23.11.2021 10:30 0 AB/Nadleśnictwo Choczewo

Konkurs na najdłuższą rybę rozstrzygnięty

Facebook.com/Nadleśnictwo Choczewo

Konkurs na najdłuższą rybę 2021 został oficjalnie zakończony. Wędkarze rywalizowali w czterech kategoriach: najdłuższy karp, najdłuższy szczupak, najdłuższy węgorz i najdłuższy lin. Najdłuższa ryba mierzyła ponad metr, a najcięższa ważyła 25 kg.

Do konkursu wpłynęło w sumie 7 zgłoszeń. Ryby miały być złowione w Jeziorze Choczewskim, a ich zdjęcia przesłane do nadleśnictwa. Tak wybrano czterech zwycięzców poszczególnych kategorii. Największą rybą był olbrzymi karp złowiony przez Jerzego Budzyńskiego.

Z wielką radością informujemy, że w kategorii najdłuższy karp po raz kolejny zwyciężył Pan Jerzy Budzyński, który złowił okaz mierzący 100 cm, o masie 25,25 kg! Jest to rekordowy karp złowiony w jeziorze Choczewo - informuje Nadleśnictwo Choczewo

Karp był najcięższą rybą, jednak nie najdłuższą. W kategorii szczupak zwyciężył Wojciech Bekisz, który złowił rybę mierzącą 104 cm i masie 8,30 kg. W kategorii najdłuższy lin wygrały dwie osoby. Weronika Klebba i Dawid Mallek zgłosili okaz o długości 46 cm. Natomiast najdłuższego węgorza mierzącego 65 cm złowił Hubert Frey.

Facebook.com/Nadleśnictwo Choczewo Facebook.com/Nadleśnictwo Choczewo Facebook.com/Nadleśnictwo Choczewo Facebook.com/Nadleśnictwo Choczewo

Główną nagrodą w konkursie były zezwolenia wędkarskie na łowienie z brzegu i łodzi przez cały rok 2022 lub pobyt w apartamencie Szklana Huta znajdującym się w nadleśnictwie. Kolejny konkurs odbędzie się w przyszłym roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24