana. Na krajowej 6 w kierunku Lęborka nogę z gazu ściągniemy między Bolszewem a Gościcinem. Patrząc w drugą stronę, na ulice Redy uważajmy na Pucką w kierunku nadmorskich tras. Ta zaczyna korkować się w obie strony. Nieco większy ruch panuje także na odcinku między Łąkową a Obwodową. Zwalniamy też w Rumi. Tutaj zwiększonej ilości samochodów możemy spodziewać się na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Kilkuset metrowe zwolnienie czeka kierowców na zjeździe SKM Janowo. W Trójmieście sytuacja nie jest wcale lepsza. Zderzak w zderzak pojedziemy na Hutniczej i przez Grabówek. Oprócz tego Obwodnica Trójmiasta wydaje się spokojna, korkuje się jedynie jej zjazd na ulicę morską.

09:25

W Pucku największego zagęszczenia ruchu można się spodziewać na ulicy Wojska Polskiego. Krajowa 216-stka w stronę Władysławowa jest w pełni przejezdna. Utrudnień nie ma też na odcinku wzdłuż Półwyspu Helskiego. Może nieznacznie przytykać się dojazd do Jastrzębiej Góry od strony Mieroszyna. Zwalniamy też w okolicach Strzelna i Łebcza. Poza około półkilometrowym zatorem przy zjeździe na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni, nie ma utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Spokojniej niż przed godziną jest też w samej Gdyni. W pełni przejezdne są główne ulice prowadzące do centrum, czyli Morska i Janka Wiśniewskiego. Poruszenie na Hutniczej utrzymuje się przede wszystkim w okolicach skrzyżowania z Pucką. Nieprzewidzianych utrudnień nie ma na ulicach Rumi. Nieco więcej pojazdów da się dostrzec na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Redzie natomiast zwalniamy na skrzyżowaniu Gdańskiej z Pucką. Krajowa szóstka w Wejherowie może nieznacznie korkować się w pobliżu Węzła Zryw. Poranne utrudnienia da się jeszcze odczuć na ulicach Roszczynialskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej, choć nigdzie nie są one szczególnie uciążliwe. Podobnie jest na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Poważniejsza redukcja prędkości na tej trasie może być konieczna jedynie między Gościcinem a Bolszewem.

08:28

Poranne utrudnienia da się odczuć na ulicy Wilczka w Luzinie, przede wszystkim w okolicy przejazdu kolejowego. Wolniej pokonamy też odcinek między Milwinem a Sychowem oraz z Szemuda do Przetoczyna. Stabilna sytuacja drogowa utrzymuje się za to na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Największych utrudnień można się spodziewać jedynie w Gościcinie. W Wejherowie utrzymuje się poranny spokój na ulicach. Nieznaczne spowolnienia są prawdopodobne na Chopina, na wysokości szpitala. Z kolei krajowa szóstka w mieście może się nieznacznie korkować na Nanic do centrum. Sprawnie można się poruszać ulicami Redy. W Rumi natomiast utrzymuje się spowolnienie przy dojeździe do skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Gdyni utrzymują się miejscowe spowolnienia na Morskiej w stronę centrum, co dotyczy przede wszystkim Cisowej i Grabówka. Spore poruszenie da się odczuć na skrzyżowaniu Hutniczej z Pucką. W śródmieściu największy ruch panuje na Śląskiej i Warszawskiej. Około kilometrowe spowolnienie uformowało się przy dojeździe do Węzła Wielki Kacka na Obwodnicy Trójmiasta. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Problemów z przejezdnością nie ma też na większości głównych dróg powiatu puckiego. Poranne spowolnienia mogą się utrzymywać jeszcze na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. W Pucku zagęszczenie ruchu jest odczuwalne na Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Natomiast we Władysławowie zwalniamy na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

07:27

Drogowy poranek rozpoczął się już na ulicy Szkolnej w Bolszewie, która może nieco się przytykać. Niezłe warunki do podróżowania panują na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, a spowolnienia trzeba się spodziewać przede wszystkim w okolicach wylotu ulicy Szerokiej w Gościcinie. Względny spokój, póki co, panuje na ulicach Wejherowa. Największy ruch dotyczy ulic Sobieskiego, 3 Maja i Chopina. Spokojnie jest też na ulicach Redy, gdzie ruch zagęszcza się przede wszystkim na Łąkowej i Obwodowej. Niespodzianek drogowych nie ma także w Rumi. Miejscowych utrudnień można się spodziewać na skrzyżowaniu Starowiejskiej z Dąbrowskiego oraz na Dębogórskiej i Kosynierów. Jadąc ulicą Morską w stronę centrum Gdyni, zdejmujemy nogę z gazu na Cisowej i Grabówku. Coraz bardziej przytyka się też Hutnicza w kierunku estakady. To samo można powiedzieć o Janka Wiśniewskiego. Z kolei na północy miasta najwięcej problemów może sprawiać płynne pokonanie ulicy Płk. Dąbka na Obłużu. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli chodzi o ulice dojazdowe do ekspresówki, mocno korkuje się przebudowywana Chwaszczyńska w Gdyni. Spokojnie jest na zdecydowanej większości dróg powiatu puckiego, a poranne utrudnienia mają przede wszystkim charakter punktowy. Można się ich spodziewać m.in. na ulicach Kaszubskiej w Pierwoszynie i Chrzanowskiego w Kosakowie. Nieznacznie może się przytykać dojazd z Połchowa do Mrzezina. Bez przeszkód można się przemieszkać drogami wojewódzkimi nr 215 i 216. Większych utrudnień nie ma też na ulicach Pucka i Władysławowa.

14.01.2020

18:53

Zderzenie dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 6, w Bożympolu Małym, nieopodal skrzyżowania z ulicą osiedlową. Możliwe są utrudnienia w ruchu, w obu kierunkach. Wstępnie wiadomo, że jedna osoba została poszkodowana.

15:46

Za początek zaglądamy na ulice Trójmiasta. Zakłócenia w płynności ruchu będą na pewno na wysokości Grabówka w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Większych utrudnień nie ma z kolei w Chyloni i Cisowej, dość sprawnie można tez pokonać Obwodnicę Trójmiasta, która przytyka się jedynie przy zjeździe na Morską i estakadę. W Rumi popołudniowego poruszenia możemy spodziewać się przy zjeździe SKM Janowo, na ulicy Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Ciężko też o płynną jazdę z Rumi do Redy. Kilkukrotnie zmianę świateł możemy stracić na głównej krzyżówce. Redukcja prędkości przy się na Puckiej w kierunku nadmorskich tras, a spoglądając na ulice Wejherowa widać spokój. Krajowa 6 w kierunku Lęborka będzie sprawiała trudności jedynie na odcinku między Bolszewem a Gościcinem. W centrum Wejherowa uważajmy na Rzeźnicką, Sobieskiego, Świętego Jana i 12 Marca.

09:27

Trwa spokojny poranek na ulicach Wejherowa. Największego ruchu trzeba się spodziewać w obrębie śródmieścia – na Świętego Jana, Rzeźnickiej i 3 Maja. Bez trudu można dojechać do miasta krajową szóstką od strony Lęborka. Poważniejszy zator jest możliwy tylko na wysokości stacji kolejowej w Gościcinie. Podobnie jak przed godziną, nie ma większych utrudnień na ulicach Redy. Nogę z gazu zdejmujemy przede wszystkim na Gdańskiej, w okolicach dworca PKP. Sprawnie można przejechać już krajową szóstką przez Rumię. Większy ruch jest natomiast odczuwalny przy dojeździe do skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. Wyjątkowo spokojnie jak na tę porę dnia jest na Hutniczej w Gdyni, a niewielkie utrudnienia mogą się pojawiać przede wszystkim u wylotu Puckiej. Z kolei na Morskiej ruch może być spowolniony na odcinku od Cisowej do Chyloni. W śródmieściu najwolniej pojedziemy Władysława IV i Warszawską. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Przytykać się może jedynie końcowy zjazd z ekspresówki na ulicę Morską w Chyloni. Główna arteria powiatu puckiego, czyli wojewódzka 216-stka, jest w pełni przejezdna w obu kierunkach. Zakłócenia w płynności ruchu mogą natomiast pojawić się na odcinku z Łebcza do Starzyna. Podobnie jest przy dojeździe do Krokowej od strony Żarnowca. Większych utrudnień nie ma natomiast na ulicach Pucka i Władysławowa.

08:27

Sporo pojazdów da się dostrzec na trasie między Kochanowem a Kębłowem. Podobnie jest na odcinku z Robakowa do Luzina. Stabilna sytuacja panuje za to na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Największy ruch jest odczuwalny między Bolszewem a Gościcinem, ale inne odcinki wspomnianej arterii są w pełni przejezdne. W samym Wejherowie trudno mówić o drogowych niespodziankach. Najpoważniejsze natężenie ruchu jest odczuwalne na Chopina w okolicach szpitala, a także na Batalionu Morskiego, Sobieskiego i 3 Maja. Większych utrudnień nie ma obecnie w Redzie. Miejscowe spowolnienia są prawdopodobne na Puckiej i Gniewowskiej. W Rumi krajowa szóstka może się przytykać na wysokości skrzyżowania z Ceynowy i w pobliżu galerii handlowej. W Gdyni nie odpuszczają jeszcze poranne utrudnienia na Hutniczej, zwłaszcza na odcinku między Pucką a estakadą. Na północy miasta zwalniamy na Unruga i Kwiatkowskiego. Około półkilometrowy zator uformował się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską w Chyloni, choć warto podkreślić, że jest to jedyne poważniejsze spowolnienie na całej długości ekspresówki. Lokalne spowolnienia mogą utrudniać jazdę na ulicy Pomorskiej w Dębogórzu. Podobnie jest na Dworcowej w Gnieżdżewie. Wojewódzka 216-stka może się przytykać przy dojeździe do skrzyżowania w Celbowie. Z kolei we Władysławowie przybyło aut na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

07:27

Nieco większe poruszenie da się zauważyć o poranku przy dojeździe do Wejherowa ulicą Szkolną od strony Bolszewa. Krajowa szóstka z Lęborka jest w pełni przejezdna, choć niewielkie utrudnienia w ruchu są możliwe w Bożympolu, Strzebielinie i Gościcinie. Jeśli chodzi o ulice Wejherowa, największe natężenie ruchu można odczuć na Sobieskiego, 12 Marca i Chopina. W Redzie zwalniamy na Wejherowskiej przed światłami i na Gdańskiej, przy dojeździe do skrzyżowania z Łąkową. W Rumi natomiast zakłócenia w płynności ruchu są możliwe na I Dywizji Wojska Polskiego, Starowiejskiej i Sobieskiego, u wylotu Sabata. W Gdyni na razie dość sprawnie można dotrzeć do centrum ulicą Morską. Gęstnieje za to ruch na całej długości Hutniczej. Trudno jest też przedostać się o poranku z Pogórza na Obłuże ulicą Płk. Dąbka. Praktycznie żadnych większych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli chodzi o zjazdy z ekspresówki, najmocniej zatłoczone są Chwarznieńska w Gdyni i Spacerowa w Gdańsku. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są przejezdne. Redukcja prędkości na pewno przyda się na ulicy Kaszubskiej w Pierwoszynie. To samo można powiedzieć o Wojska Polskiego i Wejherowskiej w Pucku. Podróżując wojewódzką 213-stką, zwalniamy przy dojeździe do Połczyna i Krokowej. Z kolei nadmorska 215-stka może się przytykać na wysokości Cetniewa i Rozewia. Trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego na razie świeci pustkami.

13.01.2020

16:21

Trójmiasto dalej wygląda dosyć gęsto zwłaszcza w Grabówku i przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską. Dalej stoi Hutnicza w obie strony, a im bliżej centrum Rumi tym wolniej przejedziemy zjazd SKM Janowo. Dąbrowskiego, Dębogórska i kosynierów będą o tej porze sprawiały nam trudności. Zmianę świateł może kilkukrotnie stracić próbując dojechać do głównego skrzyżowania w Redzie. Te przejedziemy z dużym spowolnienie. Pucka w kierunku nadmorskich tras nie będzie wyglądała najgorzej, ale zdecydowanie przybyło tam samochodów. W stolicy powiatu wejherowskiego tłoczniej niż przed godziną. Na krajowej 6 z wyjątkiem spowolnienia w kierunku samego Wejherowa na odcinku pomiędzy Gościcinem a Bolszewem uważajmy na krzyżówkę z Rybacką, na której przed godziną doszło do kolizji. W samym centrum będzie przytykać nam się Świętego Jana, Rzeźnicka, Pucka i 12 Marca. Popołudniowy ruch można powiedzieć, że klasycznie nam się oby szybko i klasycznie zniknął.

15:25

Za początek zajrzyjmy do stolicy powiatu wejherowskiego, na której o tej porze panuje względny spokój. Tradycyjnie o tej porze zwolnimy nieco na ulicach dojazdowych, czyli na Sobieskiego, Rzeźnickiej, Świętego Jana. Na krajowej 6 w kierunku Lęborka nogę z gazu ściągniemy między Bolszewem a Gościcinem. Patrząc w drugą stronę, na ulice Redy uważajmy na Pucką w kierunku nadmorskich tras. Ta korkuje się w obie strony. Nieco większy ruch panuje także na odcinku między Łąkową a Obwodową. Zwalniamy też w Rumi. Tutaj zwiększonej ilości samochodów możemy spodziewać się na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Kilkuset metrowe zwolnienie czeka kierowców na zjeździe SKM Janowo. W Trójmieście sytuacja nie jest wcale lepsza. Zderzak w zderzak pojedziemy na Hutniczej i przez Grabówek. Oprócz tego Obwodnica Trójmiasta wydaje się spokojna, korkuje się jedynie jej zjazd na ulicę morską.

11:59

Na Rondzie Solidarności w Wejherowie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych – citroena i peugeota. Korkuje się krajowa szóstka w stronę Bolszewa. Zator można ominąć, jadąc ulicami Ofiar Piaśnicy, Graniczną i Przemysłową.