19.05.2023 15:30 6 Tomasz Smuga/TTM

Będą biegać po Kaszubach przez 30 godzin [ZDJĘCIA]

telewizjattm.pl

Ponad 700 zawodników z różnych regionów Polski, ale i z zagranicy mierzy się z dystansami od 10 do 160 kilometrów. W piątek, 19 maja 2023 roku, w Wejherowie wystartował dwudniowy Festiwal Biegowy Ultra Way.

To impreza skierowana do biegaczy krótkich dystansów, średnich i tych, którzy biegają po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt godzin bez przerwy, czyli ULTRA. Biegacze startują na pięciu dystansach: Wiosenna Dycha (10 km), Słoneczne Popołudnie (22 km), Rześki Ranek (45 km), W Blasku Księżyca (100 km) i Poranek na Plaży (160 km).

Jak sama nazwa wskazuje, to festiwal różnych biegów terenowych. Zawodnicy będą biegać przez 30 godzin przez dwa dni od 10 do 160 km. Zawodników mamy z Polski oraz z zagranicy z Litwy i Niemiec - mówi Dariusz Rewers, organizator Festiwalu Ultra Way. - My jako biegacze z tego terenu chcieliśmy pokazać najpiękniejsze zakątki na Pomorzu. Biegacze mierzą się z terenami Kaszub Północnych, Puszczy Darżlubskiej, wysoczyzny żarnowieckiej, a w nocy biegną po plaży od Karwii po Władysławowo. Następnie przez Puck, klify w Rzucewie, Redę aż do Wejherowa do OSW nr 2, gdzie znajduje się meta.

telewizjattm.pl telewizjattm.pl UM Wejherowo UM Wejherowo UM Wejherowo UM Wejherowo UM Wejherowo UM Wejherowo UM Wejherowo UM Wejherowo UM Wejherowo UM Wejherowo UM Wejherowo telewizjattm.pl UM Wejherowo UM Wejherowo

W tegorocznej edycji startuje ponad 700 zawodników, w tym 80 osób na koronnym dystansie 160 km.

Trzeba mieć na pewno nie równo pod sufitem, żeby zmierzyć się z tym dystansem - śmieje się Adrian Dawidziuk z Rumi. - Celem jest dobiec bez kontuzji. Najważniejsza jest głowa. Jeżeli ona obejmie takie dystans, to reszta pójdzie sama. Do wszystkiego da się przygotować.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Po 16 latach szkoła w Orlu otrzymała sztandar

Bazą imprezy jest Wejherowo. Centrum zawodów zorganizowane zostało na terenie OSW nr 2 w Wejherowie, a start biegów znajduje się również nad Jeziorem Dobrym oraz na Starym Rynku w Pucku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...