29.05.2022 10:44 6 WH/TTM/UM Wejherowo

Nagrody i koncerty z okazji Dnia Jakuba w Wejherowie

Fot. Jakub Dulko/TTM

Za nami Dzień Jakuba, czyli urodziny Wejherowa. W sobotę (28 maja) na rynku wystąpił m.in. Andrzej Piaseczny i Natalia Capelik-Muianga. Dorota Muża-Szlas, dyrektor wejherowskiej szkoły muzycznej, otrzymała Miniaturę Statuetki Jakuba Wejhera.

Przyznanie Pani Dorocie Muża-Szlas Miniatury Statuetki Jakuba Wejhera w Dniu Jakuba przypadło w roku Jubileuszu 50-lecia istnienia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie i jak podkreślił prezydent Krzysztof Hildebrandt jest uznaniem za wieloletni wkład pracy w rozwijanie i doskonalenie talentów muzycznych dzieci i młodzieży, którzy zdobywają najwyższe miejsca na wojewódzkich i ogólnopolskich, a także na międzynarodowych konkursach muzycznych. Jest także podziękowaniem Jej za kreowanie wizerunku szkoły o wysokim poziomie artystycznym i wykonywaną z pasją pracę na rzecz upowszechniania kultury muzycznej wśród mieszkańców - informuje wejherowo.pl.

Jestem bardzo zaskoczona, ponieważ o nagrodzie prezydenta wiedziałam, ale o statuetce nie. To dla mnie bardzo ważna nagroda. Duża przyjemność i jeżeli człowiek się tego nie spodziewa, tym większa radość. Dla całej społeczności Wejherowa ta szkoła powinna być ważna. Kształcimy młodzież i dzieci z całego powiatu. Nasza młodzież zawsze uświetnia uroczystości, promuje nasze miasto nie tylko w regionie i województwie, ale też i w Polsce i na świecie - mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Dorota Muża-Szlas.

Podczas imprezy zostały też wręczone z okazji Święta Miasta Nagrody Prezydenta Miasta Wejherowa. Otrzymali je: Alicja Orszulak - Wolontariuszka Stowarzyszenia WUTW, Grażyna Szczepanowska - Skarbnik Stowarzyszenia WUTW, Mirosław Gaffka - Prezes ZKP O. Wejherowo, Zofia Kusterska – Przewodnicząca Stowarzyszenia Przyjaciół Rodziny w Wejherowie, Dominika Miotke – studentka II roku socjologii KPSW, Piotr Bukowski – nauczyciel PSM I st. w Wejherowie, Agata Sulborska – uczennica PSM II. st. w Gdańsku, Michał Parzych – Prezes Stowarzyszenia “Pomorska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Gryf”, Jan Plata-Przechlewski – pisarz, dziennikarz, autor komiksów, członek Gdańskiego Klubu Fantastyki, Alicja Araszkiewicz - instruktor animacji filmowej w WCK, Mateusz Dolatta – współinicjator WW Hiop-Hop Fest, Dorota Muża-Szlas – dyrektor PSM I st. w Wejherowie, Monika Formella – organizatorka imprez charytatywnych, Robert Wicon – Wiceprezes i trener KS “Tytani”, Bartłomiej Szreder – Prezes Klubu Kultuyrystycznego I Sportów Siłowych “Apollo” w Wejherowie, Tomasz Klas – Prezes Zarządu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie, Lucyna Mruk – koszykarka, trzykrotna mistrzyni Polski, trener i nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wejherowie, Elżbieta Lieder – Prezes Stowarzyszenia Miłośników Muzyki w Wejherowie, kierownik sekcji fortepianu w PSM I st. w Wejherowie.

Przede wszystkim większość czeka na gwiazdę wieczoru - Andrzeja Piasecznego - artysta, który już kilka razy występował w Wejherowie i cieszy się dużą popularnością - zwraca uwagę prezydent Krzysztof Hildebrandt. - Musimy pamiętać, że przez dwa lata nie było żadnych imprez na rynku z uwagi na covid. Dzisiaj cieszymy się, że możemy się z powrotem spotykać i cieszyć, bo to są urodziny miasta. Jak urodziny miasta, to urodziny społeczności, czyli wszystkich tych, którzy mieszkają w Wejherowie.

Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM

Uroczystość została poprzedzona odegraniem Hejnału Miasta Wejherowa przez zespół trębaczy, a także salwą armatnią w wykonaniu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie. Imprezę poprowadził Tomasz Podsiadły. Przed publicznością dwukrotnie wystąpił również zespół Classic Brass Quintet Natalia Cepelik.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...