Informacje z dróg

20.09.2018

09:33

W powiecie puckim nadal utrzymuje się powakacyjny spokój na drogach. Trasy nadmorskie, od Karwi, przez Jastrzębią Górą, aż do Władysławowa i Helu, można pokonać bez najmniejszych problemów. Próżno również szukać korków na wojewódzkiej 216-stce do Pucka. W samym Pucku zwalniamy przede wszystkim na Wojska Polskiego i 10 Lutego. W powiecie wejherowskim utrzymują się spowolnienia na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa, co dotyczy przede wszystkim Luzina, Kębłowa i Gościcina. W samym Wejherowie odpuściły lekko poranne korki na Sobieskiego. Wolniej na pewno pojedziemy za to Świętego Jana, 12 Marca i oczywiście remontowaną Chopina. Mniejszy ruch niż przed godziną panuje na Puckiej i Gdańskiej w Redzie, gdzie spowolnienia mają już charakter raczej punktowy. Spokojniej jest też w Rumi, choć nadal przymusowe hamowanie może być konieczne na wiadukcie i na Dąbrowskiego. W Gdyni wolniej pojedziemy przede wszystkim Hutniczą, od Puckiej do estakady, a także Morską na Grabówku. Przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Chyloni uformował się około kilometrowy zator. Tłoczno jest też przed Węzłem Matarnia na jezdni w stronę autostrady. Nadal kilka minut można stracić, opuszczając ekspresówkę i jadąc w stronę Witomina, Karwin czy Oliwy. Natomiast na krajowej 20-stce utrzymuje się ponad kilometrowy korek przed rondem w Chwaszczynie od strony Miszewa.

08:27

Poranne poruszenie widać już na dobre na ulicach Bolszewa, zwłaszcza na Szkolnej i Zamostnej. Przybyło też aut na krajowej szóstce w Gościcinie, gdzie zator w stronę Wejherowa liczy co najmniej pół kilometra. W samym Wejherowie spory już tłok panuje na Sobieskiego, od Batalionu Morskiego do 3 Maja, a także na Świętego Jana i 12 Marca. Nie odpuszcza też korek na Chopina. W Redzie wolniej pojedziemy Pucką od Ciechocina do zjazdu na Gdańską. W Rumi natomiast zdecydowanie więcej pojazdów niż przed godziną można dostrzec w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie, zwłaszcza na jezdni w stronę Janowa. Nie rozpędzimy się również na Dąbrowskiego i Gdańskiej. W Gdyni przybyło pojazdów na Hutniczej, od odcinku od Puckiej do estakady. Nadal wolniej pojedziemy Morską na Cisowej i Grabówku w kierunku śródmieścia. Podobnie jak przed godziną, pełny spokój panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Tego, niestety, nie da się powiedzieć o krajowej 20-stce w Chwaszczynie, gdzie dojazd do ronda korkuje się przede wszystkim od strony Miszewa i Karczemek. Na północy regionu przybyło nieco aut w centrum Pucka. Podobnie jest na ulicy Dworcowej w Gnieżdżewie. Lekko korkuje się również Starowiejska we Władysławowie. Poza tym nad samym morzem nie ma poważniejszych utrudnień w ruchu.

07:27

Przegląd sytuacji drogowej w regionie zaczynamy od Wejherowa. Tutaj na krajowej szóstce panuje spore poruszenie na odcinku między wylotem ulic Rybackiej i Chopina, gdzie, przypomnijmy, nadal trwa remont, a więc utrudnienia stały się już codziennością. Przytyka się też nieco dojazd do miasta zarówno od strony Pieleszewa, jak i Bolszewa. Z kolei na trasie z Lęborka do Wejherowa z niewielkim zatorem trzeba się liczyć w Gościcinie. Jeśli chodzi o inny dojazd, czyli wojewódzką 218-stką, tutaj ze spowolnieniem możemy mieć do czynienia między Bieszkowicami a Nowym Dworem Wejherowskim. Poważniejszych problemów drogowych nie ma na razie w Redzie. Również w Rumi sytuacja jest całkiem poprawna, a jedyne większe zatory są możliwe przy wylocie Towarowej na Sobieskiego i na Dębogórskiej. W Gdyni zagęszcza się ruch na głównych arteriach prowadzących w stronę centrum, a więc na Hutniczej i Morskiej, zwłaszcza od Cisowej do Chyloni oraz na Grabówku. Ciasno jest też na Unruga i w pobliżu Węzła Ofiar Grudnia 70. Bez poważniejszych problemów można się przemieszczać w obu kierunkach Obwodnicą Trójmiasta. Korki są jednak możliwe przy zjazdach z ekspresówki, zwłaszcza w stronę Witomina, Karwin i Oliwy. Spokojny poranek drogowy trwa na drogach powiatu puckiego. Zwolnić należy przede wszystkim na remontowanej ulicy Puckiej w Darżlubiu, a także przed rondem w Krokowej i przy dojeździe do Żelistrzewa.

19.09.2018

17:36

Przy ulicy Św.Jana w Wejherowie doszło do potrącenia rowerzysty. Są utrudnienia w ruchu.

15:26

Drogi w Redzie są przejezdne, z Pucka do Redy pojedziemy bez problemów. W Rumi coraz więcej aut napotkamy na krajowej szóstce szczególnie przed zjazdem na Dąbrowskiego w kierunku Redy oraz przy samym wjeździe do Rumi w w tym samym kierunku. Korkuje się ulica Hutnicza w Gdyni w obu kierunkach.

Nie ma utrudnień na trasie z Władysławowa do Redy. Spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta.

15:25

W Wejherowie korkuje się ulica Sobieskiego w kierunku centrum i krajowa szóstka w okolicach skrzyżowania z ulicą 12 Marca. Pan Janusz poinformował nas, że zamknięty przejazd na ulicy Puckiej paraliżuje centrum miasta.

09:28

W powiecie puckim przybyło nieco aut na wojewódzkiej 216-stce między Swarzewem a Władysławowem. Nieco gęściej jest też w samym centrum Pucka, zwłaszcza na Helskiej i Wojska Polskiego. Nogę z gazu należy zdjąć przed rondem w Krokowej i w Sławoszynie. W powiecie wejherowskim utrzymuje się wzmożony ruch na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Dotyczy to zwłaszcza odcinka z Kębłowa do Gościcina. Poranne korki odpuściły już w Bolszewie. Natomiast w samym Wejherowie wolniej pojedziemy Sobieskiego, od Batalionu Morskiego do 3 Maja, a także remontowanym odcinkiem ulicy Chopina. Korkuje się nieco zjazd od strony Rekowa do Redy. Uspokoiła się za to sytuacja drogowa w Rumi, gdzie poważniejszych utrudnień można się spodziewać jedynie na Sobieskiego w stronę Janowa. W Gdyni nadal utrzymują się spowolnienia na Morskiej i Hutniczej w stronę centrum miasta. Problemy może też sprawiać zjazd z Obłuża na Kwiatkowskiego. Za to estakadą można podróżować bez przeszkód w stronę Obwodnicy Trójmiasta. Tutaj również nie trzeba się obawiać korków. Powoli odpuszczają spowolnienia na zjazdach z ekspresówki, choć jadąc w stronę Witomina, Karwin i Oliwy można jeszcze stracić kilka minut. Podobnie jest przed rondem w Chwaszczynie, gdzie około kilometrowe korki utrzymują się od strony Karczemek i Miszewa.

08:27

Zagęścił się ruch na ulicy Puckiej w Redzie, zwłaszcza w okolicach przejazdu kolejowego. Podobnie jest na wiadukcie w Rumi, a także na Dąbrowskiego, Dębogórskiej i Gdańskiej. Poważne korki utrzymują się na Hutniczej w Gdyni, od granicy z Rumią aż do estakady. W tym przypadku zalecamy przejazd równoległą ulicą Morską, gdzie, co prawda, również jest tłoczno, ale ruch jest mniej nasilony. Na Obwodnicy Trójmiasta uformowało się spowolnienie przy dojeździe do Demptowa, na jezdni w stronę Gdańska. Pozostałe odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Nadal jednak mogą wystąpić problemy z opuszczeniem tej trasy. Kierowcy zmierzający w stronę Witomina, Karwin i Oliwy muszą się liczyć ze stratą kilku minut. Trwa również poranne oblężenie ronda w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Karczemek i Miszewa. Dla odmiany, nadal dość spokojnie jest na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć głównie w Gościcinie. W samym Wejherowie zwiększył się ruch w okolicach centrum. Dotyczy to zwłaszcza ulicy Sobieskiego, od Batalionu Morskiego do 3 Maja. Nie ma również szans na płynną jazdę na remontowanej ulicy Chopina. W powiecie puckim przybyło nieco aut między Swarzewem a Władysławowem, choć nigdzie nie ma uciążliwych korków. Nad samym morzem punktowe spowolnienia są możliwe na wojewódzkiej 215-stce między Karwią a Jastrzębią Górą. Wolniej pojedziemy też w Sławoszynie.

07:28

Przy znakomitej pogodzie wyruszamy na drogi w środowy poranek. Na razie świetna aura współgra z dobrymi warunkami drogowymi, i oby tak zostało co najmniej do końca dnia. Póki co, nieźle wygląda sytuacja na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, a jeśli gdzieś trzeba się liczyć z utrudnieniami, to przede wszystkim przed światłami w Luzinie i Gościcinie. Bez większych problemów można pokonać tranzytową drogę w samym Wejherowie, a poważniejszy ruch panuje na bocznych ulicach, głównie na Chopina, Pomorskiej i 12 Marca. W Redzie punktowo przytyka się Pucka w stronę Gdańskiej i okolice skrzyżowania krajowej szóstki z Obwodową. W Rumi ruch zwalnia na Grunwaldzkiej, przy dojeździe do krzyżówki z ulicą Ceynowy, oraz przy zjeździe z wiaduktu w kierunku Janowa. Wolniej pojedziemy też Starowiejską na całej długości. W Gdyni największe problemy może sprawiać pokonanie ulicy Morskiej na Grabówku, gdzie korek w stronę centrum liczy około pół kilometra. Na płynną jazdę nie można też liczyć na Hutniczej i na odcinku z Pogórza do Obłuża. Obwodnica Trójmiasta lekko korkuje się przy zjazdach z bramek na autostradzie, ale pozostałe odcinki nie sprawiają już problemów kierującym. Znacznie gorzej jest na zjazdach z ekspresówki w stronę Witomina, Karwin, Oliwy i Wrzeszcza. Na północy regionu lekko korkuje się dojazd do skrzyżowania w Celbowie na wojewódzkiej 216-stce. Nogę z gazu należy też zdjąć na odcinku z Krokowej do Starzyna. Podobnie jest między Łebczem a Gnieżdżewem.

18.09.2018

15:17

Drogi w Redzie są przejezdne, z Pucka do Redy także pojedziemy bez problemów. W Rumi coraz więcej aut napotkamy na krajowej szóstce szczególnie przed zjazdem na Dąbrowskiego w kierunku Redy oraz przy samym wjeździe do Rumi w w tym samym kierunku.

15:17

– Na Hutniczej w Gdyni z minuty na minutę przybywa aut, szczególnie na wysokości ulicy Krzywoustego w kierunku Gdyni – informuje nas pan Michał.

15:16

W Wejherowie na utrudnienia napotkamy na ulicy Chopina gdzie trwa remont drogi i obowiązuje ruch wahadłowy, korkuje się ulica Sobieskiego w kierunku centrum, i krajowa szóstka w okolicach skrzyżowania z ulicą 12 Marca w kierunku Redy.

09:26

Przybyło nieco aut w centrum Pucka, zwłaszcza na Wojska Polskiego i 10 Lutego. Nad samym morzem nadal bez problemów można pokonać wojewódzką 215-stkę od Karwi przed Jastrzębią Górę do Władysławowa. Droga do Helu również świeci pustkami. Wolniej pojedziemy za to drogą od Łebcza do Gnieżdżewa. W powiecie wejherowskim uspokoiła się nieco sytuacja w powiecie wejherowskim, choć nadal jeszcze trzeba się liczyć ze spowolnieniami w Luzinie i Gościcnie. W Wejherowie sytuacja drogowa jest również stabilna. Nieco więcej aut da się zauważyć w centrum, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. Nie rozpędzimy się również na remontowanej Chopina. W Redzie wolniej pojedziemy Gdańską, od Obwodowej do Łąkowej. W Rumi natomiast nadal z problemami trzeba się liczyć na Sobieskiego, od wiaduktu do Janowa. Podobnie jest na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Podobnie jak przed godziną, utrzymuje się spory ruch na Morskiej, od estakady do śródmieścia. Nadal spory tłok panuje też przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta, gdzie uformowała się około kilometrowa kolejka chętnych. Poza tym na ekspresówce panują dobre warunki drogowe. Gorzej jest na zjazdach z ekspresówki, zwłaszcza na Chwarznieńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku.

08:29

Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem utrzymuje się wzmożone natężenie ruchu w Gościcinie. Natomiast pozostałe fragmentu krajówki można pokonać dość sprawnie na tym odcinku. W Wejherowie zwiększył się ruch na Sobieskiego, od Batalionu Morskiego do 3 Maja. Nadal oczywiście utrzymuje się duży tłok na remontowanej Chopina. Dość sprawnie można pokonać ulice Redy, choć lekkie spowolnienia są możliwe na Puckiej w okolicach przejazdu kolejowego. W Rumi tłoczno jest na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa. Podobnie jest na Dębogórskiej i Gdańskiej. W Gdyni najwięcej problemów sprawia kierowcom pokonanie Morskiej na Grabówku, a powodem jest stłuczka, do której doszło na jezdni w stronę centrum. Spore zagęszczenie ruchu utrzymuje się też na Hutniczej i w pobliżu Węzła Ofiar Grudnia 70. Podobnie jak przed godziną, bardzo dobre warunki drogowe panują na Obwodnicy Trójmiasta. Utrzymują się też spore spowolnienia przed rondem w Chwaszczynie na krajowej 20-stce. Zator od strony Miszewa liczy około dwóch kilometrów. Nadal raczej senny poranek trwa na drogach powiatu puckiego. Tutaj największym utrudnieniem jest remont ulicy Puckiej w Darżlubiu. Z kolei nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, z punktowymi spowolnieniami trzeba się liczyć na wysokości Jastrzębiej Górze.

07:26

Wtorkowy poranek wita nas względnym spokojem na ulicach Wejherowa. Nieco większe poruszenie jest zauważalne na krajowej szóstce, przy wjeździe do miasta od strony Pieleszewa. Mimo dość wczesnej pory, całkiem spory ruch utrzymuje się też na remontowanej ulicy Chopina, od szpitala, aż do zjazdu na krajówkę. Wolniej pojedziemy również 3 Maja na wysokości parku. W Bolszewie spore poruszenie panuje już na ulicy Zamostnej. Natomiast na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa z koniecznością zdjęcia nogi z gazu trzeba się liczyć przede wszystkim w Gościcinie. W Redzie lekko przytyka się Gdańska na wysokości skrzyżowania z ulicą Łąkową. W Rumi natomiast poranne utrudnienia są możliwe w pobliżu zjazdu z Towarowej na Sobieskiego. W Gdyni tradycyjnie już przytykają się zarówno Morska, jak i Hutnicza w stronę centrum. Nie ma też szans na płynną jazdę między Pogórzem a Obłużem. Za to Obwodnica Trójmiasta, póki co, świeci pustkami. Oblegane jest natomiast rondo u zbiegu krajowej 20-stki i wojewódzkiej 218-stki w Chwaszczynie. Największego zatoru można się tam spodziewać od strony Miszewa i Karczemek. W powiecie puckim wolniej pokonamy odcinek między Dębogórzem a Kosakowem. Poranne spowolnienia są też możliwe w Żelistrzewie, Mrzezinie i Połchowie, choć nigdzie nie ma szczególnie uciążliwych korków.