Informacje z dróg

10.07.2020

16:28

Mniej samochodów porusza się nadmorskimi trasami np. drogą 215 pomiędzy Władysławowem a Jastrzębią Górą, w tej miejscowości jednak przytyka się ulica Rozewska. Dynamiczniej podróżujemy 216-tką na Półwyspie Helskim, z wyjątkiem dojazdu do ronda we Władysławowie na ulicy Starowiejskiej gdzie tworzy się zator. W Kosakowie bez mian – wleczemy na Żeromskiego w stronę Pierwoszyna. Spore utrudnienia czekają nas na krajowej szóstce jadąc w stronę Lęborka, hamujemy dojeżdżając do okolic Gościcina. Jedynkę trzeba wrzucić w Bolszewie na Zamostnej. W Wejherowie tłoczno jest na 3 Maja i Sienkiewicza, a w Redzie na ulicy Puckiej w obu kierunkach. W Rumi lepiej omijać ulicę Kosynierów i kto może, to drogę krajową nr 6, która stoi na dojazdach do wiaduktu. Tutaj korek ciągnie się już od gdyńskiej Chyloni. Jeśli z kolei chodzi właśnie o Gdynię, to nic nowego – Hutnicza i Estakada Kwiatkowskiego bardziej przypomina parking, niż drogę, po której można swobodnie jeździć.

15:35

Sporo samochodów porusza się nadmorskimi trasami - drogą nr 215 i nr 216 na Półwyspie Helskim. Przyhamować trzeba jadąc ulicą Rozewską w Jastrzębiej Górze, spory sznur samochodów ustawia się Starowiejskiej we Władysławowie przy dojeździe do głównego ronda. Na utrudnienia trzeba się przygotować na krajowej szóstce na wysokości Gościcina w obu kierunkach, nie rozpędzimy się na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie cierpliwości sporo przyda się na Świętego Jana, Sienkiewicza, i 3 Maja. Zakorkowana jest ulica Pucka w Redzie, a na Gdańskiej trzeba biegi zredukować dojeżdżając do zjazdu na Półwysep. Lepiej także omijać Morską. W długich kolejkach czekamy jadąc ulicą Jana III Sobieskiego w Rumi zbliżając się do wiaduktu. W Gdyni tradycyjnie postoimy na Hutniczej i Estakadzie Kwiatkowskiego jadąc w stronę Obłuża. Spory zator tworzy się na Żeromskiego w Kosakowie w stronę Pierwoszyna.

09:20

Nieco większy ruch na ulicach Gdyni nam się zrobił. Widać to zwłaszcza na zjeździe z Obwodnicy na Morską ale także na Hutniczej i Puckiej,na których widać jeszcze poranne poruszenie. Podobnie ruch widoczny jest także w centrum Rumi na Dębogórskiej i Starowiejskiej i w Redzie na głównej krzyżówce, Łąkowej Puckiej w kierunku nadmorskich tras. Ruch nad morze też powoli widać, 216- przytyka się na wysokości Celbowa i Gnieżdżewa, a później nieco dłużej pojedziemy 215-stką od Władysławowa po Karwię. W Wejherowie punktowe spowolnienia na światłach, a w centrum wciąż gęsto na Roszczynialskiego, 12 Marca i Sikorskiego.

08:24

Zaczynamy od wypadku w Gowinie na Wejherowskiej, gdzie doszło do zderzenia motocyklisty z osobówką. Na miejscy pracuje pięć zastępów straży pożarnej. Mogą pojawić się utrudnienia. Widać, że nie ma zbyt dużego ruchu w Gdyni. Delikatnie korkuje się jedynie zjazd z Obwodnicy na Morską i Północną w Gdyni. Dość spokojnie w dalszym ciągu wygląda Hutnicza. W Rumi nie będziemy długo podróżować główną Sobieskiego, ale za to w centrum może spędzić nieco więcej czasu niż zwykle na Dąbrowskiego i krzyżowce Kościuszki i Kosynierów. W Redzie widać już większa ilość samochodów na Gdańskiej i Puckiej. W Wejherowie po godzinie 8:00 największej ilości samochodów w centrum miasta na Roszczynialskiego, Granicznej i Przemysłowej.

07:18

Przy piątku póki co panuje cisza i spokój na ulicach Nordy. Nie widać większego poruszenia o poranku w Wejherowie, zarówno na DK6 jak i w centrum miasta, Tam nogę z gazu ściągniemy jedynie na Rybackiej, Granicznej i Sienkiewicza. W Redzie jedynych utrudnień spodziewajmy się na Łąkowej i to na całe długości trasy. Poza tym Pucka i Gdańska będą pozwalały na swobodny przejazd. Kilka punktowych spowolnień na światłach czeka nam między Redą a Rumią, uważajmy też na ruch na Ceynowy.W Gdyni zaczyna o poranku przybywać samochodów na Śmidowicza i Hutniczej, choć to w dalszym ciągu pozwoli na płynną jazdę. Przejezdna będzie na szczęście obwodnica i estakada.

09.07.2020

16:26

Korkuje się droga krajowa nr 6 na wysokości Gościcina na obu pasach ruchu. Z zatorem mamy do czynienia również na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie kolejka pojazdów ustawia się na ulicach: Jana III Sobieskiego, Rzeźnickiej, 12 Marca i 3 Maja. Jadąc z Redy do Wejherowa nadal musimy zwolnić na wysokości ulicy Orzeszkowej, a w samej Redzie korkuje się ulica Pucka oraz Gdańska i Wejherowska na dojazdach do skrzyżowania tychże dróg. Warto też omijać ulice Morską. W Rumi podobna sytuacja jak przed godziną - redukcja biegów czeka nas na wiadukcie w ciągu krajowej szóstki oraz na ulicy Dąbrowskiego. W Gdyni hamujemy na Hutniczej i Puckiej oraz na Estakadzie Kwiatkowskiego jadąc w stronę Obłuża. W Kosakowie w korku postoimy na ulicy Orzeszkowej w stronę Pierwoszyna. Na nadmorskich trasach bez zmian – nadal postoimy na dojazdach do głównego ronda we Władysławowie i na Rozewskiej w Jastrzębiej Górze.

15:25

Coraz więcej samochodów przemieszcza się droga krajową nr 6 z Wejherowa do Lęborka, na zator natniemy się na wysokości Gościcina. Coraz gęściej od pojazdów jest także na ulicy Zamostnej w Bolszewie. Podobna sytuacja panuje na ulicy Tartacznej, Jana III Sobieskiego, Rzeźnickiej i Dworcowej w Wejherowie. Jadąc z Redy do Wejherowa musimy zwolnić na wysokości ulicy Orzeszkowej, a w samej Redzie korkuje się ulica Pucka. W Rumi redukcja biegów czeka nas na wiadukcie w ciągu krajowej szóstki oraz na ulicy Dąbrowskiego. W Gdyni uzbrajamy się w cierpliwość na Hutniczej, podobnie jak w Kosakowie na ulicy Orzeszkowej w stronę Pierwoszyna. Na nadmorskich trasach postoimy na dojazdach do głównego ronda we Władysławowie i na Rozewskiej w Jastrzębiej Górze.

14:46

Jak poinformował nasz Czytelnik, w Gościcinie na ulicy Wejherowskiej doszło do wypadku.

09:19

Ruch powinien nam się po godzinie 9:00 uspokoić a tymczasem coraz więcej samochodów widać na ulicach Małego Trójmiasta kaszubskiego. W Wejherowie w centrum najgęściej na Rzeźnickiej, Pomorskiej, Roszczynialskiego i 12 Marca, a krajowa 6-stka nie będzie sprawiała problemów. Ruch rozłożył się w Redzie, gdzie bez większych kłopotów komunikacyjnych przejedziemy Gdańską, Pucką czy Łąkową. W Rumi sytuacja nie napawa jednak optymizmem, więcej samochodów na wiadukcie, którzy korkuje się w obu kierunkach aż do zjazd SKM Janowo. Podobnie na trasie z Redy do Rumi czekają nas punktowe spowolnienia, a w centrum miasta wolniej na krzyżówce Starowiejskiej z Dąbrowskiego. W Gdyni Obwodnica jest w pełni przejezdna a na ulicach miasta bez problemów przejedziemy już Hutniczą i Morską do centrum .

08:22

Sytuacja w Wejherowie na szczeście dla zmotoryzowanych się nie rozwinęła jeżeli chodzi o poranny ruch, na krajowe j6-stce spowalniać nas będą jedynie światła, a w centrum więcej czasu spędzimy na Chopina, 12 Marca i Roszczynialskiego. W Redzie widać większy ruch na Łąkowej ale poza tym, główna krzyżówka i Pucka w kierunku nadmorskich tras będzie po godzinie 8:00 przejezdna. Gęściej w centrum Rumi na krzyżowce Kościuszki i Kosynierów i na wiadukcie. Punktowe spowolnienia czekają zmotoryzowanych, którzy jadą w kierunku centrum Gdyni , zwłaszcza przed wlotem na Obwodnicę. Więcej samochodów na Hutniczej, choć będzie można swobodnie przejechać. Po stłuczce na obwodnicy, korek powstał między Matarnią a Osową, a utrudnienia można napotkać w obu kierunkach trasy. Poza spowolnieniem na al. Niepodległości w Sopocie przez prowadzone prace remontowe, to w tej chwili jedyny większy korek w Trójmieście.

07:18

W Wejherowie czwartkowy poranek zapowiada się na dość ruchliwy patrząc na krajową 6-stkę w mieście. Im bliżej w stronę Lęborka tym większy ruch widać też w okolicach Górki gościńskiej. W centrum Wejherowa wolniej o poranku nas 12 Marca czy Sienkiewicza. Jedyne utrudnienia jakie napotkamy w Redzie po godzinie 7:30 to te, które będą na krzyżówce głównej z Łąkową w kierunku Wejherowa. Poza tym pucka będzie przejezdna i główne skrzyżowanie także. W Rumi przez problemów dostaniemy się główną w kierunku Gdyni i po centrum miasta też przejedziemy bez opóźnień. Na kilkuminutowy, dłuższy postój musimy się przygotować na zjeździe z Obwodnicy i na Puckiej,. Poza tym w Gdyni nie będzie większych niespodzianek.

08.07.2020

16:25

Na trasach regionu musimy się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Zwalniamy na krajowej szóstce na wysokości Gościcina w obu kierunkach. Zakorkowana jest ulica Świętego Jana i Rzeźnicka w Wejherowie. W tym mieście powoli poruszamy się także ulicą 3 Marca, Jana III Sobieskiego oraz 12 Maja. W Redzie spora doza cierpliwości przyda się na ulicy Puckiej, w długiej kolejce czekamy również na Gdańskiej w kierunku Półwyspu. W Rumi przytyka się ulica Kosynierów, Dąbrowskiego w kierunku centrum, a na drodze krajowej nr 6 korek ciągnie się aż od Cisowej. W Gdyni poważne utrudnienia napotkamy na ulicy Hutniczej i Kwiatkowskiego. W Kosakowie natomiast trzeba się przygotować na spory zator na ulicy Żeromskiego w kierunku Pierwoszyna. Jeśli chodzi o trasy nadmorskie, czyli drogi nr 215 i 216, to stajemy na ulicy Rozewskiej w Jastrzębiej Górze oraz Żeromskiego i Starowiejskiej we Władysławowie.

15:27

Tłoczno się robi na krajowej szóstce na wysokości Gościcina na pasie prowadzącym do Lęborka, przybywa też samochodów na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie nogę z gazu ściągamy na ulicy Świętego Jana, Sobieskiego, Rzeźniczej oraz Chopina. W cierpliwość trzeba uzbroić się także na ulicy puckiej w Redzie. W Rumi natomiast jedynkę wrzucamy na dojazdach do wiaduktu na drodze krajowej numer 6, Starowiejskiej oraz Dąbrowskiego. W Gdyni nie rozpędzimy się na Hutniczej i na Estakadzie Kwiatkowskiego w stronę Obłuża. Sporo samochodów pojawiło się na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Na zatory na drodze trzeba się także przygotować na drodze numer 216 i 215 we Władysławowie, podobnie jak w Jastrzębiej Górze.

09:13

Uspokoiła nam się sytuacja na Nordzie. Bez problemów przejedziemy Brygady Pancernej w Wejherowie, podobnie jak nie utniemy w centrum miasta. W Redzie główna krzyżówka będzie przejezdna ana Puckiej widać już tylko delikatne, poranne poruszenie. Nieco bardziej przytykają się ulice Rumi w tym Dębogórska i Starowiejska. Nie ma jednak utrudnień na wysokości wiaduktu. Gdynia też czeka na zmotoryzowanych i nie powinna ich spowalniać, na pewno nie na Hutniczej, Obwodnicy czy estakadzie, choć i inne ulice miasta są przejezdne. Nieco więc ej samochód widać jedynie na Starym Obłużu. Ruch zrobił się nieco większy nad samym morzem, gdzie od Karwi do Chałup czekają nas punktowe spowolnienia.

08:13

Więcej samochodów widocznych jest na DK6 w kierunku Lęborka, w obu kierunkach jezdni widać utrudnienia na Górce Gościcińskiej. Sygnalizacja świetlna już gorzej współpracuje z kierowcami. W centrum miasta widać poruszenie na wlocie 218-stki do miasta i na ulicy Rzeźnickiej i 12 Marca. W Redzie można spodziewać się nieco większych utrudnień niż przed godziną, choć główna krzyżówka będzie dawała wrażanie jest na drogach panuje spokój. Więcej samochodów spotkamy na Gdańskiej, Łąkowej czy Obwodowej. Największych kłopotów w Rumi spodziewajmy się na krzyżówce Kosynierów i Dębogórskiej. Gdyńskie ulice nieco bardziej zakorkowana, mowa tutaj o Puckiej czy Hutniczej ale także większy ruch panuje na Starym Obłużu. W Powiecie puckim nad morzem spokój w połowie tygodnia, za to widać korki w Sławoszynie i Karlikowie.