02.06.2023 15:30 10 Tomasz Smuga

W Luzinie będą driftować w charytatywnym celu

pexels.com/zdjęcie ilustracyjne

Pokaz zawodowych drifterów i zabytkowych samochodów - to niektóre z atrakcji jakie czekać będą na mieszkańców podczas Charytatywnego Festynu Moto Piknik w Luzinie. Festyn odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca 2023 roku, o godz. 10 na parkingu przy Gminnym Ośrodku Sportu Rekreacji i Turystyki.

Drift jest techniką polegającą na wprowadzaniu samochodu w kontrolowany poślizg. Na żywo drifterów w akcji będzie można zobaczyć w Luzinie. Podczas festynu odbędą się też pokazy driftowozów oraz zabytkowych i tych nowocześniejszych samochodów. Ale to nie jedyne atrakcje, jakie będą czekać na mieszkańców na parkingu GOSRiT przy ulicy Mickiewicza.

W programie są też: pokazy straży pożarnej i akcji ratowniczej. Będzie można również obejrzeć sprzęt strażacki oraz repliki broni ASG i ubiór wojskowy. Najmłodsi będą mogli wyszaleć się na dmuchańcu i puszczać mega bańki. Ponadto zorganizowane zostaną też konkursy motoryzacyjne i gra fantowa.

Przygotowane zostaną też stoiska gastronomiczne. A w godz. od 8.30 do 12.30 odbędzie się charytatywny kiermasz ciast pod kościołem pw. Matki Boskiej Różańcowej.

Dodajmy, że dochód z festynu zostanie przeznaczony na leczenie trójki dzieci. Wiktoria z Gdyni choruje na zespół PURA. Z kolei bracia Darek i Kacper cierpią na ślepotę Lebera.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...