Informacje z dróg

17.07.2018

09:28

Nadal trwa usuwanie skutków zderzenia dwóch pojazdów osobowych, do którego doszło przed godziną 7:00 na drodze wojewódzkiej nr 216 w Rekowie Górnym. Obecnie utrudnienia drogowe utrzymują się jeszcze na odcinku od skrzyżowania z ulicą szkolną aż do alei Lipowej w Redzie. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, podobnie jak przez cały poranek, panuje spokój. Nieznacznie spowolnienia są jeszcze możliwe w Luzinie przed światłami i w Gościcinie. W Wejherowie możliwe są delikatne utrudnienia na dojeździe do miasta od strony Bolszewa. Poza tym zagęścił się ruch w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Z powodu budowy nowego ronda nie rozpędzimy się też na Chopina. W Rumi z koniecznością przymusowego postoju trzeba się liczyć przy zjeździe z ulicy Towarowej na Sobieskiego. Poza tym w mieście odpuściły już poranne korki. Podobnie jest zresztą w Gdyni, gdzie wolniej pojedziemy jedynie Kwiatkowskiego, Hutniczą i Pucką. Obwodnica Trójmiasta na całej długości pozwala na płynną jazdę. Niewielki zator jest możliwy tylko na zjeździe na ulicę Morską w Chyloni. Na północy regionu coraz więcej aut zmierza w stronę plaż. Widać to przy dojeździe do Pucka od strony Celbowa. Całkiem spore sznury pojazdów da się też dostrzec wzdłuż linii brzegowej, czyli na wojewódzkiej 215-stce od Karwi do Władysławowa. Droga do Helu jest w pełni przejezdna, choć lekko przytyka się w Chałupach, Kuźnicy i przed rondem w Jastarni.

08:26

Po zderzeniu dwóch samochodów na wojewódzkiej 216-stce, do którego doszło przed godziną 7:00 w Rekowie Górnym, występują utrudnienia w ruchu na tym odcinku. Zator w obie strony liczy około kilometra. Dość sprawnie można pokonać krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem. Jeśli gdzieś można napotkać na spowolnienia, to jedynie w Luzinie i Gościcinie. W Wejherowie większy ruch utrzymuje się na Chopina i wjeździe do miasta wojewódzką 218-stką od strony północy. Punktowe spowolnienia są też możliwe na I Brygady Pancernej, na jezdni w stronę Śmiechowa. W Redzie przybyło aut przede wszystkim na Puckiej, na zjeździe w stronę ulicy Gdańskiej. W Rumi natomiast wolniej pojedziemy ulicą Sobieskiego, na wysokości skrzyżowania z Sabata. Biegi redukujemy też na Dąbrowskiego. Na północy Gdyni przybyło aut na Hutniczej, zwłaszcza na odcinku od Puckiej do estakady. Nie rozpędzimy się też na Morskiej, na Cisowej i na Grabówku, na jezdni w kierunku śródmieścia. Ponad kilometrowy zator uformował się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską w Gdyni. Spory tłok utrzymuje się też na krajowej 20-stce przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Miszewa. W powiecie puckim wolniej pojedziemy drogą z Dębogórza do Kosakowa. Spory tłok panuje też na drodze między Łebczem a Władysławowem. W samym mieście przytyka się Droga Chłapowska i okolice ronda. Tymczasem na drodze do Helu nie ma większych utrudnień. Nieco większy ruch panuje na nadmorskiej 215-stce między Chłapowem, Jastrzębią Górą a Karwią.

07:26

Największy ruch da się obecnie zaobserwować na ulicach dojazdowych do Trójmiasta. Póki co, przez Redę i Rumię można jeszcze przejechać bez utrudnień. Te pojawiają się dopiero na ulicy Morskiej, na odcinku od granicy z Rumią do wjazdu na estakadę. Wolniej pojedziemy też Płk. Dąbka między Pogórzem a Obłużem. Przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni uformował się około półkilometrowy zator. Na ekspresówce niewielkich utrudnień trzeba się spodziewać przy dojeździe do Wielkiego Kacka od strony Osowej. Z powodu stłuczki na ulicy Spacerowej w Gdańsku korkuje się zjazd w stronę Oliwy. Ponad kilometr liczy też korek przy dojeździe do ronda na krajowej 20-stce w Chwaszczynie od strony Miszewa. Z kolei na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa z punktowymi spowolnieniami trzeba się liczyć na odcinku z Luzina do Kębłowa i w Gościcinie. W samym Wejherowie panują dość dobre warunki do sprawnego przemieszczania się po ulicach. Nieco większe zagęszczenie ruchu da się zaobserwować na ulicach Chopina i Sobieskiego. Na drogach powiatu puckiego o poranku ruch jest raczej znikomy. Sprawnie można pokonać wojewódzką 216-stkę – od Redy, przez Puck, Władysławowo, aż do Helu. Na razie bez większych problemów da się też przejechać drogą wojewódzką nr 215 od Karwi do Władysławowa.

16.07.2018

09:28

Na Obwodnicy Trójmiasta utrzymuje się około trzykilometrowe spowolnienie między węzłami Południe a Karczemki na jezdni w kierunku Gdyni. Poza tym półkilometrowy zator uformował się przy zjeździe na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni. Inne odcinki są w pełni przejezdne. Spokojniej niż przed godziną jest na północy Gdyni. Przytyka się lekko Unruga w pobliżu estakady i Morska na Cisowej. Biegi redukujemy też na Hutniczej i Puckiej. W Rumi nadal dość tłoczno jest w okolicach krzyżówki Sobieskiego z Sabata, a także na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. W Redzie już bardzo tłoczono jest przy zjeździe z Gdańskiej na Pucką. Korek utrzymuje się aż do przejazdu kolejowego, czyli na pasie w stronę Rekowa. Jeśli chodzi o Wejherowo, to utrzymuje się spory ruch na Chopina, a także na Przemysłowej w stronę Bolszewa, na 12 Marca i Sobieskiego. W miarę spokojnie jest na krajowej szóstce od Lęborka do Wejherowa. Punktowe spowolnienia są możliwe w Bożympolu, Luzinie i Gościcinie. W powiecie puckim coraz tłoczniej jest na wojewódzkiej 216-stce. Przytyka się więc samo centrum Pucka i dojazd od Swarzewa do Władysławowa. Najwięcej aut można napotkać na Gdańskiej we Władysławowie – od wylotu Drogi Chłapowskiej do ronda. Z kolei trasa przez Półwysep Helski najmocniej przytyka się w Chałupach i Jastarni. Droga między Władysławowem a Jastrzębią Górą najbardziej korkuje się w Cetniewie i Chłapowie. Nie rozpędzimy się też w Karwi.

07:26

Niezłe warunki drogowe panują na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Ze spowolnieniami trzeba się jednak liczyć z Bożympolu i Gościcinie, choć nie są to kilometrowe zatory. Na razie od korków wolne są również ulice Wejherowa. Nieco większe zagęszczenia ruchu da się zauważyć na ulicy Chopina, co ma związek z budową nowego ronda. W Redzie z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć na ulicy Puckiej, w okolicach przejazdu kolejowego. Natomiast w Rumi wolniej pojedziemy w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie. W Gdyni nie rozpędzimy się na Morskiej, od Cisowej do Chyloni, czyli w stronę centrum. Podobnie jest na Hutniczej, choć na razie przejazd tą ulicą odbywa się w miarę płynnie. Żadnych utrudnień nie ma na Obwodnicy Trójmiasta. Około półkilometrowy zator uformował się przed rondem Chwaszczynie na krajowej 20-stce, na dojeździe od strony Miszewa. Spokojny poranek trwa też na drogach powiatu puckiej. Lekko należy zwolnić przed skrzyżowaniem w Połczynie i przed rondem w Krokowej. Poza tym największy ruch da się dostrzec nad samym morzem, na drodze wojewódzkiej nr 215, od Karwi aż do Władysławowa. Póki co, trasa przez Półwysep Helski jest w pełni przejezdna.

13.07.2018

16:53

Z powodu znalezienia niewybuchu na stacji Gdynia Główna, pociągi SKM kursują po torach dalekobieżnych i nie zatrzymują się na przystanku Gdynia-Stocznia.

16:22

Zdecydowanie odradzamy przejazd Obwodnicą Trójmiasta z Gdyni w kierunku Gdańska. Co prawda, ulica Morska też nie świeci pustkami w stronę śródmieścia, ale znacznie łatwiej jest się nią przedostać niż ekspresówką. Korek na obwodnicy zaczyna się już w Demptowie i rozciąga się przez Wielki Kack, Osową aż do Matarni. Tłoczno jest aż też przy dojeździe do bramek na autostradzie A1. W Gdyni największe problemy można napotkać przy dojeździe Estakadą Kwiatkowskiego do Obłuża i na Hutniczej. W Rumi natomiast postoimy na Sobieskiego, od granicy z Gdynią aż do wiaduktu. W Redzie problemy może sprawiać pokonanie Puckiej, od wiaduktu do zjazdu na Gdańską. Również w Wejherowie popołudniowe godziny szczytu komunikacyjnego trwają w najlepsze. Zwalniamy zatem na Chopina, Rybackiej, 3 Maja i Sobieskiego. Za granicami miasta nie rozpędzimy się na krajowej szóstce w stronę Gościcina, a także w Kębłowie. Utrzymuje się spory korek przy zjeździe z Półwyspu Helskiego, który sięga już Chałup. Tłoczno jest też przy dojeździe do ronda we Władysławowie od strony Swarzewa. Zator liczy około kilometra. Ciasno jest także na wojewódzkiej 215-stce w okolicach Jastrzębiej Góry i Chłapowa.

15:27

Na drogach regionu utrzymuje się duży ruch. Około kilometrowy korek uformował się na krajowej szóstce przy dojeździe do Gościcina od strony Bolszewa. W Wejherowie zwalniamy przede wszystkim na Chopina oraz na I Brygady Pancernej między Pucką a 12 Marca. W Redzie korkuje się Pucka od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z Gdańską. W Rumi natomiast przytyka się Grunwaldzka od Białej Rzeki do wiaduktu i Sobieskiego – od przystanku SKM w Janowie, w kierunku centrum. W Gdyni utkniemy w korku na Hutniczej i na Morskiej od Cisowej do Chyloni. Zator uformował się też na estakadzie w stronę Obłuża. W dwukilometrowym korku stoją też kierowcy zjeżdżający z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską. Samą ekspresówką wolniej pojedziemy wolniej od Demptowa aż do Matarni i od Szadółek do Kowali w stronę autostrady. Natomiast w przeciwnym kierunku zwalniamy na wysokości Wielkiego Kacka. W powiecie puckim około dwukilometrowy korek uformował się przy zjeździe z Półwyspu Helskiego do Władysławowa. Biegi zredukować trzeba też na odcinku z Gnieżdżewa do Pucka. Tłoczno jest również na nadmorskiej 215-stce od Jastrzębiej Góry do Karwi.

09:27

Nadal utrzymują się ogromne utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta, od Chyloni aż do Wielkiego Kacka. Osobom udającym się w stronę Gdańska zalecamy omijanie ekspresówki i przejazd śródmieściem Gdyni. Co gorsza, utrudnienia panują również na ulicy Wielkopolskiej w Gdyni, gdzie z powodu kolizji tworzą się gigantyczne korki. Całkiem sprawnie można za to pokonać Morską w stronę centrum. Niewielkie utrudnienia na północy Gdyni utrzymują się jedynie na Hutniczej – od Puckiej do estakady. Podobnie jak przed godziną, niewielkie spowolnienie utrzymuje się w Rumi na Sobieskiego, w pobliżu galerii handlowej. W Redzie natomiast przytyka się zjazd z Puckiej na Gdańską oraz sama Gdańska na odcinku od Obwodowej do Łąkowej. W Wejherowie wolniej pojedziemy ulicą Chopina oraz 3 Maja, 12 Marca i Sobieskiego. Lekko przytyka się też I Brygady Pancernej w kierunku Śmiechowa. Krajowa szóstka od odcinku z Lęborka do Wejherowa punktowo korkuje w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. Poza tym trasa jest w pełni przejezdna. Na północy regionu większe zagęszczenie ruchu da się zauważyć przed rondem w Krokowej. Wolniej pojedziemy też wojewódzką 213-stką między Kłaninem a Starzynem. Przybyło pojazdów w centrum Pucka i na trasie w kierunku Władysławowa. Zwalniamy też na Półwyspie Helskim – w Chałupach i przed rondem w Jastarni. Z kolei Trasa z Władysławowa do Jastrzębiej Góry najmocniej korkuje się na wysokości Cetniewa i Chłapowa.

08:28

Po porannej kolizji, lepiej omijać Obwodnicę Trójmiasta, kierując się w stronę Gdańska. Potężny zator rozciąga się od Chyloni aż do Wielkiego Kacka. Zdecydowanie lepiej jest jechać przez ulicę Morską w Gdyni, która, na razie, jest jeszcze w miarę przejezdna w kierunku centrum. W Rumi na razie jest w miarę spokojnie. Lekki korek tworzy się jedynie w pobliżu skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską oraz Sobieskiego z Sabata. W Redzie większy ruch panuje na Puckiej, do Górki Rekowskiej do przejazdu kolejowego. W Wejherowie natomiast problemy sprawia przede wszystkim przejazd przez Chopina. Powodem jest początek budowy nowego ronda. Zagęścił się też ruch w śródmieściu, zwłaszcza na 3 Maja i Rzeźnickiej. Całkiem sprawnie można pokonać krajową szóstkę na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Poważniejsze spowolnienie można napotkać jedynie w Gościcinie, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Szeroką. Na północy regionu przybywa aut na wojewódzkiej 216-stce między Sławutówkiem a Celbowem, a także przy dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa. Droga do Helu na razie świeci pustkami, natomiast całkiem spory ruch panuje na 215-stce w Chłapowie.

12.07.2018

14:37

Zalany jest tunel pod krajową szóstką w Wejherowie. Nadal trudna sytuacja panuje na wielu ulicach miasta.

13:32

Z powodu ulewnych opadów zakorkowana jest krajowa szóstka w Wejherowie, w stronę Redy.

11:23

Korkuje się estakada Kwiatkowskiego przy zjeździe na Hutniczą. Powodem jest pożar ciężarówki.Na miejscu pracują dwa zastępy straży pożarnej.

09:28

Przybyło nieco aut na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, przy czym najpoważniejszy zator, liczący około pół kilometra, możliwy jest w Kębłowie. W samym Wejherowie większy ruch panuje na Chopina, Strzeleckiej, 3 Maja i 12 Marca. W Redzie zagęścił się ruch na Puckiej, od przejazdu do zjazdu na ulicę Gdańską. W Rumi natomiast nadal dość tłoczono jest przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. Na Obwodnicy Trójmiasta około dwukilometrowy korek uformował się przy zjeździe na Morską w Chyloni. Również sama Morska jest przytkana od Cisowej do estakady, czyli w kierunku centrum Gdyni. Odpuściły za to korki na krajowej 20-stce w Chwaszczynie, przy dojeździe do ronda. Na północy regionu coraz większy ruch można zaobserwować przy dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa. Całkiem tłoczno jest też na wojewódzkiej 215-stce w Chłapowie i Jastrzębiej Górze. Droga do Helu na razie jest całkiem przejezdna, choć lekko korkuje się dojazd do ronda w Jastarni.

08:28

Nadal utrzymują się spowolnienia na północy Gdyni, zwłaszcza na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Podobnie jest na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Około dwukilometrowy zator uformował się na Obwodnicy Trójmiasta, od Chyloni do Demptowa. Utrzymują się jeszcze korki przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, choć trzeba przyznać, że sytuacja jest tam lepsza niż godzinę temu. Całkiem nieźle jedzie się krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa. Punktowe utrudnienia można napotkać w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. W Wejherowie utrzymują się problemy z płynnością ruchu na ulicy Chopina, od szpitala do krajowej szóstki. Przybyło też nieco pojazdów w obrębie centrum, ale nie ma uciążliwych zatorów. Sprawnie można również pokonać ulicę Redy. W Rumi lekkie spowolnienie jest możliwe w pobliżu węzła przy wiadukcie, zwłaszcza przy zjeździe z ulicy Towarowej. W powiecie puckim wolniej pojedziemy trasą między Połochowem a Mrzezinem. To samo można powiedzieć o wojewódzkiej 213-stce między Połczynem a Starzynem. Stopniowo zagęszcza się ruch na 216-stce z Pucka do Władysławowa i Helu, choć nigdzie jeszcze nie ma poważniejszych zatorów. Z kolei na drodze wojewódzkiej 215-stce zwalniamy w okolicach Chłapowa, Jastrzębiej Góry i Karwi.