Informacje z dróg

10.06.2019

08:28

Sytuacja przy wjeździe do wejherowskiego tunelu jest w pełni opanowana i można bezpiecznie przedostać się ze śródmieścia pod drogą krajową numer sześć. Jeśli chodzi o Wejherowo, duży ruch utrzymuje się na Świętego Jana, Rzeźnickiej i Wniebowstąpienia. Przybyło aut na krajowej szóstce między Kębłowem a Gościcinem, gdzie zator liczy obecnie ponad dwa kilometry. W Redzie, podobnie jak przed godziną, największym wyzwaniem może być sprawne pokonanie Gdańskiej. W Rumi natomiast utrzymuje się spowolnienie w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie. W Gdyni dość sprawnie można dotrzeć Morską do centrum. Wyjątkiem jest większy tłok między Cisową a Chylonią. Zakorkowana jest także Hutnicza w stronę estakady. Bez większych problemów można się poruszać Obwodnicą Trójmiasta w kierunku Gdańska. Zwalniamy natomiast od Kowali do Szadółek, na jezdni w stronę Gdyni. Podobnie jak przed godziną, nie ma większych utrudnień na głównych drogach powiatu puckiego. Jeśli gdzieś pojawiają się spowolnienia, to mają one charakter jedynie punktowy. Tak jest m.in. na ulicy Dworcowej w Gnieżdżewie. Wolniej pojedziemy Drogą Chłapowską we Władysławowie. Redukcja prędkości przyda się też na wojewódzkiej 215-stce w Sławoszynie.

07:50

Ciężarówka zakleszczyła się przy wjeździe do tunelu do strony ul. św. Jana w Wejherowie. Możliwe są poważne utrudnienia w ruchu.

07:28

Stopniowo zagęszcza się ruch w poniedziałkowy poranek na drogach regionu. Widać to już na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Co prawda, wspomniany odcinek da się jeszcze pokonać w miarę płynnie, ale z lokalnymi utrudnieniami trzeba się liczyć w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie przybyło pojazdów przede wszystkim na Sobieskiego. Natomiast krajówka korkuje się lekko na wysokości skrzyżowania z Rybacką i 12 Marca. Niewielki zator utworzył się też na końcowym odcinku ulicy Chopina. W Redzie około półkilometrowe spowolnienie obowiązuje na Gdańskiej, na wysokości dworca PKP. W Rumi natomiast największym powodzeniem kierujących cieszy się zjazd z wiaduktu w stronę Janowa. Stopniowo przytyka się już Hutnicza na całej długości w Gdyni. Na płynną jazdę nie ma też szans na Morskiej, na Cisowej, a także na Płk. Dąbka z Pogórza do Obłuża. W śródmieściu na razie jest dość spokojnie, choć zagęszcza się ruch na Warszawskiej i Świętojańskiej. Większych utrudnień nie ma na razie na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w stronę autostrady. W przeciwnym kierunku spowolnienie jest możliwe od wiaduktu na Kowalach do Szadółek. Poranny spokój panuje na większości dróg powiatu puckiego. Niewielkie utrudnienia są możliwe na trasie z Rewy, przez Mosty, do Pierwoszyna i Kosakowa. We Władysławowie większy ruch da się dostrzec na Drodze Chłapowskiej. Zwalniamy też przed skrzyżowaniem w Łebczu.

07.06.2019

16:26

Zła wiadomość dla podróżujących w stronę autostrady A1. Po zderzeniu na wysokości Szadółek utrzymują się utrudnienia w ruchu w stronę Kowali. W przeciwnym kierunku Obwodnica Trójmiasta przytyka się od Straszyna do Węzła Karczemki. Spowolnienie jest też możliwe od Osowej do zjazdu na lotnisko. Co prawda, odpuściły nieco utrudnienia na Janka Wiśniewskiego w stronę Estakady Kwiatkowskiego w Gdyni, ale sama estakada nadal jest mocno zakorkowana w kierunku Obłuża. Nie poprawiła się też sytuacja na Hutniczej, zwłaszcza w okolicach skrzyżowania z Pucką. Popołudniowe korki nie odpuszczają też na Sobieskiego w Rumi. Nieco mniejszy ruch panuje dopiero za wiaduktem, w stronę Redy. W samej Redzie zwalniamy Morskiej, Obwodowej i Leśnej. Nieco lepiej niż w ostatnich dniach wygląda sytuacja na Gdańskiej. Dość mocno korkuje się za to Pucka w stronę Rekowa. Podobnie jak przed godziną, największy ruch w Wejherowie panuje w śródmieściu, zwłaszcza na 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Krajówka przytyka się przede wszystkim przy dojeździe do Chopina i w okolicach Węzła Zryw. Z rogatkami Wejherowa, na krajowej szóstce, korkuje się odcinek między Bolszewem a Gościcinem. Dojazd do Gościcina jest też mocno zakorkowany od strony Kębłowa. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne, choć gdzieniegdzie pojawiają się lokalne utrudnienia. Tak jest m.in. na ulicach Helskiej, 10 Lutego i Wejherowskiej w Pucku. Natomiast we Władysławowie przytykają się ulice Starowiejska i Żwirowa. Nogę z gazu warto też zdjąć na wojewódzkiej 213-stce między Żarnowcem a Krokową.

15:29

Około godziny 15:00 doszło do kolizji na Obwodnicy Trójmiasta, na wysokości Szadółek, na jezdni w stronę autostrady. Efektem są utrudnienia w obu kierunkach ruchu, aż do Straszyna. Wzrasta ruch na krajowej szóstce w Rumi. Obecnie Sobieskiego stoi w korku praktycznie na całej długości – od granicy z Gdynią aż do wiaduktu. Jeśli chodzi o Gdynię, coraz trudniej jest dostać do północnych dzielnic miasta. Korek w stronę Obłuża zaczyna się już na Janka Wiśniewskiego i rozciąga na całą Estakadę Kwiatkowskiego. Trudna sytuacja jest także na początkowym odcinku Hutniczej i na Morskiej, na Cisowej. Krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa najbardziej przytyka się w Kębłowie. Wzrasta także ruch przy dojeździe do Górki Gościcińskiej od strony Bolszewa. W Wejherowie największych utrudnień trzeba się spodziewać na Sobieskiego i 3 Maja. Wolniej pokonamy także ulice Ofiar Piaśnicy i Chopina. Dość mocno przytyka się również dojazd do miasta krajową szóstką od strony Pieleszewa. W Redzie można utknąć w korku na Puckiej, na pasie w stronę Rekowa. Pojazdy poruszają się też w spowolnionym tempie Gdańską i Obwodową. Jeśli chodzi o powiat pucki, spory ruch panuje na ulicach Żeromskiego w Kosakowie i Gdyńskiej w Mrzezinie. Lekko korkuje się dojazd ulicą Gdańską do ronda we Władysławowie. Nad samym morzem przyda się redukcja prędkości na wojewódzkiej 215-stce w Chłapowie i Jastrzębiej Górze.

09:30

Odpuściły korki w centrum Wejherowa, nie ma również utrudnień na krajowej szóstce w mieście, spokojnie jest także na gościcińskiej górce.

09:14

W Kębłowie na wysokości stacji benzynowej zderzyły się ciężarówka i samochód osobowy.

09:14

Nie ma już utrudnień na krajowej szóstce na trasie z Rumi do Gdyni. Wciąż korkuje się Reda w obu kierunkach na wysokości dworca PKP.

07:43

Roboty przy węźle integracyjnym w pobliżu dworca PKP w Redzie przebiegają zgodnie z planem. Od piątku 7 czerwca przywrócono ruch na obu jezdniach ulicy Gdańskiej. Należy pamiętać, że wciąż można się poruszać jednym pasem na każdej jezdni, na pasach zewnętrznych.

07:25

Przed wjazdem na obwodnicę jest zwężenie jezdni, korek tworzy się już od Rumi i ma kilka kilometrów.

06.06.2019

16:28

Największe korki na drogach regionu panują obecnie w Gdyni, przy dojeździe do północnych dzielnic. Zatłoczona jest cała estakada w stronę Obłuża. Niestety, nie lepiej jest na Hutniczej, zwłaszcza od estakady do Puckiej. Przytyka się też Morska na Grabówku i Chyloni. W miarę sprawnie można dojechać Obwodnicą Trójmiasta do bramek na autostradzie A1. Nieznaczne spowolnienia są możliwe w Demptowie, Matarni i na wysokości Węzła Karczemki. Spory korek utrzymuje się na całej długości Sobieskiego w Rumi. Kierowcy sprawniej mogą dopiero przejechać Grunwaldzką za wiaduktem w stronę Redy. Tutaj, niestety, solidnie zakorkowana jest Gdańska, a całkiem sporo pojazdów porusza się również Obwodową. Leśną da się pojechać dość płynnie, ale spowolnienie uformowało się na drogowców. Na krajowej szóstce około dwukilometrowy zator utrzymuje się od Kębłowa do Gościcina. W samym Wejherowie jazdy nie ułatwiają spowolnienia w obrębie centrum, zwłaszcza na 3 Maja i Świętego Jana. Wolniej pokonamy także końcowy odcinek Ofiar Piaśnicy, przed zjazdem na krajową szóstkę. W powiecie puckim utrudnień można się spodziewać na odcinku między Darzblubiem a Połczynem. Lekko korkuje się dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. Nad samym morzem największe poruszenie panuje na wojewódzkiej 215-stce w okolicach Jastrzębiej Góry.

15:27

Od jutra powinna się poprawić sytuacja na ulicy Gdańskiej w Redzie. Na razie jednak przejazd główną arterią miasta może być mocno utrudniony. Znacznie mniejszy ruch panuje na Leśnej, choć lekko przytyka się dojazd od strony Drogowców. W Rumi coraz bardziej korkuje się Sobieskiego od Janowa do wiaduktu. Tłoczno jest też na Dąbrowskiego. W Gdyni trwa drogowy paraliż dojazdu do Obłuża. Korek przez wjazdem na estakadę zaczyna się już na Janka Wiśniewskiego. Na płynną jazdę nie ma też szans na Hutniczej i Morskiej w pobliżu wylotu Kartuskiej. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, jazdę utrudnia spowolnienie przy zjeździe na wspomnianą wcześniej Morską. Nogę z gazu zdejmujemy też przy podjeździe w stronę Demptowa i w okolicach Matarni. Stopniowo korkuje się już odcinek krajowej szóstki z Bolszewa do Gościcina. Poza tym trasa w stronę Lęborka może przytykać się w Kębłowie i Strzebielinie. W Wejherowie największy ruch obecnie panuje w obrębie centrum, a więc na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Z kolei we Władysławowie redukcja prędkości jest konieczna na Starowiejskiej i Żwirowej. Natomiast w Pucku korkują się przede wszystkim ulice Helska, Wejherowska i Wojska Polskiego. Coraz bardziej wakacyjny ruch panuje na Półwyspie Helskim. Spowolnień można się spodziewać w Chałupach i Jastarni.

05.06.2019

15:27

Przez około trzykilometrowy korek trzeba się przebić na Obwodnicy Trójmiasta, od Karwin do Chwarzna, na jezdni w stronę Gdyni. Jeśli chodzi o samą Gdynię, coraz większa kolejka chętnych oblega Estakadę Kwiatkowskiego w stronę Obłuża. Na płynną jazdę nie ma też szans na Hutniczej, od estakady do Puckiej. W Rumi coraz trudniej jest przebić się przez Sobieskiego, od Janowa do wiaduktu. Na brak drogowego towarzystwa nie można też narzekać na Sobieskiego i Dębogórskiej. W Redzie najwięcej pojazdów da się zauważyć na remontowanej Gdańskiej oraz na Puckiej w kierunku Rekowa. Spory ruch panuje też na Obwodowej. Natomiast płynność ruchu na Leśnej jest całkiem zadowalająca. Przytyka się dojazd do Wejherowa od strony Pieleszewa, lecz największe zagęszczenie ruchu panuje w śródmieściu, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Za rogatkami miasta, na krajowej szóstce, najwięcej pojazdów można dostrzec przy podjeździe pod Górkę Gościcińską od strony Bolszewa. Pozostała część trasy w kierunku Lęborka jest w pełni przejezdna. We Władysławowie spory ruch panuje na Starowiejskiej i Żwirowej. W Pucku to samo dotyczy 10 Lutego, Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Na wojewódzkiej 213-stce wolniej pojedziemy w pobliżu skrzyżowania w Połczynie.

10:12

W Rekowie Górnym na trasie Reda - Puck samochód na łuku wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Jak informuje straż pożarna: „Jedna osoba jest poszkodowana, zakleszczona w aucie, bez wyraźnych oznak życia”. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga jest zablokowana. Wkrótce więcej informacji.

09:25

Odpuściły korki na krajowej szóstce w Rumi. Nie ma utrudnień na Dąbrowskiego i Dębogórskiej.