Closterkeller i Diavolopera w Uchu

Koncerty, Gdynia

Data 23.11.2014 19:00
Miejsce Ucho
Miejscowość Gdynia
Bilety 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu)

W gdyńskim Uchu na jednej scenie tego samego dnia zagrają dwa kultowe zespoły - Closterkeller i Diavolopera. Początek koncertu o godzinie 19:00.

Tegoroczna edycja trasy obejmie 23 miasta i potrwa od 10 października do 30 listopada. Będzie to pierwsza edycja trasy po zmianach personalnych w składzie kapeli. Tym bardziej powinna to być nie lada gratka dla fanów ostrych brzmień, ponieważ nowy skład z Zuzą Jaśkowiak na gitarze i Olkiem Gruszką na basie wprowadził duży powiew świeżości i żywiołowości zarówno w samym zespole, jak i wśród grona wiernych fanów Closterkeller.

Podczas jubileuszowej edycji trasy zaplanowana jest też niespodzianka, na którą z utęsknieniem wyczekują rzesze oddanych fanów legendy polskiego rocka gotyckiego. Zamierzamy zaprezentować naszym słuchaczom kilka przedpremierowych utworów, gdyż zespół jest obecnie w trakcie tworzenia muzyki na nową płytę – zdradza Anja Orthodox, liderka i wokalistka zespołu Closterkeller.

Diavolopera (support)

Zespół powstał pod koniec 2009 roku w Gdyni. Muzykę jaką wykonuje można zaliczyć do szeroko pojętego nurtu gothic rock/metalu, z mocnym wpływem muzyki elektronicznej. W połowie 2010 roku grupie udało się po raz pierwszy wejść do studia i zarejestrować materiał demo. Nagrań dokonano w studio Adama Drywy w Gdyni, a na debiucie znalazły się utwory „Alone”, „Daddy” oraz „Princess”. Materiał ten pozwolił muzykom dotrzeć do szerszego grona odbiorców, zbierając bardzo dobre recenzje – zarówno na portalach muzycznych, jak i wśród osób na co dzień profesjonalnie zajmujących się muzyką. Początek roku 2011 to głównie działalność koncertowa oraz przygotowania do kolejnej wizyty w studio, do której dochodzi w okolicach wakacji. Realizacją i produkcją tym razem zajął się Mateusz Sieńko z grupy Milczenie Owiec. Promo CD 2011 zawiera cztery utwory – „Desire”, „Bad Taste”, „For T…” oraz „Kraul” – utrzymane w tej samej konwencji muzycznej. Do naszych największych sukcesów zespołu można zaliczyć 1. miejsce w ramach przeglądu „UnderGramy” 2012 w Tczewie, ścisły finał „RockStar” 2011 Festiwal (2500 tys. zgłoszonych kapel) i koncerty u boku grup Kat, KSU czy Lipali. Pod koniec lipca 2012 roku Diavolopera wydała wszystkie dotychczasowe studyjne nagrania w formie digi-pack’a zatytułowanego „Preludium”.

Skład: Ania Blomberg Gahan – wokal Robert Bandzul – gitara Mirosław Abramowicz – bas Tomasz Bartoszek – klawisze

BILETY: 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu)