09.02.2022 17:00 1 WH/TTM

‘Sztuka przestrzeni/przestrzeń sztuki’ w podziemiach wejherowskiego muzeum

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Za nami otwarcie kolejnej wystawy w ramach akcji „Spichlerz Sztuki” - „Sztuka przestrzeni/przestrzeń sztuki”. Zwiedzający do końca lutego będą mogli oglądać rzeźby Adrianny Majdzińskiej i Czesława Podleśnego.

Spichlerz Sztuki działa już od 10 lat. W tym czasie w Wejherowie zaprezentowało się ponad stu artystów z takich dziedzin jak malarstwo czy rzeźba.

Zaczęliśmy zupełnie spontanicznie, a to już 10 lat. Myślę, że daje nam to pewność, że to, co robimy jest dobre. Nie robilibyśmy tego, gdybyśmy w to nie wierzyli. Jest duże poruszenie w mieście przez to, co robimy i na tym nam zależy - aby pokazać sztukę w najlepszym wydaniu – mówi Marta Papierowska, współorganizatorka wydarzenia w rozmowie z TTM.

Te wydarzenia cieszą się bardzo dużą popularnością, ponieważ artyści, ich rodziny, przyjaciele, jak również mieszkańcy bardzo chętnie uczestniczą w tego typu wydarzeniach – zwraca uwagę Anna Kąkol, koordynator imprezy.

W ostatnim czasie w Spichlerzu pojawiła się nowa wystawa - „Sztuka przestrzeni/przestrzeń sztuki”, czyli nietypowe rzeźby autorstwa Ady Majdzińskiej i Czesława Podleśnego.

Czesław to człowiek orkiestra. On ma taką energię, która pozwala na tworzenie wielkich rzeźb, sprawdza się w każdej skali. Ada robi bardziej abstrakcyjne rzeczy, surowe formy. Bardzo dobrze ze sobą współgrają i dopełniają się – wyjaśnia Artur Wyszecki, współorganizator.

Artyści nie mogli pojawić się w Wejherowie ze względu na pozytywne wyniki testów na Covid.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Więcej zdjęć z wydarzenia.

Wystawa dostępna będzie do końca lutego w podziemiach Pałacu Przebendowskich.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24