16.02.2023 11:00 32 Jakub Kosecki/PM

Influencerzy, youtuberzy, blogerzy z Pomorza. Sprawdź kto jest popularny w sieci!

Influencerski świat na Pomorzu stale się rozwija. Pochodzi stąd wiele osobistości internetowych, jak np. Lexy Chaplin, którą większość osób śledzących chociaż trochę polski świat internetu, dobrze zna. Są też blogerzy modowi, parentingowi jak Matka Sanepid czy promujący Kaszuby - Kaszubska Influencerka.

Lexy Chaplin

Lexy to influencerka znana głównie z YouTube’a i Instagrama. Mieszka w okolicach Trójmiasta. W swoich social mediach publikuje głównie treści ze swojego życia prywatnego i pozostaje w aktywnym kontakcie z fanami za pomocą instagramowych stories. Na YouTubie ma „skromne” 1,23 mln subskrybentów, natomiast na Instagramie posiada 2,2 mln obserwujących.

Matka Sanepid

Aleksandra Michalak mieszka w Wejherowie. Od kilku lat prowadzi bloga, udziela się też na Facebooku. Jak sama o sobie pisze: "z zamiłowania autorka dziwacznych tekstów o dzieciach i durnych aukcji internetowych. Z przymusu sprzątaczka, kucharka, praczka i bankomat." Na swoich social mediach oprócz tematów parentingowych komentuje też bieżące wydarzenia. Wydała książkę "Matka Sanepid".

makelifeeasier_pl (Katarzyna Tusk)

MakeLifeEasier to strona, której właścicielką jest Katarzyna Tusk, która mieszka w Sopocie. Jest ona jedną z najbardziej znanych blogerek w Polsce. Na jej social mediach znajdziemy fotografie, styl i fragmenty z życia codziennego. Posiada Instagrama(414 tys.), na którym dzieli się z fanami swoimi chwilami z życia.

Paulina Kozłowska

Paulina to youtuberka z Rumi. Rozgłos zdobyła, kiedy w sieci pojawiła się informacja, że jest dziewczyną Mini Majka - youtubera należącego do Ekipy Friza. Ona sama również dołączyła do ekipy. Ostatnio w sieci pojawiła się informacja, że yotuberzy się rozstali, jednak Paulina wciąż prowadzi swoje kanały na Instagramie, gdzie ma blisko pół miliona obserwujących czy na YouTubie.

Kaszubska Influencerka

Karolina Stankowska pochodzi z gminy Przodkowo. Na swoich kanałach promuje język, region i kulturę kaszubską. Oprócz tego śpiewa - oczywiście po kaszubsku. Prowadzi Instagrama, ma też kanał na YouTubie.

vloglola

Gdańszczanka vlogLola obraca się w tematykach lifestyle, modzie, urodzie, medycynie estetycznej, ale na jej kanale znajdziemy również materiały z zakupów i podróży. Treści publikuje głównie na YouTubie (92 tys. subskrybentów) i Instagramie (57 tys. obserwujących).

kapuczina (Paulina Rudnicka)

Paulina Rudnicka to blogerka z Gdańska, która nazywa się zwolenniczką minimalizmu, filozofii slow life i slow fashion. Na swoim blogu pisze o kulturze, fotografii, stylu życia i modzie. Ze światem komunikuje się przez swoją stronę internetową (głównie porady modowe) oraz na Instagramie (75 tys. obserwujących).

tochabrocha (Tosia Kolo)

Tosia Kolo to blogerka kulinarna mieszkająca w Sopocie. Na swoim blogu i Instagramie publikuje głównie treści związane z gotowaniem. Jak sama pisze, jej kariera kulinarna zaczęła się od pizzy, którą zrobiła mając dziewięć lat. Doświadczenie zbierała pracując w trójmiejskich knajpach i organizując cateringi, aż do założenia swojego bloga. Na swoim Instagramie posiada 43 tys. obserwujących.

Popularność w internecie jest dziś bardzo pożądaną rzeczą, zwłaszcza przez dzieci i nastolatków. Lecz sama chęć niestety nie wystarczy, i powie to praktycznie każdy większy influencer. Zdobycie popularności wymaga dużo pracy i kreatywności. Jak widać, wymienionym blogerom udało się zaistnieć w świecie interntu i wciąż łapią kolejne subskrypcje i obserwacje.

Jeżeli znacie jeszcze jakichś influencerów z Pomorza


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...