Informacje z dróg

26.03.2019

16:16

Korki tworzą się w centrum Wejherowa - przytyka się ulica 3 Maja, Sienkiewicza, Sobieskiego w kierunku centrum, Św. Jana, Rzeźnicka. na krajowej szóstce zator tworzy się na lewoskręcie w kierunku 12 Marca.

16:10

Skręt na Kosakowo od Estakady ul. Pułkownika Dąbka zamknięta z powodu wycieku gazu uciekajcie ul. Pucką jeśli możecie.Ogromny korek na Estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni - informuje Pani Klaudia.

16:06

Korek na Estakadzie Kwiatkowskiego w kierunku Obłuża. Zator zaczyna się od ulicy Morskiej w Gdyni. Przyczyną jest awaria rury gazowej na Płk. Dąbka.

15:26

Nie ma utrudnień na krajowej szóstce w Wejherowie. Spokojnie jest także w centrum miasta. Spokojnie jest na drogach w Redzie i Rumi.

15:25

Korkuje się krajowa szóstka w Gościcinie w kierunku Lęborka. Korek tradycyjnie zaczyna się już w Bolszewie i kończy na skrzyżowaniu z ulicą Szeroką.

09:28

Stabilizuje się sytuacja na drogach regionu, a poranne korki powoli przechodzą do historii. Spowolnienia nie da się uniknąć w pobliżu dworca PKP w Redzie, na jezdni w stronę Rumi. Całkiem sprawnie można za to jechać równoległą Leśną. Lekkie spowolnienie jest też odczuwalne na Gniewowskiej. W Rumi odpuściły korki na wiadukcie, natomiast większego natężenia ruchu można się spodziewać przy dojeździe do skrzyżowania Grunwaldzkiej i Ceynowy. Jeśli chodzi o Gdynię, nadal spore poruszenie da się odczuć na Morskiej, od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Całkiem dużo pojazdów przemierza też Hutniczą między Meksykiem a estakadą. W śródmieściu korki napotkamy na Władysława IV i Świętojańskiej. Na Obwodnicy Trójmiasta uformował się około kilometrowy korek przy zjeździe w Chyloni. Natomiast inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Stabilizuje się też sytuacja na zjazdach w stronę poszczególnych dzielnic, niemniej nadal tłoczno jest na Spacerowej w Gdańsku. Trudna sytuacja jest na krajowej 20-stce przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie od strony Miszewa. Korek na tym odcinku liczy ponad dwa kilometry. Na szczęście, trasa między Chwaszczynem a Gdynią jest całkiem drożna. Problemów z przejezdnością nie ma na głównych drogach powiatu puckiego. Lekko przytyka się 216-stka w Rekowie, w stronę Celbowa. Możliwe są też niewielkie korki przy dojeździe do Pucka od strony Gnieżdżewa.

08:35

Poranne godziny szczytu są już odczuwalne na Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. Z kolei na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem utrzymuje się około kilometrowe spowolnienie przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W Wejherowie przytykają się główne zjazdy na krajówkę, a więc Przemysłowa, Chopina i Rybacka. Tłoczno jest też w obrębie śródmieścia: na Sobieskiego, 3 Maja, Roszczynialskiego i Myśliwskiej. W Redzie coraz więcej pojazdów zwalnia w okolicach dworach kolejowego. Zwiększył się także ruch na Puckiej, od Gdańskiej do alei Lipowej. W Rumi nadal można napotkać problemy z pokonaniem krajowej szóstki na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa. Przybyło też aut na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Jeśli chodzi o Gdynię, wolniej pojedziemy Morską, od Cisowej do Chyloni. Nadal spory ruch utrzymuje się także na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Nogę z gazu trzeba też zdjąć na Janka Wiśniewskiego, przy dojeździe do Węzła Ofiar Grudnia 70. Pojawiło się kilkusetmetrowe spowolnienie na Obwodnicy Trójmiasta przy podjeździe w stronę Węzła Chwarzno. Inne odcinki ekspresówki można pokonać bez nadprogramowych przestojów. W powiecie puckim spory ruch panuje na ulicy Pomorskiej w Dębogórzu i Żeromskiego w Kosakowie. Zwalniamy także w okolicach Połchowa, Mrzezina i Żelistrzewa. Spowolnienie jest możliwe również na wojewódzkiej 213-stce między Żarnowcem a Krokową.

07:27

Stopniowo przybywa pojazdów na krajowej szóstce między Redą a Rumią. Na razie nie ma jeszcze uciążliwych zatorów w pobliżu dworca kolejowego w Redzie. Korkuje się natomiast przejazd przez wiadukt w Rumi, gdzie możemy stracić zmianę świateł. Póki co, przez miasto można jednak przejechać w miarę płynnie. Problemy z płynnością ruchu pojawiają się za to na Morskiej w Gdyni, na odcinku od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Podobnie jest przy zjeździe z Płk. Dąbka na Kwiatkowskiego, na Unruga i Hutniczej. Żadnych utrudnień nie ma póki co na Obwodnicy Trójmiasta, choć ulice zjazdowe z ekspresówki mogą się już dawać we znaki kierującym. Dotyczy to szczególnie Chwarznieńskiej i Chwaszczyńskiej w Gdyni oraz Spacerowej w Gdańsku. Dość dobre warunki do podróżowania panują obecnie na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Tradycyjnie już o tej porze, największych problemów można się spodziewać przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Korkuje się nieco dojazd do Wejherowa od strony Gowina. W samym mieście tłoczno jest już na Sobieskiego, Przemysłowej, Pomorskiej, Myśliwskiej i 12 Marca. Poważniejszych utrudnień nie ma na większości dróg powiatu puckiego. Przytykać się może wojewódzka 213-stka w Kłaninie i Starzynie. Wojewódzka 216-stka, od Pucka, przez Władysławowo, do Helu, jest w pełni przejezdna. Lekkie opóźnienie może się pojawić przed rondem w Gnieżdżewie.

25.03.2019

16:19

Tłoczno jest na krajowej szóstce w Rumi w kierunku Redy- na wysokości dworca PKP, a także przez zjazdem na ulicę Sabata w kierunku Redy.

16:18

Nie ma utrudnień na trasie z Krokowej do Wejherowa, a także na drodze z Władysławowa do Redy.

16:17

Korek na krajowej szóstce w Gościcinie w kierunku Lęborka sięga już do Bolszewa. Tłoczne jest również w centrum Wejherowa, szczególnie na ulicach Sobieskiego czy Rzeźnickiej.

15:47

Tłoczno jest na krajowej szóstce w Rumi szczególnie w kierunku Redy. W Gdyni natomiast przytyka się ulica Hutnicza w obu kierunkach, a także Morska w kierunku Rumi.

15:46

Korek na krajowej szóstce w Gościcinie w kierunku Lęborka. Korkuje się także w centrum Wejherowa, między innymi na ulicach Sobieskiego w kierunku centrum czy na Rzeźnickiej i Św. Jana.

15:28

Między Koleczkowem a Bieszkowicami auto wypadło z drogi i uderzyło w koparkę. Jedna osoba została poszkodowana. Są utrudnienia w ruchu.

15:18

Informujemy, że w związku z rozdziałem kanalizacji ogólnospławnej od dnia 25 marca 2019 r. Rondo Solidarności zostanie całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego na ok. 2 tygodnie. Pozostają objazdy w kierunku Władysławowa i Helu ulicami: Wejherowską, Ks. Bernarda Sychty i Małpi Gaj oraz ul. Wejherowską do ronda na ul. Helskiej (trasa 216). Do Połczyna proponujemy objazd ul. Wejherowską, ul. Topolową i ul. Swarzewską. Alternatywnie dla pojazdów do 3,5 t proponujemy objazd w kierunku Władysławowa i Helu ulicami: Morskiego Dywizjonu Lotniczego i 10-go Lutego. W kierunku centrum zostanie zorganizowany objazd ul. Małpi Gaj, ul. Ks. Bernarda Sychty i ul. Wejherowską. Zalecany dojazd do centrum miasta ul. Helską do ronda i ul. Wejherowską. Na czas trwania robót ul. Wejhera staje się dwukierunkowa i obowiązywać będzie na niej zakaz zatrzymywania się. Objazd do centrum miasta jak i wyjazd z centrum zorganizowany zostanie ulicami Dworcową, Wejhera i Wojska Polskiego.