3City Game Jam

Kultura, Gdańsk

Data 23.01.2015 00:00-25.01.2015 00:00
Miejsce Olivia Business Centre
Adres al. Grunwaldzka 472
Miejscowość Gdańsk
Bilety Wstęp wolny

W dniach 23-25 stycznia odbędzie się trzecia edycja 3City Game Jam, międzynarodowego konkursu polegającego na zespołowym tworzeniu gier na czas. Konkurs organizowany przez firmę Playsoft odbędzie się w budynku Olivia Business Centre. Poprzednia edycja 3City Game Jam zgromadziła ponad 100 osób stając się tym samym największym tego typu wydarzeniem w Polsce i jednym z większych w Europie.

3City Game Jam to trójmiejska edycja Global Game Jamu, wydarzenia, które w tym samym czasie odbywa się w kilkuset (w ubiegłym roku 485!) lokalizacjach na całym świecie. Kilkuosobowe zespoły składające się z programistów, grafików czy game designerów mają za zadanie stworzyć dowolną grę - komputerową, mobilną lub nawet planszową w ciągu zaledwie 48 godzin. To, co połączy wszystkie stworzone gry to wspólny temat ogłoszony przez organizatorów na początku eventu. 3City Game Jam to przede wszystkim okazja do poznania osób o podobnych zainteresowaniach, sprawdzenia swojej kreatywności i stworzenia od podstaw własnego produktu, jakim jest gra. Co ważne, doświadczenie w programowaniu nie jest warunkiem koniecznym, aby wziąć udział w wydarzeniu. Nie trzeba też przychodzić z własnym zespołem, grupy tworzą się po ogłoszeniu tematu.

  • Ogromne zainteresowanie poprzednią edycją nieco nas zaskoczyło. Musieliśmy zamknąć rejestrację wcześniej niż planowaliśmy, ponieważ najzwyczajniej nie byliśmy w stanie pomieścić wszystkich chętnych. Tym razem zarezerwowaliśmy większą powierzchnię, więc zachęcamy do zapisów wszystkich zainteresowanych - mówi Pierre Olivier Monteil, Managing Director firmy Playsoft.

W tym roku głównymi Partnerami wydarzenia zostało Miasto Gdańsk i firma Intel.

Więcej informacji oraz rejestracja: TUTAJ i Facebook

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.