17 Lipiec 2020

"Sprawa gminy Ceynowy"

Filmy Dom Kaszubski, Swarzewo

Wydawnictwo BiT, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zapraszają na 21 lipca o godz. 18.00 do Domu Kaszubskiego w Swarzewie na promocję powieści Wandy Brzeskiej "Sprawa gminy Ceynowy". Promocję poprowadzi Dominika Żemojtel-Dettlaff - badaczka życia i twórczości Wandy Brzeskiej. Podczas promocji zagra Tadeusz Korthals.

czytaj więcej

Agnieszka Rylik w Luzinie

Sport , Luzino

Najbardziej utytułowana polska pięściarska, mistrzyni świata w boksie zawodowym, wielokrotna mistrzyni świata i Europy odwiedzi Nordę. W Luzinie z jedną z najbardziej utytułowanych polskich sportsmenek będzie mógł się spotkać każdy.

czytaj więcej

Kaszubska Sztuka Wizualna CASSUBIA VISUALES to wystawa, którą będzie można zwiedzać w „Rybaczówce” w Dębkach od 15 do 29 lipca. W sierpniu zapraszamy do Białogóry (Dom Ludowy).

czytaj więcej

W każdy czwartek lata w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Jastarni organizowane są koncerty organowe. Biorą w nich udział znakomici wykonawcy zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

czytaj więcej

Malownicza Jastrzębia Góra, oddalona od centrów kultury i centrów ekonomiczno – gospodarczych, dzięki organizacji Międzynarodowego Letniego Festiwalu Muzycznego „Słowo i muzyka u Jezuitów” stała się prężnie rozwijającym się ośrodkiem kultury muzycznej, którego centrum stanowi jastrzębiogórski kościół pw. św. Ignacego Loyoli.

czytaj więcej