08 Grudzień 2020

87. Urodziny Dworca Morskiego

Kultura Muzeum Emigracji w Gdyni, Bilety: WYDARZENIE ONLINE

8 grudnia obchodzone są 87. Urodziny Dworca Morskiego! W tym roku w ramach obchodów online Muzeum Emigracji zaprasza na premierę słuchowiska „Jeszcze jeden wschód słońca" w reżyserii Krzysztofa Czeczota, na podstawie tekstu Anny Wakulik.

czytaj więcej

Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy

Inne , Bilety: WYDARZENIE ONLINE

Z powodu pandemii koronawirusa tradycyjny świąteczny kiermasz na Targu Węglowym w Gdańsku został odwołany. Wydarzenie przeniosło się do internetu. Powstała specjalna strona, gdzie można zrobić przedświąteczne zakupy online. Na Wirtualnym Jarmarku Bożonarodzeniowym można zakupić smakołyki, prezenty, dekoracje i rękodzieło.

czytaj więcej

Wystawa "Zbigniew Kosycarz i Maciej Kosycarz"

Kultura Filharmonia Bałtycka, Bilety: WYDARZENIE ONLINE

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Gdańsk dla Muzyki Polskiej. Wystawa będzie dostępna w internecie. Pomorze na zdjęciach wyjątkowych fotografów - ojca i syna (Zbigniew i Maciej Kosycarz).

czytaj więcej

Wystawa "Testament prof. Gerarda Labudy"

Kultura Książnica im. prof.G.Labudy, Wejherowo

Tak niedawno było uroczyste otwarcie Książnicy w Wejherowie, a już teraz zwiedzający mogą podziwiać pierwszą galerię, która jest związana z księgozbiorem prof. Gerarda Labudy. To prezentacja przekazania bogatego księgozbioru profesora dla Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej w Wejherowie.

czytaj więcej