Informacje z dróg

21.11.2018

07:28

Kierowcy stopniowo zapełniają lokalne drogi, choć na razie da się po nich poruszać w miarę sprawnie. Niezła sytuacja panuje obecnie na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Lokalne spowolnienia na tej trasie są możliwe w Luzinie, Kębłowie i Gościcinie. W samym Wejherowie przytyka się lekko zjazd z Przemysłowej na Rondo Solidarności. Przybywa też pojazdów na Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. W Redzie na razie nie ma większych powodów do zmartwień spowodowanych porannymi korkami. Podobnie jest w Rumi, gdzie lekko przytyka się Starowiejska, Dębogórska i Sobieskiego w okolicach skrzyżowania z Sabata. Poważniejszy ruch odczuwalny jest dopiero w Gdyni. Zwalniamy zatem na całej długości ulicy Hutniczej, na pasie w stronę estakady. Nie ma też szans na płynną jazdę ulicą Morską od Chyloni do Grabówka. Podobnie jest na Płk. Dąbka między Pogórzem a Obłużem. Na Obwodnicy Trójmiasta zdejmujemy nogę na odcinku od Matarni do Osowej. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne w obu kierunkach. Tradycyjnie już o tej porze sporo aut napotkamy przy dojeździe do ronda na krajowej 20-stce Chwaszczynie, i to praktycznie ze wszystkich czterech kierunków. Spokojny poranek trwa na drogach powiatu puckiego. Większe natężenie ruchu panuje w okolicach Pierwoszyna, Mrzezina i Kosakowa. Zwalniamy też na wojewódzkiej 213-stce w okolicach Kłanina i Starzyna.

20.11.2018

14:08

Zderzenie autobusu z samochodem osobowym na drodze krajowej nr 6 w Luzinie. Droga w stronę Lęborka jest zablokowana.

09:28

Trwa spokojny poranek na północy regionu, a wszystkie główne drogi są w pełni przejezdne. Lekko zwalniamy między Łebczem a Mieroszynem. Podobnie jest na odcinku z Celbowa do Pucka, a także w okolicach ronda w Krokowej. Zdecydowanie lepsza sytuacja niż przed godziną panuje na północy Gdyni. Co prawda, utrzymuje się jeszcze spory tłok na Hutniczej, między Pucką a estakadą. Podobnie jest na Morskiej na Grabówku w stronę centrum. Jednak korki na pozostałych ulicach, o ile jeszcze całkiem nie odpuściły, to są znacznie mniej uciążliwe. Na problemy drogowe nie można też narzekać na Obwodnicy Trójmiasta. Utrzymują się jeszcze spowolnienia na zjazdach z ekspresówki, zwłaszcza w stronę Oliwy i Witomina. Zdecydowanie łatwiej można za to pokonać krajową 20-stkę w Chwaszczynie, gdzie dojazd do ronda korkuje się już tylko na odcinku około 500 metrów od strony Miszewa. Niezła sytuacja panuje na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, gdzie z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć tylko w Gościcinie. Natomiast w Wejherowie wolniej pojedziemy 3 Maja, Chopina i 12 Marca. Bez trudu można pokonać tranzytową szóstkę w Redzie i Rumi.

08:28

Przybyło nieco aut w Rumi na skrzyżowaniu Sobieskiego z Sabata, choć trzeba przyznać, że jak na tę godzinę nie jest to sytuacja krytyczna. Z kolei w Redzie wolniej pojedziemy Pucką, od skrzyżowania z Gdańską aż do Rekowa. W Gdyni sytuacja jest w miarę stabilna, czyli utrzymuje się wzmożone natężenie ruchu na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Z kolei Morska jest najmocniej zatłoczona od Chyloni na Grabówka, a powodem jest trwająca w tym miejscu budowa buspasa. Wolniej poruszamy się też w okolicach Węzła Ofiar Grudnia 70. Podobnie jak przed godziną, niewielki ruch panuje na Obwodnicy Trójmiasta, co dotyczy obu jezdni na tej trasie. Utrzymują się też korki na zjazdach w stronę poszczególnych dzielnic Gdyni i Gdańska. Nieco zmalał za to ruch przed rondem w Chwaszczynie na krajowej 20-stce. Poranny szczyt komunikacyjny da się dostrzec na ulicy Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. Pozytywnie zaskakuje za to krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa, która nieznacznie korkuje się tylko w Gościcinie. W samym Wejherowie nie ma powodów do narzekania na korki. Ze spowolnieniami mamy do czynienia na Strzeleckiej, Sobieskiego, 3 Maja i Chopina. W powiecie puckim trwa dość spokojny poranek na drogach. Wolniej pojedziemy w okolicach Połchowa, Mrzezina i Żelistrzewa. To samo dotyczy Wojska Polskiego w Pucku. Zwalniamy również przed rondem w Krokowej i na trasie ze Starzyna do Łebcza.

07:27

W miarę płynnie można przejechać krajową szóstkę od Lęborka do Wejherowa, niemniej są miejsca na tej trasie, w których trzeba się liczyć z punktowymi utrudnieniami. Tak jest m.in. w Bożympolu, Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. W Wejherowie korkuje się 12 Marca przy dojeździe do przejazdu kolejowego. Coraz tłoczniej jest też na Chopina i Sobieskiego. W Redzie na razie nie ma większych problemów komunikacyjnych. Podobnie jest w Rumi, choć tutaj symptomy porannego poruszenia widać już na Dąbrowskiego. W Gdyni coraz trudniej jest dojechać Morską z Cisowej do Grabówka. Nie rozpędzimy się również na Hutniczej, na całej długości tej ulicy. Spowolnienie obowiązuje również na odcinku z Pogórza do Obłuża. Poranek drogowy na dobre już rozpoczął się na zjazdach z Obwodnicy Trójmiasta. Kilka minut możemy stracić, jadąc w kierunku Witomina, Karwin i Oliwy. Na szczęście, sama obwodnica na razie jest przejezdna w obu kierunkach. Nieco gorsza sytuacja panuje na krajowej 20-stce, przed rondem w Chwaszczynie. Kolejka oczekujących na dojazd od strony Miszewa liczy około dwóch kilometrów. W powiecie puckim najwięcej pojazdów da się obecnie dostrzec w okolicach Pierwoszyna, Kosakowa i Dębogórza. Nogę z gazu należy zdjąć na wojewódzkiej 213-stce między Kłaninem a Starzynem. To samo dotyczy odcinka z Łebcza do Gnieżdżewa.

19.11.2018

09:28

Nadal służby kierują ruchem po śmiertelnym wypadku na drodze krajowej nr 6 w Gościcinie. To przekłada się na spowolnienia w ruchu od Luzina do Gościcina. Jeśli chodzi o Wejherowo, przytykają się nieco dojazdy do miasta od strony Gowina i Białej. W samym mieście uspokoiła się nieco sytuacja na Sobieskiego, ale nadal wolniej pokonamy remontowaną Chopina. Zwalniamy też w okolicach przejazdu kolejowego na 12 Marca. Większych trudności komunikacyjnych nie ma obecnie na ulicach Redy i Rumi. Spokojniej niż przed godziną jest też na północy Gdyni. Większy ruch panuje obecnie na Hutniczej, od odcinku od Puckiej do estakady. Nie rozpędzimy się też na Morskiej na Grabówku, na jezdni w stronę centrum. Powodem są roboty drogowe. Podobnie jak przez cały poranek, bez większych przeszkód można pokonać Obwodnicę Trójmiasta w obu kierunkach. Sprawniej niż przed godziną da się już przejechać przez krajową 20-stkę w Chwaszczynie, choć nadal korkuje się na odcinku około kilometra dojazd do ronda od strony Miszewa. W powiecie puckim nadal nie ma większych powodów do niepokoju, jeśli chodzi o sytuację drogową. O ile mogą się pojawić spowolnienia na głównych drogach, to mają one przede wszystkim charakter punktowy. Tak jest m.in. na odcinku z Piaśnicy do Leśniewa czy z Mrzezina do Połchowa. Bez poważniejszych problemów można pokonać trasę z Pucka do Władysławowa i dalej – do Karwi czy Helu.

08:28

Po wypadku na krajowej szóstce w Gościcinie utrzymują się duże utrudnienia w ruchu, od Luzina aż do Gościcina. W samym Wejherowie ruch jest w miarę stabilny, choć przybyło nieco aut na tranzytowej szóstce od Nanic do centrum. Zwalniamy też na Sobieskiego, od Batalionu Morskiego do 3 Maja, a także na Chopina, Pomorskiej i 12 Marca. W Redzie wolniej pojedziemy Pucką, od przejazdu kolejowego do zjazdu na Gdańską. W Rumi natomiast nadal jest w miarę spokojnie, a utrudnienia mogą się pojawić na Pomorskiej, Gdańskiej i Dębogórskiej. W Gdyni nadal nie ma szans na płynną jazdę dwoma głównymi ulicami w stronę centrum, czyli Morską i Hutniczą. Wspomniana Morska stoi już od estakady aż do Grabówka. Zwalniamy też na Janka Wiśniewskiego w okolicach Węzła Ofiar Grudnia 70. W miarę spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta, a jedynym poważniejszym utrudnieniem około półkilometrowy zator przy końcowym zjeździe na Chyloni. Z kolei na krajowej 20-stce około dwukilometrowy korek utworzył się przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie od strony Miszewa. W powiecie puckim zwalniamy od Dębogórza do Kosakowa oraz z Połchowa do Mrzezina. Przybyło też aut w samym centrum Pucka i na wjeździe do miasta od strony Celbowa.

07:26

Przegląd sytuacji drogowej zaczynamy od tragicznej informacji z Gościcina. Tutaj około godziny 6:15 doszło do śmiertelnego potrącenia 76-letniej pieszej. Niestety, mimo podjętych czynności reanimacyjnych, nie udało się jej uratować życia. Na miejscu nadal pracują służby. Choć to zdecydowanie mniej istotne, korkuje się krajowa szóstka na odcinku od Luzina do Gościcina. W samym Wejherowie przejazd przez miasto nie jest szczególnie utrudniony. Spowolnienia tworzą się na 12 Marca i Chopina. Większych problemów nie ma też na razie na ulicach Redy i Rumi. Te pojawiają się dopiero przy dojeździe do granicy z Gdynią. W korku postoimy zatem na Hutniczej, od ronda u zbiegu Pomorskiej i Dąbrowskiego, aż do estakady. Spory zator utworzył się również na Morskiej, od Chyloni do Grabówka, a to z powodu trwającej w tym miejscu budowy buspasa. Na Obwodnicy Trójmiasta wolniej pojedziemy od Matarni do Osowej. Pozostałe odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Korkują się za to już zjazdy z S6-stki, zwłaszcza w stronę Witomina, Karwin i Oliwy. Względny spokój panuje na razie na drogach powiatu puckiego. Lekkie spowolnienia są możliwe na wojewódzkiej 213-stce między Celbowem a Połczynem. Podobnie jest przed rondem w Gnieżdżewie.

18.11.2018

19:47

Wypadek na Obwodnicy

Wypadek przy zjeździe z obwodnicy na Karwinach

Klaudia

16.11.2018

10:12

W Redzie na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej z Łąkową zderzyły się dwa samochody. Są ranni.

09:40

Odpuściły korki w Rumi Dąbrowskiego i Sobieskiego jest przejezdna. Spokojnie jest także na ulicach Gdyni.

09:35

W Redzie zmalał ruch na ulicy Puckiej. Nie ma tłoku na Obwodowej czy Kazimierskiej. Słuchacze informują nas, że trasa z Redy do Władysławowa jest przejezdna. W Pucku z powodu remontu nieczynny jest jeden pas ruchu na 10 Lutego inne ulice w mieście są przejezdne.

09:35

Ruch na drodze uspokoił się. Wciąż w niektórych miejscach napotkamy na mgłę, która powoduje, że jest słaba widoczność. W Związku z tym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

09:29

Odpuścił korek w Gościcinie, nie ma również utrudnień na Zamostnej w Bolszewie. Bez utrudnień przejedziemy ulicami Sucharskiego i dalej Sobieskiego w Wejherowie. Spokojnie jest na krajowej szóstce na trasie z Wejherowa do Rumi.

08:37

Spokojnie jedzie się ulicami Redy. W Rumi nieco pogorszyła się sytuacja na krajowej szóstce przed zjazdem na Szmeltęw kierunku Gdyni. Duży ruch jest także na Dąbrowskiego. Tak jak godzinę temu spokojnie jest na Morskiej i na Obwodnicy Trójmiasta.