22.07.2022 08:48 0 PM/mat.pras.

Rozpoczął swój ekstremalny wyczyn i płynie przez Loch Ness

Fot. Piotr Biankowski

W piątek (22 lipca) o 6:57 czasu polskiego, rumianin Piotr Biankowski rozpoczął swoją próbę. Wypłynął z Lochend i będzie zmierzał w kierunku Fort Augustus. Czekają go trudne warunki, bo temperatura wody, w najcieplejszym momencie wyniesie max 15°C. Na szczęście nie ma wiatru, jezioro jest bardzo spokojne.

Czytaj również: Popłynie, by zebrać pieniądze na zakup łóżek dla rodziców małych pacjentów

Wyczyn Piotra można na bieżąco śledzić w internecie pod adresem: https://maps.findmespot.com/s/54N4, gdzie jest prowadzony tracking łodzi asekurującej Piotra.

Członkinią ekipy, wspierającą Piotra przed startem oraz na łódce jest Aleksandra Kabelis. Ola jest pływaczką zimową, a także posiada uprawnienia ratowniczki medycznej, co jest ważne z punktu widzenia tak ekstremalnego wyczynu. Obserwatorem i pilotem jest Kevin Murphy – brytyjski pływak, członek British Long Distans Swimming Association, nazywany „królem La Manche”, który na swoim koncie ma również przepłynięcie jeziora Loch Ness. To z jego rąk Piotr otrzyma oficjalny certyfikat, zatwierdzający udaną przeprawę i tym samym stanie się – mamy nadzieję - pierwszym Polakiem i jedną z niemal 30 osób na świecie, która z sukcesem ukończyła próbę i przepłynęła jezioro Loch Ness – informuje Marta Tomaszewska, Fundacja Ronalda McDonalda.

Piotr płynie by zebrać środki na łóżka dla rodziców do działających w strukturach „Szpitali Pomorskich” oddziałów pediatrycznych, w tym w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni.

Próbę przepłynięcia Loch Ness podjął dla uczczenia dwudziestolecia działalności Fundacji Ronalda McDonalda, której jest ambasadorem. Jego pływackiemu wyzwaniu towarzyszy zbiórka środków na zakup łóżek dla rodziców, które trafią do „Szpitali Pomorskich”, które mają oddziały dziecięce m.in. w szpitalach w Gdyni i w Wejherowie.

Piotr ma do przebycia ok. 37 km w akwenie głębokim na 230 metrów. Przeprawa może potrwać nawet kilkanaście godzin.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...