16.05.2022 13:10 5 WH/TTM/UM Wejherowo

Za nami Wejherowska Noc Muzeów

Fot. TTM

Pokazy, wystawy, zwiedzanie krypt klasztornych i wycieczki po Kalwarii – tak wyglądała Wejherowska Noc Muzeów w sobotę (14 maja). To powrót wydarzenia po dwóch latach od pandemii koronawirusa.

Za nami Noc Muzeów. W całej Polsce obiekty muzealne otworzyły się dla zwiedzających oferując darmowe zwiedzanie bądź za symboliczną złotówkę. Nie inaczej było w Wejherowie.

Miasto zorganizowało wydarzenie Wejherowska Noc Muzeów. Zwiedzający mieli okazję zwiedzić bezpłatnie ratusz, kalwarię czy krypty klasztorne.

W ratuszowej sali obrad Rady Miasta, z unikalną wystawą zaprezentowało się Wejherowskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie, które w ubiegłym roku obchodziło jubileusz 185-lecia. Wystawę o historii i współczesnej działalności mogliśmy oglądać właśnie podczas Nocy Muzeów. Z tej okazji wydano także jednodniową gazetkę okolicznościową – informuje miasto.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Fotogaleria z wydarzenia

Ponadto zwiedzający mogli odwiedzić gabinet prezydenta i zrobić sobie z nim zdjęcie czy otrzymać pamiątkową kartkę. Dostępna była także wystawa rzeźb Artura Szołdry.

Bardzo się cieszymy, że te dwa lata minęły i w końcu ratusz jest otwarty. Każdy potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem. Nie każdy odwiedza ratusz, a na tę noc staramy się uatrakcyjnić to miejsce poprzez różne wystawy – mówi prezydent Krzysztof Hildebrandt.

Natomiast na rynku zaparkowały zabytkowe samochody udostępnione przez Muzeum Techniki Wojskowej Gryf.

Wejherowska Wspólnota Pokoleń udostępniła swoją ekspozycję, która znajduje się w budynku parafii pw. Trójcy Świętej, przy ul. Kościuszki 2 w Wejherowie. Zwiedzający mogli zobaczyć pamiątki z czasów Solidarności, a także wystawę poświęconą zbrodni katyńskiej i żołnierzom wyklętym – relacjonują pracownicy urzędu.

Fajnie tutaj jest. Pierwszy raz jesteśmy na nocy muzeów. Zawsze chcieliśmy być, ale tym razem się udało. Dzieciaki mają zdjęcia z prezydentem – zwraca uwagę pani Ewa z Wejherowa.

Natomiast Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaproponowała mobilną grę terenową „Podróż za jedną książkę”, która rozgrywała się w centrum miasta. 


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24