14.03.2022 13:00 0 AB/TTM

Artyści z gminy Szemud zagrali dla uchodźców

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W niedzielę (13 marca) w Centrum Sportowym w Kielnie odbył się koncert lokalnych artystów. Muzycy wspólnie zagrali dla ukraińskich uchodźców. Podczas wydarzenia do puszek były zbierane datki, które zostaną przekazane na pomoc obywatelom Ukrainy przebywającym na terenie gminy Szemud.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Z inicjatywą koncertu wyszli sami artyści, którzy w ten sposób chcieli się solidaryzować oraz pomóc Ukraińcom. Na scenie wystąpili m.in. Orkiestra Dęta gminy Szemud, Małgorzata Kaszubowska czy ksiądz Robert Kaczorowski.

Nasi lokalni artyści mają szansę wspólnie zagrać dla uchodźców, którzy przybyli na teren gminy. Jest to szansa, aby zjeść ciasto, wypić kawę, przy okazji znaleźć pieniążki, datki. Niektórzy przynieśli artykuły spożywcze - mówi Ryszard Kalkowski, wójt gminy Szemud.

Na terenie gminy Szemud obecnie przebywa blisko 300 Ukraińców. Mieszkańcy nadal aktywnie pomagają, przynoszą datki czy produkty, które przekazywane są uchodźcom. Koncert lokalnych artystów to wydarzenie, z którego cały zysk przeznaczony zostanie właśnie na taką pomoc.

Cały dochód przeznaczony zostanie dla Uchodźców, którzy już przebywają na terenie naszej gminy. Chcemy pokazać, że jesteśmy bogaci nie tylko w sercu, ale i muzycznie. Nasi artyści odpowiedzieli na nasz apel i postanowili wystąpić w charytatywnym koncercie na rzecz uchodźców - mówi Tomasz Stein, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

Goście oprócz posłuchania lokalnych artystów, mogli również obejrzeć wystawę obrazów z miejscowego centrum kultury. Na głodnych z kolei czekały domowe produkty przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...