Wielki Finał Energa Basket Cup 2015

Sport, Gdańsk

Data 05.06.2015 12:00-07.06.2015 00:00
Miejsce Hala Ergo Arena
Adres Plac Dwóch Miast 1
Miejscowość Gdańsk
Bilety Wstęp wolny

Od 5 do 7 czerwca zwycięzcy turniejów wojewódzkich Energa Basket Cup, czyli 32 drużyny z całej Polski, zagrają w Wielkim Finale Energa Basket Cup 2015. Ostateczna walka o mistrzostwo Polski rozegra się w Ergo Arenie – jednej z największych i najbardziej nowoczesnych hal sportowych w kraju, której trybuny mogą pomieścić nawet 15 tysięcy widzów.

Wielki Finał to nie tylko sportowe emocje ale również dodatkowe atrakcje dla zawodników i kibiców. W tym roku, na specjalne zaproszenie, do Gdańska przyjedzie trzech światowej klasy dunkerów: Jusfly, What’s Gravity? i Lipek, czyli członkowie ekipy Dunk Elite. Ich występy na całym świecie oglądają tysiące widzów. Przyjdźcie, by zobaczyć najbardziej odjazdowe wsady i ewolucje przeczące prawom fizyki.

Powietrzne popisy Dunk Elite to nie wszystko. W rolę prowadzącego turniej finałowy wcieli się ponownie Kacper Kacpa Lachowicz, który w przerwach między meczami opanuje parkiet dając okazję do zgarnięcia super nagród w konkursach.

Wielki Finał zostanie rozegrany systemem turniejowym. Oznacza to, że 16 drużyn chłopców i 16 drużyn dziewcząt utworzy pary rozpoczynające rywalizację od 1/16 finału. Zwycięska drużyna z każdej pary awansuje do kolejnego etapu. Droga do finału to 4 coraz trudniejsze mecze – zespoły, które wygrają każdy z nich staną do walki o złoty medal.

[IMG]2[/IMG]

Mecze 1/16 i 1/8 finału, ćwierćfinały oraz półfinały zostaną rozegrane w obiektach sportowych na terenie Trójmiasta. Faza medalowa turnieju, czyli łącznie 4 spotkania (finały i spotkania o trzecie miejsce) odbędą się już na głównym parkiecie Ergo Areny.

Zwycięzcy nie wrócą do domów z pustymi rękami. Oprócz medali otrzymają sprzęt sportowy o wartości 10 tysięcy złotych za zajęcie pierwszego miejsca, 7 tysięcy za miejsce drugie i 5 tysięcy za uplasowanie się na najniższym stopniu podium. Ponadto najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców zostaną zaproszone do udziału w obozie treningowym Energa Basket Camp, który poprowadzi ambasador Energa Basket Cup, Adam Wójcik.

Gra na profesjonalnym boisku, w świetle jupiterów i przy dopingu kibiców to dla zawodniczek i zawodników doskonała okazja do tego, aby poczuć się jak zawodowi koszykarze.

Muzyczny deser zaserwuje O.S.T.R., który wystąpi na zakończenie tegorocznego Wielkiego Finału.

[IMG]4[/IMG]

[IMG]3[/IMG]