05.11.2021 14:34 0 WH/mat.pras.

Różne oblicza Różewicza w wejherowskiej filharmonii

Fot. mat.pras.

Czytanie na stojące, na leżąco i na plecach własnych – czy to wydarzy się w Filharmonii Kaszubskiej? Przed nami czytanie performatywne „Pułapka i inne teksty Różewicza”.

To niespotykany dotychczas w Wejherowie projekt z pogranicza próby czytanej, odsłaniającej kulisy powstawania spektaklu, a pełnowartościowego przedstawienia. Zaprosiliśmy do udziału wspaniałych artystów związanych między innymi z Teatrem Wybrzeże (Martę Kalmus – Jankowską, Piotra Jankowskiego, Grzegorza Otrębskiego), Teatrem Muzycznym (Katarzynę Wojasińską), Grzegorza Szlangę, Monikę Płomin, Michała Stachowskiego czy doskonale znanego mieszkańcom Wejherowa – Mieszka Weltrowskiego, informuje Filharmonia Kaszubska.

Projekt okraszony będzie muzyką na żywo, ciekawą scenografią i grą świateł. Zaproszeni artyści przeczytają fragmenty dramatów - „Dzidzibobo”,  czyli miłość romantyczna czeka już pod drzwiami, „Świadkowie, albo nasza mała stabilizacja”, „Akt przerywany”, „Dramat rozbieżny”, „Kartoteka”, „Pułapka” oraz utwory poetyckie z różnych okresów twórczości Tadeusza Różewicza.

Udowodnimy, że Różewicz może być nie tylko atrakcyjny, ale i nadal inspirujący. Zadbamy, by nie było to nudne spotkanie ze sztuką wysoką, a atrakcyjna porcja dostępu do kultury, która sprawi, że miłość do teatru i poezji zapłonie w sercach nawet najbardziej opornych widzów. Czytanie? Tylko czytanie? Nie! Przecież aktor ma do dyspozycji różne środki wyrazu: gest, mimikę, ruch, układ ciała. Może czytać na stojąco, na leżąco albo i na plecach własnych – czytamy w opisie wydarzenia.

Wydarzenie odbędzie się 18 listopada (czwartek) o godzinie 19:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny - wystarczy odebrać darmowe wejściówki, które czekają w kasie filharmonii.

Fot. mat.pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24