Informacje z dróg

24.01.2020

09:27

Niespokojnie jest dziś na Obwodnicy Trójmiasta i w okolicach tej trasy. Co prawda, odpuścił już korek po porannym karambolu na wysokości Karwin. Za to na Morskiej w Gdyni, przy wjeździe na obwodnicę, doszło do zderzenia trzech pojazdów. Efektem jest korek aż od granicy z Rumią. Poza tym, jeśli chodzi o Gdynię, nie ma większych utrudnień w ruchu. Miejscowe spowolnienia są jeszcze możliwe na Hutniczej. W Rumi przytykają się przede wszystkim okolice wiaduktu w ciągu krajowej szóstki. Poranne niedogodności są też odczuwalne w pobliżu skrzyżowania Starowiejskiej z Dąbrowskiego. W Redzie natomiast mogą się przytykać ulice Łąkowa i Obwodowa. W Wejherowie, podobnie jak przez cały poranek, nie ma utrudnień na drogach. Może nieznacznie przytykać się ulica Ofiar Piaśnicy. Podobnie jest z rondem u zbiegu ulic Sobieskiego i 3 Maja. Zwalniamy też na Strzeleckiej i Roszczynialskiego. W Bolszewie wolniej pokonamy ulicę Zamostną w kierunku krajówki. Sama trasa z Lęborka do Wejherowa jest całkowicie przejezdna, a niewielkie utrudnienia są możliwe tylko w Strzebielinie i Gościcinie. Nadal bez przeszkód można się poruszać główną arterią powiatu puckiego, czyli wojewódzką 216-stką na północ regionu. Nieznacznych utrudnień trzeba się spodziewać na Drodze Chłapowskiej we Władysławowie. Miejscowe spowolnienia nad samym morzem, na 215-stce, mogą wystąpić w Karwi, Ostrowie i Jastrzębiej Górze.

08:53

Zderzenie trzech aut na ulicy Morskiej w Gdyni, przy wjeździe na obwodnicę.

08:28

Niewiele zmieniło się na lepsze, jeśli chodzi o przejezdność Obwodnicy Trójmiasta między Matarnią a Karwinami. Na wspomnianym odcinku utrzymuje się około pięciokilometrowe spowolnienie, na jezdni w stronę Gdyni. Inne fragmenty ekspresówki są przejezdne. Pełna przejezdność utrzymuje się także na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Miejscowych spowolnień można spodziewać się tylko w Kębłowie i Gościcinie, na wysokości stacji kolejowej. Może lekko przytykać się dojazd do Wejherowa od strony Gowina. Na ulicach miasta panuje względny spokój, a poranne nasilenie ruchu da się odczuć przede wszystkim na Sobieskiego, 12 Marca i Roszczynialskiego. Jeśli chodzi o Redę, zagęścił się ruch na Puckiej, między Kazimierską i aleją Lipową. W Rumi poranne niedogodności da się odczuć na Gdańskiej, Starowiejskiej czy końcowym odcinku Towarowej, przy zjeździe na Sobieskiego. Ponad kilometrowe spowolnienie utrudnia jazdę na Morskiej w Gdyni, co dotyczy przede wszystkim odcinka między Cisową a Chylonią. Hutnicza może się przytykać w pobliżu skrzyżowania z Pucką. W Pierwoszynie redukcja prędkości przyda się na ul. Kaszubskiej. W Pucku zagęścił się nieco ruch na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. To samo dotyczy Dworcowej w Gnieżdżewie i Żwirowej we Władysławowie. Jadąc w stronę Helu przez półwysep, zwalniamy w Jastarni. Nadmorska 215-stka może lekko przytykać się w Jastrzębiej Górze.

07:29

Po zderzeniu kilku pojazdów, do którego doszło po godzinie 6:00 na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w stronę Gdyni, utrzymuje się około pięciokilometrowe spowolnienie na leśnym odcinku ekspresówki, od Matarni niemal aż do zjazdu w kierunku Witomina. Apelujemy o ostrożność. Niewielkie zakłócenia w płynności ruchu na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem da się odczuć przede wszystkim przed przejazdem kolejowym w Bożympolu i w Gościcinie. Coraz więcej pojazdów pojawia się na Szkolnej w Bolszewie, przy dojeździe do Wejherowa. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, jest względnie spokojnie. Krajówka może się przytykać w okolicach Ronda Solidarności i u wylotu 12 Marca. Poza tym zwalniamy na Rybackiej i Sobieskiego. W miarę płynnie można się poruszać po ulicach Redy, choć większe natężenie ruchu jest odczuwalne na Obwodowej i Łąkowej. Drogowych niespodzianek nie ma też w Rumi. Większy ruch da się dostrzec na Starowiejskiej, Dąbrowskiego i Sobieskiego – od wiaduktu do Janowa. W Gdyni największy ruch jest odczuwalny na głównych ulicach prowadzących w stronę centrum, czyli na Morskiej i Janka Wiśniewskiego. Przytyka się również Hutnicza na całej długości. Na północy miasta coraz trudniej jest pokonać ulice Płk. Dąbka, Śmidowicza i Unruga. W Kosakowie poranny szczyt komunikacyjny można najmocniej odczuć na ulicy Żeromskiego. Utrudnień nie ma na razie na wojewódzkiej 216-stce, od Rekowa, przez Puck, Władysławowo, aż do Helu. Nieznacznie spowolnienia są możliwe na odcinku między Łebczem a Gnieżdżewem. Może przytykać się też dojazd do ronda w Krokowej.

06:54

Uwaga!

Nie działają rogatki na przejeździe kolejowym na skrzyżowaniu ulicy Batalionu Morskiego w Wejherowie. Radzimy zachować ostrożność.

23.01.2020

16:10

Dachowanie na trasie Biała-Sopieszyno. Możliwe utrudnienia.

15:26

W Wejherowie po godzinie 15 nie widać jeszcze popołudniowego szczytu. Nieco większe poruszenie widać na ulicach dojazdowych w tym Sobieskiego, Sienkiewicza czy Rzeźnicka. Redukcja prędkości przyda się przed głównym skrzyżowaniem w Redzie i na ulicy Puckiej w kierunku nadmorskich tras. Gęstnieje też ruch na ulicach Redy. Podróżując 216 nie musimy robić sobie większych przystanków, te czekają nas dopiero w samym Pucku. Patrzą w kierunku Trójmiasta gęstnieje ruch w okolicy Zjazdu SKM Janowo i w centrum Rumi: Dąbrowskiego i Dębogórska. W Gdyni zwolnimy W Chyloni, na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską i na Hutniczej. Korkuje się też estakada od strony Obłuża

09:28

Korkuje się przejazd ulicą Wejherowską przez Gowino. To skutek zderzenia dwóch samochodów osobowych, do którego doszło około godziny 9:00. Wstępnie wiadomo o dwóch osobach poszkodowanych. Poranne poruszenie utrzymuje się jeszcze na Szkolnej i Leśnej w Bolszewie. Względny spokój panuje na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie spowolnienia są możliwe przede wszystkim w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. Podobnie jak przez cały poranek, spokojnie jest na ulicach Wejherowa. Zwalniamy przede wszystkim w śródmieściu – na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i Wniebowstąpienia, a także na Chopina, w pobliżu szpitala. Poza spowolnieniem przed skrzyżowaniem Gdańskiej z Pucką, nie ma utrudnień na ulicach Redy. W Rumi natomiast może przytykać się krajowa szóstka w pobliżu galerii handlowej. Zwalniamy też na skrzyżowaniu Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Poranne korki odpuszczają stopniowo na północy Gdyni. Nieznaczne spowolnienia mogą jeszcze utrudniać jazdę na Hutniczej. Obwodnica Trójmiasta może się przytykać na odcinku od Osowej do Matarni, do zjazdu w kierunku lotniska. Może nieznacznie przytykać się dojazd do Pucka od strony Gnieżdżewa. W samym mieście największy ruch panuje na Wejherowskiej, 10 Lutego i Wojska Polskiego. Nadmorska 215-stka raczej świeci pustkami. Niewielki ruch panuje też na trasie z Pucka, przez Władysławowo, do Helu. Nogę z gazu warto zdjąć w okolicach głównego skrzyżowania w Łebczu.

09:00

Zderzenie dwóch aut na ulicy Wejherowskiej w Gowinie. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

08:28

Nieznaczne spowolnienie pojawiło się między Kochanowem a Kębłowem. Podobnie jest na odcinku z Robakowa do Luzina. Stabilna sytuacja i względny spokój panuje na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Jeśli gdzieś trzeba obawiać się większego natężenia ruchu, to jedynie między Gościcinem a Bolszewem. Spokój utrzymuje się także na zdecydowanej większości ulic Wejherowa. Nieco większe poruszenie panuje przede wszystkim na Sobieskiego, Rybackiej i 12 Marca. W Redzie natomiast może przytykać się Gdańska w pobliżu dworca kolejowego. Zwalniamy też na Łąkowej i Obwodowej. W Rumi też nie ma poważniejszych utrudnień. Większą liczbę aut da się dostrzec w okolicach skrzyżowania Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Na Obwodnicy Trójmiasta pojawiło się około dwukilometrowe spowolnienie od wylotu Kwiatkowskiego do Chwarzna. Poza tym nie ma innych utrudnień na ekspresówce. Niezła sytuacja panuje też na ulicach Gdyni. Morska w stronę centrum może się przytykać przede wszystkim na odcinku od Cisowej do Chyloni. W przypadku Hutniczej nogę z gazu warto zdjąć w pobliżu skrzyżowania z Pucką. Wojewódzka 216-stka może lekko przytykać się w Sławutówku i Celbowie. Spokojnie jest na razie na ulicach Pucka. We Władysławowie zagęścił się nieco ruch na Drodze Chłapowskiej i Żwirowej. Może też przytykać się odcinek z Władysławowa do Łebcza.

07:27

Niewiele dzieje się, póki co, na trasie z Lęborka do Wejherowa, gdzie praktycznie nie ma żadnych opóźnień. Nieco większe poruszenie da się zauważyć na odcinku Zamostne–Bolszewo, choć ruch mimo wszystko odbywa się płynnie. Nieplanowanych utrudnień nie ma także w Wejherowie. Poranek drogowy widać najbardziej na Sobieskiego i 12 Marca. Spokój panuje także na ulicach Redy. Nieznacznie mogą się przytykać Wejherowska u wylotu Drogowców i początkowy odcinek Gniewowskiej. W Rumi największych utrudnień trzeba się spodziewać na krajowej szóstce, na odcinku od wiaduktu do Janowa, a także na Dąbrowskiego i Pomorskiej. Na północy Gdyni najpoważniejsze natężenie ruchu panuje obecnie na ulicach łączących Oksywie z Obłużem. Korek rozciąga się od Arciszewskich, przez Śmidowicza, Unruga, do estakady. Poza tym zwalniamy na Hutniczej, od granicy z Rumią do skrzyżowania z Pucką. Za to na Obwodnicy Trójmiasta nie ma w zasadzie żadnych opóźnień. Na utrudnienia nie można narzekać też na drogach powiatu puckiego, gdzie mogą pojawić się tylko miejscowe utrudnienia. Tak jest m.in. na Pomorskiej w Dębogórzu, Chrzanowskiego i Żeromskiego w Kosakowie czy Kaszubskiej w Pierwoszynie. Spowolnień nie ma na nadmorskich drogach wojewódzkich nr 215 i 216. Mogą pojawiać się niewielkie niedogodności na trasie z Żarnowca do Krokowej.

22.01.2020

16:20

Na ulicach Redy nie jest już tak spokojnie jak przed godziną. Zderzak w Zderzak pojedziemy główna ulicą w obie strony, a utrudnienia zaczną się już od głównego skrzyżowania. Ulica Pucka w kierunku nadmorskich tras też będzie nam sprawiała trudności. Im bliżej morza, tym korki będą odpuszczały. 216 jest prawie całkowicie przejezdna, podobnie jak przed godziną nogę z gazu ściągniemy w Celbowie i Pucku. Większej ilości samochodów możemy się spodziewać o tej porze na ulicach Wejherowa, zwłaszcza krajowa 6 od węzła Zryw do krzyżówki z Rybacką. Spore zamieszania jest też odczuwalne dla kierowców. Popołudniowe poruszenie widać także, ale bez szaleństw okolicy Górki Gościcińskiej i Zamostnej w Bolszewie. W Trójmieście podobnie jak przed godziną spore zamieszanie na Hutniczej estakadzie, ale po samej Gdyni ruch odbywa się płynnie. Czego nie można powiedzieć o tej porze o Rumi, gdzie korkuje się zjazd SKM Janowo i Dąborwskiego oraz Dębogórska.

15:26

W Redzie ulice wyglądają dość spokojnie, dość sprawnie można dotrzeć do głównego skrzyżowania w kierunku Wejherowa, spokojnie wyglądają też ulice dojazdowe i Obwodowa, gęstnieje za to ruch w drugą stronę. W Rumi za wiaduktem możemy się spodziewać większego ruchu na zjeździe SKM Janowo i w okolicy ulicy Dąbrowskego i Dębogórskiej. Większych utrudnień można się także spodziewać na ulicach Trójmiasta, mowa tutaj o estakadzie, Hutniczej czy zjeździe z Obwodnicy na Morską w Gdyni. Zaglądając na ulice Wejherowa, to na krajowej 6stce nie napotkamy większych problemów, te czekają kierowców na ulicach dojazdowych w tym: Sobieskiego, Rzeźnicka czy 12 Marca. 218 przez Piaśnicę w stronę powiatu puckiego jest przejezdna na całej długości, a 216 w kierunku nadmorskich tras przytykać się będzie w Celbowie w samym Pucku.

09:26

Poranny spokój utrzymuje się na głównych drogach powiatu puckiego. Niewielkie spowolnienie jest możliwe na skrzyżowaniu Puckiej i Rozewskiej w Jastrzębiej Górze. Jeśli chodzi o Władysławowo, większy ruch jest zauważalny na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej. Redukcja prędkości przyda się też przed głównym skrzyżowaniem w Łebczu. Sporo aut da się dostrzec na Dworcowej w Gnieżdżewie oraz na 10 Lutego i Wojska Polskiego w Pucku. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych utrudnień na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Niezbyt uciążliwych spowolnień można się spodziewać w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie najpoważniejszy ruch utrzymuje się na ulicach 3 Maja, Świętego Jana, Rzeźnickiej i Roszczynialskiego. Przez miasto da się za to sprawnie przejechać tranzytem w obu kierunkach. Większych utrudnień nie ma w Redzie. Wolniej pokonamy Gdańską w okolicach dworca PKP i u wylotu Łąkowej. Z kolei w Rumi redukcja prędkości będzie konieczna na skrzyżowaniu u zbiegu Dąbrowskiego i Starowiejskiej oraz na Sobieskiego przy galerii handlowej. Poranne niedogodności mogą jeszcze utrudniać jazdę na skrzyżowaniu Hutniczej z Pucką w Gdyni. Miejscowe spowolnienia są też możliwe na Janka Wiśniewskiego w stronę centrum. Poza około kilometrowym korkiem przy zjeździe na Hutniczą w Chyloni, nie ma poważniejszych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta.

08:27

Dość poważne utrudnienia uniemożliwiają płynną jazdę na Obwodnicy Trójmiasta w okolicach Węzła Wielki Kacka. Dojazd z obu kierunków do tego punktu korkuje się na odcinku co najmniej kilometra. Na szczęście, inne fragmenty pomorskiej ekspresówki są w pełni przejezdne. Spokojniej niż przed godziną jest na północy Gdyni, choć utrudnienia nie odpuszczają jeszcze na Płk. Dąbka i Śmidowicza. W miarę sprawnie można za to poruszać się Hutniczą i Morską w stronę centrum. Poważniejsze zagęszczenie ruchu jest jeszcze możliwe na Puckiej i Chylońskiej. W Rumi, trochę mniej typowo jak na poranek, może się przytykać krajowa szóstka, ale tym razem w stronę Redy. Spowolnienie da się zatem odczuć od wylotu ulicy Ceynowy aż do zjazdu w kierunku centrum handlowego. W Redzie natomiast może się przytykać Pucka w pobliżu przejazdu kolejowego, a także Obwodowa i Gniewowska. Stabilna sytuacja drogowa panuje w Wejherowie, gdzie raczej nie można narzekać na nadmierne utrudnienia o poranku. Większą liczbę pojazdów da się dostrzec przede wszystkim na ulicach Sobieskiego, 3 Maja, 12 Marca i Roszczynialskiego, ale nigdzie nie ma uciążliwych korków. Niespodzianek nie ma także na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Niewielkie spowolnienia są prawdopodobne w Strzebielinie i Gościcinie. Może nieznacznie przytykać się odcinek między Połchowem a Mrzezinem. W Pucku zwalniamy na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Może też nieco przytykać się dojazd do miasta od strony Gnieżdżewa. Punktowe spowolnienia da się odczuć między Władysławowem a Łebczem. Nadmorska 215-stka może się lekko korkować na wysokości Cetniewa.