16.11.2021 15:30 3 AB/TTM

Młodzi aktorzy z całej Polski spotkają się w Wejherowie

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Tegoroczna XV edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka z pewnością będzie inna od wszystkich. Ze względu na pandemię, wydarzenie nie odbędzie się w formie konkursu, a młodzi aktorzy nie powalczą o statuetkę Pegaza.

Od czwartku do piątku (18-19 listopada) w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie i w Filharmonii Kaszubskiej młodzi aktorzy z całej Polski przedstawią swoją sztukę teatralną. Uczestnicy w wieku od 15 do 26 lat zaprezentują się na scenie w krótkiej przestrzeni czasowej do 30 minut. Tegoroczny Luterek odbędzie się pod patronatem twórczości Stanisława Lema oraz Tadeusza Różewicza.

XV edycja Luterka to przede wszystkim spotkanie młodych ludzi ze swoimi sztukami i prezentacją. To spotkanie z ich byłymi jurorami, reżyserami. Na to wydarzenie zapraszamy już w czwartek (18 listopada) o 19:00 w filharmonii, poświęcone twórczości Tadeusza Różewicza i z udziałem twórców uczestniczących w poprzednich Luterkach - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Jolanta Różyńska, dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury.

Jubileuszowa edycja będzie jednak inna od poprzednich. W tym roku Luterek nie odbędzie się w formie konkursu, a zatem młodzi aktorzy nie powalczą o główną nagrodę corocznego konkursu jaką jest statuetka Pegaza.

Niestety z uwagi na pandemię ta edycja nie jest konkursem. Konkurs nie może się odbyć, ponieważ zespoły przez miniony okres nie mogły pracować, ćwiczyć. Tegoroczny luterek będzie prezentacją ich dorobku artystycznego. To co zespoły najlepszego posiadają będą prezentować na scenie liceum Sobieskiego i na scenie Wejherowskiego Centrum Kultury. Zabezpieczamy się w formule online, nagrywamy wszystkie spektakle które będą prezentowane, będziemy je także prezentować później - dodała dyrektor.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Oprócz pokazu spektakli organizowane będą także warsztaty z dziedziny ruchu, emisji głosu czy pracy nad tekstem. Obecni będą mogli także zobaczyć wystawy prac konkursowych inspirowanych twórczością Stanisława Lema. Więcej na temat programu wydarzenia tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...