04.10.2021 16:00 7 WH/TTM

Senioriada w Redzie - Tomasz Stockinger bawił seniorów

Fot. Marek Trybański/ TTM

Wykłady o zdrowiu i bezpieczeństwie, recytacje, występy artystyczne - to atrakcje, które pojawiły się podczas tegorocznej Senioriady w Redzie. Główną gwiazdą wieczoru był popularny aktor Tomasz Stockinger.

Dzień 1 października uznawany jest Międzynarodowym Dniem Osób Starszych. Z tej okazji w redzkiej Fabryce Kultury w sobotę (2 października) odbyła się Senioriada, czyli święto seniorów.

Były prezentacje funkcjonariuszy policji i straży pożarnej, którzy mówili o zagrożeniach czyhających na osoby starsze, na przykład oszuści, czad czy ogień. To wszystko, co starsi powinni wiedzieć. Był też wykład lekarza geriatry pani doktor Łucji Wodniak-Ochocińskiej – wylicza Tomasz Wiśniewski, dyrektor Fabryki Kultury w Redzie.

Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM

Cała fotogaleria znajduje się tutaj.

Główną gwiazdą wydarzenia był popularny aktor teatralny i filmowy Tomasz Stockinger, który przygotował specjalny recital dla zgromadzonej publiczności.

Najlepsze są piosenki przedwojenne, które pasują do takiej okazji. Do seniorów się zaliczam od kilku lat, więc jest mi przyjemnie, że mogę z moim środowiskiem naturalnym powspominać. Mam nadzieję, że będziemy razem śpiewać i nucić. To utwory, które dobrze znamy, ale mają tak wspaniałą i pozytywną energię. Te piosenki z lat 20. i 30 nigdy nie pozostają publiczności obojętnie i zawsze wychodzi się po tym spotkaniu radośnie oraz chce się śpiewać i śpiewać – mówił Twojej Telewizji Morskiej przed występem Tomasz Stockinger.

Ponadto seniorzy mieli okazję zakupić książki z kiermaszu, a cały dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na Puckie Hospicjum.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24