11.04.2022 14:35 2 PM

Wejherowski chór zwycięzcą festiwalu w Szczecinie

mat.pras.

Wejherowski chór Camerata Musicale przywiózł z festiwalu w Szczecinie grand prix, nagrodę dla najlepszego chóru mieszanego i dla najlepszego dyrygenta. Muzycy triumfowali na 9. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralno-Pasyjnej w Szczecinie.

Na festiwalu, który odbywał się w miniony weekend zaprezentowało się 14 chórów z Polski, Hiszpanii i Włoch. Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się zespół z Wejherowa. Camerata Musicale zaprezentowała cztery kompozycje w tym między innymi „Ave Verum Corpus Piotr Grinholc” - utwór napisany specjalnie dla wejherowian. Swoją twórczością podbili serca jury i zgarnęli trzy główne nagrody.

Grand Prix, Złote Pasmo w kategorii chórów mieszanych oraz nagroda dla najlepszego dyrygenta dla Aleksandry Janus. Trudno wyrazić jak bardzo cieszymy się z nagród, które Jury pod przewodnictwem pani prof. Elżbiety Wtorkowskiej przyznało nam w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralno-Pasyjnej w Szczecinie. Jesteśmy przeszczęśliwi – poinformowali chórzyści tuż po festiwalu.

Wejherowski Chór Mieszany Camerata Musicale powstał w grudniu 2011 roku, niejednokrotnie już zdobywał nagrody na festiwalach i konkursach w kraju i zagranicą. Chór współpracował również z takimi świetnymi muzykami jak Cezary Paciorek, Maciej Sikała, Weronika Korthals, Chór Sceny Muzycznej Gdańsk, Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej czy Orkiestra Garnizonowa z Torunia. Brał udział w licznych koncertach na terenie Wejherowa i okolic. W skład zespołu wchodzą ludzie z różnych środowisk, których łączy pasja wspólnego muzykowania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...