07.12.2021 09:30 6 AB/mat.pras.

Jarmarki bożonarodzeniowe w okolicy. Sprawdź gdzie!

Fot. gdański jarmark

Okres przedświąteczny to czas przygotowań i kupowania prezentów. Wiele miast i gmin regionu wyszło mieszkańcom na przeciw organizując jarmark bożonarodzeniowy. Gdzie zatem można znaleźć stragany ze świątecznymi akcesoriami?


Wejherowo

W Wejherowie jarmark rozpocznie się 10 grudnia i potrwa do 23 grudnia. Stragany będą czynne od poniedziałku do czwartku w godzinach 12:00-19:00, a w piątki, soboty i niedziele w godzinach 12:00-21:00. Na wejherowskim rynku stanie 19 stanowisk ze świątecznymi dekoracjami, prezentami, ręcznie wykonane ozdoby, stroiki świąteczne wyroby i słodycze. Na smakoszy także będą czekać specjały kulinarne takie jak pierogi czy sery góralskie. Obok straganów otwarte zostanie również lodowisko, które będzie bezpłatne. W soboty i niedziele od godziny 17:00 będzie można spotkać Mikołaja.

Fot. UM Wejherowo


Choczewo

Jarmark bożonarodzeniowy w Choczewie odbędzie się 11 grudnia po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Goście będą mogli kupić prezenty, ozdoby świąteczne, zabawki, słodycze czy świąteczne potrawy. Całej imprezie towarzyszyć będą dźwięki kolęd. Dzieci na jarmarku odwiedzi święty Mikołaj, będzie na nich czekać także wenecka karuzela. Stoiska będą czynne na placu przed Urzędem Gminy od 10:00 do 14:00.

Facebook.com/Gmina Choczewo


Gdynia

Jarmark świąteczny rozpoczął się 4 grudnia i potrwa do 30 grudnia. Na placu Grunwaldzkim stoi kilkadziesiąt stoisk, na których będzie można znaleźć lokalne przysmaki, a także pamiątki, pomysłowe prezenty i ręcznie szyte ubrania.

źródło: UM Gdynia


Gdańsk

W Gdańsku na jarmark przychodzić można już od 19 listopada. Potrwa do 24 grudnia. Oferuje regionalne przysmaki, potrawy świąteczne, pomysły na prezenty i ozdoby świąteczne. Jarmark został podzielony na kilka stref. Jedna z nich to Mikołajkowy Zakątek, gdzie na gości czeka święty Mikołaj na świetlistym tronie.

źródło: UM Gdańsk


Rumia

W sobotę (18 grudnia) w Rumi na ulicy Pomorskiej na gości będą czekać wystawy świąteczne. Jarmark potrwa od godziny 14:00 do 20:00. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w warsztatach zdobienia pierników, tworzenia ozdób świątecznych. Dla dzieci zaplanowane są animacje i zabawy, a także kącik malucha do lat 3. Całej imprezie towarzyszyć będzie koncert kolęd i wizyta gościa specjalnego - świętego Mikołaja.

źródło: Jarmark Świąteczny w Strefie Dla Was


Puck

W Pucku Jarmark odbywał się od 4 do 5 grudnia. W tym roku ze względu na pandemię, po raz drugi stoiska zostały umieszczone na puckim Manhattanie. Na starym rynku dostępne były tylko atrakcje dla najmłodszych.

Fajnym miejscem na stoiska jest stary rynek, chociaż uważam, że tutaj na Manhattanie jest wygodniej wystawcom. Mają gotowe stoiska, gdzie mają podłączenie do prądu - informuje Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Fot. Marek Trybański/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...