18.10.2021 15:00 2 PM/TTM

Chór Gaudeamus obchodził swoje 10-lecie

Fot. Monika Wejer/TTM

Chór żeński Gaudeamus istnieje 10 lat – uroczyste świętowanie okrągłej rocznicy istnienia chóru odbyło się w sobotę (16 października) w Gościcinie i Bolszewie. Nie zabrakło wspomnień, gratulacji, życzeń i podsumowań.

Wszystko zaczęło się od trzech osób, w tej chwili jest 19 chórzystek.

Lubimy się bawić, nie tylko śpiewając. Jak wyjeżdżamy na koncerty, to przypominają nam się stare czasy. Zapraszamy wszystkich do naszego chóru. Wyjeżdżamy na różne występy, zwiedziliśmy pół świata, w zeszłym roku byliśmy w Pradze. Dziękujemy naszym dyrygentom - mówiła dla Twojej Telewizji Morskiej Alina Mazurkiewicz-Sychowska, prezes chóru Gaudeamus.

Spotykamy się dwa razy w tygodniu, praca przebiega bardzo dobrze, panie są bardzo zdyscyplinowane. Sięgamy po repertuar zarówno sakralny, który wykonujemy podczas mszy świętych, ale także po repertuar rozrywkowy - mówi Miłosz Janiak, dyrygent chóru Gaudeamus.

Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM

Chór Gaudeamus powstał z inicjatywy mgr Agaty Jasińskiej w 2011 roku, pod nazwą Żeński Chór Gaudeamus. W 2014 r przeszedł pod opiekę Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo pod nazwą Chór Gaudeamus Gminy Wejherowo. Od marca 2017 do końca 2019 roku chór prowadził Marek Rogalski. Obecnie chórem dyryguje Miłosz Janiak. Chór skupia 19 osób w różnym wieku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24