29.09.2021 10:00 2 PM/UM Gdynia

Dua Lipa na Openerze 2022

mat.pras.

"Dua Lipa headlinerką Open’era 2022". Taką niesamowitą wiadomość przeczytali dzisiaj wszyscy miłośnicy dobrej muzyki na Facebook'u Open'er Festival.

Poznaliśmy kolejne gwiazdy, które wystąpią podczas Open'er Festival 2022. Niekwestionowana, globalna supergwiazda - Dua Lipa - wystąpi w piątek, 1 lipca, na Orange Main Stage.

Dua Lipa jest dziś bezsprzecznie jedną z najważniejszych artystek światowego popu. Jej debiutancki, imienny album (2017), sprzedał się w ponad 6 milionach kopii, a towarzyszące mu single (w tym "IDGAF", "Blow Your Mind [Mwah]" czy "New Rules") w ponad 80 milionach. Natomiast za sprawą “New Rules” stała się najmłodszą artystką z ponad miliardem odsłon na YouTube - czytamy na stronie gdyńskiego urzędu miasta.

W 2018 roku, jako pierwsza artystka w historii BRIT Awards, otrzymała aż 5 nominacji, zabierając do domu dwie statuetki. Rok później zgarnęła dwie nagrody Grammy w kategoriach Best New Artist oraz Best Dance Recording za nagrany z Silk City kawałek „Electricity”. Jej druga płyta “Future Nostalgia” (2020) dotarła na szczyt w UK, a w pierwszym tygodniu po premierze przekroczyła 290 milionów streamów. Do dziś odsłuchano ją ponad 6 miliardów razy, a kawałki "Don't Start Now", "Physical" czy "Levitating" stały się jednymi z największych hitów 2020 roku.

Dua Lipa zdobyła 3 nagrody Grammy i jest najczęściej słuchaną artystką w Spotify na świecie. I to własnie ona wystąpi w Gdyni 1 lipca na Orange Main Stage.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24