Informacje z dróg

22.10.2020

07:17

Pryz czwartku poranek na drogach dość gęsty. Widać to zwłaszcza Redzie na Gdańskiej przed główną krzyżówką i na łączniku z Łąkową. Poza tym nie będzie na szczęście większych utrudnień w Redzie i Rumi, pomijając korkujący się od wczesnych godzin wiadukt. Nieco więcej samochodów w Rumi także na Żwirki i Wigury. Do Gdyni wolniej na pewno dojedziemy Hutniczą i Starym Obłużem od strony powiatu puckiego, ale obwodnica i estakada będą po godzinie 7:00 przejezdne. W Wejherowie na DK6 spowalniać nas będą jedynie światła, nieco dłużej poza miastem na Górce Gościcińskiej i w centrum na Sobieskiego i 12 Marca. W powiecie puckim 216-stka i 218-stka przejezdne. Nogę z gazu ściągniemy jedynie na Kwietniowej między Dębogórzem a Kazimierzem

20.10.2020

16:46

W Wejherowie duży ruch jest na Jana III Sobieskiego obok ronda i na Henryka Sienkiewicza. Biegi zredukujemy także na Św. Jana i Puckiej. Na jedynkę wrzucamy na skrzyżowaniu Batalionu Morskiego z I Brygady WP. W Kosakowie cierpliwość przyda się na Stefana Żeromskiego i Derdowskiego w okolicy ronda. W Redze spory ruch na Puckiej, a w Rumi na Jana III Sobieskiego na wysokości Rumi-Janowo. W Gdyni korkuje się ulica Gdyńska i Oliwska (Chwaszczyno). Biegi redukujemy też na Północnej i Hutniczej.

09:25

Jest to wyjątkowo spokojny poranek na drogach powiatu wejherowskiego. W Wejherowie wolniej przejedziemy ulicą Generała Józefa Hallera i Dworcową. W Redzie redukujemy biegi na ulicy Puckiej na wysokości ulicy Długiej. W Rumi chwilę będziemy musieli poczekać na przejazd na wysokości Janowa (remont). Największy ruch jest w Gdyni. Nogę z gazu zdejmujemy na Morskiej, Północnej, Hutniczej i wiadukcie Kwiatkowskiego. Duzy ruch jest też na Puckiej i Bolesława Krzywoustego. Bez problemu przejedziemy natomiast Obwodnicą Trojmiasta.

08:26

Duży ruch jest w Gościcinie na ulicy Wejherowskiej i Lęborskiej. W Wejherowie na jedynkę wrzucimy na ulicy Dworcowej i 10 Lutego. Gęsto jest także na ul. Rzeźnickiej. W redzie większy ruch jedynie na ul. Gdańskiej na wysokości Obwodowej. W Rumi korkuje się krajowa droga nr 6 na wysokości Janowa. O tej porze największy ruch jest w Gdyni. Nogę z gazu zdejmujemy na Hutniczej i wiadukcie Kwiatkowskiego. Biegi zredukujemy także na ulicy Morskiej i Północnej.

07:38

W Wejherowie na jedynce pojedziemy ulicami: 3 Maja, Jana III Sobieskiego i Henryka Sienkiewicza. Więcej aut przemieszcza się także ulicą Świętego Jana. W Rumi największy ruch na ul. Grunwaldzkiej i Jana III Sobieskiego aż do Rumi-Janowo. W Gdyni nogę z gazu zdejmujemy na wiadukcie Kwiatkowskiego i Pułkownika St. Dąbka. Korkuje się skrzyżowanie Hutniczej z Pucką i z Północną. W Pucku większy ruch jedynie na Żarnowieckiej i 10 Lutego.

19.10.2020

08:23

Ruszyliśmy tłumnie do pracy, a co za tym idzie zdecydowanie więcej samochodów widać na ulicach. Korki robią się w Gdyni, widać już solidnie zakorkowaną Hutniczą w kierunku centrum i w okolicach wlotu na ekspresówkę. Nieco swobodniej zrobiło się na Starym Obłużu. W centrum Rumi w dalszym ciągu ściągniemy nogę z gazu w okolicach wiaduktu ale także po godzinie 8:00 w centrum miasta. Do Redy bez problemów, tutaj spowalniać nas będą jedynie światła. Nieco gęściej w Wejherowie, w centrum. Redukcja biegów przyda się na 12 Marca, czy Rzeźnickiej. Na Górce Gościcińskiej też zdecydowanie więcej samochodów.

07:12

Niezmiennie problemy o poranku pojawią się w okolicach wiaduktu w Rumi. Zwolnimy także na Pomorskiej i Dąbrowskiego, przy łączniku z Hutniczą, która po godzinie 7:00 też już jest odpowiednio oświetlona przez reflektory aut. W Gdyni kierowcy powinno uważać na Stare Obłuże i Morską przez wlotem na obwodnicę, poza tym bez problemów na estakadzie czy ekspresówce. Nogę na gaz będzie można przycisnąć te na trasie z Rumi w kierunku Wejherowa. Pucka w kierunku nadmorskich tras też zachęca do porannej jazdy. Poniedziałkowy poranek w Wejherowie dość spokojny, w centrum nogę z gazu ściągniemy na Sobieskiego i Chopina. Na DK6 w kierunku Lęborka nieco wolniej w okolicach Górki Gościcińskiej.

16.10.2020

16:28

Nadal spory ruch jest na ulicach Jana III Sobieskiego, 3 Maja i Henryka Sienkiewicza. Dużo aut przemieszcza się także Św. Jana, tunelem i dalej Tadeusza Rejtana i Fryderyka Chopina. Niezmiennie nogę z gazu zdejmujemy w Kosakowie w okolicy ronda na Derdowskiego i Stefana Żeromskiego. W Redzie najwięcej trudności sprawia przejazd ul. Gdańską w kierunku Wejherowa. W Rumi zwolnić trzeba na Jana III Sobieskiego na wysokości Janowa. Poruszanie się po Gdyni o tej porze także stanowi wyzwanie i jest dla tych bardziej cierpliwych. Wrzucamy na jedynkę na ulicy Hutniczej na obu pasach ruchu. Zwalniamy też na wiadukcie Kwiatkowskiego. Korkuje się Północna i Chylońska.

15:33

Wypadek zdarzył się na Obwodnicy Trójmiasta na wysokości Matarni, więc kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Jadąc drogą krajową nr 6 (ul. Wejherowska) musimy liczyć się z tym, że samochody ustawiają się jeden za drugim przed samym Gościcinem. Na jedynkę wrzucamy w Wejherowie na ulicach: 3 Maja, Jana III Sobieskiego i Henryka Sienkiewicza. Korkuje się ul. Św. Jana, Tadeusza Rejtana i Fryderyka Chopina. Spory ruch jest tez na skrzyżowaniu Rzeźnickiej z Pucką. Sporo samochodów przybywa w Kosakowie. Stoimy na ulicy Derdowskiego i Wiejskiej w okolicy ronda. Korkuje się ulica Pucka w Redzie oraz Gdańska. Wolniej przejedziemy też Łąkową, Gniewowską i Spokojną. W Rumi cierpliwości wymaga przejazd ulicą Jana III Sobieskiego na wysokości Janowa (w kierunku Wejherowa). Nogę z gazu zdejmujemy w Gdyni na wiadukcie E. Kwiatkowskiego – jadąc w stronę Obłuża. Nie rozpędzimy się także na Hutniczej, Puckiej czy Janka Wiśniewskiego. Sporo aut przemieszcza się teraz ulicą Rolniczą i Małokacką na Witominie.

09:26

Bez większych trudności podróżować można regionalnym odcinkiem drogi krajowej numer 6 - jedynie w Rumi czeka nas spowolnienie na wysokości Janowa gdzie trwa budowa węzła integracyjnego. Spokojnie jest także na ulicach Wejherowa, więcej samochodów pojawia się jedynie w okolicy ronda na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza i 3 Maja. W kolejce, choć stosunkowo niezbyt długiej, poczekać przyjdzie nam na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni.

08:27

Przytyka się krajowa szóstka pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem na wysokości Gościcina. W Rumi ta trasa stoi od wiaduktu nad torami kolejowymi do Janowa. W Wejherowie więcej pojazdów napotkamy na Jana III Sobieskiego i Rzeźnickiej.

07:28

Tłoczno zaczyna się robić na krajowej szóstce pomiędzy Wejherowem a Lęborkiem na wysokości Gościcina. W Wejherowie podobna sytuacja panuje na ulicy Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza i Strzeleckiej w kierunku centrum. W Redzie nie rozpędzimy się na ulicy Gniewowskiej w kierunku Rumi. W tym z kolei mieście korek utworzył się w ciągu drogi krajowej nr 6 od wiaduktu nad torami kolejowymi do Janowa, jedynkę wrzucamy także na Dąbrowskiego jadąc w kierunku Gdyni.

15.10.2020

16:23

Duży ruch jest na ul. Wejherowskiej w kierunku Gościcina (na wysokości Bolszewa). Korkuje się również ul. Zamostna. Duży ruch jest również na Strzeleckiej u wlotu do ul. 3 Maja, na Jana III Sobieskiego i Henryka Sienkiewicza. Dla cierpliwych jest przejazd ul. Św. Jana i dalej tunelem i ul. Tadeusza Rejtana. Na jedynkę wrzucamy na Rzeźnickiej i 12 Marca. Jeśli chodzi o Redę to uzbrajamy się w cierpliwość na ul. Gdańskiej, zwłaszcza w kierunku Wejherowa. W Rumi bez zmian największe utrudnienia są na ul Jana III Sobieskiego, ze względu na remont w Janowie. W Gdyni Korek tworzy się na ul Morskiej (obok Janowa). Chcąc przejechać wiaduktem E. Kwiatkowskiego także musimy zredukować biegi. Samochód jeden za drugim przemieszczają się aż do samego końca. Nic lepiej nie jest na Hutniczej i Północnej oraz Chylońskiej i Świętego Mikołaja.

15:20

Spory ruch jest na ulicy Wejherowskiej obok Gościcina. Korkuje się również Zamostna w kierunku Bolszewa. Dużo samochodów jest też w samym środku miasta – na jedynkę wrzucamy na 3 Maja, Jana III Sobieskiego i Henryka Sienkiewicza. Z gazu zdejmujemy nogę na ul. Gdańskiej w Redzie i w Rumi na Jana III Sobieskiego i Morskiej (na wysokości Rum-Janowo, w kierunku Wejherowa). Przejazd ulicami Gdyni także nie jest o tej porze dla niecierpliwych. Korkuje się Hutnicza. Zwolnić musimy też na wiadukcie E. Kwiatkowskiego i dalej na płk. Stanisława Dąbka. Kolejna aut ustawia się na Admirała Józefa Urunga, Bosmańskiej i Nasypowej.

09:25

Zmniejszył się korek na Trasie Kwiatkowskiego spowodowany poranną kolizją na Estakadzie, mimo to nadal musimy liczyć się z utrudnieniami w tym rejonie, podobnie jak na ulicy Morskiej w Gdyni w kierunku Rumi – tam sznur samochodów wlecze się od Grabówka do Estakady. Ponad osiem kilometrów ma tez zator na Obwodnicy Trójmiasta, na takim odcinku tek drogi czekamy na zjazd do Chylonii. Na krajowej szóstce w Rumi postoimy od Janowa aż do Estakady Kwiatkowskiego w Gdyni.