14.12.2021 10:30 6 WH/UG Szemud

Młoda skrzypaczka z gminy Szemud w węgierskim talent show. Potrzebne głosy

Fot. Virtuosos Talent Show/Facebook

Zoja Syguda z gminy Szemud dostała się do półfinału konkursu „Virtuosos Talent Show” - pierwszy na świecie konkurs muzyki klasycznej w telewizji. 12-latka gra na skrzypcach od ponad 3 lat. Do niedawna nie miała nawet swojego instrumentu, a pomimo to osiąga muzyczne sukcesy. Teraz skrzypaczka potrzebuje głosów, aby dostać się do kolejnego etapu programu.

„Virtuosos Talent Show” to węgierski program telewizyjny oparty na muzyce klasycznej dla dzieci i młodzieży. W programie biorą udział muzycy, którzy grają na instrumentach takich jak pianino, flet, akordeon czy skrzypce.

W siódmej edycji muzycznego talent show udział wzięła Zoja Syguda – 12-letnia mieszkanka gminy Szemud, która gra na skrzypcach od ponad 3 lat.

Dziewczyna jest stypendystką Rady Gminy Szemud. Mieszkańcy mogą kojarzyć skrzypaczkę z imprez gminnych i konkursów, w których brała udział. Śpiewa także w scholi „Jagiellnonki".

W niedalekiej przeszłości młoda mieszkanka gminy Szemud nie miała nawet swojego instrumentu. Za nagrodę pieniężną z wygranej w talent show chciała kupić skrzypce. Jej historię usłyszał węgierski ceniony lutnik Pál Rácz, który podarował jej wymarzony instrument.

To nasza miła, skromna, pracowita i ogromnie utalentowana Zoja. Ma nareszcie własne skrzypce, ale może zdobyć jeszcze więcej. Do ubiegłego roku chodziła do szkoły do Bojana, ale teraz ma indywidualny tok. Jest uczennicą Szkoły Muzycznej I st. w Wejherowie, w klasie skrzypiec. Jeździ też na lekcje indywidualne i kursy mistrzowskie w Polsce. A co najważniejsze - uczy się grać dopiero 3,5 roku. To co ona robi, to jest mega wyczyn. Bardzo wspiera ją dumna mama – mówi Aleksandra Perz.

Zoja dostała się do półfinału „Virtuosos Talent Show”. Aby pozostać w programie i mieć szansę na wygraną, potrzebuje głosów publiczności. Należy wejść na stronę konkursu, kliknąć na czerwony guzik, zarejestrować się i głosować serduszkiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...