29.10.2021 16:28 7 AB/UM Wejherowo

Artysta z Wejherowa wystąpi przed tronem w Tajlandii

źródło: UM Wejherowo

Pochodzący z Wejherowa pianista Artur Sychowski został zaproszony do wykonania koncertu przed tronem królewskim w Tajlandii. Wcześniej artysta znany pod pseudonimem ARTur Moon wykonał utwory skomponowane przez władcę Tajlandii.

W tajskiej telewizji przy okazji święta narodowego ku czci pamięci Króla Ramy IX wyemitowano utwory skomponowane przez samego władcę Tajlandii. Za ich wykonanie odpowiedzialny był ARTur Moon, czyli Artur Sychowski.

Królewskie utwory w Tajlandii są bardzo popularne. Artur Sychowski miał zaszczyt je wykonać w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie. We wnętrzu obiektu zrealizował nagrania na koncertowym fortepianie.

Strona tajska do tego stopnia doceniła działalność naszego twórcy, że zapewniła, iż jego nagrania będą towarzyszyły także przyszłym uroczystościom upamiętniającym władcę Tajlandii - informuje Urząd Miasta w Wejherowie.

Ponadto muzyk został zaproszony na występ w 2022 roku do Tajlandii, gdzie ma koncertować przed tronem królewskim.

Artur Sychowski jest artystą podróżującym po całym świecie. Obecnie znajduje się w Indiach, gdzie koncertuje z okazji świąt narodowych. Jeden z występów odbywa się w rezydencji, w której podpisano Konstytucję Indii. Po powrocie z Indii pianista wyruszy do Meksyku. Tam przedstawi swój autorski projekt - koncerty w ciemności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...