Informacje z dróg

09.12.2019

07:27

Poważniejszych utrudnień nie ma na razie na ulicach Redy, a jedynym wyjątkiem może być dojazd ulicą Drogowców do Gniewowskiej. Większy ruch panuje w Rumi, gdzie na dobre przytyka się już krajowa szóstka w stronę Gdyni. Z utrudnieniami trzeba zatem się liczyć od skrzyżowania z ulicą Ceynowy aż do Janowa. Poranne poruszenie da się też odczuć na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. Na północy Gdyni najwięcej pojazdów da się dostrzec obecnie na ulicach Płk. Dąbka, Unruga, Bosmańskiej i Śmidowicza. Stopniowo korkuje się Hutnicza na całej długości. Natomiast Morska może sprawiać najwięcej problemów kierującym na odcinku od Cisowej do Chyloni i na Grabówku. Z kolei Obwodnica Trójmiasta może się przytykać na wysokości Osowej i Wielkiego Kacka, co dotyczy jezdni w stronę Gdyni. Krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa na razie umożliwia względnie płynną jazdę. Większego spowolnienia można się spodziewać, tradycyjnie o tej porze, w okolicach wylotu ulicy Szerokiej w Gościcinie. W Wejherowie zwalniamy w pobliżu przejazdów kolejowych na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza i Puckiej. Spory ruch da się też odczuć na Sobieskiego, 3 Maja i Chopina. W Kosakowie może się przytykać ulica Chrzanowskiego, a w Pierwoszynie – skrzyżowanie Rumskiej z Kaszubską. Większe nasilenie ruchu można już zaobserwować na Helskiej w Pucku i Żeromskiego we Władysławowie. Miejscowe spowolnienia są możliwe na wojewódzkiej 213-stce w Kłaninie i Starzynie.

06.12.2019

09:27

W Redzie zagęścił się nieco ruch na Gdańskiej, przy dojeździe do Łąkowej. W Rumi natomiast ciągle nie ma szans na płynną jazdę krajową szóstką, od węzła drogowego na wiadukcie aż do przystanku SKM na Janowie. Zwalniamy też przy dojeździe do skrzyżowania ulic Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Uspokoiła się sytuacja na północy Gdyni. Może jeszcze nieco korkować się Morska w stronę centrum, od Cisowej do Chyloni. Nogę z gazu warto też zdjąć na Hutniczej. Podobnie jak przez cały poranek, większych utrudnień nie ma Obwodnicy Trójmiasta. Nieznaczne spowolnienia mogą się pojawić przy końcowym zjeździe na wspomnianą Morską, a także na Wielkim Kacku i w pobliżu Matarni. Poranne utrudnienia nie odpuszczają jeszcze na Wilczka w Luzinie oraz na odcinku między Kochanowem a Kębłowem. Jeśli chodzi o krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, największego natężenia ruchu trzeba się spodziewać przy zjeździe z Górki Gościcińskiej w stronę Bolszewa. Inne fragmenty tej arterii są w pełni przejezdne. O niespodziankach drogowych nie ma też mowy w Wejherowie. Sporo pojazdów przemierza obecnie ulice Przemysłową, Sobieskiego, Rzeźnicką i 12 Marca. Krajowa szóstka w obrębie miasta jest przejezdna. Nie ma poważniejszych utrudnień na wojewódzkiej 216-stce, od Redy aż do Helu. Lekko może korkować się centrum Pucka, zwłaszcza w obrębie skrzyżowania Helskiej z 10 Lutego. Lokalne spowolnienia są możliwe na 213-stce między Żarnowcem a Krokową. Zwalniamy też na drodze z Kłanina do Świecina.

08:28

Przybyło pojazdów na krajowej szóstce między Kębłowem a Gościcinem. W tej chwili zator na wspomnianym odcinku liczy ponad kilometr. Na szczęście, inne fragmenty trasy z Lęborka do Wejherowa są w pełni przejezdne. Zagęścił się ruch na ulicach Chłopskiej w Kębłowie oraz Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie sytuacja drogowa jest dość stabilna. Poważniejszych utrudnień w ruchu nie ma na tranzytowej szóstce. Większą liczbę pojazdów da się dostrzec na ulicach Przemysłowej, Sobieskiego, 12 Marca i Chopina, w okolicach szpitala. W Redzie wolniej pojedziemy ulicami Pucką w stronę Rekowa oraz Gniewowską. W Rumi natomiast utrzymują się zakłócenia w płynności ruchu na krajowej szóstce, na jezdni w stronę Gdyni. Korek utrzymuje się od wylotu ulicy Ceynowy do galerii handlowej na Sobieskiego. Można go ominąć, wybierając przejazd ulicami Cegielnianą i Towarową. Poprawiła się sytuacja na Morskiej w Gdyni, choć ze spowolnieniami w stronę centrum trzeba się jeszcze liczyć na Grabówku, w pobliżu Uniwersytetu Morskiego. Spory ruch panuje też w rejonie skrzyżowania Puckiej i Hutniczej. Nie ma za to większych niedogodności drogowych na Obwodnicy Trójmiasta. Niewielkie spowolnienia są możliwe na Wielkim Kacku oraz w okolicach zjazdu w stronę lotniska. Miejscowe spowolnienia są możliwe na odcinku z Rewy, przez Mosty, aż do Pierwoszyna. Podobnie jest między Połchowem a Mrzezinem. W Pucku godziny porannego szczytu komunikacyjnego da się odczuć przede wszystkim na Wejherowskiej i Wojska Polskiego, a w Gnieżdżewie – na Dworcowej. Może nieznacznie przytykać się dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa.

07:28

W Pętkowicach, na ulicy Kazimierza Grubby, doszło do potrącenia pieszej. W tym miejscu mogą się pojawić utrudnienia w ruchu. Względny spokój panuje na razie na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Największe natężenie ruchu jest obecnie odczuwalne w okolicach Strzebielina, Kębłowa i Gościcina. Przybywa stopniowo aut na Szkolnej w Bolszewie, natomiast w Wejherowie krajówka może się przytykać od wylotu Rybackiej do Chopina. Zwalniamy też na Przemysłowej i Sobieskiego. Poważniejszych utrudnień nie ma na razie na ulicach Redy. W Rumi natomiast coraz więcej problemów można napotkać na krajowej szóstce w stronę Gdyni, zwłaszcza na odcinku od skrzyżowania z Ceynowy do skrzyżowania z ulicą Sabata. Przytyka się też Dębogórska i Starowiejska. Na północy Gdyni z problemami trzeba się liczyć na odcinku między Pogórzem a Obłużem, a także na Bosmańskiej i Unruga. Jadąc Morską w stronę centrum, najmocniej odczujemy poranne niedogodności między Cisową a Chylonią. Stopniowo przytyka się też Hutnicza na całej długości. Większych problemów z płynnością ruchu nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Niewielkie spowolnienia utrzymują się na wysokości Karwin i Kowali. W Dębogórzu przytyka się ulica Pomorska, a w Kosakowie – Żeromskiego. Przejazd wojewódzką 216-stką nie sprawia większych trudności, jedynie w Pucku może być konieczna większa redukcja prędkości. Korkować może się też główne skrzyżowanie w Łebczu.

05.12.2019

15:24

W miarę spokojnie i na ulicach Trójmiasta i w naszych rejonach. Korkuje się jedynie Grabówek i Hutnicza w Trójmieście. Wolniej przejedziemy też estakadę Kwiatkowskiego. Jadąc w kierunku Rumi korkuje się ale nieznacznie zjazd z SKM Janowo, podobnie sytuacja wygląda na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. W Redzie nie widać jeszcze popołudniowych korków. Głowna krzyżówka i Pucku wyglądają na przejezdne, choć jak wiadomo to kwestia czasu. Wejherowo – kierowcy o słabych nerwach śmiało mogą jechać, ale lepiej żeby omijali Sienkiewicza, Jana III Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnicką. Z pewnością dla tych co się śpieszą nie będzie dobrym rozwiązaniem przejazd krajową 6 w kierunku Lęborka. Tam problemy będą na Górce Gościńskiej.

09:28

Trwają jeszcze działania służb na ulicy Robakowskiej w Luzinie, gdzie doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty. O porannych utrudnieniach nie ma już praktycznie śladu na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Stabilizuje się też sytuacja na Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie także nie ma niespodzianek na drogach. Przez miasto można sprawnie przejechać tranzytem w obu kierunkach. Większy ruch panuje jeszcze na Sobieskiego, Przemysłowej i Chopina w okolicach szpitala. W Redzie także nie ma poważniejszych utrudnień. Miejscowe spowolnienia da się odczuć na Puckiej i Wejherowskiej, u wylotu drogowców. Spokojniej niż przed godziną jest na krajowej szóstce w Rumi, jednak zmianę świateł nadal można stracić przy galerii handlowej na Sobieskiego. Na północy Gdyni nadal zwalniamy na Płk. Dąbka i Kwiatkowskiego. Większych utrudnień nie ma już za to na Morskiej w stronę centrum. Spokojnie jest także na Obwodnicy Trójmiasta, a niewielkie spowolnienie jest możliwe tylko w okolicach Wielkiego Kacka. Może lekko korkować się dojazd do Pucka od strony Celbowa. Nogę z gazu warto zdjąć na wojewódzkiej 216-stce, przed rondem w Gnieżdżewie. We Władysławowie poranne poruszenie da się jeszcze odczuć na Drodze Chłapowskiej. Spokojnie za to jest już na Żeromskiego w Kosakowie.

08:26

Do śmiertelnego potrącenia rowerzysty doszło około godziny 7:30 na ulicy Robakowskiej w Luzinie. Na miejscu nadal pracują służby i są możliwe utrudnienia w ruchu. Powiększył się korek na krajowej szóstce między Kębłowem a Gościcinem. Obecnie liczy on już ponad kilometr. Na innych odcinkach krajówki utrzymuje się względna przejezdność. W Wejherowie nie ma problemów z przejazdem przez miasto tranzytem. Utrudnień można się natomiast spodziewać na Przemysłowej, Batalionu Morskiego, Sobieskiego, 3 Maja i Roszczynialskiego. W Redzie przybyło pojazdów na Puckiej, w okolicach przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast poprawiła się nieco sytuacja na krajowej szóstce, choć nadal trzeba się spodziewać utrudnień w pobliżu wiaduktu. Wolniej pojedziemy też ulicami Dębogórską, Dąbrowskiego i Kosynierów. W Gdyni obecnie najbardziej we znaki kierującym może się dawać spowolnienie na Hutniczej, od skrzyżowania z Pucką do estakady. Morska korkuje się przede wszystkim na odcinku od Cisowej do Chyloni oraz na Grabówku. Nie najgorsza sytuacja panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli gdzieś trzeba się spodziewać spowolnień, to przede wszystkim na Karwinach i Kowalach. Utrzymuje się dobra przejezdność głównych dróg i ulic w powiecie puckim. Spowolnienia mogą utrudniać jazdę na odcinku między Dębogórzem a Kosakowem. Podobnie jest na trasie z Połchowa do Mrzezina oraz przy dojeździe do Żelistrzewa. W Pucku największy ruch panuje obecnie na Wejherowskiej, a we Władysławowie – na Żeromskiego.

07:56

Śmiertelny wypadek w Luzinie

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na ulicy Robakowskiej w Luzinie. Na miejscu pracują służby.

07:27

Stopniowo przybywa pojazdów na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie, choć na razie nie ma tam uciążliwych korków. Dość sprawnie można się też przemieszczać krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa. Punktowe spowolnienia są możliwe przed światłami w Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie również nie ma większych niespodzianek na ulicach. Największe zagęszczenie ruchu da się odczuć na Sobieskiego. Poza tym mogą się przytykać zjazdy z Przemysłowej i Ofiar Piaśnicy na krajówkę. Spokojnie na razie jest na ulicach Redy. W Rumi natomiast coraz bardziej przytyka się Sobieskiego w stronę Gdyni. Kłopoty z płynnością ruchu pojawiają się przed węzłem na wiadukcie, a kończą – dopiero na wysokości przystanku SKM na Janowie. W Gdyni obecnie najbardziej zakorkowany jest początkowy odcinek Morskiej – od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Sukcesywnie przytyka się też Hutnicza, zwłaszcza w obrębie skrzyżowania z Pucką. Na północy miasta największy ruch panuje na Płk. Dąbka, Unruga i Śmidowicza. Względny spokój panuje na Obwodnicy Trójmiasta, a większego ruchu można się spodziewać dopiero na południowym odcinku tej trasy – od Kowali do Szadółek. Wojewódzka 216-stka między Władysławowem a Puckiem na razie świeci pustkami. Nieznacznego spowolnienia trzeba się spodziewać dopiero w okolicach skrzyżowania w Celbowie. Punktowe utrudnienia są też prawdopodobne między Żarnowcem a Krokową. W Kosakowie zwalniamy na Chrzanowskiego i Żeromskiego.

04.12.2019

16:26

Sytuacja nie zmieniła się na lepsze, jeśli chodzi o dojazd do północnych dzielnic Gdyni. Janka Wiśniewskiego jest kompletnie zakorkowana w stronę estakady. Zator nie odpuszcza też na Hutniczej i na samej estakadzie w stronę Obłuża. Na płynną jazdę nie ma też szans na Morskiej, od centrum do Chyloni. W miarę stabilna sytuacja panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Lekko korkuje się podjazd w stronę Chwarzna. Podobnie jest w okolicach Karwi oraz na odcinku od Osowej do Matarni. W Rumi utrzymują się spore problemy na Sobieskiego, od Janowa do centrum. Wolniej pojedziemy też ulicami Dąbrowskiego i Dębogórską. W Redzie natomiast zakorkowany jest zjazd ulicą Pucką od Rekowa aż do Gdańskiej. Duży ruch utrzymuje się też na krajówce, zwłaszcza przy dojeździe do skrzyżowania z Łąkową. Może korkować się dojazd do Wejherowa od strony Pieleszewa. W samym mieście najwięcej pojazdów nadal można napotkać w centrum, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Wolniej pojedziemy też Przemysłową i Chopina. Za rogatkami Wejherowa zwalniamy na odcinku z Bolszewa do Gościcina. Poza tym trasa do Lęborka może nieznacznie przytykać się w Kębłowie i Strzebielinie. Popołudniowy spokój panuje na ulicach Władysławowa. Natomiast wojewódzka 216-stka może lekko się korkować przed rondem w Gnieżdżewie. W Pucku zwalniamy na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Podobnie jak przed godziną, redukcja prędkości będzie konieczna w wojewódzkiej 213-stce w Połczynie.

15:28

Około kilometrowy korek uformował się na krajowej szóstce przy podjeździe pod Górkę Gościcińską od strony Bolszewa. Inne fragmenty trasy do Lęborka są w pełni przejezdne. Największego zagęszczenia ruchu w Wejherowie można się spodziewać w obrębie śródmieścia, co dotyczy przede wszystkim ulic Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie zwalniamy głównie na Puckiej w stronę Rekowa oraz na Gdańskiej, w pobliżu skrzyżowania z Łąkową. W Rumi natomiast coraz trudniej jest pokonać krajową szóstkę, od Janowa aż do wiaduktu. W Gdyni coraz więcej problemów przysparza dotarcie do północnych dzielnic miasta. Estakada Kwiatkowskiego jest zakorkowana już od wjazdu od strony Janka Wiśniewskiego. Ta ulica stoi w korku już niemal od Węzła Ofiar Grudnia 70. Spore utrudnienia w ruchu są także na Morskiej, od centrum aż do Chyloni. Względny spokój panuje, przynajmniej na razie, na Obwodnicy Trójmiasta. Miejscowych spowolnień można się spodziewać na wysokości Chwarzna, Wielkiego Kacka, Matarni i Szadółek. Nasila się ruch na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Podobnie jest na odcinku z Rekowa, przez Połchowo, do Mrzezina. Nieznaczne utrudnienia są możliwe na wojewódzkiej 216-stce między Sławutówkiem a Celbowem oraz w Gnieżdżewie. Z kolei na 213-stce redukcja prędkości może być konieczna w Połczynie.

09:26

Swobodniej zrobiło się na naszych Nordowych trasach. Zaglądamy do Rumi, w której jeszcze przed godziną było dość gęsto. Teraz spowolnienia odczujemy jedynie w okolicach wiaduktu w kierunku Gdyni. Poza tym, przytykać się może Dębogórska w okolicach MOSiRu. Zniknęło nam sporo samochodów i na ulicach zrobił się pusto. Podobnie wygląda Reda i główne skrzyżowanie, nawet na Puckiej zmniejszył się ruch i o tej porze dnia, na pewno nie będzie potrzeby ściągania nogi z gazu, chyba,m że na światłach. Te, jako jedyne, będą nas spowalniały w Wejherowie, na głównej. Z kolei ulice dojazdowe będą nas spowalniały w okolicy Puckiej, rzeźnickiej i Jana III Sobieskiego. 218- tą śmiało możemy się kierować w stronę Morza, podobnie jak 216, na której zatrzymamy się jedynie w Pucku, Uważajmy też na okolice Połczyna na 213, które mogą nas nieco spowolnić. Patrząc na Trójmiasto, przytyka się zjazd z Obwodnicy na Morską i postać dłużej możemy też w Cisowej w kierunku Centrum.

08:26

Coraz gęściej na naszych drogach. Pucka, na 216 jest już solidnie zakorkowana. Podobnie jak krzyżówka w Redzie. Główna w dalszym ciągu jest przejezdna. W Rumi z kolei napotkamy więcej problemów. Na pewno jeden z nich pojawi się na wiadukcie, na Dąbrowskiego i rondzie przy MOSiRze. W dalszym ciągu nieprzejezdna jest Hutnicza, ale pocieszeniem jest fakt, że oprócz tego Trójmiasto nie prezentuje się najgorzej. Patrząc na Wejherowo, to widać, że jeszcze się za dobrze nie obudziliśmy, bo po porannym ruchu ani śladu. Głowna jest przejezdna, a na ulicach dojazdowych nie widać tłumów i oby one się tam nie pojawiły. Możliwe, że dlatego, że sporej ilości aut spodziewać się można w okolicy Górki Gościcinie. Patrząc na nadmorskie trasy, korkować się będzie objazd przez Żelistrzewo, Mrzezino i Smolno.

07:25

Nordowe trasy dziś będziemy pokonywać w miarę szybko i sprawnie. Tak o tej godzinie wygląda sytuacja w Redzie, gdzie zatrzymamy się jedynie na światłach czy to na głównej czy Obwodowej. Tak spokojnie będzie aż do wiaduktu w Rumi, gdzie możemy zwolnić na dłuższą chwilę. Spore spowolnienia jeżeli chodzi o dojazd do Trójmiasta. Wzmożony ruch widać także na Dywizjonu Wojska Polskiego przy rondzie w okolicach MOSiRu. Uważajmy na Hutniczą i na odcinek między Cisową i Chylonią w kierunku Centrum, który pokonamy w zwolnionym tempie. Patrząc na nadmorskie trasy, na 216, przytykać się będzie na wysokości Widlina, później poczekamy w Połczynie, Kłaninie, Sławoszynie i Goszczynie. Z kolei 218 – wygląda dość spokojnie. Zaglądamy jeszcze na krajową 6stkę w Wejherowie, która jeszcze nie wie co to poranny ruch, choć przybyła tutaj znacznie samochodów. Tych najwięcej będzie w okolicy 12 Marca, Jana III Sobieskiego, Chopina Przemysłowej.

03.12.2019

16:24

Trójmiasto, tu gorzej niż przed godziną. Stoi Chylonia Cisowa po sam zjazd SKM Janowo w Rumi. Dla tych, którzy śpieszą się w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego radzimy uzbroić się w cierpliwość. Obwodnica Trójmiasta również może się korkować przy zjeździe na morską. W Rumi wolniej pojedziemy Dąbrowskiego i Dębogórską no i w dodatku czerwone światło od dziś pojawiła na m si ę także u zbiegu ulic Starowiejskiej, Wybickiego i Roszczynialskiego, a to akurat dobra wiadomość dla kierowców. Zła na krajowej 6stce, wypadek drogowy w Gościcinie. Czekamy na komplet informacji ale zalecamy Wam baczniej uważać na drodze. O ile da się baczniej. Samo Wejherowo bez zmian, na głównej bez problemu pojedziemy w obie strony, uważajmy na ulicach dojazdowych. Na nadmorskich trasach wolniej przejedziemy Połczyno, Sławutowo i sam Puck. Ale zanim na te nadmorskie trasy wiedziemy, Pucka w Redzie nas zatrzyma na dłuższą chwilę.