Informacje z dróg

03.08.2020

09:34

Nadal sporo samochodów przemieszcza się drogą krajową nr 6 pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem. Spory ruch odbywa się także na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie nie rozpędzimy się na Rzeźnickiej, Partyzantów, Transportowej i Jana III Sobieskiego oraz 10 Lutego i Dworcowej. Lepiej omijać ulicę Pucką w Redzie, tam z każdą chwilą sytuacja gęstnieje. Hamujemy też na ulicy Gdańskiej w stronę Pucka. W Rumi redukcja biegów czeka nas na Dąbrowskiego i Jana III Sobieskiego w okolicy wiaduktu. We Władysławowie postoimy na Żeromskiego i Starowiejskiej, podobnie jak na Rozewskiej w Jastrzębiej Górze.

08:30

Przybywa pojazdów na drodze krajowej nr 6 na wysokości Gościcina, w Wejherowie przytyka się ulica Przemysłowa i Graniczna. Przyhamować też trzeba na 12 Marca. W Redzie coraz więcej samochodów jedzie ulicą Gdańską w kierunku Półwyspu Helskiego. W Rumi nie rozpędzimy się w okolicach wiaduktu na Jana III Sobieskiego i na Starowiejskiej. Coraz większy ruch widać także na drodze krajowej nr 215 pomiędzy Jastrzębią Górą a Władysławowem. W tym mieście zwalniamy na dojazdach do ronda głównego. Przytyka się także droga krajowa nr 216 w Chałupach.

07:24

To jest bardzo nerwowy poranek na drogach regionu. W Bolszewie na ulicy Szkolnej oraz w Rumi na ulicy Kamiennej doszło do wypadków. W tych miejscach trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Budzą się też kierowcy w Wejherowie, samochodów przybywa na Sucharskiego oraz w okolicach ronda na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza i 3 Maja. Zwalniamy również na Partyzantów i Chopina. Powoli przytyka się ulica Pucka w Redzie w stronę Trójmiasta, w Rumi biegi redukujemy na krajowej szóstce na dojazdach do wiaduktu. W cierpliwość trzeba uzbroić się na wjeździe do Helu. Na pozostałych odcinkach nadmorskich tras czyli dróg numer 215 i 216 można podróżować bez przeszkód.

07:01

Kolizja autobusu i ciężarówki w Bolszewie na ulicy Szkolnej.

31.07.2020

16:25

Przytyka się ulica Zamostna w Bolszewie. W Wejherowie zwolnić będziemy musieli na ulicy Strzeleckiej i 3 Maja. Duży ruch generuje się również na Jana III Sobieskiego i Generała Józefa Hallera. Sporo osób przemieszcza się też ulicą Świętego Jana w Kierunku Rumi. Nadal problematycznie będzie przedostanie się tunelem w kierunku Tadeusza Rejtana. Cierpliwości wymagać będzie od nas także przejazdy ulicami Fryderyka Chopina i Partyzantów. Kto może, lepiej niech omija ulicę Pucką i Gdańską w Redzie. W Rumi sytuacja wygląda podobnie, jak godzinę temu. Nogę z gazu zdejmiemy Jana III Sobieskiego, Grunwaldzkiej czy Generała Henryka Dąbrowskiego. Wiele cierpliwości wymagać będzie od nas przejazd Obwodnicą Trójmiasta czy Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Korek tworzy się na ulicy Chwaszczynskiej, Wielkopolskiej i Aleji Zwycięstwa. Spory ruch jest też na Półwyspie Helskim, a wracając z nad morza w korku stać będziemy na wysokości Juraty i Jastarni. Jeszcze więcej samochodów jest na drogach w Chałupach – korek ciągnie się aż do Władysławowa.

15:29

W Wejherowie spory ruch na 3 maja. Nie mniej spokojnie jest także na ulicy Jana III Sobieskiego oraz Henryka Sienkiewicza. W cierpliwość musimy uzbroić się także na 10 lutego i Św. Jana. Korek tworzy się także w tunelu prowadzącym do ulicy Tadeusza Rejtana, a następnie na Fryderyka Chopina aż do tunelu. Wzmożony ruch również na DK nr 6 (Gdańska) przed skrzyżowaniem z ulicą 12 marca – w kierunku Wejherowa. W Redzie tradycyjnie zakorkowana jest Pucka w kierunku Celbowa oraz Morska. Więcej samochodów spotkamy także w Rumi na ulicy Kosynierów. Obecnie stoi prawie całe centrum miasta. Mapa wskazuje, ze tłoczno jest m.in. na Generała Henryka Dąbrowskiego, Grunwaldzkiej, Jana III Sobieskiego, Antoniego Abrahama czy Adama Mickiewicza. W Gdyni największy ruch jest obecnie na Obwodnicy Trójmiasta w kierunku Gdańska. Nie wiele lepiej jest w tej chwili na ulicy Chwaszczyńskiej i Eugeniusza Kwiatkowskiego. Nogę z gazu zdejmiemy też na Wielkopolskiej i Alei Zwycięstwa, gdzie korek ciągnie się aż do Sopotu. W pucku największy ruch jest obecnie na skrzyżowaniu ulic Żarnowieckiej, 10 lutego i Helskiej. Reszta dróg jest póki co przejezdna. Jeśli chodzi o nadmorskie miejscowości to większy ruch jest przy wjeździe i wyjeździe z Karwi. Na wiele samochodów natrafimy na ulicy Starowiejskiej w kierunku Półwyspu.

09:28

Kto może, niech omija ulicę Pucką w Redzie. Tam korek ma już prawie 3 kilometry długości. Tłoczno w tym mieście jest też na ulicy Gdańskiej w kierunku Półwyspu Helskiego. W Rumi biegi redukujemy przy dojazdach do wiaduktu na drodze krajowej nr 6, zwolnić trzeba także na ulicy Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Cierpliwość przyda się również na drodze nr 216 pomiędzy Puckiem a Gnieżdżewem, oraz we Władysławowie przy dojazdach do głównego ronda. Na utrudnienia natrafimy ponadto w Chłapowie na ulicy Władysławowskiej i w Juracie na drodze nr 216.

08:29

Godzinę temu informowaliśmy, że kierowcy z nadmorskich miejscowości jeszcze śpią. Teraz okazuje się, że coraz więcej z nich już się obudziło i wsiadło w swoje maszyny, by ruszyć w trasy - tłoczno bowiem robi się na drodze nr 216 w takich miejscowościach jak Chałupy, Jastarnia, Jurata, Hel czy Władysławowo - w tym mieście ruch wzmaga się w okolicach głównego ronda. Na drodze nr 215 zwalniamy w Jastrzębiej Górze i Karwi. Sporo samochodów jedzie też z Jastrzębiej Góry do Mieroszyna. Redukcja biegów czeka nas na drodze krajowej nr 6 na wysokości Gościcina oraz na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie nie rozpędzimy się na Puckiej, Rzeźnickiej i 3 Maja. W Redzie zaczyna przytykać się ulica Pucka, a w Rumi zderzak w zderzak wleczemy się na Starowiejskiej. Warto też omijać ulicę Chrzanowskiego w Kosakowie, gdzie kolejka aut ustawia się na dojeździe do ronda.

07:27

Coraz więcej samochodów jedzie od strony Lęborka do Wejherowa drogą krajową nr 6, przyhamować trzeba na wysokości Gościcina. W Wejherowie pojazd za pojazdem jedzie ulicą Strzelecką i 3 Maja w kierunku centrum miasta. Gęsto jest w okolicach ronda na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego, 3 Maja i Sienkiewicza. Sporo kierowców podróżuje ulicą Gdańską w Redzie w stronę Pucka. W Rumi z kolei ożywienie widać na Kościuszki i Starowiejskiej. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta to kolejka aut ustawia się przy zjeździe z tej trasy w Chylonii. Za to najwidoczniej nie obudzili się jeszcze kierowcy z nadmorskich miejscowości - na terenie powiatu puckiego, z więc przede wszystkim na drogach nr 215 i 216 jedziemy bez przeszkód.

30.07.2020

09:28

Tłoczno od pojazdów robi się na trasach nr 215 i 216 m.in. w Karwi, Jastrzębiej Górze, Władysławowie czy Jastarni i Juracie, a więc w nadmorskich kurortach. Zaczyna się przytykać ulica Pucka w Redzie, tym razem jednak w kierunku Trójmiasta. Drogą krajową nr 6 jedziemy w miarę płynnie, hamujemy na czerownych światłach. Nieco większy ruch występuje jedynie na zachodnim odcinku tej trasy pomiędzy Wejherowem a Lęborkiem.

08:26

Powoli budzą się turyści wypoczywający w nadmorskich miejscowościach, coraz więcej bowiem samochodów pojawia się na trasach nr 215 i 216 m.in. w Karwi, Jastrzębiej Górze, Władysławowie czy Jastarni i Juracie. Zaczyna się przytykać ulica Pucka w Redzie na pasie w kierunku Półwyspu Helskiego. W Wejherowie przyhamować trzeba na ulicy Chopina i 3 Maja.

07:27

Nie napotkamy jeszcze większych trudności na drogach regionu, choć z każdą minutą na trasach samochodów przybywa, jak np. na ulicy Zamostnej w Bolszewie, czy Jana III Sobieskiego i Strzeleckiej w Wejherowie. Płynnie i bez przeszkód przemierzymy cały miejscowy odcinek krajowej szóstki. Nieco cierpliwości przyda się jedynie przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chylonii. Jeśli chodzi o trasy regionu, to coraz więcej samochodów przemierza drogę nr 215 pomiędzy Jastrzębią Górą a Władysławowem, ale na tę chwilę utrudnień nie trzeba się spodziewać.

29.07.2020

16:27

Przytyka się ulica Zamostna w Bolszewie, w Wejherowie musimy przyhamować na ulicy Ofiar Piaśnicy. Kto może, lepiej niech omija ulicę Pucką i Morską w Redzie, cierpliwość przyda się z kolei na ulicy Gdańskiej na pasie w stronę Półwyspu Helskiego. W Rumi sznur samochodów ciągnie się od Janowa do wiaduktu na krajowej szóstce. W Gdyni stoi ulica Hutnicza i Estakada Kwiatkowskiego w stronę Obłuża. Nadal spore utrudnienia napotkamy na wjeździe do Władysławowa od strony Helu.

15:26

Tłoczno robi się na nadmorskich drogach. Przytyka się ulica Rozewska w Jastrzębiej Górze. Zwalniamy też w Rozewiu a cierpliwość przyda się na ulicy Żeromskiego we Władysławowie oraz na ulicy Starowiejskiej w kierunku ronda. Nie rozpędzimy się na drodze nr 216 w Jastarni i Juracie. W Rumi biegi redukujemy na dojazdach do wiaduktu na krajowej szóstce oraz na ulicy Dębogórskiej. W Redzie zakorkowana jest ulica Pucka. Coraz większy ruch panuje z kolei na trasie pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem.

09:26

Przybywa samochodów na trasach regionu, szczególnie tych, które prowadzą w kierunku nadmorskich kurortów. W Redzie przytyka się ulica Gdańska w stronę Półwyspu Helskiego, postoimy też na ulicy Puckiej w obu kierunkach. Sporo samochodów pojawiło się także na drodze nr 216 w okolicy Pucka, podobnie jak na ulicy Wejherowskiej w tymże mieście. We Władysławowie hamujemy na ulicy Żeromskiego i na dojazdach do głównego ronda. Coraz więcej pojazdów zmierza również kierunku Helu.