25.10.2021 16:30 5 WH/TTM

Wiersze Karola Wojtyły w interpretacji Weroniki Korthals

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Za nami wyjątkowy koncert w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Redzie. W świątyni wystąpiła Weronika Korthals z zespołem. Artystka przedstawiła muzyczne interpretacje wierszy Karola Wojtyły.

Początkowo występ miał odbyć się w maju 2020 roku, ale było to niemożliwe przez pandemię. Teraz koncert miał miejsce w niedzielę (24 października).

Weronika Korthals z zespołem przedstawiła utwory z płyty „Więcej wierzyć”, gdzie znalazły się wiersze Karola Wojtyły.

Cieszę się, że w mieście, w którym mieszkam od lat nastu, razem z rodziną i zespołem możemy zaprezentować repertuar z tej płyty. Ta historia zaczęła się niepozornie, bo od konkursu plastycznego, a ja byłam poproszona, aby przygotować młodzież do występu. Pomyślałam, że najpiękniej będzie, kiedy podczas tego wydarzenia zabrzmią teksty Karola Wojtyły. Usiadłam przy pianinie, zaczęłam tworzyć muzykę i tak się wgryzłam w te teksty i wtedy pojawiła się myśl, że może zrealizowałabym taka płytę – wyjaśnia piosenkarka Weronika Korthals.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Cała fotogaleria tutaj.

Organizatorem wydarzenia była Fabryka Kultury. Kolejny koncert w Redzie wybrzmi za dwa tygodnie – 3 listopada. Będą to Redzkie Zaduszki Jazzowe, podczas których wspominani będą zmarli muzycy. Szczegóły znajdują się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24