Informacje z dróg

15.01.2019

16:30

Nie ma utrudnień w Strzebielinie i Kębłowie. W Redzie w towarzystwie pojedziemy ulicą Pucką. Przytyka się ulica Morska w kierunku Obwodowej. W Rumi mamy zator na DK 6, który zaczyna się od granicy z Gdynią i ciągnie się do wysokości dworca PKP. Oprócz tego korkuje się ulica Dąbrowskiego w kierunku DK6, tłoczno jest również na Pomorskiej i Kosynierów. W Pucku duży ruch obserwujemy na Wejherowskiej i 10 Lutego, ale nie ma tam większych utrudnień.

16:27

Większy niż godzinę temu jest korek, który ustawia się na krajowej szóstce w Gościcinie w kierunku Lęborka, co więcej zator utworzył się także w drugą stronę. Nie zmieniła się sytuacja w Wejherowie, tłoczno ale bez przeszkód jest na krajowej szóstce oraz na Sobieskiego i 12 Marca.

15:35

Tradycyjnie o tej porze mamy korek w Gościcinie przed zjazdem na ulicę Szeroką w kierunku Lęborka. Tłoczno jest na Zamostnej w Bolszewie, nie ma utrudnień na drodze z Krokowej do Wejherowa. Spokojnie jest na drogach w Pucku. Nie ma utrudnień na Morskiej w Gdyni i na Obwodnicy Trójmiasta.

15:30

W centrum Wejherowa utrudniony przejazd jest na ulicy Sobieskiego czy Rzeźnickiej. Chwilami przytyka się również ulica 12 Marca w kierunku krajowej szóstki. W Redzie korkuje się ulica Pucka, a w Rumi Dąbrowskiego.

15:26

Spokojnie rozpoczęły się popołudniowe godziny szczytu na Nordzie. Bez przeszkód przejedziemy krajową szóstkę przez Wejherowo i Redę. W Rumi na większy ruch napotkamy na wysokości dworca PKP oraz w okolicach skrzyżowania z ulicą Sabata.

09:28

Podobnie jak przed godziną, spokojnie jest na drogach powiatu puckiego. Nieco większe poruszenie da się zauważyć na nadmorskiej wojewódzkiej 215-stce, w okolicach Rozewia i Jastrzębiej Góry. Większy ruch panuje też na odcinku z Władysławowa do Łebcza oraz przy dojeździe do ronda w Krokowej. Spokojniej niż o poranku jest na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Z przejściowym utrudnieniami trzeba się liczyć tylko w Gościcinie. W Wejherowie również nie ma powodu do niepokoju, jeśli chodzi o sytuację drogową. Nieco większy ruch utrzymuje się już tylko na Sobieskiego i 12 Marca. W Redzie zwalniamy przede wszystkim na Łąkowej i Obwodowej, natomiast w Rumi – na Dąbrowskiego i przy wylocie Sabata. Stopniowo stabilizuje się sytuacja drogowa na północy Gdyni. Korki utrzymują się jeszcze na Hutniczej w stronę centrum. Spowolnienia są też możliwe na Płk. Dąbka i przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską na Chyloni. Sama ekspresówka, podobnie jak przez cały poranek, nie sprawia problemów kierującym.

08:26

Przybyło nieco aut na krajowej szóstce w Gościcinie, gdzie zator w stronę Wejherowa liczy kilkaset metrów. W samym mieście sytuacja drogowa jest dość stabilna i nie ma niespodziewanych utrudnień. Większego ruchu można się spodziewać na ulicach Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej, Wniebowstąpienia i 12 Marca. W Redzie utrzymują się spowolnienia na Puckiej, od przejazdu kolejowego do Gdańskiej. Wolniej pojedziemy też Obwodową. Z kolei w Rumi ze spowolnieniami trzeba się liczyć w okolicach węzła drogowego na wiadukcie, a także na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni nie odpuszczają spowolnienia między Pogórzem a Obłużem. Tłoczno jest też na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Przybyło nieco pojazdów przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską w Chyloni, gdzie zator liczy około pół kilometra. Warto jednak zaznaczyć, że jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na ekspresówce. Całą trasę można pokonać bez zbędnych przestojów w obu kierunkach. W powiecie puckim obecnie najwięcej aut da się zauważyć w okolicach Dębogórza, Kosakowa i Pierwoszyna. Zwalniamy też na trasie z Połchowa do Mrzezina i na wojewódzkiej 213-stce w Kłaninie. Coraz większy ruch panuje też w samym centrum Pucka, zwłaszcza na ulicy Wojska Polskiego.

07:26

Na razie na drogach regionu panują całkiem niezłe warunki atmosferyczne, choć warto mieć na uwadze, że jazdę mogą utrudniać mocniejsze podmuchy wiatru. Tradycyjnie o tej porze największego ruchu można się spodziewać na drogach prowadzących w stronę Trójmiasta. Póki co, nie ma jeszcze korków w Rumi, ale stopniowo przytyka się już Hutnicza w Gdyni na całej długości. Na płynną jazdę nie ma też szans na Płk. Dąbka, Unruga i Morskiej, zwłaszcza między Cisową a Chylonią. Bez utrudnień można się poruszać Obwodnicą Trójmiasta, jednak poszczególne zjazdy z ekspresówki mogą się już przytykać, zwłaszcza w stronę Witomina, Karwin i Oliwy. Z kolei na krajowej szóstce od Lęborka do Wejherowa spowolnienia są możliwe na odcinku z Luzina do Gościcina. W samym Wejherowie nogę z gazu zdejmujemy na Przemysłowej, Sobieskiego, Chopina i 12 Marca. W Redzie z miejscowymi utrudnieniami trzeba się liczyć na Puckiej, w okolicach przejazdu kolejowego, a także na Łąkowej i Obwodowej. Bez większych przeszkód można korzystać z dróg w powiecie puckim. Trochę więcej aut da się dostrzec na odcinku ze Strzelna przez Mieroszyno do Jastrzębiej Góry. Zwalniamy też na wojewódzkiej 213-stce w Połczynie i przy dojeździe do Pucka od strony Gnieżdżewa.

14.01.2019

16:35

Większy niż godzinę temu jest korek na gościcińskiej górce w kierunku Lęborka, ma ponad pół kilometra. Przytyka się również krajowa szóstka przed zjazdem na Wilczka w Luzinie.

16:27

W Wejherowie tłoczno jest w okolicach skrzyżowania DK6 z Chopina oraz z ulicą 12 Marca. W towarzystwie pojedziemy również ulicą Sobieskiego, Rzeźnicką czy Św. Jana. W Redzie więcej czasu niż zazwyczaj zajmie nam pokonanie ulicy Puckiej, inne ulice w mieście są przejezdne. W Rumi tak jak godzinę temu mamy zator na DK6 na Janowie w kierunku Redy. Spory ruch jest na ulicy Morskiej w Gdyni.

15:37

Spokojnie jest na krajowej szóstce na wysokości Luzina, a także w Kębłowie. Korkuje się natomiast DK 6 w Gościcinie w kierunku Lęborka.

15:37

W Bolszewie przytyka się ulica Zamostna w kierunku krajowej szóstki, tłoczno jest także na Szkolnej. Nie napotkamy na utrudnienia na drodze z Wejherowa do Redy. W samym Wejherowie korkuje się ulica Sobieskiego w kierunku centrum, tłoczno jest także na 12 Marca czy 3 Maja.

15:37

Spokojnie jest na drogach w Redzie, ulice Pucka i Obwodowa są przejezdne. W Rumi tłoczno jest na DK6 na Janowie, a także na Dąbrowskiego w kierunku skrzyżowania z DK6.

09:26

Nadal utrzymują się utrudnienia na ulicach Chylońskiej i Marszewskiej, na pograniczu Koleczkowa i Gdyni. To efekt zderzenia dwóch samochodów, do którego doszło około godziny 8:00. W wyniku tego wypadku poszkodowane zostały cztery osoby. Poranne korki w regionie powoli przechodzą do historii. Nadal jednak trzeba zwolnić w niektórych miejscach. Tak jest m.in. na krajowej szóstce w Gościcinie, na jezdni w stronę Wejherowa. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, podobnie jak przez cały poranek, panuje względny spokój na drogach. Punktowe spowolnienia są jeszcze możliwe na Pomorskiej, Chopina i 12 Marca. Poważniejszych problemów drogowych nie ma też w Redzie, a niewielkie utrudnienia są możliwe na Obwodowej i Łąkowej. Spokojniej jest też w Rumi, gdzie większego natężenia ruchu można się spodziewać tylko w okolicach skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Gdyni nadal dość tłoczno jest na Kwiatkowskiego w stronę Obłuża. Wolniej wciąż pojedziemy Hutniczą i punktowo Morską. Bez zbędnych przestojów pokonamy za to Obwodnicę Trójmiasta w obie strony. Korków nie trzeba się też obawiać w powiecie puckim. Spowolnienie nadal jest możliwe od Rekowa, przez Połchowo, do Mrzezina. Niewielkie spowolnienia są możliwe w okolicach Łebcza i na wojewódzkiej 216-stce, między Swarzewem a Władysławowem.

08:26

Z powodu kolizji dwóch samochodów na pograniczu Koleczkowa i Gdyni, korkują się ulice Marszewska i Chylońska. Nie ma już utrudnień po zderzeniu na krajowej szóstce w Redzie, przez miasto można już przejechać w miarę sprawnie. Problemy pojawiają się za to w Rumi. Utrudniony jest przejazd krajówką w stronę Gdyni. Tłoczno jest też na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. W Gdyni nadal jest trudno pokonać Płk. Dąbka na Obłużu. Zatłoczona jest też Hutnicza w obie strony. Zator nie odpuszcza też na Morskiej w stronę centrum, zwłaszcza między Chylonią a Grabówkiem. Spowolnienia są również możliwe na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w stronę Gdyni. Nogę z gazu należy zdjąć na Wysokości Wielkiego Kacka i Chwarzna. Sporo aut o poranku przemierza wojewódzką 218-stkę między Chwaszczynem, Karczemkami, Bojanem i Koleczkowem. Z kolei dość sprawnie można się poruszać krajową szóstką między Lęborkiem a Wejherowem. Wyjątkiem na tej trasie jest około półkilometrowy zator w Gościcinie. W samym Wejherowie nie można narzekać na nadmierne korki. Kierującym nie sprawia problemów pokonanie krajówki. Podobnie jak przed godziną, dość tłoczno jest na Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. W powiecie puckim większy ruch panuje między Rekowem, Połchowem i Mrzezinem. Spowolnienie jest też możliwe w centrum Pucka. Wolniej pokonamy również odcinek między Starzynem a Łebczem.