02.12.2021 15:00 0 WH/mat.pras.

Setki tysięcy złotych na ‘WCK wirtualnie’

Fot. archiwum

Wejherowskie Centrum Kultury otrzymało blisko 170 tys. złotych dotacji z projektu „Konwersja cyfrowa domów kultury”. To pozwoli m.in. na stworzenie unikalnej ścieżki edukacyjnej „Wirtualna Galeria WCK”.

Ostatnie dwa lata pokazały, że praca, nauka czy kultura mogą rozgrywać się w przestrzeni internetowej. Pandemia wykreowała nową rzeczywistość i nowe możliwości.

Wejherowskie Centrum Kultury wzięło udział w projekcie „Konwersja cyfrowa domów kultury”, który finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

To niezwykle ważny projekt. Umożliwi nam on – w sytuacji, gdyby pandemia wymusiła ponowne zamknięcie instytucji kultury – dostęp do widzów. Widzom zaś pozwoli na zapoznanie się z wystawami prezentowanymi w naszej galerii. Olbrzymie zainteresowanie naszą wirtualną wystawą Józefa Wilkonia pokazało, że tego typu realizacje nie są próżnym trudem! Wręcz przeciwnie – spotykają się z niezwykle ciepłym przyjęciem widzów – mówi Anna Pobłocka, kierownik działu projektów Wejherowskiego Centrum Kultury.

Placówka otrzymało ponad 168 tysięcy złotych na projekt „WCK wirtualnie”. Dzięki temu zostanie utworzona ścieżka edukacyjna „Wirtualna Galeria WCK”.

To niezwykle ważny projekt. Umożliwi nam on – w sytuacji, gdyby pandemia wymusiła ponowne zamknięcie instytucji kultury – dostęp do widzów. Widzom zaś pozwoli na zapoznanie się z wystawami prezentowanymi w naszej galerii. Olbrzymie zainteresowanie naszą wirtualną wystawą Józefa Wilkonia pokazało, że tego typu realizacje nie są próżnym trudem! Wręcz przeciwnie – spotykają się z niezwykle ciepłym przyjęciem widzów – dodaje Pobłocka.

To oznacza, że zwiedzający będą mogli zobaczyć galerię Filharmonię Kaszubską bez wychodzenia z domu – wystarczy kilka kliknięć. W ostatnich latach dostępne były prace choćby: Jerzego Dudy-Gracza, Edwarda Dwurnika, Zdzisława Beksińskiego czy Salvadora Dalego.

Fot. mat. pras.

Projekt realizowany będzie do końca czerwca 2022 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...