29.11.2022 08:05 0 WH/TTM

Świąteczne konkursy w gminie Wejherowo i Redzie

Fot. Fabryka Kultury w Redzie

Za niecały miesiąc świętować będziemy Boże Narodzenie. Z tej okazji Fabryka Kultury oraz Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo organizują konkursy na ozdoby świąteczne.

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najważniejszych świąt – Boże Narodzenie. To także okazja do wspólnej, rodzinny zabawy.

Trudno sobie wyobrazić 27 lat tradycji konkursu bożonarodzeniowego w Redzie. Zawsze związany jest z instytucją kultury oraz ze Szkołą Podstawową nr 3. Mam nadzieję, że kolejne ozdoby świąteczne nie tylko będą trafiały na galerie w szkołach, ale ozdobią także domy podczas nadchodzących świąt – mówi Tomasz Wiśniewski, dyrektor Fabryki Kultury w Redzie w rozmowie z TTM. - Zazwyczaj wpływa około 200 prac. Konkurs zawsze cieszy się dużą popularnością.

Organizatorzy przewidzieli pięć kategorii – ozdoba z piernika, ubranko dla maskotki, wieniec bożonarodzeniowy, kartka metodą quilling i ozdoba choinkowa z recyklingu.

Fot. Fabryka Kultury w Redzie

Prace można przynosić do szkoły. Czas jest do 14 grudnia. Rozstrzygnięcie zabawy nastąpi 21 grudnia.

Natomiast Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo szykuje się do konkursu „Udekorujemy choinkę w ArtParku”. Przygotowano trzy kategorie – rodzeństwo, dzieci 6-9 lat, dzieci 10-14 lat. Wodoodporne prace można składać w filiach biblioteki w gminie Wejherowo. Zwycięzców poznamy 10 grudnia podczas Gminnych Mikołajek w Bolszewie.

Fot. BiCKG Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...