Informacje z dróg

20.11.2019

09:28

Powraca do normy ruch na krajowej szóstce w Rumi, którą można już w miarę sprawnie przejechać przez miasto. Utrudnienia mogą się jeszcze utrzymywać w okolicach skrzyżowania Dąbrowskiego i Starowiejskiej oraz na rondzie u zbiegu Dębogórskiej i Ceynowy. Zdecydowanie spokojniej niż przed godziną jest też na północy Gdyni. Większego nasilenia ruchu trzeba się jeszcze spodziewać na ulicach Hutniczej i Morskiej w stronę centrum. Obwodnica Trójmiasta jest za to w pełni przejezdna na całej długości, choć przypominamy o zmianie oznakowania w okolicach Wielkiego Kacka. Na szczególnie uciążliwe utrudnienia nie można narzekać także na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Redukcja prędkości może być konieczna w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie, choć i tam nie ma uciążliwych korków. Poranne niedogodności powoli przechodzą też do historii na Zamostnej w Bolszewie. Względny spokój panuje również na ulicach Wejherowa. Może być on zaburzony jedynie na ulicach Przemysłowej i Sobieskiego. W kolei w Redzie nie odpuszczają jeszcze utrudnienia na Puckiej, między Kazimierską a wylotem alei Lipowej. Miejscowe niedogodności mogą jeszcze utrudniać jazdę w Połchowie i Mrzezinie. Podobnie jest na Helskiej, Wejherowskiej i Wojska Polskiego w Pucku. Nieznacznie może się korkować odcinek między Łebczem a Strzelnem.

08:27

Nadal problemy sprawia pokonanie krajowej szóstki w Rumi, przede wszystkim w obrębie wiaduktu. Zatoru można się też spodziewać na skrzyżowaniu ulic Ceynowy i Grunwaldzkiej. W Gdyni największe zagęszczenie ruchu utrzymuje się na Hutniczej, między Pucką a estakadą. Wolniej pojedziemy też Płk. Dąbka między Pogórzem a Obłużem i Morską w stronę centrum. Na Obwodnicy Trójmiasta spowolnień trzeba się spodziewać w okolicach Wielkiego Kacka, a także Osowej i Kowali. Z kolei na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem największe utrudnienia utrzymują się przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Inne odcinki wspomnianej arterii są w pełni przejezdne. Tłoczno jest natomiast na Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie poranne utrudnienia obejmują ulice Przemysłową, Ofiar Piaśnicy, Sobieskiego i 3 Maja. W Redzie natomiast nogę z gazu warto zdjąć przy dojeździe do skrzyżowania Wejherowskiej i Drogowców. W Pucku zagęścił się nieco ruch na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. W Gnieżdżewie to samo dotyczy Dworcowej, a we Władysławowie – Drogi Chłapowskiej i Żwirowej. Nieznaczne spowolnienia są prawdopodobne na wojewódzkiej 213-stce w okolicach Starzyna i Kłanina.

07:26

Powoli zagęszcza się ruch na ulicach Chłopskiej w Kębłowie, Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie. Względny spokój panuje na razie na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, choć miejscowe utrudnienia są już możliwe w Strzebielinie i Gościcinie. Jeśli chodzi o Wejherowo, może przytykać się dojazd do miasta od strony Białej. Zwalniamy też na ulicach Przemysłowej, Sobieskiego, 12 Marca i Chopina. W Redzie może już korkować się Pucka u wylotu alei Lipowej. W Rumi natomiast całkiem spory ruch panuje już na krajowej szóstce, co dotyczy przede wszystkim zjazdu z wiaduktu w stronę Janowa. Poza tym zwalniamy na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. Poranne poruszenie na północy Gdyni obejmuje głównie ulice Płk. Dąbka, Kwiatkowskiego i Unruga. Stopniowo zagęszcza się też ruch na Hutniczej i Morskiej, od Chyloni do Grabówka. Na razie niewielki ruch panuje za to na Obwodnicy Trójmiasta, a jedynie w okolicy Kowali trzeba się spodziewać większej liczby pojazdów. Gorzej jest przy dojeździe do ronda u zbiegu krajowej 20-stki i wojewódzkiej 218-stki w Chwaszczynie. Tutaj utrudnień można się spodziewać ze wszystkich czterech kierunków. Całkiem tłoczno jest już na rondzie w Kosakowie, u zbiegu ulic Żeromskiego i Chrzanowskiego. Większe poruszenie o poranku da się dostrzec między Połchowem a Mrzezinem i w Żelistrzewie. Nieznacznie przytyka się dojazd do Pucka od strony Celbowa. Wzrasta też natężenie ruchu na Gdańskiej we Władysławowie.

19.11.2019

16:23

Zator przy Górce Gościcińskiej w kierunku Wejherowa rośnie. W samym mieście też na ulicach przybyło samochodów. Spory ruch widać w okolicy ronda Św. Leona, Świętego Jana, Jana III Sobieskiego. Na samej krajowej 6 odrobinę wolniej dostaniemy się pod główne skrzyżowanie w Redzie. Na Pucką w kierunku nadmorskich tras nie ma co liczyć. W samej Redzie poruszenie widać przy Łąkowej, i szkolnej w kierunku krzyżówki. Do Rumi, z przystankami, ale przejedziemy dość spokojnie. Po drugiej stronie za wiaduktem, jest już gorzej. Dąbrowskiego i Dębogórska, tutaj należałoby uważać. Taka sama sytuacja jest przed zjazdem SKM Janowo. W Gdyni sytuacja sprzed godziny wygląda posobnie. Wciąż spore zamieszanie w okolicy Grabówka, hutniczej i estakady.

15:25

Wtorek powoli nam się rozpędza jeżeli chodzi o popołudniowy ruch. Znaczne poruszenie widać w okolicy mostu na 218-stce. Podobnie jest z krajową 6 w kierunku Wejherowa na wysokości Górki Gościcińskiej. Samo Wejherowo – tutaj nie widać jeszcze popołudniowego ruchu. Większą ilość aut można zaobserwować jedynie na Przemysłowej, Jana III Sobieskiego czy Rzeźnickiej. Spokojnie dojedziemy do głównego skrzyżowania w Redzie nawet o tej porze dostaniemy się na Pucką, która jest na ten moment przejezdna. Problemy zaczną się w Rumi, kilka przystanków w obu kierunkach czeka nas przed wiaduktem i za. SKM Janowo w kierunku wiaduktu zaczynie się poważnie korkować w obie strony, a samochodów przybywa nam w okolicach Trójmiasta. Tym, którzy jadą przez Grabówek w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego radzimy uzbroić się w cierpliwość. To samo tyczy się tych, którzy podróżują właśnie Hutniczą, czy estakadą na wysokości głównej w Gdyni. Na nadmorskich trasach subtelnie przytykają się okolice Darzlubie i samo centrum Pucka.

09:26

Utrzymują się jeszcze utrudnienia w ruchu na krajowej szóstce, w obrębie wiaduktu, na jezdni w stronę Janowa. Spowolnień trzeba się też spodziewać na skrzyżowaniu Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Powoli wraca do normy ruch na północy Gdyni. Wolniej pojedziemy nadal Hutniczą, od Puckiej do estakady. Z kolei na Morskiej możliwe są jeszcze spowolnienia w stronę centrum na Cisowej i Grabówku. Około półkilometrowy korek utrzymuje się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą wcześniej Morską w Chyloni. Możliwe są jeszcze utrudnienia na wysokości Chwarzna. Podobnie jak przez cały poranek, pozytywnie zaskakuje krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie utrudnienia są możliwe jedynie w Strzebielinie i Gościcinie. W samym Wejherowie największe zagęszczenie ruchu utrzymuje się jeszcze na Przemysłowej i Sobieskiego. Zwalniamy też w samym centrum, na Rzeźnickiej i Wniebowstąpienia. Większych utrudnień nie ma za to na ulicach Redy. Te mogą się pojawić jedynie na Puckiej, przy zjeździe w stronę Gdańskiej. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są przejezdne. Nieznaczne spowolnienia mogą się pojawić między Rekowem, Połchowem a Mrzezinem. Podobnie jest na odcinku z Pierwoszyna do Kosakowa. W Pucku wolniej pojedziemy ulicami Wojska Polskiego i Wejherowską. Niegroźnie może się korkować dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa.

08:26

Po porannej stłuczce utrzymuje się ponad dwukilometrowe spowolnienie przy zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego na Obwodnicę Trójmiasta, na jezdni w stronę Gdańska. Wolniej pojedziemy także w okolicach Osowej, Matarni i Kowali. W Gdyni problemy może sprawiać dotarcie do centrum ulicami Janka Wiśniewskiego i Morską, która najmocniej korkuje się na odcinku od Chyloni do Grabówka. W Rumi największych utrudnień trzeba się spodziewać na krajowej szóstce. Zator w stronę Janowa rozciąga się już od skrzyżowania z ulicą Ceynowy i kończy dopiero na galerią handlową. Wolniej pojedziemy także w okolicach zbiegu ulic Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Poważniejszych spowolnień nie ma za to na ulicach Redy. Te mogą pojawić się jedynie na Puckiej, u wylotu alei Lipowej. W miarę sprawnie można przejechać krajową szóstką przez Wejherowo. Utrudnienia utrzymują się za to na ulicach Przemysłowej, 3 Maja i Sobieskiego. Nie najgorsza sytuacja panuje na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Niewielkich spowolnień można się spodziewać, podobnie jak przed godziną, w Kębłowie i Gościcinie. Może się korkować skrzyżowanie ulic Rumskiej i Kaszubskiej w Pierwoszynie. W Pucku przybyło aut na Wejherowskiej, w Gnieżdżewie – na Dworcowej, a we Władysławowie – na Starowiejskiej i Gdańskiej. Nieco bardziej na południu regionu, może się przytykać dojazd do ronda w Krokowej.

07:28

Nadmierne natężenie ruchu na razie nie doskwiera kierującym na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Nieznaczne spowolnienia są możliwe w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. Nogę z gazu warto za to zdjąć przy zjeździe z Zamostnej na krajówkę w Bolszewie. Podobnie jak od kilkunastu już dni, spore problemy o poranku może sprawiać pokonanie Przemysłowej w Wejherowie. Poza tym zwalniamy na ulicach Sobieskiego, Sienkiewicza i Chopina. Krajówka może przytykać się przy dojeździe do wylotu ulicy 12 Marca, na jezdni w stronę Redy. W samej Redzie, póki co, nie ma większych utrudnień w płynności ruchu. W Rumi natomiast coraz więcej aut przemierza wiadukt w ciągu krajowej szóstki, na jezdni w stronę Janowa. Wolniej pojedziemy też ulicami I Dywizji Wojska Polskiego i Dąbrowskiego. W Gdyni, tradycyjnie o tej porze, sporo pojazdów można spotkać na północy miasta: na Płk. Dąbka, Kwiatkowskiego i Unruga. Stopniowo korkuje się już skrzyżowanie Puckiej z Hutniczą. Duże zagęszczenie ruchu da się odczuć na Morskiej, od Cisowej, przez Chylonię, do Grabówka. Z utrudnieniami trzeba się liczyć przy zjeździe z estakady na Obwodnicę Trójmiasta. Korek w stronę Chwarzna liczy obecnie około trzech kilometrów. Poza tym spowolnienie jest odczuwalne na Osowej. Poranne poruszenie jest widoczne na Pomorskiej w Dębogórzu i Chrzanowskiego w Kosakowie. Przytykać się może odcinek między Mostami a Pierwoszynem. Podobnie jest między Mrzezinem, Smolnem a Żelistrzewem. Redukcja prędkości będzie też konieczna przed głównym skrzyżowaniem w Połczynie. Nie rozpędzimy się także na odcinku ze Strzelna do Łebcza.

18.11.2019

16:21

Zacznijmy od Gdyni bo tam stanowczo przybyło samochodów. Kwiatkowskiego na wysokości Hutniczej stoi w obi strony, podobnie jak sama Hutnicza. Zaczyna też korkować się zjazd z Obwodnicy na Morska w Gdyni. Oprócz tego gęsto jest na ulicach Cisowej i Janowa w kierunku Redy. Tak jak przed godziną nieciekawie wygląda sytuacja na Dąbrowskiego i Dębogóskiej. Dalej w stronę Redy spory ruch widać w okolicy rundy na Morskiej. Pucka w dalszym ciągu zakorkowana, ale jest też dobra wiadomość. Główne skrzyżowanie jeszcze jest w miarę spokojne. W Wejherowie sytuacja sprzed godziny się nie zmieniła. Krajowa 6 jest dalej spokojna za to na ulicach dojazdowych panuje spore zamieszanie. Ponownie we znaki dać się może rondo Św. Leona, Świętego Jana, Sienkiewicza, Jana III Sobieskiego. Nieco na gorsze zmieniła się sytuacja w okolicach Górki Gościcińskiej – przybyło tam znacznie samochodów.

15:25

Wejherowo o tej godzinie wygląda jeszcze dość spokojnie. Lekki korek zaczyna się w okolicy Górki Gościcińskiej. Nieciekawie zaczyna wyglądać też Zamostna w Bolszewie. W samym Wejherowie bez większych problemów przejedziemy przez miasto. Gorzej jednak z ulicami dojazdowymi. Całkowicie zablokowane są Jana III Sobieskiego, rondo Św. Leona, Świętego Jana i Sienkiewicza. Im dalej w stronę Redy tym dłużej postoimy na głównym skrzyżowaniu i na ulicy Puckiej w kierunku nadmorskich tras. W kierunku Trójmiasta dość swobodnie, nieznaczne problemy zaczną się w okolicy Cisowej, ale za to w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego nie wygląda na drogach tak dobrze. Sporo czasu możemy stracić w Grabówki przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską w Gdyni. Dalej przytyka się Cisowa, a zjazd SKM Janowo jeszcze na ten moment jest przejezdny. Czego nie można powiedzieć o Dąbrowskiego czy Dębogórskiej w Rumi.

09:26

Poranne utrudnienia da się jeszcze odczuć na ulicach Wilczka w Luzinie, Chłopskiej w Kębłowie i Zamostnej w Bolszewie. Poprawiła się natomiast przejezdność krajowej szóstki na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie spowolnienia mogą się jeszcze utrzymywać w Strzebielinie i Gościcinie. W Wejherowie poranny szczyt komunikacyjny utrzymuje się na Przemysłowej, Sobieskiego i Roszczynialskiego. Krajową szóstką można w miarę sprawnie przejechać w kierunku Redy. Tutaj w zasadzie powoli można już zapomnieć o porannych utrudnieniach. Natomiast w przypadku Rumi, przyda się jeszcze redukcja prędkości w okolicach galerii handlowej na Sobieskiego. To samo dotyczy skrzyżowania ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Coraz mniejszy ruch da się odczuć na północy Gdyni. Polepszyła się też przejezdność Hutniczej i Morskiej w stronę centrum. Ta ostatnia może się nieco korkować w okolicach zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta. Natomiast sama obwodnica, podobnie jak przez cały poranek, umożliwia sprawną jazdę w obu kierunkach. Stabilizuje się też sytuacja na ulicach zjazdowych z ekspresówki, niemniej ciągle można stracić kilka dodatkowych minut na Chwaszczyńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku. Wojewódzka 216-stka może się nieznacznie przytykać w Sławutówku i Celbowie. Utrzymuje się wzmożony ruch w obrębie skrzyżowania Helskiej z 10 Lutego w Pucku. We Władysławowie najwięcej pojazdów da się dostrzec na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

08:27

Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem utrzymuje się ponad kilometrowe spowolnienie przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Inne utrudnienia na tej arterii mogą występować w Strzebielinie i Kębłowie. Wolniej pojedziemy ulicami Wilczka w Luzinie oraz Szkolną, Zamostną i Leśną w Bolszewie. W Wejherowie nadal zwalniamy na Przemysłowej, Chopina, Batalionu Morskiego, Sobieskiego i Sienkiewicza. W Redzie problemy może sprawiać przejazd Pucką w stronę Gdańskiej. Sama Gdańska korkuje się na wysokości Łąkowej. W Rumi natomiast największe kłopoty nadal sprawia pokonanie wiaduktu, na jezdni w stronę Janowa. Zwalniamy też na skrzyżowaniu Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni poranne oblężenie przeżywa skrzyżowanie Puckiej z Hutniczą. Morska najmocniej jest zakorkowana na odcinku od Cisowej do Chyloni. Duże poruszenie panuje też na Janka Wiśniewskiego w stronę centrum. Nadal dobre warunki do jazdy panują na Obwodnicy Trójmiasta, a spowolnienia można się spodziewać tylko między węzłami Kowale i Południe. Wojewódzka 216-stka może nieznacznie się przytykać przed skrzyżowaniem w Celbowie. W Pucku przybyło pojazdów na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Podobnie jest na Dworcowej w Gnieżdżewie i Żwirowej we Władysławowie. Niewielkie spowolnienia są możliwe na odcinku między Łebczem a Strzelnem.

07:28

Poranne poruszenie da się już odczuć na ulicy Puckiej w Redzie, przede wszystkim przy dojeździe do przejazdu kolejowego. W Rumi na dobre już rozkręcił się ruch na wiadukcie, w ciągu krajowej szóstki, głównie na jezdni w stronę Gdyni. Jeśli chodzi o Gdynię, stopniowo przybywa pojazdów na całej długości Hutniczej w stronę centrum. Na północy miasta nie ma szans na płynną jazdę ulicami Płk. Dąbka, Kwiatkowskiego i Unruga. Morska w kierunku do śródmieścia przytyka się przede wszystkim na Cisowej i Grabówku. Na razie jedynym utrudnieniem na Obwodnicy Trójmiasta jest kilkusetmetrowy zator przy przed zjazdem na wspomnianą wcześniej Morską. Od dziś może jednak zmienić się organizacja ruchu w okolicach Węzła Wielki Kack. Krajowa szóstka w Wejherowie przytyka się od wylotu Puckiej do 12 Marca, na jezdni w stronę Redy. Poza tym wolniej pojedziemy ulicami Przemysłową, Sobieskiego i Chopina. Za rogatkami miasta utrudnień na krajówce można się spodziewać w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. Całkiem sporo aut można też napotkać na Zamostnej w Bolszewie. Tradycyjnie już o tej porze, porannych utrudnień można się spodziewać na ulicach Chrzanowskiej i Żeromskiego w Kosakowie. Podobnie jest na skrzyżowaniu Rumskiej i Kaszubskiej w Pierwoszynie. Poważniejszych problemów nie nastręcza przejazd wojewódzką 216-stką, a jedynie pokonanie krzyżówki Helskiej i 10 Lutego w Pucku może sprawiać nieznaczne trudności. Póki co, znikomy ruch panuje na ulicach Władysławowa.

15.11.2019

15:38

Spore poruszenie widać w okolicach Górki Gościcińskiej w kierunku Lęborka i w okolicach ulicy Zamostnej w Bolszewie. Głowna krajówka w Wejherowie jeszcze nie wie co to popołudniowy ruch, choć zaczyna tutaj przybywać aut. Tych nie brakuje na Przemysłowej, Jana III Sobieskiego, Chopina, 12-go Marca. Skrzyżowanie w Redzie jeszcze na ten moment wygląda przyjaźnie. Czego nie można powiedzieć o Puckiej w kierunku nadmorskich tras. Krzyżówki z Łąkową, Spokojną i Szkolną też zaczynają się przytykać. Patrząc od strony Trójmiasta, spore utrudnienia dla tych, którzy próbują się dostać w piątkowe popołudnie do Małego Trójmiasta Kaszubskiego już w Grabówku, później delikatne spowolnienia w Chyloni i dalej poczekamy w Cisowej w później i to dłuższą chwilę przy zjeździe SKM Janowo. W samej Rumi problemem będzie też płynne przejechanie ul. Dąbrowskiego czy Dębogóskiej i Kosynierów. Na nadmorskich trasach w miarę cisza i spokój. Nieznacznie przytyka się 216 w okolicy Celbowa i w okolicach Kaczego Winka.

09:27

Spokojniej niż przed godziną jest na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, niemniej z miejscowymi spowolnieniami trzeba się jeszcze liczyć w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. O porannych utrudnieniach powoli można zapomnieć na ulicach Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Te dają się jeszcze we znaki na Przemysłowej w Wejherowie. Podobnie jest na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i Świętego Jana. Utrudnień w ruchu nie trzeba się obawiać na ulicach Redy. W Rumi natomiast zdecydowanie lepsza sytuacja panuje już na krajowej szóstce, które może przytykać się jeszcze na wysokości przystanku SKM na Janowie. Zwalniamy jeszcze w pobliżu skrzyżowania Starowiejskiej z Dąbrowskiego. Morską w Gdyni można już względnie płynnie dojechać od granicy z Rumią do śródmieścia. Powoli odpuszczają też korki na Hutniczej, choć wyjątkiem może być skrzyżowanie z Pucką, gdzie nadal trzeba mocno ograniczyć prędkość. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Ekspresówka umożliwia sprawny przejazd w obu kierunkach. Bez przeszkód już da się przejechać ulicę Żeromskiego w Kosakowie. Niewielkie spowolnienie jest możliwe na Kaszubskiej w Pierowszynie i Puckiej w Żelistrzewie. Utrzymuje się jeszcze nasilony ruch w obrębie skrzyżowania 10 Lutego z Helską w Pucku. Wojewódzką 216-stką sprawnie można dojechać do Władysławowa. Dopiero Gdańska może nieznacznie się przytykać przy dojeździe do ronda.