Informacje z dróg

16.10.2019

16:20

Wypadek na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta. Na Kwiatkowskiego, póki co, nie widać utrudnień. Te wyraźne są z kolei na Hutniczej, Puckiej i punktowo od Gdyni do Rumi. Dość spokojnie też wygląda zjazd SKM Janowo z wiaduktu, niepokojąco jest z kolei na Dąbrowskiego od ronda Solidarności do krzyżówki z Piłsudskiego. Głowna w Rumi przejezdna, tłoczno robi się na Obwodowej. Na ten moment Pucka stoi w obie strony od krzyżówki w Redzie do wyjazdy z Redy. Samo Wejherowo bez większych utrudnień na głównej, solidnie dają się we znaki Henryka Sienkiewicza, Świętego Jana i Jana III Sobieskiego. Na krajowej 6 zalecamy uważać w okolicach Zamostnej w Bolszewie i Górki Gościcińskiej.

15:25

Na krajowej 6 zatrzymamy się jedynie w okolicach Górki Gościcińskiej i wlotu od strony Zamostnej w Bolszewie. Dalej nieco spowolnią nas światła, ale bez większych opóźnień dojedziemy do Redy. Główne skrzyżowanie wygląda na tę chwilę zachęcająco, ale za to początek Puckiej zdecydowanie nie. W stronę Pucka korkuje nam się jedynie rondo przed ulicą Wejherowską i krzyżówka 10 lutego z 216-stką w obu kierunkach. Większy ruch panuje na ulicach Redy, gdzie między łąkowa a Świętego Wojciecha robi się mały zator w kierunku Wejherowa. Do wiaduktu w stronę trójmiasta droga spokojna, za wiaduktem gorzej. W obie strony punktowo korkuje się zjazd z SKM Janowo i Dąbrowskiego. Do samej Gdyni na tę chwilę bez większych problemów z kole z Gdyni – postoimy w Grabówku i nieco w Cisowej.

09:28

Przed godziną 9:00 samochód osobowy uderzył w latarnię przy dojeździe do krajowej szóstki w Wejherowie, od strony urzędu pracy. Na tym odcinku mogą jeszcze występować utrudnienia w ruchu. Jeśli chodzi o inne ulice miasta, tłoczno może być na Przemysłowej, Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Za rogatkami miasta utrzymują się spore utrudnienia między Gościcinem a Bolszewem. Inne odcinki krajowej szóstki z Lęborka są przejezdne. Utrzymuje się za to spore natężenie ruchu na Zamostnej w Bolszewie. Podobnie jak przez cały poranek, utrudnień nie trzeba się obwiać na ulicach Redy. Zdecydowanie poprawiła się też sytuacja drogowa na krajowej szóstce w Rumi. Nieznaczne spowolnienia są możliwe jedynie w pobliżu galerii handlowej. Nadal jednak nie odpuszczają korki na Starowiejskiej. W Gdyni nie odpuszczają jeszcze utrudnienia na Hutniczej i Morskiej w stronę centrum. Bez przeszkód można już za to poruszać się ulicą Janka Wiśniewskiego. Poważniejszych utrudnień nie ma też na Obwodnicy Trójmiasta. W powiecie puckim trwa spokojny poranek na drogach. Nieznacznie może korkować się dojazd do Pucka od strony Celbowa. Niewielkie utrudnienia są możliwe na wojewódzkiej 215-stce, w pobliżu Karwi. Bez przeszkód można za to podróżować 216-stką wzdłuż Półwyspu Helskiego.

08:55

Auto osobowe uderzyło w latanię przy zjeździe z krajowej szóstki w stronę urzędu pracy w Wejherowie. Wstępnie wiadomo o jednej osobie poszkodowanej.

08:28

Utrzymuje się ponad kilometrowy zator na krajowej szóstce między Kębłowem a Gościcinem. Inne odcinki najważniejszej arterii powiatu wejherowskiego są w pełni przejezdne. Spory tłok utrzymuje się natomiast na Zamostnej w Bolszewie, od wylotu ulicy Leśnej do krajówki. W Wejherowie spore poruszenie nadal da się zauważyć na Sobieskiego i Chopina w pobliżu szpitala. Nigdzie nie ma jednak nadprogramowych utrudnień. To samo można powiedzieć o sytuacji drogowej w Redzie, gdzie wszystkie główne ulice umożliwiają dość sprawną jazdę. Spore zakłócenia w płynności ruchu pojawiają się za to na krajowej szóstce w Rumi, przede wszystkim w okolicach wiaduktu, gdzie można stracić zmianę świateł. Tłoczno jest też na Dąbrowskiego, Starowiejskiej, a także w okolicach ronda u zbiegu Kosynierów i Dębogórskiej. Wciąż trudno jest przedostać się z Płk. Dąbka w kierunku Estakady Kwiatkowskiego w Gdyni. Poranne utrudnienia obejmują też całą długość ulicy Hutniczej, a także Morską na Cisowej, Leszczynkach i Grabówku. Zwalniamy też na Janka Wiśniewskiego i Kartuskiej. Ponad kilometrowy zator utrzymuje się na końcowym zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Jeśli chodzi o ulice zjazdowe, kompletnie zakorkowana jest Spacerowa w Gdańsku, od Osowej do Oliwy. Przybyło nieco aut na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego w Pucku. Poranne poruszenie widać też na Dworcowej w Gnieżdżewie. Wojewódzka 216-stka może lekko się przytykać w Celbowie i Swarzewie. Miejscowe utrudnienia są też możliwe na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej we Władysławowie.

07:28

Poranne zagęszczenie ruchu może się już dawać we znaki na ulicach Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie, przede wszystkim przy zjeździe na krajówkę. Sama krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa korkuje się na odcinku około pół kilometra przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Inne odcinki tej trasy obecnie są przejezdne, mimo niewielkich spowolnień w Kębłowie. W Wejherowie wzmożonego ruchu można się spodziewać głównie na ulicach Sobieskiego, 12 Marca i 3 Maja. Przez miasto można za to w miarę sprawnie przejechać tranzytem. W Redzie nie ma na razie znaczących opóźnień w ruchu. Te pojawiają się dopiero na krajowej szóstce w Rumi, zwłaszcza u wylotu ulicy Ceynowy i na wiadukcie, na jezdni w stronę Gdyni. Poza tym zwalniamy na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Jeśli chodzi o Gdynię, tłoczno jest na północy miasta, przede wszystkim na Płk. Dąbka, Bosmańskiej i Unruga. Stopniowo wzrasta też ruch na Hutniczej i Morskiej w stronę centrum. W śródmieściu z każdą minutą gęstnieje ruch na Warszawskiej i Władysława IV. Poza spowolnieniem na wysokości Szadółek, nie ma większych opóźnień na Obwodnicy Trójmiasta. Za to praktycznie wszystkie zjazdy z ekspresówki są już solidnie zakorkowane. Najgorsza sytuacja panuje obecnie na Chwarzeńskiej i Chwaszczyńskiej w Gdyni oraz Spacerowej i Słowackiego w Gdańsku. W powiecie puckim trudno mówić o niespodziewanych utrudnieniach. Wolniej pojedziemy na pewno remontowaną morską w Rewie. Poranne poruszenie da się odczuć na Kaszubskiej w Pierwoszynie oraz Żeromskiego w Kosakowie. Bez przeszkód można się przemieszczać wojewódzką 216-stką. Korków nie ma też na razie na ulicach Pucka i Władysławowa.

15.10.2019

13:33

Zderzenie na DK nr 6 przed Godętowem

Osobówka i auto ciężarowe zderzyły się na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Ługi. Możliwe są utrudnienia w ruchu, na wysokości Jeziora Lubowidzkiego.

09:28

Ogromny, bo ponad siedmiokilometrowy korek utrzymuje się na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w stronę Gdyni. To skutek porannego zderzenia kilku pojazdów, do którego doszło około godziny 7:00. Problemy zaczynają się już za Matarnią, a kończą – dopiero przy dojeździe do Chwarzna. Niestety, zakorkowana jest też alternatywna trasa, czyli aleja Niepodległości w Sopocie. Spokojniej niż przed godziną jest już za to na północy Gdyni, przede wszystkim na Płk. Dąbka. Spowolnienia mogą się jeszcze utrzymywać na ulicach Morskiej i Hutniczej w stronę centrum. Względny spokój panuje też na krajowej szóstce w Rumi, jednak wzmożonego ruchu wciąż trzeba się spodziewać w okolicach skrzyżowania Starowiejskiej z Dąbrowskiego. Poważniejszych utrudnień nie ma też na ulicach Redy. Nieznaczny zator jest możliwy przy dojeździe do krzyżówki Wejherowskiej i Drogowców. W miarę sprawnie można przejechać tranzytem przez Wejherowo. Większej liczby aut można się za to spodziewać na ulicach 3 Maja, Świętego Jana, Rzeźnickiej i Przemysłowej. Za rogatkami miasta, na krajowej szóstce, prawdopodobne jest spowolnienie u wylotu Zamostnej w Bolszewie. Poza tym utrzymuje się jeszcze niewielki korek przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Poranny spokój panuje na głównych drogach powiatu puckiego. Miejscowe utrudnienia są możliwe na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. To samo dotyczy Dworcowej w Gnieżdżewie. Wojewódzka 213-stka można nieznacznie korkować się w Starzynie i Kłaninie. Większych utrudnień nie ma za to na ulicach Pucka i Władysławowa. Sprawnie można się też poruszać nadmorską 215-stką.

08:28

Po porannym zderzeniu na wysokości Wielkiego Kacka utrzymują się ogromne problemy na Obwodnicy Trójmiasta. Korek na jezdni w stronę Gdyni liczy już ponad sześć kilometrów. W przeciwnym kierunku spowolnienie dotyczy odcinka od Szadółek do Węzła Południe. W Gdyni nadal wolniej pojedziemy między Pogórzem a Obłużem. Mogą się korkować główne ulice prowadzące w stronę centrum, czyli Morska, Hutnicza i Janka Wiśniewskiego. W Rumi utrzymuje się duży ruch przy zjeździe z Sobieskiego w stronę Gdyni. Wolniej pojedziemy też Starowiejską, Dąbrowskiego i Dębogórską. W Redzie korkuje się Pucka, przy dojeździe do przejazdu kolejowego. Przytyka się może też skrzyżowanie Gdańskiej z Łąkową, a także Gniewowska. Z kolei w Wejherowie sytuacja jest w miarę stabilna. Największej liczby pojazdów można się spodziewać na ulicach Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i 12 Marca. Dość sprawnie nadal można pokonać krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem. Korkować mogą się tylko okolice Kębłowa i Gościcina. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są przejezdne. Nieznaczne spowolnienie jest możliwe między Rekowem, Połchowem a Mrzezinem. Wojewódzka 216-stka może się lekko przytykać w Sławutówku i Celbowie. W Pucku zagęścił się nieco ruch w okolicach skrzyżowania Żarnowieckiej i Helskiej.

07:28

Z powodu zdarzenia drogowego na Obwodnicy Trójmiasta, do którego doszło około pół godziny temu na wysokości Karwin, korkuje się jezdnia ekspresówki w stronę Gdyni, na odcinku około trzech kilometrów. Stopniowo zagęszcza się ruch przy zjeździe z Puckiej na Gdańską w Redzie. Inne ulice miasta na razie są przejezdne. Poważniejsze natężenie ruchu da się już też zauważyć na Sobieskiego w Rumi, przy zjeździe z wiaduktu w stronę Gdyni. Kłopoty z płynną jazdą są też możliwe na Starowiejskiej, Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Spory ruch panuje o poranku na północy Gdyni, zwłaszcza na Płk. Dąbka i Unruga. Zator jest możliwy przy zjeździe z estakady na Janka Wiśniewskiego oraz na Hutniczej i Morskiej, w pobliżu granicy z Rumią. W miarę sprawnie można podróżować na razie krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa, choć nogę z gazu warto zdjąć w Kębłowie i Gościcinie. Przytyka się za to już dość solidnie ulica Zamostna w Bolszewie. W Wejherowie zaczynają się już korkować ulice Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. Większe poruszenie widać też na Chopina, w okolicach szpitala. Całkiem sporo pojazdów można napotkać na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Z powodu remontu ruch zwalnia też na Morskiej w Rewie. Na razie wojewódzka 216-stka umożliwia sprawną podróż między Puckiem a Władysławowem. Z kolei nadmorska 215-stka może się lekko przytykać na wysokości Cetniewa.

14.10.2019

09:28

Przybyło nieco aut na ulicy Puckiej w Redzie, przede wszystkim przy dojeździe do przejazdu kolejowego. Gdańska może się przytykać w okolicach skrzyżowania z Łąkową. Poprawiła się za to przejezdność ulicy Sobieskiego w Rumi. Z utrudnieniami nadal trzeba się liczyć na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni nadal występują problemy w płynności ruchu na ulicy Morskiej, przede wszystkim na odcinku między Cisową i Chylonią oraz między Leszczynkami a Grabówkiem. W miarę sprawnie można już dotrzeć do centrum ulicą Janka Wiśniewskiego, natomiast Hutnicza może się przytykać na odcinku od Puckiej do estakady. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma za to utrudnień na całej długości Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli chodzi o zjazdy z ekspresówki, największego ruchu trzeba się spodziewać na Chwaszczyńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku. Poranne utrudnienia nie odpuszczają jeszcze na Chłopskiej w Kębłowie, Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem utrudnienia są możliwe w Strzebielinie, gdzie doszło do kolizji dwóch osobówek. Inne odcinki krajówki są przejezdne. W Wejherowie ze spowolnieniami trzeba się liczyć na Sobieskiego, Strzeleckiej i Chopina. Tranzytową szóstką można w miarę płynnie przejechać przez miasto. W Pucku możliwe są jeszcze spowolnienia na Wojska Polskiego, 10 Lutego i Wejherowskiej. Z kolei we Władysławowie zwalniamy na Starowiejskiej i na Drodze Chłapowskiej. Bardzo spokojnie jest za to na nadmorskiej 215-stce od Władysławowa, przez Jastrzębią Górę, aż do Karwi.

08:24

Nadal bez większych problemów można poruszać się po ulicach Redy o poranku. Poważniejszego ruchu można się spodziewać dopiero w Rumi, zwłaszcza na skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego, a także na Sobieskiego, u wylotu Sabata. Stopniowo korkuje się też Kosynierów i Dębogórska. W Gdyni największe problemy może sprawiać przejazd Morską w stronę centrum, od Cisowej do Chyloni i od Leszczynek do Grabówka. Tłoczno jest też na Hutniczej, w pobliżu skrzyżowania z Pucką. Podobnie jak przed godziną, większych utrudnień nie ma za to na całej długości Obwodnicy Trójmiasta. Dość pozytywnie może zaskakiwać ruch na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Jeśli gdziekolwiek występuje zwiększone jego nasilenie, to przede wszystkim przy zjeździe z Górki Gościcińskiej, choć i tam nie ma uciążliwego zatoru. Względny spokój panuje też na ulicach Wejherowa. Przytyka się remontowana Przemysłowa, a także końcowy odcinek Sobieskiego, przy dojeździe do 3 Maja. Zwalniamy również na Rzeźnickiej, 12 Marca i Chopina. Nieznaczne problemy mogą występować na trasie z Rekowa, przez Połchowo do Mrzezina. W Pucku przybyło pojazdów na ulicach Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Spore poruszenie da się dostrzec między Gnieżdżewem a Łebczem. Spokojnie za to jest nad samym morzem, choć godziny porannego szczytu komunikacyjnego da się już zauważyć na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej we Władysławowie.

07:28

Niewielki ruch panuje na razie na krajowej szóstce, na odcinku między Lęborkiem a Wejherowem. Nieznacznych spowolnień można się spodziewać z Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. Przybyło nieco aut na Szkolnej w Bolszewie. Natomiast w Wejherowie największe natężenie ruchu można zauważyć na ulicach Sobieskiego i Chopina. W Redzie zwalniamy na Puckiej, u wylot alei Lipowej i na Obwodowej, nieopodal skrzyżowania z Łąkową. W Rumi natomiast największe poruszenie o poranku panuje na Sobieskiego, w okolicach Galerii handlowej, na jezdni w stronę Gdyni. Jeśli chodzi o Gdynię, stopniowo przytykają się już główne ulice wiodące do centrum miasta, a więc Morska, Janka Wiśniewskiego i Hutnicza. Problemy może też sprawiać przejazd między Pogórzem a Obłużem. Większych utrudnień o poranku nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta, z wyjątkiem końcowego zjazdu na Chyloni. Tutaj jest możliwy około półkilometrowy zator. Lepiej też omijać zjazdy z ekspresówki, przede wszystkim ulice Chwaszczyńską w Gdyni i Spacerową w Gdańsku. Spowolnień można się spodziewać na trasie z Rewy, przez Mosty, do Pierwoszyna. Miejscowe utrudnienia są też możliwe na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu i Żeromskiego w Kosakowie. Wojewódzka 216-stka umożliwia sprawną jazdę, a nieznaczne spowolnienie jest możliwe przed skrzyżowaniem w Celbowie. Może lekko przytykać się dojazd ulicą Gdańską do Władysławowa. Redukcja prędkości przyda się też przed głównym skrzyżowaniem w Łebczu.

11.10.2019

09:27

Nie ma już poważniejszych utrudnień na krajowej szóstce w Rumi. Ulicami Grunwaldzką i Sobieskiego można sprawnie poruszać się w obu kierunkach. Utrudnienia są jeszcze możliwe na ulicach Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni problemy na Morskiej mogą występować tylko na wysokości Cisowej. Poza tym można w miarę płynnie dotrzeć tą ulicą do centrum. Coraz lepsze warunki do jazdy są też na Hutniczej i Janka Wiśniewskiego. Na Obwodnicy Trójmiasta nadal wolniej pojedziemy w okolicach Osowej i Chwarzna, na jezdni w stronę Gdyni. W kierunku bramek na autostradzie A1 można podróżować całkiem płynnie. Stopniowo stabilizuje się sytuacja na ulicach zjazdowych z ekspresówki, choć wyjątkiem jest Spacerowa w Gdańsku, która jest zatłoczona od Osowej do Oliwy. Całkiem przyzwoite warunki do jazdy panują już na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Nieznaczne spowolnienia są możliwe tylko w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie także nie można narzekać na niespodziewane utrudnienia w ruchu. Najwięcej pojazdów da się dostrzec na Sienkiewicza, Świętego Jana, Rzeźnickiej i Chopina. W Redzie natomiast może się korkować Pucka, od alei Lipowej do Kazimierskiej. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne. Niewielkie spowolnienia mogą się pojawić między Rekowem, Połchowem a Mrzezinem. Większego natężenia ruchu można się spodziewać przed głównym skrzyżowaniem w Łebczu. Problemów z płynnością ruchu nie ma natomiast na wojewódzkiej 216-stce, od Pucka, przez Władysławowo, aż do Helu.

08:28

Do około kilometra zwiększył się korek na krajowej szóstce między Gościcinem a Bolszewem. W samym Bolszewie całkiem solidnie korkuje się już Zamostna, od ronda do zjazdu na krajówkę. W Wejherowie największego ruchu trzeba się spodziewać w obrębie centrum – na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Zwalniamy też na Chopina i Rybackiej. Większych utrudnień nie ma za to na krajowej szóstce w mieście. W Redzie można nieznacznie przytykać się skrzyżowanie Łąkowej z Gdańską. W Rumi natomiast utrzymuje się spore poruszenie przy zjeździe z wiaduktu w ciągu krajowej szóstki na Sobieskiego. Wolniej pojedziemy też Starowiejską i Dąbrowskiego. W Gdyni najpoważniejszego nasilenia ruchu na Morskiej należy się spodziewać na Cisowej oraz między Leszczynkami a Grabówkiem. Wolniej pojedziemy też Hutniczą w stronę estakady. Spore, około trzykilometrowe spowolnienie uformowało się na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w stronę Gdyni, między Karwinami a Chwarznem. Kilometrowy zator jest też możliwy przy końcowym zjeździe z ekspresówki na Chyloni. Utrzymuje się spowolnienie na ulicy Morskiej w Rewie. Miejscowe utrudnienia są też możliwe na Pomorskiej w Dębogórzu i Żeromskiego w Kosakowie. W Pucku wolnej pojedziemy ulicą Wojska Polskiego, a w Gnieżdżewie – Dworcową.