26.10.2021 13:30 6 WH/TTM

Świętowali urodziny Pabla Picasso przy jego sztuce w Luzinie

Fot. Marek Trybański/TTM

W Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie zebrali się pasjonaci sztuki i nie tylko, aby świętować 140. urodziny Pabla Picassa i Międzynarodowy Dzień Artysty. W czasie wydarzenia ogłoszono, że placówka została jedynym przedstawicielem wystawy Pablo Picasso Grafika Nieokiełznana na całą Polskę.

Przypomnijmy, że w GOK Luzino trwa wystawa „Picasso w Luzinie”, gdzie dla zwiedzających przygotowano ponad 40 oryginalnych grafik wykonanych rożnymi technikami - drzeworytu, linorytu czy akwaforty. Szczegóły na ten temat znajdują się tutaj.

Ponad pół tysiąca ludzi przyjechało obejrzeć tę wystawę. Są to mieszkańcy Luzina, jak i całego województwa pomorskiego. Osobiście miałem okazję przyjmować gości z Krakowa i Warszawy. Tak mocno informacja o wystawie poszła w świat i z ciekawością się spotkała – mówi Rafał Płotka, dyrektor GOK Luzino w rozmowie z TTM.

W poniedziałek (25 października) w ośrodku spotkali się władze gminne, artyści i przedstawiciele stowarzyszeń. Wspólnie obchodzili 140. urodziny Pabla Picassa oraz Międzynarodowy Dzień Artysty. Nie zabrakło poczęstunku i występu muzycznego.

Nasza fundacja opracowała cały konspekt wystawy siedem lat temu i od tego czasu wypożyczamy te dzieła w te miejsca, gdzie chcą naszą kolekcję pokazywać – zwraca uwagę Dariusz Matyjas, prezes Mazurskiej Fundacji Sztuki Art Progress.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Zdjęcia z urodzin Pabla Picassa.

W czasie wydarzenia ogłoszono, że Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie został jedynym przedstawicielem wystawy Pablo Picasso Grafika Nieokiełznana na całą Polskę.

„Picassa w Luzinie” będzie można oglądać do 12 listopada.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24