01.02.2023 12:45 1 Jakub Szumilas/TTM

Dwa wejherowskie chóry wyśpiewały zwycięstwo. Zespół z Rumi z nagrodą specjalną

Fot. UM Wejherowo

W Wejherowie odbył się szósty finał Konkursu Chóralnego Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Do finału zakwalifikowało się pięć zespołów. Zwyciężyły dwa chóry z Wejherowa, nagrodę specjalną otrzymali muzycy z Rumi.

Prezentacje miały miejsce we wtorek (31 stycznia) w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Po covidowej przerwie powrócił Konkurs Chóralny Małego Trójmiasta Kaszubskiego. W Rumi przed jury konkursowym odbyły się eliminacje, po których zostali wyłonieni finaliści. Do finału zakwalifikowało się pięć zespołów, dwa w kategorii dziecięcej i trzy w kategorii dorosłych.

Każdy finalista na dzień dobry otrzymał nagrodę finansowa w wysokości 500 zł, ale oczywiście walczą o główne nagrody. Pierwsza nagroda w kategorii dziecięcej to jest nagroda finansowa w wysokości 2000 zł, a w kategorii chórów i zespołów dorosłych nagroda finansowa w wysokości 2500 zł - mówiła dla Twojej Telewizji Morskiej Anna Borys, koordynator konkursu.

Okazuje się, że pula nagród przewiduje jeszcze jedno wyróżnienie.

Jest też pewna niespodzianka. Z okazji jubileuszu Stowarzyszenia Gmin Małe Trójmiasto Kaszubskie, została przygotowana nagroda specjalna w wysokości 1500 zł - dodaje Anna Borys.

Fot. UM Wejherowo Fot. UM Wejherowo Fot. UM Wejherowo Fot. UM Wejherowo Fot. UM Wejherowo Fot. UM Wejherowo Fot. UM Wejherowo Fot. UM Wejherowo Fot. UM Wejherowo

Stowarzyszenie Gmin Małe Trójmiasto Kaszubskie powstało w 2001 roku, a w tym roku obchodzi 22-lecie istnienia. Niefortunnie dwudziestolecie stowarzyszenie przypadało podczas pandemii.

Dzisiaj po raz pierwszy po tym czasie Covidu możemy się spotkać. To jest wspaniała zabawa wspaniałe święto! Małe Trójmiasto Kaszubskie śpiewa dziś kolędy i pastorałki i z tego bardzo się cieszę - powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, a także przewodniczący jury konkursu.

Laureatami konkursu w kategorii Chóry Dorosłe zostali Camerata Musicale prowadzona przez Aleksandrę Janus i w kategorii Chóry Dziecięce chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie dyrygowany przez Ewę Rocławską. Nagrodę specjalną otrzymał chór Pagma&Etta z Rumi pod kierunkiem Anny Bronowickiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...