17.12.2021 10:00 0 WH/TTM

‘Gwiazdka tuż, tuż...’ - wybrano najpiękniejsze szopki i kartki świąteczne

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Za nami rozstrzygnięcie Pomorski Konkurs Plastyczno-Literacki „Gwiazdka tuż, tuż...”. W czwartek (16 grudnia) w auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbyło się podsumowanie i przyznanie nagród.

Gwiazdka nigdy nie zawodzi. Zawsze na ten konkurs wpływa najwięcej prac. Prace jak zwykle piękne, adekwatne do tematu. Kartki świąteczne są w klimacie kaszubskim, natomiast szopki zawsze nas fascynują – mówi Mariola Błaszczuk, wicedyrektor PZPOW w Wejherowie.

W konkursie udział mogli wziąć uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Przygotowano kategorie – szopka, karta świąteczna malarska, grafika komputerowa, kategoria literacka: poezja bądź proza. Wpłynęło ponad 700 prac. Komisja ponad tydzień wybierała zwycięzców zabawy.

W czwartek (16 grudnia) nagrodzeni zostali laureaci (I-III miejsce), a w piątek (17 grudnia) – wyróżnienia.

Przygotowałam kartkę świąteczną w technice tradycyjnej, czyli malowałam farbami akwarelowymi. Kartka przedstawia rodzinę bałwanów w śnieżnej scenerii przeplatane z motywem kaszubskim. Tak to się mi spodobało, nagle do mnie przyszło. Od kilku lat rysuję, w konkursie biorę udział już nie pierwszy raz i zawsze zajmuje jakieś miejsce - wyjaśnia Nikola Pelcer, laureatka w kategorii kartka świąteczna z PZS Reda.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Więcej zdjęć w naszej fotogalerii.

Prace będzie można oglądać w siedzibie PZPOW przy ul. 3 Maja w godzinach 15:00-19:00.

Pełna lista zwycięzców znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24