Informacje z dróg

22.05.2019

09:26

Powoli odpuszczają korki na krajowej szóstce między Kębłowem a Gościcinem. Niewielkie spowolnienie utrzymuje się jeszcze tylko w pobliżu stacji kolejowej. Na szczególne utrudnienia nie można też narzekać w Wejherowie. Wzmożony ruch utrzymuje się jeszcze tylko na 3 Maja, Rzeźnickiej, Wniebowstąpienia i Roszczynialskiego. W Redzie przytyka się Pucka przy zjeździe od strony Górki Rekowskiej. Natomiast Gdańska korkuje się na wysokości dworca PKP. Ten zator można jednak ominąć, wybierając przejazd ulicami Leśną lub Obwodową. Spokojniej niż przed godziną jest już na ulicach Rumi. Z utrudnieniami trzeba się jeszcze liczyć przy dojeździe do ronda u zbiegu Dębogórskiej i Kosynierów. W Gdyni nie odpuszcza jeszcze spowolnienie na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Podobnie jest na całej długości Hutniczej. Problemy może też sprawiać przejazd estakadą w stronę Obłuża. Tak jak przez cały poranek, nie ma praktycznie żadnych utrudnień w ruchu na Obwodnicy Trójmiasta. Poważniejszych utrudnień nie trzeba się też obawiać na głównych drogach powiatu puckiego. Nad samym morzem wojewódzka 215-stka korkuje się nieco na wysokości Rozewia i Chłapowa. Możliwe jest też niewielkie spowolnienie przy dojeździe do Jastrzębiej Góry od strony Mieroszyna. W Pucku poranne poruszenie da się jeszcze odczuć na ulicach Wojska Polskiego i Wejherowskiej.

08:25

Utrzymuje się spory ruch na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa, a problemy mogą dotyczyć przede wszystkim pokonania fragmentu tej trasy z Kębłowa do Gościcina. Poranne poruszenie da się także zauważyć na ulicach Wilczka w Luzinie, Chłopskiej w Kębłowie i Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie nie ma szans na płynną jazdę w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja i Roszczynialskiego. Spory ruch panuje też na Chopina w pobliżu szpitala. Coraz większym wyzwaniem staje się pokonanie krajowej szóstki w Redzie. Warto jednak podkreślić, że inne miasta ulice są przejezdne. W Rumi natomiast utrzymuje się duży ruch przy zjeździe z wiaduktu w stronę galerii handlowej, a także na Dębogórskiej i Kosynierów. Jeśli chodzi o Gdynię, zakorkowany jest dojazd do Obłuża od strony estakady. Przytyka się też Hutnicza na całej długości, od granicy z Rumią w kierunku centrum. Z kolei Morska jest najbardziej oblężona na odcinku od Cisowej do Chyloni, a także na Grabówku. Podobnie jak przed godziną, nie ma większych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. To samo można powiedzieć o głównych drogach powiatu puckiego. Nieznacznie spowolnienia są możliwe na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu i Żeromskiego w Kosakowie. W Pucku przybyło aut na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Zwalniamy też na Drodze Chłapowskiej we Władysławowie. Nad samym morzem największy ruch panuje na wojewódzkiej 215-stce w Jastrzębiej Górze.

07:28

Praktycznie żadnych utrudnień o poranku nie ma na Obwodnicy Trójmiasta, a jedynym wyjątkiem może być zjazd na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni, gdzie uformował się około półkilometrowy zator. Wspomniana Morska korkuje się także w pobliżu granic w Rumią. Natomiast na Hutniczej jest już całkiem tłoczno na odcinku między Pucką a estakadą. W Rumi zwalniamy na rondzie u zbiegu Dębogórskiej i Kosynierów. Podobnie trzeba się zachować, zjeżdżając z wiaduktu w stronę Janowa. Na razie da się jeszcze przejechać dość płynnie, choć powoli przez krajową szóstkę w Redzie. Płynniej można pokonać ulice Leśną i Obwodową. Na krajowej szóstce w Wejherowie można się spodziewać miejscowych utrudnień w okolicach Węzła Zryw i u wylotu Rybackiej. Poza tym spory ruch panuje już na Sobieskiego i 3 Maja. Lekko może się przytykać dojazd do Wejherowa od strony Bolszewa. Inne spowolnienie na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka, obejmuje odcinek między Kębłowem a Gościcinem. Zator w tym miejscu sięga około kilometra. Poważniejszych utrudnień nie ma drogach powiatu puckiego. Poranne poruszenie da się dostrzec na trasie z Rewy, przez Mosty do Pierwoszyna i Kosakowa. Z kolei w Pucku przytyka się skrzyżowanie Helskiej i 10 Lutego. Nad samym morzem wojewódzka 215-stka cieszy się sporym powodzeniem kierujących na odcinku z Karwi, przez Ostrowo, do Jastrzębiej Góry.

21.05.2019

16:37

Korek w Gościcinie w obu kierunkach, w kierunku Wejherowa ma ponad kilometr, podobnie sytuacja wygląda w kierunku Lęborka. Zator utworzył się również w Rumi na krajowej szóstce, zaczyna się już w Gdyni od zjazdu z obwodnicy i ciągnie się do wysokości dworca PKP w Rumi.

16:15

Całkowicie zamknięta jest jezdnia drogi krajowej nr 6 w kierunku Wejherowa, na fragmencie od ulicy Obwodowej do ulicy Młyńskiej. W tym czasie ruch będzie odbywał się dwukierunkowo, na jezdni w stronę Gdyni. Przywrócenie ruchu w obu kierunkach nastąpi w nocy z 27 na 28 maja.

16:10

Korek utworzył się w Rumi na krajowej szóstce w kierunku Redy. Zator kończy się na wysokości skrzyżowania z ulicą Sabata.

15:59

Do 25.06.2019 r. została wprowadzona zmiana organizacji ruchu na odcinku ul. Klonowej w Rumi. Zmiana związana jest z budową oświetlenia drogowego, realizowanego na zlecenie gminy.

15:35

Bez przeszkód przejedziemy z Redy do Władysławowa. Nie ma utrudnień na drogach w Pucku.

15:23

W Wejherowie tłoczno jest w centrum miasta, bez przeszkód przejedziemy krajową szóstką w mieście. Umiarkowany ruch jest na DK6 w Redzie. Nie ma utrudnień na Obwodowej czy na Puckiej. Spokojnie jest na drogach w Rumi.

15:22

Zakorkowana jest krajowa szóstka w Gościcinie w kierunku Lęborka, korek zaczyna się już na wysokości Bolszewa. Tłoczno jest także na ulicy Zamostnej w Bolszewie, szczególnie w kierunku Góry.

10:27

W Rumi na ulicy Sabata zderzyły się dwa samochody. Jednym z aut podróżowała kobieta w ciąży.

09:28

Nadal bez większych problemów można poruszać się po głównych drogach powiatu puckiego. Warto jednak odnotować, że spory ruch panuje nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, co dotyczy zwłaszcza odcinka z Jastrzębiej Góry do Chłapowa. Droga przez Półwysep Helski jest całkowicie przejezdna, jednak spowolnienie jest możliwe w Jastarni. We Władysławowie zwalniamy na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej, a w Pucku – na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Na głównej drodze powiatu wejherowskiego, czyli krajowej szóstce, nadal nie odpuszcza spowolnienie między Kębłowem a Gościcinem, które liczy obecnie około pół kilometra. Jeśli chodzi o Wejherowo, utrzymuje się poranne poruszenie w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i Wniebowstąpienia. Przez miasto można za to dość płynnie przejechać tranzytem w stronę Redy. Tutaj nie unikniemy utrudnień na krajówce w pobliżu dworca kolejowego. Niewielki ruch panuje za to na równoległych ulicach, czyli na Leśnej i Obwodowej. Zdecydowanie sprawniej niż przed godziną da się przejechać przez Rumię w stronę Gdyni. Tutaj lekko zwalniamy jeszcze na Morskiej przy dojeździe do obwodnicy. To samo dotyczy Hutniczej, od Meksyku do estakady. Spory, bo około kilometrowy zator uformował się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą wcześniej ulicę Morską. Na szczęście, jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na całej długości ekspresówki.

08:28

Coraz trudniej jest przejechać krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa, zwłaszcza między Kębłowem a Gościcinem. Skutki porannego poruszenia widać już na ulicach Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie. Natomiast w Wejherowie mogą przytykać się zjazdy na krajówkę, czyli ulice Przemysłowa, Ofiar Piaśnicy, Chopina i Rybacka. Wolniej nadal pojedziemy Sobieskiego, 3 Maja i Roszczynialskiego. W Redzie przytyka się w tej chwili Pucka, od zjazdu z Górki Rekowskiej do przejazdu kolejowego. Większe natężenie ruchu niż przed godziną panuje także na krajowej szóstce, zwłaszcza w kierunku Wejherowa. Kierowcy udający się w stronę Pucka, mogą skorzystać z przejazdu ulicami Obwodową i Kazimierską. W Rumi utrzymuje się duży ruch na krajówce w stronę Gdyni, przede wszystkim na wiadukcie. Poza tym większej liczby aut można się spodziewać na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. W Gdyni największe natężenie panuje na Hutniczej, od Puckiej od estakady. Duży korek uformował się na Janka Wiśniewskiego w stronę centrum, a Morska może się przytykać na Grabówku. Obwodnica Trójmiasta lekko korkuje się przy podjeździe w stronę Demptowa. Możliwe są też utrudnienia na wysokości ulic Jabłoniowej i Stężyckiej na Szadółkach. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Jeśli chodzi o powiat pucki, nie ma większych utrudnień na drogach. Lekko może przytykać się trasa z Rewy do Pierwoszyna. Podobnie jest z odcinkiem między Połchowem a Mrzezinem. W Pucku przytykają się ulice Wojska Polskiego i Helska.

07:26

Mimo robót drogowych na krajowej szóstce w Redzie i związanych z tym faktem niedogodności, przez miasto można krajówką przejechać w miarę płynnie, choć oczywiście nieco wolniej. Krajową szóstkę można ominąć, korzystając z przejazdu ulicami Leśną i Obwodową. Nie najgorsza sytuacja drogowa panuje obecnie w Rumi, a jedynym punktem newralgicznym jest zjazd z wiaduktu w stronę Janowa, gdzie można stracić zmianę świateł. W Gdyni coraz bardziej zagęszcza się ruch na całej długości ulicy Hutniczej. Podobnie jest na Morskiej, na odcinku od granic z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Tłoczno jest także na Kwiatkowskiego, Unruga i końcowym odcinku Janka Wiśniewskiego, w pobliżu Węzła Ofiar Grudnia 70. Obwodnica Trójmiasta w stronę autostrady jest wolna od utrudnień. Te pojawiają się w przeciwnym kierunku, na odcinku od Kowali do Szadółek, a więc na jezdni w stronę Gdyni. Z kolei na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem z utrudnieniami trzeba się liczyć w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W Bolszewie można utknąć w korku na Zamostnej, na odcinku od ronda do krajówki. Z kolei w Wejherowie najpoważniejsze natężenie ruchu panuje na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i Roszczynialskiego. Zdecydowana większość dróg powiatu puckiego jest w pełni przejezdna, a utrudnienia, jeśli się już pojawiają, mają charakter lokalny. Tak jest m.in. na wojewódzkiej 213-stce między Połczynem a Celbowem czy na trasie z Łebcza do Gnieżdżewa.

20.05.2019

16:30

Przytyka się krajowa szóstka w Redzie w obu kierunkach, tłoczno jest także na ulicy Puckiej. Nie ma utrudnień na drodze z Redy do Władysławowa.