09.10.2021 18:00 0 WH/gdynia.pl

Nowa odsłona 'Księcia i żebraka' - ogłoszono casting

Fot. gdynia.pl/zbiory prywatne Tomasza Podsiadłego

Ogłoszono nabór aktorów do przedstawienia „Książę i żebrak” Marka Twaina w reżyserii Tomasza Podsiadłego. Spektakl będzie wystawiony na deskach gdyńskiego Konsulatu Kultury. Już można wysyłać zgłoszenia na casting.

Konsulat Kultury i Gdyńskie Centrum Kultury przygotowują się do adaptacji „Księcia i żebraka” w nowej odsłonie.

W 1991 roku w Teatrze Miejskim w Gdyni odbyła się premiera „Księcia i żebraka”. Wtedy reżyserował go Jarosław Kilian. Spektakl był wielkim sukcesem i przez kilka sezonów cieszył się ogromną popularnością. Zagrano go ponad sto razy. Po 30 latach chcemy przypomnieć gdynianom ten tytuł. Dlatego w Konsulacie Kultury rozpoczęliśmy przygotowania do naszej premiery „Księcia i żebraka” – zwraca uwagę Tomasz Podsiadły, reżyser spektaklu.

Organizatorzy ogłosili casting. Trwa nabór profesjonalnych aktorów i aktorek w różnym wieku. Mile widziana jest umiejętność "pracy z lalką". Kandydaci muszą przygotować fragment prozy oraz wiersz na przesłuchanie.

Zapraszamy aktorów przede wszystkich związanych z Trójmiastem, aczkolwiek nie zamykamy się też na artystów spoza tego rejonu. Będziemy przygotowywali spektakl oparty na trzech płaszczyznach. Pierwsza to żywy plan, druga to lalki, a trzecia – taka pomiędzy – to aktor w masce. Stąd byłoby dobrze, gdyby na przesłuchaniu pojawiły się także osoby, które umieją pracować z lalką. Szukamy aktorów w różnym wieku, obsada będzie dosyć szeroka, przekrojowa, dlatego myślę, iż dla każdego jest miejsce i warto do nas przyjść – dodaje Podsiadły.

Zgłoszenia na casting należy przesyłać drogą mailową na adres: [email protected]. W załączniku należy dołączyć CV oraz zdjęcia twarzy i sylwetki. Casting będzie miał miejsce 25 października o godz. 10.00 w Konsulacie Kultury. Natomiast premierę spektaklu „Książę i żebrak” zaplanowano na luty 2022.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...