19.11.2021 17:00 8 AB/TTM

Przegląd Małych Form Teatralnych w Wejherowie zakończony

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Tegoroczny Luterek był inny od poprzednich. Nie odbył się w formie konkursu, mimo to do Wejherowa zjechało się wielu młodych artystów, którzy zaprezentowali swoją krótką sztukę teatralną. Podczas wydarzenia, za jego promowanie i całokształt pracy nagrodę Remusa otrzymała Edyta Łysakowska-Sobiczewska.

XV edycja Luterka oficjalnie została zakończona. Przez dwa dni od 18 do 19 listopada, młodzi artyści z całej Polski prezentowali swoją wizję teatralną na scenach Filharmonii Kaszubskiej i I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule. Pomimo utrudnień związanych z pandemią i brakiem rywalizacji, zespoły artystyczne pojawiły się w Wejherowie.

Bardzo dobrze że duch nie upada, że zaprosiliśmy chociaż te kilka zespołów, że chcieli wystąpić mimo różnych problemów związanych z pandemią. Wszyscy, którzy tutaj byli cieszą się, że nie przerwaliśmy tradycji luterkowej i że te spotkania trwają. Mam nadzieję że w przyszłym roku będzie tak samo - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Edyta Łysakowska-Sobiczewska, współorganizatorka Luterka.

Podczas przeglądu nagrodą Remusa zarząd powiatu wejherowskiego uhonorował Edytę Łysakowską-Sobiczewską za promowanie sztuki teatralnej i stworzenie Luterka.

Drodzy miłośnicy teatru. Wszyscy kochacie teatr, dziękuję wam za te wszystkie lata. W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować osobie, która z wielkim oddaniem od wielu lat angażuje się w to wspaniałe dzieło - Edycie Łysakowskiej-Sobiczewskiej. Myślę, że ta jubileuszowa edycja jest doskonała, aby podziękować jej za wszystko i życzyć jeszcze wielu lat pracy - oznajmiła Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Oprócz spektakli, prowadzone były także warsztaty aktorskie. Kolejny Luterek odbędzie się za rok.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...