21.10.2021 14:00 1 GCK Szemud

Szemudzka Grupa Teatralna w blasku na scenie

Fot. GCK Szemud

Mieszkańcy gminy Szemud w trakcie gali pn. „Wydarzenie kulturalne” mieli możliwość po raz pierwszy obejrzeć efekty nowego oświetlenia sceny zakupionego w ramach programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie” organizowanego prze PSE. Impreza odbyła się w niedzielę (17 października) w hali widowiskowo-sportowej w Szemudzie.

Oświetlenie estradowe, sceniczne to podstawowy element udanej organizacji imprezy - nie tylko koncertu, ale także premiery teatralnej czy wystawy. Efekty świetlne są jednym z tych elementów oprawy wydarzenia, które zaraz obok odpowiedniego nagłośnienia, są bardzo ważne - budują napięcie, podkreślą najważniejsze w danej chwili elementy scenografii, ale także wprowadzą odpowiednie tempo. Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza w tych momentach kiedy sytuacja na scenie jest stabilna i konieczne jest zbudowanie ruchu i pewnego dynamizmu. Główni bohaterowie wychodzą na scenę. Wystrojeni są w kostiumy, ich ruchy składają się na przemyślaną scenografię. Towarzyszą im dekoracje, a z głośników płynie muzyka. Elementy te, bardzo ważne, miałyby mniejsze znaczenie, gdyby nie… no właśnie – profesjonalne oświetlenie!

W ramach gali m.in. wystąpiły dwie młodzieżowe grupy z Szemudu i Bojana czyli uczestnicy Wakacyjnych Warsztatów Teatralnych. Podczas spektaklu dzieci tańczyły, wcielały się w różne role, jeździły na wrotkach – tworzyły piękne i dynamiczne przedstawienie. Głównym punktem programu artystycznego był występ Szemudzkiej Grupy Teatralnej z fragmentem inscenizacji w języku kaszubskim sztuki pt. „Katilina”, autorstwa ks. Leona Heykego oraz z programem kabaretowym wg własnego pomysłu „Jedze bana do Bojana”. Wystąpili: Iwona Piastowska, Ewa Kleszczewska, Elżbieta Grubba, Bożena Frąckowiak, Jan Dargacz i Jerzy Rzepka. Całość została wyreżyserowana przez Aleksandrę Perz i Beniamina Koralewskiego. Spotkanie wzbogaciły występy wokalne Aleksandry Tamary Perz i Gracjana Fopke. Artyści wykonali m.in. piosenkę O MIŁOŚCI ŚPIEWA CI. Autorem tekstu jest Tomasz Fopke, muzykę skomponował i zaaranżował Tomasz Perz (produkcja GCKSiR Szemud).

Fot. GCK Szemud Fot. GCK Szemud Fot. GCK Szemud Fot. GCK Szemud Fot. GCK Szemud Fot. GCK Szemud Fot. GCK Szemud Fot. GCK Szemud

Uroczystą galę prowadził Tomasz Stein – Dyrektor Centrum Kultury, który na zakończenie podziękował tym małym i tym dużym aktorom za twórczy wysiłek i występy. Cieszymy się, że do Hali sportowej w Szemudzie przybyło prawie 200 osób. Wśród gości obecni byli m.in. Genowefa Słowi – Przewodnicząca Rady Powiatu Wejherowskiego, Aleksandra Perz – Przewodnicząca Rady Gminy Szemud, Witold Hoppa – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Szemud, Barbara Rzeszewicz - Sekretarz Gminy Szemud. Niedzielny wieczór pełen wyzwań zakończył się SUKCESEM.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...