13.11.2021 09:24 5 WH/pomorskie.eu

Julia Ciesielska z Redy wśród najlepszych tancerzy na świecie

Fot. mat.pras.

Młoda tancerka z Redy została przyjęta do Wyższej Akademii Muzycznej The Juilliard School w Nowym Jorku. 19-letnia Julia Ciesielska będzie studiować na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie. Ciężko pracowała i starała się blisko rok, aby dostać się na wymarzone studia.

Julia Ciesielska pochodzi z Redy. Tancerka jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku. Przy wyborze studiów Julia kierowała się jednym celem. Jednak droga nie była łatwa.

Zawsze marzyłam o nauce w Juilliard School. Nie sądziłam jednak, że to marzenie może się spełnić. Jesienią 2020 r. rozpoczęłam aplikację do tej uczelni, a po przejściu przesłuchań: lekcji tańca klasycznego, współczesnego oraz prezentacji improwizacji, zostałam przyjęta – tłumaczy młoda tancerka.

19-latka rywalizowała z najlepszymi tancerzami z całego globu. Trwało to prawie rok, ale się opłaciło, bo teraz Julia jest studentką prestiżowej uczelni.

The Juilliard School w Nowym Jorku powstała w 1905 r. i jest częścią Lincoln Center for the Performing Arts. Uczelnia należy do 15 najbardziej elitarnych szkół w USA, do których dostać się najtrudniej. Obecnie kształci się w niej prawie 800 studentów. W szkole są trzy wydziały: aktorski, muzyczny i taneczny. Na ten ostatni wydział co roku przyjmowanych jest 24 tancerzy z grona kilkuset chętnych - informuje portal pomorskie.eu.

Edukacja w Juilliard trwa 4 lata i kończy się dyplomem Bachelor of Fine Arts.

Mimo że studiuję dopiero od 2 miesięcy, czuję, że rozwinęłam się jako tancerka i artystka. Mam tu mnóstwo zajęć, m.in.: taniec klasyczny, techniki tańca współczesnego Graham i Limon, partnerowanie, kompozycja tańca, muzyka czy pilates. Codziennie uczęszczam również na zajęcia liberal arts. Dzięki nim poszerzam wiedzę o kulturze, sztuce, społeczeństwie i sytuacji na świecie. Moje środowisko – artyści, tancerze, muzycy i aktorzy – inspirują mnie każdego dnia, a nauczyciele stanowią dla mnie wielki autorytet. Nauka w Juilliard School to spełnienie moich marzeń – dodaje Julia.

Mieszkanka Redy swoją przygodę z tańcem rozpoczęła, gdy miała 6 lat. Najpierw były to treningi tańca współczesnego i jazzu, później pojawiło się marzenie o byciu zawodową tancerką. Jednak do szkoły baletowej w Gdańsku trafiła cztery lata później niż jej rówieśnicy, więc musiała ciężko trenować, aby nadrobić zaległości. Julia jest laureatką wielu konkursów tanecznych. W 2019 roku dziewczyna otrzymała nagrodę marszałka województwa pomorskiego dla Młodych Twórców Kultury w wysokości 10 tys. zł. Zdobyła też tytuł Młodego Tancerza Roku 2019 w konkursie Instytutu Muzyki i Tańca przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodę prezydenta miasta Gdańska w dziedzinie kultury w 2019 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24