03.03.2023 12:54 5 PM

Dzieci z Ukrainy zaśpiewają dla mieszkańców Redy

Fot. mat. pras.

Dzieci z Ukrainy zaśpiewają 4 marca o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul Łąkowej 36 w Redzie. Podczas występów odbędzie się zbiórka pieniędzy na sprzęt, który ma pomóc mieszkańcom Ukrainy przeżyć trudny zimowy okres.

W koncercie udział wezmą: Chór szkolny pod kierunkiem Barbary Tańskiej, Zespół ,,Український цвіт” pod kierunkiem Hanny Perepolkiny, Sergiej Kriuczkow, wokalista, trębacz, aktor.

Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Eureka, która oprócz tego również na innych płaszczyznach pomaga uchodźcom z Ukrainy.

W Urzędzie Miasta Redy zarejestrowanych zostało ok 900 osób przybyłych z Ukrainy po wybuchu wojny. 596 z nich to kobiety. Nowy projekt stowarzyszenia skierowany jest do tej właśnie grupy. Obejmuje on naukę języka polskiego, powstanie Klubu Pracy, powstanie punktu opiekuńczego dla dzieci, których matki będą czynnie poszukiwać pracy, a także matek biorących udział w zajęciach z języka polskiego, zorganizowano także trzy wyjazdy dla matek z dziećmi w ramach programu "Poznajemy Pomorze".


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...