19.05.2023 13:30 0 OR

Po 16 latach od nadania imienia otrzymali sztandar

18 maja 2023 roku zapisze się na stałe w historii Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Orlu. Tego dnia odbyła się uroczystość nadania sztandaru tej placówce.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Św. Piotra i Pawła odprawioną w intencji uczniów, pedagogów i całej społeczności szkoły.

Nadanie imienia szkole odbyło się w 2007 roku. Jesienią ubiegłego roku szkoła zwróciła się do Rady Gminy Wejherowo o uchwałę w sprawie nadania sztandaru. Uchwała w tej sprawie została ogłoszona w marcu tego roku. Przygotowany sztandar jest efektem konkursu dla uczniów. Cieszymy się, bo mamy pierwszy w historii szkoły poczet sztandarowy. Dzięki niemu uczniowie zyskali symbol, któremu należy się szacunek jak każdemu innemu symbolowi szkoły — mówi dyrektor szkoły Krzysztof Grzenia.

Na rewersie jest zgodny z zasadami heraldyki orzeł biały, awers zgodnie z przepisami leży w gestii szkoły. Dzieci podczas jego projektowania zasugerowały się m.in. wyglądem szkoły i charakterystyką otoczenia w jakim żyją.

Nadajemy sztandar szkole jako drogowskaz dla uczniów i przyszłych pokoleń. Jest on nie tylko kawałkiem materiału, ale przede wszystkim symbolem wartości wyznawanych przez całą społeczność. ‘Bóg, honor, ojczyzna, nauka’ mają być myślą przewodnią, kształtującą absolwentów szkoły w Orlu — mówi Przemysław Kiedrowski, wójt gminy Wejherowo

Reprezentanci braci uczniowskiej złożyli uroczystą przysięgę na sztandar. Uczestniczący w uroczystości goście składając gratulacje podkreślali jak istotnym symbolem powinien on być dla całej społeczności.  


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...