10.01.2023 15:30 0 mat. pras.

Wymigali i zaśpiewali razem

mat. pras.

Społeczność Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących im. Jana Siestrzyńskiego w Wejherowie gościła uczniów klasy III C ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Luzinie. Spotkanie było podsumowaniem innowacji pedagogicznej zatytułowanej "Wymigajmy i zaśpiewajmy to razem".

Projekt składał się z 12 spotkań, które odbywały się zdalnie na platformie Microsoft Teams. Jego głównym celem była integracja uczniów i współpraca z środowiskiem lokalnym.

W realizacji przedsięwzięcia udział wzięły panie: Marta Rozbicka – nauczyciel PJM oraz Katarzyna Szumińska, Katarzyna Penkowska, Agnieszka Żukowska. Podczas spotkań dzieci z Luzina z entuzjazmem i zaangażowaniem poznawały podstawowe zwroty języka migowego oraz uczyły się alfabetu palcowego. Miały one okazję przekonać się jak wygląda świat z perspektywy osób niesłyszących. Dla uczniów ośrodka spotkania były świetną okazją do zaprezentowania swoich umiejętności - mówi Katarzyna Szumińska, nauczyciel SP nr 2 w Luzinie.

mat. pras. mat. pras. mat. pras. mat. pras.

Było to pierwsze tego typu spotkanie uczniów, lecz nie ostatnie. Jak mówią nauczyciele biorący udział w akcji entuzjazm z jakim zostało przyjęte to działanie zachęca do kontynuacji podjętej współpracy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...