Politycy nie zabijajcie polskich mediów

18.06.2024 14:00 13 PM/KPP Puck

Sprzedawała przez internet nieistniejące smartfony. Znaleźli ją w więzieniu

Fot. KPP Puck

Podając się za inną osobę, wystawiała smartfon na sprzedaż, po trzymaniu pieniędzy urywała kontakt z kupującymi. Okazało się, że 25-latka z powiatu puckiego przebywa już w zakładzie karnym za podobne oszustwa.

Śledczy ustalili, że sprzedający na portalu sprzedażowym, wystawiał telefon komórkowy, a po otrzymaniu wpłaty pieniędzy za jego zakup, nie przesyłał przedmiotu do kupującej osoby.

Zebrany materiał dowodowy doprowadził śledczych do 25-letniej mieszkanki powiatu puckiego, która od września 2023 roku przebywa w zakładzie karnym za podobne oszustwa - informuje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku.

Policjanci ustalili, że 25-latka, za pośrednictwem internetowych stron sprzedażowych, oszukiwała zainteresowanych kupnem telefonów komórkowych. Podając się za inną osobę, wystawiała smartfon jako otrzymany w prezencie, nowy, nieużywany w wyższej kwocie lub jako używany w bardzo dobrym stanie, w niższej kwocie.

Fot. KPP Puck Fot. KPP Puck Fot. KPP Puck Fot. KPP Puck Fot. KPP Puck

Nieistniejące telefony wystawiane na sprzedaż, oferowane były zainteresowanym w kwocie od 950 zł do 2300zł. Po otrzymaniu pieniędzy wpłacanych na różne konta bankowe 25-latka urywała kontakt z pokrzywdzonymi - dodaje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk.

Śledczy z puckiej komendy ustalili ponadto, że 25-latka dopuszczała się przestępczych czynów od 2019 roku na terenie całego kraju. Zebrany materiał dowodowy z wielu jednostek Policji pozwolił przedstawić młodej mieszkance powiatu puckiego 28 zarzutów dotyczących oszustw internetowych.

W poniedziałek (17 czerwca) 25-latka została doprowadzona z zakładu karnego przez funkcjonariuszy z Wydziału Konwojowo – Ochronnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, do puckiej komendy, gdzie usłyszała 28 zarzutów.

Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...