Informacje z dróg

25.09.2020

09:27

Biegi redukujemy czekając na wjazd na rondo na skrzyżowaniu ulic Chrzanowskiego i Żeromskiego w Kosakowie. W Rumi w kolejce czekamy na Jana III Sobieskiego jadąc z obu kierunków w kierunku budowanego węzła Janowo. W Redzie sznur samochodów czeka na swoją kolej przy zjeździe z ulicy Puckiej na ulice Gdańską. W Wejherowie z kolei swoje odczekamy, zanim wjedziemy na drogę krajową nr 6 na Chopina, Puckiej, Ofiar Piaśnicy i Przemysłowej. Jedynkę wrzucamy także na ulicy Zamostnej w Bolszewie i na krajowej szóstce na wysokości Gościcina.

08:21

Przybywa samochodów na krajowej szóstce, zwalniamy na wysokości Gościcina. W Wejherowie swoje odstać trzeba chcą się włożyć do ruchu na drodze krajowej na Puckiej, Chopina i Batalionu Morskiego. Przytyka się też Strzelecka na skrzyżowaniu z 3 Maja. W Redzie tłoczno robi się na Puckiej i na Gdańskiej w kierunku Półwyspu Helskiego. W Rumi stoi ulica Jana III Sobieskiego w obu kierunkach.

07:29

Wydłuża się korek na Jana III Sobieskiego w Rumi, sznur samochodów ustawia się od wiaduktu nad torami kolejowymi do Janowa, gdzie trwają prace związane z budową węzła integracyjnego. Cierpliwość przyda się kierowcom jadącym w stronę Gdyni. Zatory utworzyły się także na ulicach Dąbrowskiego i Pomorskiej do ronda Unii Europejskiej i dalej na Dąbrowskiego w kierunku Trójmiasta. W Wejherowie przybywa pojazdów na ulicy Jana III Sobieskiego, zwalniamy też na rondzie łączący, tę ulicę z Sienkiewicza i 3 Maja. Warto tez w miarę możliwości omijać Kosakowo, tam na ulicy Żeromskiego i Chrzanowskiego w kolejce czekamy na wjazd na rondo na krzyżówce tych ulic.

24.09.2020

08:30

Informacje zaczynamy od tego, że doszło do wypadku dwóch samochodów w Kostkowie na ulicy Wejherowskiej, w związku z tym są utrudnienia w ruchu. Jeśli chodzi o aktualną sytuację n drogach to z utrudnieniami trzeba się liczyć na drodze krajowej nr 6 pomiędzy Wejherowem a Lęborkiem na wysokości Gościcina. W Rumi nogę z gazu trzeba ściągnąć ja ulicy Jana III Sobieskiego od wiaduktu do węzła Janowo. Nie rozpędzimy się także na ulicy hutniczej w kierunku Gdyni.

07:39

W Kostkowie na ulicy Wejherowskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Dwie osoby zostały poszkodowane. Wprowadzono ruch wahadłowy.

07:25

Można by było powiedzieć, że bez przeszkód podróżować można całym regionalnym odcinkiem drogi krajowej nr 6 gdyby nie jeden poważny wyjątek… Korek bowiem tworzy się na ulicy Jana III Sobieskiego w Rumi od wiaduktu nad torami kolejowymi do Janowa na pasie w kierunku Trójmiasta. Postoimy także chcąc wjechać na rondo Jana Pawła II oraz rondo Unii Europejskiej. Coraz więcej pojazdów pojawia się także na dojazdach do ronda na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Chrzanowskiego w Kosakowie. W Redzie nie rozpędzimy się na ulicy Gniewowskiej. Z kolei w Wejherowie redukcja biegów czeka nas w okolicach skrzyżowania ulic Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza, 3 Maja. Przytyka się także wspomniana już ulica Jana III Sobieskiego przy rondzie na krzyżówce z Sucharskiego i Batalionu Morskiego.

23.09.2020

16:23

Jadąc z Wejherowa drogą krajową numer 6 w kierunku Lęborka na utrudnienia trzeba się nastawić dojeżdżając do Gościcina. Sznur samochodów ustawił się na ulicy Sucharskiego w Wejherowie w kierunku krajowej szóstki. Podobna sytuacja panuje na Batalionu Morskiego. Tłoczno też jest na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Jana III Sobieskiego i 3 Maja. W Redzie postoimy na ulicy Puckiej w kierunku Trójmiasta, a na Gdańskiej w kierunku Pucka. Sporo cierpliwości przyda się kierowcom jadącym, a właściwie stojącym w korku na Jana III Sobieskiego w Rumi od wiaduktu do Janowa a z drugiej strony od Gdyni, też do Janowa. W tym mieście zatory napotkamy tez na dojazdach do ronda Solidarności. Duży korek pojawił się także na ulicy Żeromskiego w Kosakowie, kolejka pojazdów stoi już od ulicy Wiejskiej w stronę Rewy, podobna sytuacja jest na ulicy Derdowskiego.

15:26

Informacje z dróg zaczynamy od zmian w organizacji ruchu. W okolicach budowy Trasy Kaszubskiej S-6. wprowadzono zmianę przebiegu przejazdu ul. Przetoczyńską w Częstkowie oraz ul. Marchowską i ul. Polną w Koleczkowie. Zamknięto także przejazd ul. Jeziorną w Koleczkowie i obecnie objazd drogi przebiega poprzez ulice: Tredera, Spacerową i Partyzantów Koleczkowskich w Kielnie oraz ulice Kieleńską i Uberfelta w Koleczkowie. Jeśli chodzi o obecną sytuację na trasach regionu to duży korek napotkamy w Rumi na ulicy Jana III Sobieskiego i Morskiej w obu kierunkach. W Wejherowie na ulicy Batalionu Morskiego przyda się hamulec-korek ustawia się od ronda Pruszkowskiego w obu kierunkach, Na drodze krajowej nr 6 pomiędzy Wejherowem a Lęborkiem sznur samochodów ustawia się na wysokości Gościcina. W Kosakowie najlepiej omijać ulice Żeromskiego i Derdowskiego jadąc w kierunku Rewy. Zakończyły się także utrudnienia w Bieszkowicach wywołane wypadkiem busa.

14:41

Wypadek w Bieszkowicach. Droga nr 218 zablokowana.

08:34

W Rumi korek ustawił się na ulicy Jana III Sobieskiego. Stoimy od wiaduktu do samego Janowa na pasie prowadzącym do Trójmiasta. Cierpliwość przyda się także na Dąbrowskiego i Pomorskiej jadąc w kierunku ronda Unii Europejskiej, i dalej na Hutniczej w kierunku Gdyni. W Wejherowie wzmożony ruch można zauważyć na Jana III Sobieskiego i 3 Maja, ale jedziemy w miarę płynnie. Przybywa też pojazdów na ulicy Zamostnej w Bolszewie.

07:38

Rośnie korek na Jana III Sobieskiego w Rumi na pasie w kierunku Gdyni. Tłoczno tez jest w okolicach Ronda Unii Europejskiej oraz na Pomorskiej i Dąbrowskiego. W Wejherowie przytyka się fragmentami Jana III Sobieskiego. Nogę z gazu ściągamy także na dojazdach do ronda na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Chrzanowskiego w Kosakowie, tam przyda się spora doza cierpliwości.

22.09.2020

16:27

Wydłuża się kolejka pojazdów na trasie pomiędzy Wejherowem a Lęborkiem na wysokości Gościcina na drodze krajowej nr 6. Przytyka się także ulica Zamostna w Bolszewie. W Wejherowie zatrzymujemy się na dojazdach do krajowej szóstki na Puckiej, Chopina, Batalionu Morskiego i Ofiar Piaśnicy, a także 12 Marca i Rybackiej. W Redzie redukujemy biegi na ulicy Puckiej. W Rumi stoimy w korku który ciągnie się od Cisowej w Gdyni do Janowa, a w odwrotnym kierunku od wiaduktu – mowa tu ponownie o drodze krajowej. Lepiej także omijać Kosakowo, a w szczególności ulicę Żeromskiego i Derdowskiego jadąc w kierunku Pierwoszyna – tam stojąc spędzimy długie minuty.

15:28

Coraz więcej samochodów ustawia się w kolejce, która tworzy się na pasie prowadzącym do Lęborka na wysokości Gościcina na drodze krajowej nr 6. Tłoczno też robi się na ulicy Zamostnej i Szkolnej w Bolszewie. W Wejherowie nie rozpędzimy się na Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza i 3 Maja jadąc w kierunku ronda na skrzyżowaniu tychże ulic. Biegi redukujemy także na Strzeleckiej w kierunku centrum i na Chopina, Ofiar Piaśnicy i Batalionu Morskiego przy dojazdach do krajowej szóstki. W Redzie zator utworzył się na ulicy Puckiej w obu kierunkach, a w Rumi utrudnienia na potkamy na wysokości Janowa jadąc zarówno od strony wiaduktu na Jana III Sobieskiego jak i tą samą ulicą od Gdyni. W Kosakowie z kolei zderzak w zderzak bardzo powoli przesuwamy się ulicami Żeromskiego i Derdowskiego w kierunku Pierwoszyna.

08:33

Nadal spore utrudnienia czekają kierowców podróżujących przez Rumie w kierunku Trójmiasta – korek ustawił się na krajowej szóstce, stoimy od zjazdu na ulice Ceynowy do Janowa. Hamujemy także w okolicach Ronda Unii Europejskiej. Podobnie jak na rondzie na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego, 3 Maja i Sienkiewicza w Wejherowie. Nogę z gazu ściągamy także na Słonecznej i Przemysłowej.

07:28

Rośnie korek na krajowej szóstce w Rumi – stoiku od wiaduktów nad torami kolejowymi aż do Janowa na pasie prowadzącym w kierunku Gdyni. W tym mieście nogę z gazu ściągamy też na Hutniczej od Ronda Solidarności i na Pomorskiej i Dąbrowskiego na pasie prowadzącym do tegoż ronda. Spore zamieszanie potęguje się także wokół Ronda Jana Pawła II. W Wejherowie przyhamować trzeba na Jana III Sobieskiego i 3 Maja jadąc do centrum miasta. Sporo pojazdów porusza się także ulicą Chopina i Ofiar Piaśnicy. Warto też zaznaczyć, że kolejka samochodów ustawia się na ulicy Zamostnej w Bolszewie przy wlocie na drogę krajową nr 6. Swoje odczekać także trzeba na wjazd na rondo na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Chrzanowskiego w Kosakowie.