03.02.2022 14:00 0 AB/TTM

Plener prac wielkogabarytowych w Bieszkowicach

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Do Bieszkowic przyjechali malarze i rzeźbiarze z wielu zakątków Polski, by stworzyć wielkogabarytowe prace. 'Te plansze to początek naszego parku iluzji zwierząt i wierzeń, który chcemy stworzyć przy dworku drzewiarza' - mówi Natasza Sobczak, dyrektor BCK Gminy Wejherowo.

Wielkogabarytowe prace będzie można zobaczyć w sobotę (5 lutego). Do Bieszkowic przyjechali rzeźbiarze i malarze, którzy są stałymi bywalcami i twórcami pleneru. Nie zabrakło jednak nowych artystów, którzy po raz pierwszy będą współtworzyć wystawę.

Zawsze staramy się zapraszać nowe osoby, oczywiście mamy stałych bywalców którzy od lat do nas przyjeżdżają. Na tym plenerze mamy dwie nowe osoby, malarza i malarkę, jeżeli chodzi o rzeźbiarzy to skład jest taki sam, ponieważ chcemy zachować taki sam styl rzeźb. Rzeźbimy elementy do parku iluzji czyli zwierzęta, żeby stworzyć żywe zoo dla dzieci - mówi Natasza Sobczak, dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo.

Głównymi odbiorcami prac mają być dzieci, które będą mogły na ich tle zrobić sobie zdjęcie. Największe z malowideł mają nawet do 2 metrów wysokości i 1,5 metra szerokości.

Są to obrazy wielkoformatowe jak widać, malujemy głównie dla dzieci, żeby było pięknie i kolorowo. Wszystko malujemy sami i od ręki. Nasze prace są baśniowe, dlatego żeby podobało to się dzieciom, które będą mogły sobie przy tym zrobić zdjęcie - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Małgorzata Krause z Dzierzgonia.

Od kwietnia plener będzie stał przy dworku drzewiarza w Bieszkowicach.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...