16.05.2022 14:00 0 AB/TTM

Noc Muzeów 2022: Durzę się w mundurze w wejherowskim muzeum

Fot. TTM

Po dwóch latach przerwy Noc Muzeów na dobre wróciła do Wejherowa. Starostwo wejherowskie zorganizowało wydarzenie w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, a tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Durzę się w mundurze”.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Przypomnijmy, że miasto Wejherowo również przygotowało wiele atrakcji dla zwiedzających. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Natomiast w muzeum, goście mieli okazję zobaczyć siedem wystaw czasowych i stałych w dwóch budynkach muzeum.

Dzisiaj Noc Muzeów spędzamy pod hasłem „Durzę się w mundurze”. Każdy z pracowników muzeum miał okazję przebrać się w uniform służbowy, mundur, jaki mu najbardziej odpowiada. Ja wybrałem strój lekarza - mówi Tomasz Fopke, dyrektor muzeum.

Pracownicy placówki przygotowali dla gości niespodziankę. Osoby, które zebrały siedem stempli przy wystawach, otrzymywali wybraną przez siebie książkę z muzealnego zasobu. Tych książek w pewnym momencie zabrakło, ponieważ jak informują pracownicy, frekwencja była bardzo duża.

Mieliśmy rekordową liczbę zwiedzających. Ludzie chcą wrócić do normalności, pobyć ze sobą i łyknąć kultury. Możemy stwierdzić, że odwiedziło nas ponad 1500 zwiedzających - dodaje Fopke.

Do wydarzenia włączyło się również Stowarzyszenie Spichlerz Sztuki, które przygotowało wystawę o tematyce związanej z mundurami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24