04.04.2022 13:30 4 WH/TTM

Śpiewali pieśni wielkopostne w kieleńskiej świątyni

Fot. Marek Trybański/TTM

Za nami XIV Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej w Kielnie. Nagrodę główną za propagowanie muzyki sakralnej otrzymał Chór Mieszany "Laudate Dominum" z Wejherowa.

Wydarzenie odbyło się w sobotę (2 kwietnia) w parafii pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Kielnie. Konkurs powrócił po dwuletniej przerwie spowodowanej koronawirusem.

Festiwal z tradycjami. Pomimo repertuaru wielkopostnego widać duży entuzjazm na twarzach wszystkich ludzi. Trzeba przyznać, że bardzo wesoły odbiór, choć czas wielkiego postu jest dosyć specyficzny. Kościół praktycznie jest pełen – mówi wójt gminy Szemud Ryszard Kalkowski w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

W konkursie udział wzięło 13 chórów nie tylko z Pomorza, ale z różnych zakątków Polski.

Mieliśmy chór z Polkowic, ze Szczecina i z Poznania. Jesteśmy zaskoczeni frekwencją podczas przesłuchać chórów, gdzie kościół był pełny. W poprzednich latach to się nie zdarzało – zwraca uwagę Tomasz Stein, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

Nagrodę dla najlepszego dyrygenta festiwalu otrzymała Agnieszka Sowa z Chóru Akademickiego Politechniki Bydgoskiej, natomiast nagrodę główną za propagowanie muzyki sakralnej - Chór Mieszany "Laudate Dominum" z Wejherowa. Nagroda Specjalna za najlepsze wykonania pieśni pasyjnej w języku kaszubskim trafiła do Chór Kameralny "Voces Sine Terminis" z Poznania. Grand Prix XIV Pomorskiego Festiwalu Pieśni Wielkopostnej zdobył Chór "Cartusia" z Kartuz. Pełna lista zwycięzców znajduje się tutaj.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Więcej zdjęć z wydarzenia dostępnych w fotogalerii.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24