27.10.2021 16:45 12 WH

Holy Wins w Wejherowie, czyli wigilia Wszystkich Świętych

Fot. archiwum

Kolegiata Świętej Trójcy w Wejherowie zachęca do wspólnego świętowania wigilii Wszystkich Świętych, która przypada w niedzielę (31 października). To katolicka alternatywna dla Halloween. W programie pokaz ogni i poczęstunek.

Holy Wins - święty zwycięża! Zapraszamy wszystkich - dużych i małych - na wigilię Wszystkich Świętych. Świat coraz częściej kultywuje świętowanie śmierci. My chcemy udowodnić, że można inaczej. Wychodzimy wspólnie na ulice Wejherowa, by poprzez śpiew i radość pokazać, że Jezus żyje i pokonał śmierć – mówią organizatorzy.

Świętowanie rozpocznie się od pochodu ulicami miasta, start o godzinie 17:30 sprzed parafii NMP Królowej Polski. Następnie dołączą wierni z parafii Chrystusa Króla i parafii św. Anny. O godzinie 18:30 odbędzie się eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu animowana przez zespół z parafii pw. św. Anny oraz Duszpasterstwo Młodzieży Concordia przy rynku. Po godzinie 20:00 uczestnicy zabawy zobaczą pokaz ogni i będą mogli skorzystać z poczęstunku. Około godziny 20:40 przemarsz odwiedzi parafię św. Leona Wielkiego na uwielbienie relikwii świętych i błogosławionych. Świętowanie w parafii pw. św. Leona rozpocznie się już o godzinie 20:00 równolegle, oba wydarzenia łączą się na wspólne uwielbienie relikwii, które poprowadzi wspólnota młodzieżowa tej parafii.

Fot. mat.pras.

Zachęcamy do zabrania świeczek oraz przebrania się za wybranego świętego lub błogosławionego. Wydarzenie będzie się odbywać na terenie kilku kościołów, bo jest to wspólne dzieło wszystkich parafii i wspólnot Kościoła wejherowskiego. Razem możemy więcej – dodają organizatorzy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24