Kobiety-kobietom Koncert chóru MUZAiki

Filmy,

Data 08.03.2021
Miejsce MDK Rumia - WYDARZENIE ONLINE
Bilety Wstęp wolny

Koncert ten dedykujemy wszystkim kobietom, nie tylko z okazji ich święta. A o czym mówi projekt Kobiety-kobietom? O tym co skrywa się w sercach kobiet „Muzyka jest jak kobieta – stworzona po to, by jej słuchano i zachwycano się jej pięknem. Piękno kobiety widoczne w jej oczach, które są drzwiami do jej serca, będącego niezgłębioną tajemnicą…Tam mieszka miłość….” - informują organizatorzy.

Tego i innych tajemnic o miłości dowiecie się z repertuaru artystycznego podczas koncertu MUZAiki.

Jeden z utworów będzie zadedykowany również mężczyznom, ponieważ wszyscy – i kobiety i mężczyźni – chcemy czuć się kochani.
Autorem projektu, aranżacji utworów oraz tłumaczenia tekstów jest Marzena Graczyk - starszy instruktor sekcji muzycznej MDK Rumia, dyrygent i kierownik artystyczny chóru kaszubskiego Rumianie oraz zespołu wokalnego MUZAika.
Zespół wokalny MUZAika istnieje od 2011 roku, od początku pod okiem pani dyrygent Marzeny Graczyk, przy czym w międzyczasie skład zespołu się zmieniał. W obecnym składzie śpiewają od października 2017. Latem 2018 po raz pierwszy zespół zawitał w studiu nagraniowym, a w styczniu 2019 opublikował pierwsze profesjonalne nagrania. Wokaliści występują na koncertach na żywo, ciągle poszerzając swój repertuar o nowe utwory.